Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire gyűjtsek? Házra Magyarországon vagy külföldi panel lakásra? fórum

Mire gyűjtsek? Házra Magyarországon vagy külföldi panel lakásra? (beszélgetős fórum)


1 2
12. Evawitch (válaszként erre: 8. - Ikonok)
2021. júl. 12. 16:34
Bejelentve dolgozok. Feketén max hétvégén segítek be máshová néha. Soha nem vállalnék nem bejelentett munkát, de még olyat se ,ami csak 4 órát jelent be. Szeretnék itt élni, ha lenne olcsóbb ház.
11. Evawitch (válaszként erre: 10. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 12. 16:32
Mivel nincs edzőterem itt, így itthonra vásároltam be.
2021. júl. 12. 16:29
Kérdés, hogy mik a hosszú távú terveid és szeretsz-e minden héten X km-t és időt hazaautókázni, hogy élvezd is a házadat. Kb mire letudod a kertet mehetnél is vissza. Bár ha te állatokkal és edzőgépekkel telerakható albérletben élsz, akkor nyilván nem átlagosak az igényeid.
9. Bichi (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2021. júl. 12. 15:45

Gondolom még messze állsz egy "háznyi" pénztől, lehet mire összejön, már nem is vágysz haza.

Mondjuk ettől függetlenül én utálnék panelban lakni, de arra venni házat, hogy hétvégenként hazagyere, szerintem marhaság. Ahogy mások is írták, egész hétvégén dolgoznál, és fizetnéd a költségeit tök feleslegesen (adók, szemétszállítás, biztosítás, fűtés, mikor ott sem vagy, még ha csak alapon is)...

8. ikonok (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2021. júl. 12. 15:17

itthon is drágák a házak, de mivel nem sürgős, nézelődhetsz, mert építenek kisebb, 1-2 személyes házakat is. Ha még sokáig tervezed kint dolgozni, szerintem a törlesztőt vígan kifizeted az ottani keresetedből. Ha kint 20 évig dolgozol, idősen nyugodtan élhetsz itt kutyával, kertesben.:)))

Mondjuk az álom az lenne, ha odakint bejelentve dolgoznál, mert akkor szép nyugdíjad is lenne.

35 év nem sok, 55éves korodra kifizetnéd.:)

7. Evawitch (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2021. júl. 12. 14:59
Ennél kisebbre nem vágyom. Ideiglenesen jó a kicsi , de hosszú távra pl egy garzon nem kényelmes, főleg nem kutyával, macskával és edzőgépekkel. Ez se nagy, átlag.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2021. júl. 12. 13:53
Szerintem van még 20 éved, hogy ezen gondolkozz. Kisebb albérletre lehet váltani, mint a jelenlegi. Többet tudsz megtakarítani.
2021. júl. 12. 13:00

Vagy nem veszel semmit es gyűjtögetsz. Ha ugyanugy alberletben laksz, szerintem felesleges még hitelt is fizetni egy olyan házra, ahol nem vagy.


Plusz tavolsagtol fuggoen azert a benzin sem kevés penz a hetvegi utazashoz.

2021. júl. 12. 12:38
Autónak meg garázs kell ,mert már most sérült a festék, mert ráhullott valami és polírral se jött le. Meg tönkre megy gyorsabban.
2021. júl. 12. 12:37

Kutya az van már, nem oda az udvarra gondoltam. Ez az első rendes éves munkám itt és egyelőre jó, váltani nem szeretnék. Majd talán később. De ebből a pénzből gondolom, hogy tudnék félre tenni önerőre.

Menjek panelba inkább? Ott max erkély van és ott nem lehet úgy lenni ,mint egy udvaron.

2021. júl. 12. 12:31

Elso olvasasra ennek nem latom ertelmet.


Pl egy kutya nem maradhat egesz hetre egyedul. Tehat a kutyatartas maris kiesett.


Ugyanez a kert, nyaron hetente nyirjuk a fuvet, akkor kb a hetveged azzal menne el, hogy utazol, kaját veszel vhol, rendbe rakod a kertet, majd utazol vissza.


Hatar kozeli, atjaros munka esetleg? Ahonnan mindennap hazamesz?

2021. júl. 12. 12:25

Itt Ausztriában drágák a házak, panelt vagy hasonlót lehetne venni olcsóbban, de szeretnék udvart ,ahol ki lehet menni akar napozni vagy kutyával játszani, kertet gondozni ,virágot ültetni.

Szerintetek van értelme Magyarországon hazat venni ,ahová hétvégére hazamegyek, közben meg kint dolgozom és albérletezek? Olcsóbb és kisebb albérletet keresnék itt, mint a jelenlegi. Magyarországon nem szeretnék egyelőre dolgozni , túl kevés a fizetés ott. Egyedülállóként, gyerek nélkül vagyok 35 évesen. Már így is túl idősnek érzem magam ,hogy én hitelt vegyek fel 20 évre.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook