Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
9496. Sok kérdés (válaszként erre: 9492. - Masni77)
2023. jan. 20. 20:34

Szia.

Én Mirénás vagyok és 5 év helyett már több, mint 6 éve van fent, a dokim szerint 7 évig maradhat.

9495. jooeva (válaszként erre: 9490. - Barbie1018)
2023. jan. 20. 15:18

Mint minden spirál, mechanikusan is véd a terhességtől, még ha a hormon már ki is ürült belőle.

Nekem se napra pontosan cserélték először (mirena), kb. fél év csúszással, annyi, hogy abban a fél évben volt némi vérzésem.

9494. Barbie1018 (válaszként erre: 9492. - Masni77)
2023. jan. 20. 14:42
Kíváncsi vagyok hogy döntesz majd.
9493. sugi000 (válaszként erre: 9478. - Jooeva)
2023. jan. 19. 17:15

Szia.

Én októberben vettem, 56 ezer pár száz ft volt. Itt a környéken felhívtam néhány (8) gyógyszertárat, ez volt a legolcsóbb.

9492. Masni77 (válaszként erre: 9490. - Barbie1018)
2023. jan. 19. 10:34

Szia,

Nekem is Jaydess van, 45 éves vagyok és áprilisban lenne esedékes a csere, akkor lesz 3 éve fent. Nekem annyit mondott a doktornőm, hogy nem napra pontos a lejárati ideje, neki is tovább volt fent, mint 3 év. Itt van olyan is, ha jól rémlik, akinek több mint 4 évig volt. Kicsit tanácstalan vagyok én is, hogy mikor cseréltessem.

Szerintem bízz a dokidban ❤️

9491. Sok kérdés (válaszként erre: 9489. - Panna29)
2023. jan. 18. 21:01

Szia.

A hormon miatt.

Igen, ennyi idő után is oké.

Én például a Mirena felhelyezése után 11 hónapig nagyon erősen véreztem, rendes betét,tampon kellett. A tiszta napok a pöttyözős, barnás napok voltak, ugyanaz, mint Nálad. Pisiléskor piros, WC papir is, meg barnázós és ez igy ment mikor éppen nem "ömlött" belőlem.

Valszeg a doki azt fogja mondani, hogy: türelem, ez normális. De ha megnyugodsz attól, amit mond a doki, menj el hozzá, meg persze, ha belefér, mert tudom, hogy a bizonytalanság mennyire rossz :-( Én 11 hónapig havonta jártam, hogy levetetem, elegem volt az egészből, mindig türelemre intett, megnyugtatott, aztán meg már mérges lett, hogy nem szeretne látni, csak egy év múlva, illetve, ha valami tényleg probléma adódik :-)

2023. jan. 18. 20:59

Sziasztok. Nekem Jaydess spirálom van és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Sajnos a Jaydess fórum kihalt, hátha vannak itt Jaydess tulajdonosok.

Van olyan köztetek, akinek tovább maradhatott fent a spirál, mint az előírt idő? 50 éves múltam októberben, most lenne esedékes a csere márciusban. A dokim már nem javasolja az újat, azt mondja, hagyjuk fent, mert véd még egy darabig. Van ilyen tapasztalatotok?

9489. Panna29
2023. jan. 18. 14:32

Sziasztok!

4,5honapja van fent a mirenam es az volna a kerdesem, hogy az utobbi 1-2 honapban random napokon reggel eloszor piros ver van a wc papiron miutan pisilek, aztan barna, aztan estere semmi..van hogy masnap ezt kezdem elorol. Aztan par napig semmi.

Illetve szinte minden egyuttlet utani pisileskor ver van a wcpapiron.

Rendesen nem verzek es nem is barnazok kb csak annyira mikor megtorlom magam.

Ez meg igy ennyi ido utan is oke?

Ha visszamegyek a dokihoz fog egyaltalan valamit mondani erre?

Rendes mensim egyaltalan nincsen, de nem tudom hogy a spiral miatt vagy a szoptatas miatt..

9488. Sok kérdés (válaszként erre: 9487. - Sok kérdés)
2023. jan. 17. 22:23

Na válaszolok saját magamnak is :-)

Ja igen, a hátra hajló méh is szempont a spiráloknál. Nekem nagyon hátra hajló, valszeg ezért is a Mirénát ajánlotta a felhelyező eszközével együtt.

9487. Sok kérdés (válaszként erre: 9485. - Jooeva)
2023. jan. 17. 22:21

Szia, sziasztok!

Nem vagyok tuti biztos benne, de a Mirena és Levosert között nem csak az ára a különbség és a felhelyezés "eszköze". Ha jól tudom és valami jól rémlik 6 évvel ezelőttről, mikor utána jártam ennek az egésznek, az egyiket fiatal nőknek nem ajánlják, illetve akik még nem szültek. Én már fiatal sem voltam, szültem is. Meg még valami rémlik, hogy miért egyik nőnek ezt ajánlja a doki, a másiknak azt, ha eszembe jut irok. De a legjobb a dokinál körüljárni ezt.

9486. Shanalyl (válaszként erre: 9485. - Jooeva)
2023. jan. 17. 14:27
Nekem a dokim azt mondta, annyi kb a különbség, h más a felhelyező eszköze, a mirena valami automata kütyüvel, a levosertet meg neki kell bevarázsolni kb (kellemetlenebb érzés is volt, az fix). A nővér így mondta: azt a plusz 20.000 Ftot arra a bigyóra fizeted, amivel a mirenát felrakják.
9485. jooeva
2023. jan. 17. 13:50

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor alaposan körbe kell majd kérdeznem.


A levosert spirál miben más, mint a mirena?

Nekem már a 2. mirenám van fenn, de kell még legalább egyszer tetetnem szerintem.

9484. Shanalyl (válaszként erre: 9483. - Agatha2)
2023. jan. 17. 10:39
Én ezért vettem másodjára Levosertet, elvileg ugyanaz, csak olcsóbb...ha tudom, eleve azzal kezdtem volna.
9483. agatha2 (válaszként erre: 9478. - Jooeva)
2023. jan. 17. 10:09

Szia!


Nekem sajnos 2x kellett megvennem, az első lecsúszott 1 hónap után.

először 56 , másodszor ( máshol ) 53 ezer Huf volt.

Tavaly ősszel.

9482. Ildi08 (válaszként erre: 9478. - Jooeva)
2023. jan. 17. 09:15

Sziasztok!

67 és 70 ezerért láttam most. Én még 2022ben vettem jóval olcsóbban. Tegnap este lett volna a felhelyezés, ami sajnos nem jött össze 😞 (a doki azt mondta, a méhszájam csatornája teljesen össze van tapadva, sérülés nélkül nem tudná feltenni). Egyelőre kénytelen vagyok maradni a depo proveránál, ha kapható lesz. Az eszköz itt van nálam bontatlanul, ha érdekel valakit, átveheti.

9481. magdi22
2023. jan. 17. 06:51
Több mint 1 éve használom a Mirenat.1 hónap volt az amikor semmi vérzés nem volt.Egyébként pedig csak kis mennyiségű barnás viszont az másfél hétig.
9480. Sok kérdés (válaszként erre: 9478. - Jooeva)
2023. jan. 16. 21:50

Szia.

Én tavaly azt csináltam, amikor azt gondoltam, hogy az 5 év elteltével cserélni kell, hogy a mozgási körzetemben lévő összes gyógyszertárat felhivtam, hogy mennyibe kerül. Volt, ahol 54 ezer volt, volt, ahol majdnem 70 ezer. Ja, ez nem is tavaly volt, hanem tavalyelőtt, 2021-ben. Valószinűleg ismét ezt teszem majd, azért nagyon bizom benne, hogy 50 körül lehet még kapni, nagyon drága. De hátha valaki majd ir, aki mostanában vett :-)

9479. Shanalyl (válaszként erre: 9476. - Klv)
2023. jan. 16. 08:26

Nekem 1 éve van a Levosert. Nekem még mindig van némi vérzés, de inkább csak jelképes, szerintem mióta fenn van a kütyü nem használtam el egy egész csomag betétet, csak tisztasági elég. Pedig nekem konkrétan vércunamijaim voltak, egyszer még sürgősségivel kaptam vért is, mert annyira kifogytam a durva vérzéseimtől.

Nem nagyon tudok mellékhatásáról magamon, én nagyon meg vagyok vele elégedve.:)

9478. jooeva
2023. jan. 15. 18:31

Sziasztok!

Mostanság mennyire kerül egy Mirena?

Idén esedékes lesz a csere.

Köszönöm!

9477. vkatka (válaszként erre: 9476. - Klv)
2023. jan. 15. 17:44

Szia! Nekem is Levosert van már 9 hónapja. Nekem pattanásos lett a bőröm, ami szülés óta gyönyörű szép tiszta volt (előtte meg ugyanilyen 😃)

Az első hónapban végig pecsételtem, utána elmúlt és csak a menstruáció húzódott el kicsit tovább. Augusztusban covidos lettem és utána felborult a ciklusom és összevissza vérezgettem, gyógyszert is kellett rá szednem. Sajnos még mindig van menstruációm, pedig a többségnek pár hónap után megszűnik.

9476. klv
2023. jan. 14. 20:44

Sziasztok!


6 napos Levosert használó vagyok (ez ugyanaz mint a Mirena ha jól tudom) és eddig csak pozitiv tapasztalataim vannak.

A menzesz 3.napján tették fel, ott a székben nagyon sok vér jött ki belőlem, azóta csak minimális barna pecsételés volt, ma már semmi.

Se görcs, se fájdalom, se fáradtság, mintha semmi sem történt volna.

A felhelyezés sajnos nagyon nehezen ment, nagyon fájt, de 10 perc volt az egész procedúra (Talán mert császáros voltam,és annak is már 8 éve)

Bízom benne hogy így marad, de ha lehetnek negatív hatásai, azok mikor várhatók?

Adenomiózis miatt kellett feltenni, nagyon remélem, hogy hat és csökkenti a rémes tüneteimet, mert már nagyon megviselt az utolsó 2 évben.

9475. Sok kérdés (válaszként erre: 9474. - 654268ce3d)
2023. jan. 8. 15:30

Szia.


Köszönjük szépen, hogy megosztottad a pozitiv élményedet itt :-)

Nagyon örülök neki, hogy Neked ennyire bevált, nem volt semmi gond és hogy meg vagy vele elégedve! :-)


Nem rossz egyébként, csak kinek igy, kinek úgy válik be, főleg türelem kell annak, akinek nem okés pikk-pakkra minden vele :-)

9474. 654268ce3d (válaszként erre: 9464. - Sugi000)
2023. jan. 7. 18:15

szia /sziasztok!

nekem 5.eve van fent, abszolút meg vagyok vele elégedve.

a felhelyezes picit fájt, de én mazlimra hoztam a "nagykonyvet".

most májusban fogom egy ugyanilyenre cserélni.

43 éves leszek nemsokára egyébként, több gyermeket nem szeretnék és alap járaton nagyon erős, fájdalmas a menstruációm. ez mindent megoldott!!! nem jött meg 4 éve, nem csúszott el, nem költöttem tamponokra stb, minden szempontból megérte.

leirtam hogy ilyen vélemény is legyen, másnak is ajánlom.

9473. Sok kérdés (válaszként erre: 9471. - Csilla0724)
2023. jan. 7. 15:20

Szia.


Nekem elkeseritő volt nagyon, hogy szinte folyamatosan vérzetem és sok volt. Csoda, hogy nem lettem vérszegény, meg vasam is maradt a szervezetben :-)

Ja igen... Ha szereted a céklát és a vöröskáposztát, cseresznye, meggybefőtt levét, azért pótold a vasat, én is ezekkel pótoltam, ezekkel is, meg zöldekkel.


Most, hogy emlited a bőröd... Nekem is nagyon szép bőröm van, bársonyos sima. A Mirena első idejében viszont tele lettem pattanással, főleg a hátam. Hát eléggé megijedtem :))) de nem tartott sokáig szerencsére, elmúlt rövid idő alatt, úgyhogy most nekem is megint a régi már régóta :-)


Na látod... Van valami haszna is, akkor az legyen a mérleg egyik felében, ne csak a negativum a másik felében. Biztosan rendeződni fog a vérzés is és a fájdalom is meg fog szűnni.

9472. Sok kérdés (válaszként erre: 9469. - Agatha2)
2023. jan. 7. 15:15

Szia.

Nagyon szivesen! :-)

Éppenséggel lehetne 3 hónap valami, csak nem nekünk :-) Van olyan hölgy, akinek feltették a Mirénát és már másnaptól elmúlt a vérzése vagy pár napon belül. Az én dokim 11 hónapig ezzel "nyugtatott". Hányszor nekiindultam, hogy levetetem, de mindig meggondoltam magam a dokinál, mert javasolta, hogy legyek még egy kis türelemmel, de persze leveszi, ha nagyon szeretném, csak akkor oda a sok pénz :-( Utólag nem is tudom, hogy volt türelmem 11 hónapot kivárni :-) de úgy, hogy a tiszta napjaim a barnázós-pöttyözős napok voltak. És utána tényleg, mintha elvágták volna...

9471. Csilla0724 (válaszként erre: 9462. - Sok kérdés)
2023. jan. 6. 10:52
Egyelõre elkeserítő,hogy megint vérzek és fàj,és sok…mint azelőtt is.Viszont a bőröm nagyon szép lett,egy pattanás se zsíros haj.Legalább van valami hasznos hatása :)
9470. vkatka (válaszként erre: 9466. - Sok kérdés)
2023. jan. 5. 22:59
Április óta. Reméltem hogy ennyi idő után végre eltűnik.
9469. agatha2 (válaszként erre: 9468. - Sok kérdés)
2023. jan. 5. 20:25

Szia...


Nagyon aranyos vagy, köszönöm a kedves és megnyugtató válaszod....

Tudom, 3 hónap még semmi, csak nehéz , hogy így felfordult velem a világ....

9468. Sok kérdés (válaszként erre: 9465. - Agatha2)
2023. jan. 5. 20:19

Szia.

Igen, a 11 hónapos én vagyok :-) Azóta úgy rendeződött, hogy ciklusom sincs, pöttyözgetésem sem, semmim :-) Már kicsit több, mint 6 éve van fent.

Kitartást Neked! Minden nőnek másképp reagál rá a szervezete, a hormonra - főleg, ha előtte hormonmentes életet élt -.

9467. Sok kérdés (válaszként erre: 9464. - Sugi000)
2023. jan. 5. 20:17

Szia.

Igen, ez "normális". A tiszta napok nekem a barnázós napok voltak anno.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook