Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióta Anya lettem, ítélkezem más Anyuka felett. Hogyan léphetnék ezen túl? fórum

Mióta Anya lettem, ítélkezem más Anyuka felett. Hogyan léphetnék ezen túl? (beszélgetős fórum)


1 2
29. bnedora (válaszként erre: 28. - Unom)
2022. aug. 7. 16:47
"Legalább ha vendégségbe jön nem akar a nappalimban szoptatni, mint egyes "ősanyák"..." Ezt írtad. Nem volt róla szó, hogy megkérdezés nélkül szoptatna valaki. Gondolom, ha valaki ilyenre "vetemedne", akkor megkérdezné, hogy hol teheti ezt meg.
28. unom (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2022. aug. 7. 16:39
Vendégségben illik megkérdezni, hol szoptathat. Szerinted nem?
27. bnedora (válaszként erre: 26. - Bichi)
2022. aug. 7. 16:37
És miért nem szoptathatna a nappalidban, mégha egyes "ősanyák" így tették is?
26. Bichi (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2022. aug. 7. 16:24

Jesszus, az normális, hogy valaki egy baráti/ismerősi kapcsolatot megszakít csak azért, mert az nem szoptat, vagy nem természetes úton szül?

Hát mi a fene köze van ehhez bárkinek is? Legalább ha vendégségbe jön nem akar a nappalimban szoptatni, mint egyes "ősanyák"...

25. unom (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2022. aug. 7. 15:39
Mi lesz így velem? 😂
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Unom)
2022. aug. 7. 15:30
Na banyek, most jól nem fog válaszolni :D
23. andi6020 (válaszként erre: 19. - Unom)
2022. aug. 7. 15:29
semmi
22. unom (válaszként erre: 21. - Csillagszem38)
2022. aug. 7. 15:29
Komolyan. Sejtem, mire gondolsz, csak kicsit reménykedek, hogy nincs igazam.
21. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Unom)
2022. aug. 7. 15:26
😳😳😳 ezt komolyan kérdezed, ha igen, nem is válaszolok 😂😂😂😂
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 15:24
Fogalmam sincs, de nem tudom az ilyen embereket sajnálni.
19. unom (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2022. aug. 7. 15:02
Mi az a megbocsáthatatlan hiba, amiről írt?
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Lau_Ra)
2022. aug. 7. 14:51

Sajnos igen, manapság igen.


Én is ledobbentem

17. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 14:50

Úgy, H nem tartod velük a kapcsolatot, jól csinálod!


Én is ilyen vagyok, 20 éve vagyok anya és azt mondom neked, H 10-bol, ha egy 2 nő alkalmas az anyai pozícióra.(nekem is vannak hibáim, de ezek semmik, ahhoz képest pl amiket te is írtál, ezeket órákig lehetne sorolni.


Majd idővel belatod H az a legjobb megoldás, ha senkivel nem tartod a kapcsolatot, akivel nem tudsz azonosulni. Nincs neked időd és energiad erre.

16. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 13:52
Szerintem, mindenki (vagyis a legtöbb ember) úgy érzi, hogy az a helyes, amit ő csinál, ahogyan csinálja. Az évek (külső és egyéb behatás) során sokat változik az ember, úgy életkörülményekben, mint véleményekben, sokat tapasztal, amit szeretne másoknak átadni. Úgy érzem, hogy ebben semmi kivetni való nincs. A másik fél vagy elgondolkodik rajta, és ha jónak gondolja, változtat vagy nem. Sajnos, sokan nem változtatnak, még akkor sem, ha többen mondják, hogy az nem jó, ahogyan ő csinálja. Minden korosztály másképpen gondolja, mint elődei, persze ez is természetes, mert fejlődik a világ. A mostani fiatalság pedig méginkább úgy érzi, hogy ők mindent jól csinálnak, nekik nem mondjanak meg semmit. Beszélgetni sem lehet szoptatásról, gyereknevelésről, egyéb hasonló dolgokról, kikérik maguknak, ne szóljanak bele a dolgukba, senkinek semmi köze hozzá. Szinte a személyes beszélgetés már nem divat, persze az interneten mindent ki lehet tárni, főleg, ha ezt anonim teszi. Úgy gondolom, ha valaki, főleg, ha közelebbi kapcsolatban van egy másik személlyel, akkor neki megmondhatja a véleményét.
15. Bless the child (válaszként erre: 6. - K-né Zsóka)
2022. aug. 7. 13:35
Semmi lehúzó nincs ebben. Érik az FI-ben a bezzeganya típus
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - K-né Zsóka)
2022. aug. 7. 13:22
Nagyon hàlás vagyok a soraidért!! Így van, az én gyermekem úgy nevelem, ahogy én a legjobbnak látom!
13. unom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 13:22
Vagyis még nem döntött. Annyit tehetsz, hogy elmondod az érveidet, és rá bízod a döntést. Meg tudnád tenni?
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Lau_Ra)
2022. aug. 7. 13:21

De még mennyire! Az ismerőseim körében, az említettel együtt, 3 ilyen eset is volt.


Az egyiknél konkrétan az orvos beszélte rá ismerősöm a császárra, hogy “ne menjen tönkre a házassága” ez egy magánkórházban történt. Sajnos a dokinak egyszerűbb sok esetben ez, mert 1 óra alatt megvan, kiszámítható, több embert be tud vállalni, míg egy kismama órákig extrém esetben napokig vajúdik.

11. Lau_Ra (válaszként erre: 8. - K-né Zsóka)
2022. aug. 7. 13:20
Nem attól lesz jó nevelésben része egy gyereknek, mert természetes úton szülik, vagy szoptatják. Van, aki ezt akarja, de nem tudja megtenni. A gyerek szempontjából meg oly’ mindegy, hogy akaratlagosan, vagy akaratlanul lett tőle megvonva az anyatej. Igen, a legjobb nekik a szoptatás, de nem emiatt lesz valaki szar, vagy jó anya.
2022. aug. 7. 13:20

Próbálj meg magadban ítélkezni, írd le egy naplóba, hogy mit gondolsz, de ne oszd meg az érintettel. Tényleg semmi közöd ahhoz, hogy ki hogy éli az életét. Ezzel csak tönkre teszed a társas kapcsolataidat, de eredményt nem érsz el.


Van olyan ismerősöm, aki csak pár hónapig szoptatott, olyan is, aki még kétévesen is. A kölykök között semmi különbség, egészséges, okos, klassz kölyök mindkettő.

9. Lau_Ra (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 13:18

Az a baj az emberekkel, hogy túl sokat foglalkoznak a másik dolgával. Te is, meg a barátnőd is.

Különben végeznek programozott császárt ha azt semmi sem indokolja? .....

2022. aug. 7. 13:17
Gondolj arra, hogy a te gyereked az általad nyújtható legjobb nevelést kapja és ne foglalkozz másokkal, az az ő bajuk. Mindenki úgy szül és úgy neveli a gyerekét ahogyan akarja, legyen elég, hogy a tiedét te úgy neveled ahogy jónak látod.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lau_Ra)
2022. aug. 7. 13:14

Igazad van! Bárcsak tényleg el tudnám ezeket a dolgokat engedni, mégha tőlem távol is állnak.


Bár sajnos a “túloldal” ugyan ilyen. Mármint barátnőm barátnője, aki mindent megtesz hogy lebeszélje baràtnőmet a természetes szülésről, mintha a program császár valami kiváltság lenne. Ott is tiszteletben kellene tartani barátnőm döntését, aki emiatt, tök bizonytalan lett.

6. K-né Zsóka (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. aug. 7. 13:12
Túl hamar jött a lehúzó reagálás, egy szóval nem írta, hogy tökéletes anya lenne :)
5. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 13:09

Mondjuk úgy, hogy a saját dolgoddal és a saját gyerekeddel foglalkozol. Mi közöd van neked más gyerekéhez, vagy a szokásaikhoz?

Mindenki a saját teste felett rendelkezik. Attól meg nem lesz valaki rossz anya, mert nem szoptat, vagy nem természetes úton szüli a gyerekét, akár szándékosan, akár nem. Nem ez a mérce.

2022. aug. 7. 13:03

1, nem a baràtnőim

2, írtam a szövegben hogy egyáltalán nem vagyok tökéletes Anyuka, és sok hibám van.

3. Bless the child (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. aug. 7. 13:02
Jav: áztasd
2022. aug. 7. 13:02
Annyira mégse vagy az a tökéletes anya típus, ha erre van időd és energiád, hogy a barátnőid itt ásztasd
2022. aug. 7. 12:59

Sziasztok! Biztosan sokakból ellenszenvet fog kiváltani a fórum amit indítottam, de higgyétek el, engem zavar legjobban a dolog. Tudni kell, sosem voltam az a típus anyuka típus. Sosem volt vágyam, hogy gyermekem legyen, voltam vele ha lesz lesz, Ha nem, nem. Aztán teherbe estem, és minden megváltozott. Terhesség alatt, még nem volt semmi probléma, viszont miután megszületett a kisfiam, “ősanya “ lettem. Pont én, aki sosem volt egy Anyuka típus. Félreértés ne essék, egyáltalán nem érzem magam tökéletes anyának, és nagyon sok hibám van. Mégis, vannak dolgok ami nagyon fel tudom húzni magam. Pl. egy jó ismerősöm, már-már baráti kapcsolatban vagyunk / voltunk nem akart szoptatni. Mondta is, hogy elapasztotta a tejét. Ezen annyira kiborultam, kerülöm a társaságát, mert nem tudok azonosulni azzal, hogy valaki megvonja a kisbabájától ezt.

Nyilván más, ha valaki nem teheti meg, mert nincs teje, de ez nekem nagyon furcsa. A múltkor, Facebookon. Egy ilyen poszt jött velem szembe, és sok anyuka kommentárt, hogy ők sem akartak szoptatni, elolvastam a hozzászólásokat, és annyira felidegesítettem magam, hogy órákig nem tudtam aludni.


A másik téma barátnőm terhes, és neki a másik barátnője program császár hívő. Mindent megtesz, hogy eltérítse barátnőmet, hogy szüljön programozott császárral, mert ő is azt választotta, és “nem ment tönkre ott lent.”

Mikor 3asban találkoztunk kb összeszólalkoztam a csajjal, hogy milyen dolog, hogy a baba helyett döntünk hogy mikor szeretne jönni, lehet mèg nincs is felkészülve rá, és mennyivel fejlettebb lesz az immunrendszere ha végighalad a “csatornàn.”


Nagyon sokat pörgök ezeken a dolgokon, pedig mi közöm hozzá, hogy más mit és hogyan csinál? Engem zavar a legjobban ez, hogy elrontja a mindennapjaimat, holott csak legyintenem kellene hogy nem vagyunk egyformák.


Hogyan küzdhetném le ezt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook