Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mire emlékszel az 5 éves korod előtti időkből? fórum

Mire emlékszel az 5 éves korod előtti időkből? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. dec. 19. 07:09
Az udvaron egy kör alakú járókában "tároltak" anyuék amíg ők dolgozgattak a kertben, én meg rángattam a járóka hálóját, ki akartam szabadulni:)
2015. dec. 19. 07:04
Az óvodából sok mindenre, de leginkább arra amikor a lábbal hajtós autóval száguldoztam az ovi udvarán:)
2015. dec. 19. 06:19
És arra, hogy kb 2 évesen a tesóm úgy meglökött a hintán (direkt), hogy kirepültem és szétharaptam a számat.
2015. dec. 19. 06:17
Arra, hogy nem akartam oviba menni, és arra, hogy anyám mindig húzta a hajamat fésűvel. :)
2015. dec. 19. 05:42
semmire sem
2015. aug. 25. 16:48
Az történt, hogy évekkel ezelőtt leestem több mint 5 méterről akkor amíg földetértem nagyon furcsa film pergett le előttem egészen kisbaba koromban is láttam magam a bátyámmal és így sorban mindenféle életképeket láttam. Azóta fel tudom idézni ezeket a képeket, így csecsemő kori képet is láttam amin ketten vagyunk. De emlékszem az ovis " szerelmemre" is :-)
2015. aug. 25. 16:43

rohangászás az ovi domboldalán a lányokkal

fogócskázás

az első csók az ovis kori szerelmemtől

kb másfél évesen ahogy anyukám fölém hajol és eligazgatja rajtam a takarót

de a legtöbb ovis dolog, szerettem az ovit :)

2015. aug. 25. 14:35
Nagyon sok dologra
2015. aug. 25. 14:31
Egy csomó mindenre! :)
2015. aug. 25. 14:07

Rengeteg mindenre.


Sokat voltam Nagyiéknál, Dédikével, Papával.

Látom a napsütötte nyári napokat, a itatókat az udvarban, hogy milyen rossz gyerek voltam, ahogy fűzöm a paprikát a verandán pár évesen, ahogy szedjük a diót dióveréskor, ahogy húzom le a bőrét, és úgy eszem.

Mikor vártuk a teheneket este, jöttek a legelőről, mentünk a friss tejért a fehér zománcos tejeskannával.


Nekem csodálatos gyerekkorom volt, és elsősorban a fantasztikus Nagyszüleimnek köszönhető, a falunak, a ház varázsának, a régi szellemek szeretetének.



Ma már ilyen nincs.

2013. ápr. 23. 10:22
legelső élmény hogy pokrócba csavarva feküdtem a tüdőszanatórium teraszán,6évesen,a másik a nagyi a konyhában kukoricára térdepeltetett mert elvettem a tesóm almáját,,5évesen,Hosszú előszobán szaladok az Apukám felé aki sokáig dolgozott vidéken és akkor jött haza ( 4 évesen,
2010. júl. 24. 07:18
Megvert egy nagy gúnár amikor mnetem haza az oviból
2010. ápr. 18. 14:08
Bepisiltem az oviban és rettenetesen szégyeltem magam.
2010. ápr. 7. 10:35

-2 évesen mamánál kakaózás az ágyban

-2,5 évesen elköltözés a mamától

még ennyi idősen a másik mamámék költözése

-3 évesen ovis beiratkozás: azt mondták, hogy lombosfa leszek, én ordítottam, hogy nem akarok lombosfa lenni, én Kriszti vagyok :)

-reggeli kakaózások oviba indulás előtt, minden reggel biciklivel mentünk anyuval

-roma fiú az oviban, aki minden ebédnél hányt :S

-sárgyurmázás a szomszéd fiúkkal, focizás, dömperezés

-sok legózás

-5 éves voltam, amikor öcsém született, anyura is tisztán emlékszem nagy pocakkal


rengeteg emlékem van még azokból az időkből. Mondjuk azon el szoktam gondolkodni, hogy azért emlékszem rá, mert anyuék mesélték, az agyam pedig kitalált hozzá képeket, vagy tényleg emlékszem?

De az oviból határozottan vannak olyan emlékeim, amiről anyuék nem szoktak mesélni, úgyhogy talán tényleg emlékszem. :)

2010. márc. 7. 19:23

- 2,5 évesen a karácsonyfa alatt ülök

- 3 évesen költözünk, én viszem a játékaimat

- sírás a sarokban az első napon az oviban

- sok-sok ovis emlék

- 4 évesen elbújtam a szakrénybe a doktornéni elől

- a kórházi napok majdnem 5 évesen

stb.

27. gerna
2010. márc. 7. 15:34
Közben eszembe jutott, hogy volt (van) egy nagy zöld szőnyegünk, csak ültem rajta és azt játszottam, hogy fű.
26. gerna
2010. márc. 7. 15:33
Nagyon jók vagytok! aki tud, meséljen még :)
2010. márc. 7. 13:33
Az első emlékem ,hogy a bölcsiben öltöztetnek, meg almát eszünk. Két-három éves koromtól emléxem a dolgokra.( Kettő évesem kezdtem a bölcsit).
24. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Lackó-zsanett)
2010. márc. 7. 13:09

"Fúú tudnék még mesélni! :)))"


Fúúú!A 4 éves pistikét elitélték pedofiliáért?

2010. márc. 7. 13:02
Rengeteg mindenre,Legelső élményem,mikor kórházban voltam krupp miatt.Szinte mindenre emlékszem abból a néhány napból.Még nem voltam 3 éves.
22. etikat
2010. márc. 7. 11:51
Szerintem mindenre világosan ! Én falun születtem és 5 éves koromba költöztünk el onnan, de ez az időszak nagyon élesen benne van az emlékezetembe ! Érdekes hogy ami később történt, abból már sok minden kimarad :)Rengeteget tudnék mesélni, de talán 1 ami a legjobb volt hogy annyi dinnyét életembe nem ettem, mint akkor ! A nagymamám dinnyét termesztett! De rosszak is voltunk a tesóimmal, mert úgy lékeltük meg hogy földhöz vágtuk, és kézzel ettük, persze egymás után, a csoda tudja mennyit !
2010. márc. 7. 11:34

Jó néhány eseményre tisztán emlékszem!

Pl. arra is tisztán emlékszem, hogy 1,5 évesen kaptam életem első ún. "lambada" szoknyáját és cumival a számban táncoltam benne! Előttem van a szoba, anyuék, az, hogy este volt, minden! Sok gyerekkori emlékem tisztán a fejemben van! Fúú tudnék még mesélni! :)))

2010. márc. 7. 10:58
semmire nem emlékszem
2010. márc. 7. 10:28

Emlékszem,mikor oviba vitt minden reggel anyám,minden reggel ment a hiszti,mert utáltam fésülködni,és hosszú volt a hajam(a mostaninál is hosszabb),húzta,én meg bőgtem!Bőgve szálltam a liftbe minden áldott reggel...Amikor odaértünk,és öltöztetett,sírtam,mert haza akartam menni,apuhoz!


Azt hiszem,aznap nem jött értem senki az oviba,mert a nővéremet küldték,de Ő meg elfelejtette :(

Marika néni vitt haza...Soha többet reggel nem sírtam indulás előtt,mert azt hittem,amiatt hagytak ott! Sokkterápia volt a javából! :DDDDDDDDDDDD

2010. márc. 7. 10:22
sok sok terrorra és verésre
2010. márc. 7. 09:40
Én arra emlékszem, h felszúrták a fülemet. Semmi másre öt éves korom ellőtt. Biztos nagyon kellemes élmény lehetett, azért maradt meg :D
16. syria
2010. márc. 7. 08:47
Elolvashatod: "Napló gyermekeimnek".
2010. márc. 7. 08:43

Sok mindenre....a cicámra(Mirr-murr-nak hívták)a házra,ahol albérletben laktunk,még a berendezésre is.A ház a mai napig megvan,ha Rádon járok,mindíg elsétálok előtte.Emlékszem mikor szétszórtam a mosóport,és kiabáltam anyukámnak,hogy"esik a hó!"...meg hogy hova jártunk vízért-mert 74-75-ben falun még az sem volt természetes,hogy csapból folyik a víz!!!

és még ezernyi dlogra!!!!

14. 78826dc958 (válaszként erre: 13. - D345cbf72a)
2010. márc. 7. 08:38

Az én fiamat is egy ilyen gyerek püfölte álladóan!Bementem az oviba és közöltem az ovónővel hogy szeretném ha be hivatná a szüleit!Beszélni akarok velük!És megmondtam a fiamnak hogy üssön vissza!!

A szülőkkel a beszélgetésre nem került sor de a gyerek leszállt a fiamról.Ma is ha meglát lerí az arcáról hogy tudja ki vagyok és elkerül!Mert megmondtam hogy én nevelem meg ha anyja nem tudja!

2010. márc. 7. 08:31
Én arra emlékszem, hogy egy kisebbségi gyerek odajön hozzám, csak úgy , az oviban, s lekever egy pofont, azt sem tudom miért, én majdnem sírok, de nem merek árulkodni, hogy megvertek, mert az óvónéni meg előtte mondta a csoportnak, hogy aki árulkodni mer, annak meggyűlik a baja vele. Csak anyukámnak mertem már a második alkalom után elmesélni hazafelé menet ezt,de persze a gyerek nevét nem tudtam megmondani, csak a hovatartozás alapján tudtam elmondani, hogy ki pofoz már meg másodjára a semmiért. Csak állok az óvoda udvarán, ez odajön mellém, és durr!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook