Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire számítsak demencia esetén? fórum

Mire számítsak demencia esetén? (beszélgetős fórum)


1 2 3
márc. 17. 10:29
Akkor most elárulom, azt mondta anyukám, "úgyse él sokáig szegény"...
33. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 10:21
Van tiktokon egy nő, a demens anyukájàt àpolja! Nem is akárhogyan! Otthonápoló-ként van fent. Érdemes követni! Imádom őket! 🙂
32. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Liliom10)
márc. 17. 10:00
a húgom ápolta az anyámat,de mondta,tovább nem bírja,inkább fölakasztja magát.
31. birebora (válaszként erre: 27. - Liliom10)
márc. 17. 09:58
Ezt gondolom én is.
30. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Liliom10)
márc. 17. 09:57
semmi jóra .a lányom nagyapja,is az volt,az apja is egyéb betegségek mellett.igaz őt 24 órában ellátták, de mondjam azt,hogy mindenkinek jobb volt,hogy meghalt.főleg neki.
29. csemár (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 09:57

Ha rosszabbodna az állapota, tudnál kitől segítséget kérni?

Írtad, hogy az ebédet hozatjátok a számára...

Háziápolást az az intézmény vállal-e esetleg? (Ha van rá igény... Fizetség ellenében, természetesen.)

28. liliom10 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 09:55
Most már nem is bír, mert elsorvadtak a lábizmai. És még nincs felfekvése ? Jöhet az is. :(
márc. 17. 09:53

Meg se kérdezném a gyerekemet, hogy elvállaja-e az ilyen állapotban levő anyámat, és áldozza fel a fiatal éveit, az életét, mert én külföldre megyek !!! Itthon maradnék, és ameddig bírom, ápolnám, utána olyan otthont keresnék neki, ahol rendesen ellátják. Sőt, máris keresnék, mert az hosszabb idő, mire lesz hely olyan távolságban, ami aránylag nincs messze, és gyakran tudnék odamenni látogatni.

Ismerek olyanokat, akik elmondták, hogy se fizikailag, se idegileg nem bírták otthon már az ápolást.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Amaunet)
márc. 17. 09:52
Másfél éve, amikor eltört a combcsontja, de meggyógyult, viszont azóta nem hajlandó felkelni.
márc. 17. 09:50
Én azt mondom, anyukád szépen keressen neki egy jó helyet egy otthonban és utána menjen csak ki külföldre. Olyan terhet veszel a válladra, amiről azt hiszed, most tudod, hogy mekkora, de egyik napról a másikra akkora heggyé tud válni a demencia miatt, amiről elképzelésed sincs.
márc. 17. 09:16
Nem szükséges mellette lenni. Jelenleg még...
23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 09:15
Mióta áll fent ez a helyzet, hogy ágybanfekvő a nagymama?
márc. 17. 09:05
Ne vállald el...
márc. 17. 09:05
Nem szükséges mellette lenni 24 órán át, reggel gyógyszerezés, reggeli, pelenkázás. Az ebédet az idősotthonos gondozók viszik neki, munka után, ha hazaérek, mosdatás, pelenkázás, vacsora. Hogy mit kapok ezért? A nyugdíjával gazdálkodhatok, ennyi. A mama egyébként 85 éves.
20. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 09:01

Hát egy ilyen személy mellett nem lehet dolgozni, remélem annyival azért tisztában vagy.

Amit vállaltál, bár emberséges, de egyben egy életet megkeserítő dolog. Lehet szépen fogalmazni, de az igazság ez.

És ez érvényes lenne akkor is, ha nem élne vissza a helyzetével, így ez csak hatványozódik.

19. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Asztanaviszta)
márc. 17. 08:55
Szó szerint! Az ő fizetése ugrott. De attól kezdve miből is fog megélni?
18. asztanaviszta (válaszként erre: 17. - LBO)
márc. 17. 08:54

Nagyon normális a gondolkodásod.

Én/a férjem ugyanezen az állásponton vagyunk.

Az ehhez szükséges anyagiakat biztosítjuk.

17. LBO
márc. 17. 08:52

A nagymamám demens volt. Anya otthon gondozta haláláig. Voltak tiszta pillanatai, nem is volt ágyhoz kötött. Szerencsére nem épült le teljesen, de nem volt könnyű így sem.

Most nem leszek népszerű, de én azt kérem/kértem a férjemtől és a gyerekeimtől, ha ilyen, vagy rosszabb állapotba kerülök mint a nagymamám, legyenek szívesek nekem egy olyan otthont keresni, ahol gondoskodnak rólam.

Nem várhatom és nem is várom el senkitől, hogy miattam változtassanak az életükön. Ki tudja a gyerekeimet hova sodorja az élet. Miattam ne adják fel a munkájukat, az életüket. Nekik lesz saját családjuk, róluk kell gondoskodniuk, nem velem lenni 0-24-ben.

Én így gondolom.

16. globus (válaszként erre: 13. - Amaunet)
márc. 17. 08:52
Amíg nem ismerünk pontos részleteket az egyezségről, sajnos nagyon ilyennek látszik.
15. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 08:50
Muszáj megkérdeznem, kapsz érte valamit cserébe?
márc. 17. 08:49

Akkor a munkádnak búcsút mondhatsz.

Én nem vállalnám be.

márc. 17. 08:48

Azt látom, hogy édesanyád nagyon könnyen megszabadulna így a nagymama tartásától, az ellátásától. Ő kiutazik a párjához és kezd egy új életet, a gondot jelentő nagymamát pedig a te hátadra pakolja.

Miért nem a párja költözik ide, míg fennáll ez a kötelessége a nagymamával kapcsolatban?

A te életed változzon meg gyökeresen?


Te áldozz fel az életedből éveket, hogy anyukád élje világát külföldön a párjával?

12. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 08:46

Anyósom édesanyjának ápolását félve, de vállaltam. Imádtuk egymást, anyósom meg kijelentette, hogy hozzájuk nem mehet, ha nem önellátó (igen, így mondta). Viszont ő nem volt demens, én pedig - családi okokból - amúgy sem tudtam munkát vállalni.

Persze, amikor ezt anyósom meghallotta, gyorsan visszakozott, és mégis vállalta az édesanyja ápolását ...

A lényeg: úgy érzem, könnyebb helyzetben voltam, mint Te, mégis - az érzelmi köteléken túl - csak azért vállaltam volna, mert a lelkiismeretem nem engedte, hogy ápolási osztályon hagyjam. Rendkívül nehéz feladatnak tűnik, amit vállalsz!

márc. 17. 08:46
Dolgozom, elvált vagyok, van egy kapcsolatom, de nem élünk együtt. Anyu rendszeresen mesélt az egészről, és én is részese vagyok, napi szinten. A mama iszonyú rigolyás, kicsit vissza is él a helyzetével. Nem mindegy, mit, mikor eszik, stb. "Forogjon körülötte a világ".
10. asztanaviszta (válaszként erre: 7. - Liliom10)
márc. 17. 08:44

Anyukának sem kellene ezt vállalnia.

Megfelelő otthont kell keresni a mamának. A családnak meg biztosítani, az ehhez szükséges anyagiakat.

márc. 17. 08:43

Ezt hogyan tervezed megoldani?

Nem dolgozol, 0-24-ben a nagymamát ápolod?

Anyagilag ezt ki fogja finanszírozni? Fizikailag egyedül nem fogod bírni?

Van családod, párod, gyereked? Ők hogyan viszonyulnak hozzá?

8. globus (válaszként erre: 7. - Liliom10)
márc. 17. 08:40
Ráadásul a beteg embert költöztetik másik lakásba, ez egészséges idősnek is kihívás. Sajnos az "öreg fát nem lehet átültetni" jelentős igazságtartalmat hordoz.
7. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 08:29

Ismerős házaspárnál évekig volt fekvőbeteg családtag. Ketten se bírták a forgatást, mosdatást, erre két szakképzett ápolót hívtak heti X alkalommal. A beteg nem volt demenciás, és fel is tudott ülni.

Ez nagyon nehéz és 24 órás szolgálat, a feleség nem is tudott munkát vállalni. Nincs szabadnap soha !

Hány éves vagy ? Szerintem anyukádnak kellene vállalni ezt, nem Neked ! Esetleg, ha ő mindent vállal anyagilag, akkor... de Te most el se tudod képzelni, mi vár Rád ! Van férjed, párod, aki mindent megold Veled ? Gyerek van ? Eljöhet a kiégés is, és belefáradsz - bele is betegedhetsz - az ápolásba...

6. birebora (válaszként erre: 4. - Amaunet)
márc. 17. 08:20
Ugyanezt akartam kérdezni.
5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Amaunet)
márc. 17. 08:19

*gondjait, feledatait.


(kimaradt...)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook