Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mini Yorkit vásároltam viszont normál, mit tehetek? fórum

Mini Yorkit vásároltam viszont normál, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. Alnisa (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:48
Nem tudsz senkihez fordulni!!! Mert nincs törzskönyv, nem tenyésztőtől vásároltál, hanem szapitól!!!
30. Soufflet (válaszként erre: 2. - Ms_Daisy)
2022. okt. 11. 14:47
Egy oroszkek, sarga szemu macska nem valtodik at cirmossa.
29. Alnisa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:46

csak mondom ,hogy egy nem szaporítótól vásárolt kutya nem 12 0e Ft-nél kezdődik, hanem minimum 500 e Ft!!!

Örülj, hogy egyáltalán életben van szerencsétlen.

28. andi6020 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:36

Miért? Mi áll a szerződésben? Garantálta neked írásban, hogy mekkora lesz a kutyád?

Amúgy had kérdezzem már meg, hány kg az az eb?

27. andi6020 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:34
Milyen indokkal?
26. Soufflet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 14:17

Arra nem feleltel, volt-e szerzodes.


De en nem hiszem, hogy valaki irasba adta, hany kilo lesz felnove egy torzskongvezetlen kiskutya.

Szoval mi alapjan pattognal? Egyzacsko chipset sem vihetsz vissza a boltba, ha 5 grammal kevesebb van, ha nincs blokkod.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Mimóza07)
2022. okt. 11. 12:10
vissza fizeti az ár 50%át
24. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 12:09

Nem tudom,mi ajándékba kaptunk a Kislányom születésnapjára egy kis Yorkit,most másfél éves olyan 4-5 kiló lehet. Imádjuk Ő a kedvenc :)

A rendőrség ugyan mit tudna tenni ez ügyben? Láttátok,nem neten rendeltétek,tehát nem lett volna kötelező megvenni.

Bíróság meg ugyan semmit nem fog tenni :)

Mi lenne a per tárgya?

Egy ártatlan kis jószág miről tehet? Most akkor már nem is fog utazgatni veletek? Na jó..........nekem ez magas :)

23. Mimóza07 (válaszként erre: 22. - Mimóza07)
2022. okt. 11. 11:45
*bocs, különbözetet.
2022. okt. 11. 11:44
Az ügyvéd elviszi a különbezetet. Hol éri ez meg neked?
21. timycat (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 11:10
Tudni tudsz, hogy érdemes-e az más kérdés, de biztos találsz rá ügyvédet.
2022. okt. 11. 10:24
A kérdésem még mindig az lenne hogy peres uton vagy rendőrséghez tudok e ezzel fordulni?
2022. okt. 11. 10:10

Mi minimalacot szerettunk volna, de utanaolvastam. Nincs kulon fajta ott sem, csak a remeny, hogy pick marad. Raadasul a "miniket" sokszor a fiatalkori iltaplalassl "gyartjak".

A noverem erdesz es vadgazta mernok, aki vizsla temyeszto is volt a pasijavsl, akik sok generations erdeszek. Treniroznak, vadasznak. Ket kicsi gyerek mellett felhagyott a tesom is.

Es ok vettek vissza torzskpnbetett kutyat, nem mert "selejtes volt", han a vevo cssak a vevo volt hulye. Tul sok naonta levinni. En ugy emlekszem, penz visszafizetes sem volt.

Es amugy mire Lett volna? Egy neveletlen kokyokere? Kidobott kutyara?

2022. okt. 11. 06:04

Szeresd akkora méretűnek,amekkorára nő.

Egy élőlényről beszélsz,nem egy kabátról.

17. Soufflet (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. okt. 11. 00:57
16. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 22:04

Többet kaptál a pénzedért, neked kéne visszafizetni 😇

Én nem vennék semmilyen állatot szaporítótól.

15. andi6020 (válaszként erre: 13. - 7962decf87)
2022. okt. 10. 21:15

Ki kiabál? :D

Nincs mini yorki, meg extramini, meg nagy, meg stb yorki. Yorkshire terrier van, és kész. Hidd el, tudok eleget a kutyákról.

Szerinted mit jelent a szaporító szó?

14. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 19:38

Ahogy többen is írták, semmi esetre se reklamálj, hisz nincs semmi alapod!

Egyet viszont tanácsolok, yorky-t nem ajánlok menhelyről kihozni, (ha ragaszkodsz a fajtához) mert nagyon kényes kutyus.


Barátkozz meg vele és szeresd, rettentően ragaszkodó, szeretetet tudó adni fajta. Teljen benne nagyon sok örömöd!!🐶

13. 7962decf87 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. okt. 10. 19:30

Nem kell kiabálni, bocs, de ezek szerint te sem tudsz sok mindent a yorkikról, mert igenis van mini, ahogy az 55Judit linkjéből is kiderül!


A barátoméknak is van, (nem szaporítótól lett véve!) de nem mini yorki. Közepes méretű, /nagyobb méretű is van!/ Neki sincs törzskönyve, már 4 éves is elmúlt és mindenki imádja.

12. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 18:37
Szeresd ahogy csak tudod!! Aztán menj el egy menhelyre, és nezzél szét. Látni fogod mennyi árva kutyus várja hogy legyen szerető gazdája. S ha egyszer úgy gondolod, hogy kell még egy kutyus akkor csak onnan válassz.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 18:27

Van adásvételi szerződésed, abban mit rögzítettetek?


Fajtája, ára, oltásai , féregtelenítés stb. szerepel?

Ha nem , akkor nem tudsz semmit tenni.

Egyébként is, ha nincs törzskönyve, mivel tudod bizonyítani, hogy te pl. nem pumit akartál venni, hanem pulit?

Legyen ez egy tanulópénz, legközelebb igazi tenyésztőtől vásárolj.

Szeresd így, ahogy van, hozzád nőtt. Tudom, hogy szereted, hiszen nem adtad vissza. Legyen sok örömöd benne!

2022. okt. 10. 17:52

Van. [link]


Biztos úgy mentél az eladóhoz, hogy konkrét fajtát kerestél nála. nem úgy kell! Érdeklődni kell, hogy milyen fajtái vannak. Mert te most úgy jártál, bármit kértél volna rámondja hogy pont az van neki, és rád sózza. Mint ahogy tette is. Nincs értelme ezért feljelenteni, de azzal visszavághatsz hogy feljelented szaporításért.

2022. okt. 10. 17:44

Elvileg van mini yorki, amit te kerestél. Csak sehol nem ismerik el önálló fajként. Hivatalosan csak Yorkshire terrier létezik.


Ezért kellene hivatalos tenyésztőtől vásárolni. Most egy szaporító "munkáját" támogattad, jó alaposan.

De menhelyről is hozhattál volna kiskutyát, arról pont úgy nem tudhatod, mekkora lesz, mire megnő. :)


De viccet felretéve: mit tehetsz? Csak egyet. Szeresd és nevelgesd a kiskutyát! 🐶

8. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 17:44

Törpe tacskó is van, hogy megnő normál méretre, de még senkit se hallottam, hogy visszaadta, vagy pénzt kért vissza.

Nem is értem, utazás miatt fontos a kis termet, akkor , ha visszakéred a pénz egy részét, azzal mire mentek? Akkor is megnő és nem fér a zsebedbe.

Milyen alapon jelentenéd fel, ha nincs törzskönyv?

Örülj, hogy egészséges. Egy kutya nem divatékszer,amit kecserélünk, ha rossz a méret, hanem társ, barát, lelke van.

2022. okt. 10. 17:17
Örülj, hogy nem medve lett belőle. Megtörtént már.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 17:07

NINCS mini yorki. Yorki van, és kész.

Reklamálj a Baross szobornál.

Megérdemled amúgy, semmit nem tudsz a kutyáról, és támogatod a szaporítókat.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - TamThor)
2022. okt. 10. 16:54
Nem vicces, nem kevés pénzt adtam érte.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ms_Daisy)
2022. okt. 10. 16:54
Ő Yorki látszik csak nem mini mint ahogy hírdette.
2022. okt. 10. 16:52
Csak vicc!!!!: Mosd ki 90 fokon.
2. Ms_Daisy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 16:32

Nincs törzskönyv= nem bizonyítható, hogy fajta tiszta mini. Szüleit láttad? Minik?


Sok szaporító van, aki jó pénzért eladnak állatot, aztán kiderül hogy mégsem olyan mint amilyennek állították. Múltkor brit rövidszőrű cicáról olvastam fb csoportban, hogy a szaporító 150 ezret kért. Aztán 6 hónaposan derült ki, hogy egy cirmos házi macska.


Én egy lyukas garast nem adnék állatért, millió árva kutya/macska vár gazdára és sinylődik ketrecben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook