Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire emlékeztek az internet "őskorából"? fórum

Mire emlékeztek az internet "őskorából"? (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 30. 10:34
A Tétova Teveclubra 😀😀 középiskola, 1. osztaly, az elso órán mindenki csinalhatott egy tevét és minden számtech óra végén kaptunk 5 percet gondozni 😂😂
10. Hoxa (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. máj. 30. 09:49
Ha jól emlékszem 1995. körül lehetett és én is az egyetem géptermében láttam. Aztán nagyon hirtelen minden robbanásszerűen nekiindult, 1996-ban már bőszen IRC-ztünk meg "talkoltunk" más egyetemistákkal a koliszobában elhelyezett batár nagy monitoros, windows 2.0-ás gépen. Oh, a boldog békeidők. Arra is emlékszem, mikor pár évvel később jött a sulinet és megjelentek az interneten az iskolások. Előtte szinte csak programozók és egyetemisták voltak a neten, a fiatalság jól feldúlt mindent :DD
2018. máj. 30. 09:43

Én utáltam a startlapot mindig.


Nekem kiesett a netscape, biztos akkor nem volt gépem sem éppen.


[link]

8. babyapocakban (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. máj. 30. 09:40
A startlap még most is megvan. :) De szerintem már nagyon kevesen használják.
7. Hoxa
2018. máj. 30. 09:38

Én konkrétan emlékszem, mikor először mutatták nekem az internetet, a netscape.com oldalt nyitottuk meg. De király most visszaemlékezni :DDD

A netscape volt az első böngésző, amit használtunk.

6. Guruljka (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. máj. 30. 09:37

95-ben a gépeket még a billentyűzetről kezeltük. Marhára örültünk, amikor megtanultuk kezelni a Norton Commandert, mert abban könnyebb volt a programokat tárolni és előhívni, megnyitni.

Képzeld el, hogy vettél egy számítógépet és szakember kellett a "felállítás" elvégzéséhez.

A színes monitornak nem volt értelme. :D


Ha ellenőrizni akartad a gépes állapotát, DOS-parncsot kellett végrehajtatni.


Vírus már akkor is volt. A tanfolyamunkon a gépek hálózatba voltak kapcsolva, volt pár "főnöki" gép és a többi, tanulói. (Ilyen kisebb hálózatok voltak msok munkahelyen is.) Volt, hogy egy-egy jópofa játékot floppyra mentettünk otthoni használatra.. Az egyik igen jó képességű programozó tanárunk vírusirtót fejlesztett ki, amit akkoriban dobott piacra, de elég drága volt. Utólag jöttem rá,hogy a suliban fejlesztette ki, mert az onnan másolt játék olyan vírust tett a gépemre, hogy használhatatlanná vált, pedig azelőtt nem sokkal vettem elég drágán. Megvehettem volna a tanár úr vírusirtóját, de az ménkű drága volt. Internet nem lévén, minden lemezeken ment még akkor.

5. Hoxa
2018. máj. 30. 09:36
És a Yahoo.com
4. Hoxa (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 30. 09:36
Altavista volt a kereső neve, legalábbis 1995-től.
3. unom (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 30. 09:36

A Google előtt volt a Yahoo, az altavizsla, ez a kettő rémlik.

Jóval több is volt, ahogy most is vannak, csak a Google a legnagyobb. (sajnos)

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. máj. 30. 09:28

NEM VOLTAK. :D


A gépeket eleinte csak program által meghatározott műveletekre lehetett használni. Úgy értem, hogy az egyes feladatokra be kellett tudni programozni. Lehetett szöveget írni és tárolni. Voltakakkor is már előre telepített játékok. És amikor megjelentek a lemezek mint adattárolók, akkor azok még olyan floppík voltak, mint a mai DVD-k, de vékony lap volt, amire vigyázni kellett, és 256 kilobájt fért rá.

Az első, akkor elég jónak számító gépem monitorja még fekete-fehér volt, és még csak kilobájtokban volt mérhető a kapacitása. Amikor vettem, akkor már hallottunk azegérről, sőt menő irodákban már használták is. És hallottunk az Internetről is, hogy lehet vele virtuálisan csavarogni, és el se nagyon tudtuk képzelni. Ez vala kb. 95-ben. Akkor jártam számgépes tanfolyamra, azért emlékszem.

Amikor az Internet begyűrűzött, úgy ezután pár évvel, még akkor sem tette gépek kapacitása lehetővé a gyors le-vagy betöltéseket.Egyébként is kis sávszélességű az a betárcsázós Internet (ami a vezetékes telefonnal és a gép és a telefon közti modemmel tette lehetővé a kapcsolatot), de innen azért már felgyorsultak a dolgok.


Míg a Gugli nemlett általános, addig begépeltük a linket a kereső sorba. Sokan szerették a Startlapot, mi gyakorlatilag egy linkgyűjtemény az adott témákban.

2018. máj. 30. 09:17

Emlékeztek még valamire a régi dolgokból?


Emlékszem az Iwiwre és a MyVipre, de csak halványan.


De mi volt a google előtt? Mivel kerestünk régen???


Nektek mi maradt meg a régi időkből?

Milyen nagy honlapok voltak régen?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook