Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindig csak az "én, én, én"... fórum

Mindig csak az "én, én, én"... (beszélgetős fórum)


1 2
2022. aug. 3. 06:09
Az ilyen onzo szemelyt legjobb elfelejteni.
30. syria (válaszként erre: 29. - C9155193c4)
2022. jan. 21. 20:36

Tetted ezt és működött? Ha igen, akkor ügyes vagy.

Évtizedeken keresztül próbáltam, nem segített, nem használt. Az illető terepszínű képet vágott, mintha figyelne rám, s az első adandó alkalommal, amikor levegőt vettem, lecsapott, és fújta a magáét mellőzve mindent, amit addig mondtam. (Ha véletlenül mégse, akkor tromfolt.) Így történt személyesen. Telefonban úgy zajlott, hogy kihangosítottam, csináltam a dolgom, néha beleszóltam: aha, igen, értem, persze; aztán 1-1,5 óra után azt mondta, hogy szia, majd máskor is beszélgetünk. (sic!)

Az ilyenekkel tapasztalataim alapján két dolgot lehet tenni:

- kerülni nagy ívben

- drótkötélidegrendszert növesztve megpróbálni a kommunikációt.

Nehéz eldöntenem, melyiket könnyebb megvalósítani.

29. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2022. jan. 19. 15:37
Te is beszélj neki csak magadról és ne reagálj az ő mondandójára. Ha valaki nem tudja a normális kommunikáció alapvető szabályait, hasonlót érdemel.
28. syria (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2022. jan. 19. 14:37
Az ilyennel egy dolgot tudsz tenni: kerülsz vele minden kapcsolatot. Megváltozni nem fog, ha a fejed tetejére állsz, akkor se fog használni semmi. Az ilyenek nem veszik észre magukat, mert: Mindig csak az "én, én, én". Tudom, mert évtizedeken át szenvedtem egy hasonló személytől, aki szívta az energiám; levakarhatatlan volt. Mostanra TALÁN sikerült úgy vérig sértenem (Istenem! Hányszor próbálkoztam eredmény nélkül!), hogy végre egy életre megszabadultam tőle. (Amúgy kicsit sajnálom, mert elég értékes ember.)
27. 55Judit (válaszként erre: 25. - Hpetra22)
2021. dec. 16. 10:47
Én nem, viszont ő lehet hogy igen. Nem ismerem a személyiségét és hogy mennyire agresszíven adja elő magát. A legtöbb ember megsértődne az biztos.
26. libikóka (válaszként erre: 25. - Hpetra22)
2021. dec. 16. 09:22
Ezen nem sértődhetne,,viszont esetleg meghallgatna,,utána elmondaná hogy ő épp így,épp ott,épp ugyanúgy,,sőtmitöbb,,,,,,,,Hát kíváncsi leszek mire jutsz ,remélem megírod ha kimozdultok a holtpontról:))
25. hpetra22 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2021. dec. 16. 07:46
Azt gondoltam, kicsit viccesen rászólok, hogy "hallgass már végig". Ezen is megsértődnél?
24. tien
2021. dec. 15. 12:00

Történt már velem is olyan esett ,hogy a vámpírkám félórás monológ után rákérdezett ,,és veled mizujs?,,

Elkezdtem mondani ,de látványosan nem érdekelte.

A mondat közepén hagytam abba a beszédet.

Majd otthagytam.(tudom genya vagyok😉)

2021. dec. 15. 08:13

Na most őszinte leszek. Én is viselkedtem úgy mint munkatársad. Egyszer-egyszer az tűnt fel nekem, hogy miközben nagy elánnal mesélem a dolgaimat, a célszemény bár rámnéz, de egyáltalán nem figyel. Teljesen máshol jár gondolatban. Ez tényleg csak néhányszor fordult elő, mert olyankor hirtelen magamba szálltam, éreztem hogy sokat beszélek és már megint magamról. Megszégyelltem magam. Elkezdtem jobban figyelni magamra. A sok magamról beszélés helyett a célszemélynek tettem fel kérdést. Hisz tudtam, mindenkinek jólesik ha érdeklődnek iránta. Elárulom, azt a rossz szokást nem volt egyszerű elhagyni, de hála Istennek sikerült, és a mai napig ügyelek rá hogy inkább érdeklődő legyek.


Ezt azért írtam le, mert nagy valószínűséggel meg fog sértődni munkatársad, bármilyen tapintatos leszel. Nekem senki nem szólt, de már attól szégyent éreztem hogy rájöttem milyen vagyok.


Ha nem figyelsz rá, abbahagyja. Érezni fogja hogy feleslegesen beszél. Úgy mondtam el ezt, hogy magamból indultam ki. nem sértett meg senki, és sem másokat, de hogy jobban figyeltem magamra, megoldódott a probléma.

2021. dec. 15. 07:43
Ezt a hetet még kibírom, utána úgyis szabin leszek januárig. Januári fogadalmam lesz, hogy finoman jelzem neki a dolgot, tényleg csak barátilag. Egyáltalán nem akarom megbántani, sem elrontani a kapcsolatunkat, inkább építeni szeretném, mert mindig együtt dolgozunk és ha elromlik a hangulat, az sokkal rosszabb lesz, mint ami most van.
21. bianna
2021. dec. 14. 19:29

Én meg azt hittem, hogy csak nekem vannak ilyen ismerőseim. Szerencsésebb vagyok mint te, mert nekem nem kell velük minden nap együtt lenni.

Nehéz helyzet. Nagyon tapintatosan próbálj vele beszélni.

2021. dec. 14. 14:37

Szerintem négyszemközt, barátilag felhívhatod a figyelmét erre a viselkedésére, hogy figyeljen oda magára, mert így el fogja veszteni a "hallgatóságát".

Ha értelmes ember, akkor értékelni fogja a jószándékot.

19. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2021. dec. 14. 13:06
Pont amit, ahogy ide leírtál,mond el neki szépen a szemébe nézve.Miért nem lehet őszintének lenni?
18. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2021. dec. 14. 12:53
Dehogy kedveled már, ha idegesít. Így amennyiben nem kell tartanod tőle, (mert mondjuk a főnök kedvence és besúgója, akivel jobb jóban lenni) jelezheted neki, hogy a munkára kell figyelned. Így esetleg idővel kevesebbet fog beszélni.
17. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Birebora)
2021. dec. 14. 12:52
ilyen a húgom is,mindenre rátromfol.na jó,mondtam tegnap is,ezt hagyd abba,aztán otthagytam.
16. birebora (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2021. dec. 14. 12:36
Van akivel megtudod tenni, hogy nem tartod vele a kapcsolatot vagy csak évente kétszer. De van akivel "kötelező"
15. birebora (válaszként erre: 13. - Bichi)
2021. dec. 14. 12:34

Minden családban van ilyen, és még az a szerencse ha csak egy. Kollégák, ismerősök körében is akad.

Igen, bármit mondasz, neki jobban fáj, neki szarabb, neki nehezebb. Az semmi amit te mondasz, na de ő, neki annál sokkal nagyobb baja van:)

Az ilyen emberrel kinszenvedés még az a pár perc is és inkább elköszönsz tőle.

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Bichi)
2021. dec. 14. 12:22
Én is azt mondom hogy el kell engedni, de én is tapasztalatból tudom mennyire nehéz. A hallgató megszenvedi az ilyen energiavámpírokat.
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2021. dec. 14. 11:34

Nálunk családtag van ilyen. Bármiért felhívod, mondja ami vele történt, aztán inkább leteszed anélkül, hogy elmondtad volna mit akartál. Ha valamid fáj, neki aztán sokkal jobban.

Szóval én megértelek, egyet tehetsz, egyszerűen elengeded a füled mellett, mint egy távoli zajt :)

12. 55Judit (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2021. dec. 14. 11:11
Bocs a sok hibáért, rossz már a klavim, ha nem olvasom el amit írok, így járok. :)
11. 55Judit (válaszként erre: 5. - Hpetra22)
2021. dec. 14. 11:10
Nem kedveled. Sőt egyre jobban idegesít. 2 lehetőség van. Megbeszéld vele, megmondod hogy éged ez zavar, vagy egy szer tényleg borul a bili. Utóbbiv al bizto s hogy megsérted, előzőt meg amíg higgadt vagy, intelligensen elő tudod ani. Ha így is séertve érzi magát, akkor így járt. Megérdemli. De legalább nyugtod lesz.
10. bújvafogyó (válaszként erre: 8. - New(l))
2021. dec. 14. 10:52

Tetszik az utolsó mondatod.:)

Szerintem alig van valaki, akinek ne kellene ilyen típusú embert elviselni.

2021. dec. 14. 10:49
Ha belegondolok,,előbb utóbb kifogja 1 olyan napodat,,amikor te is nyűgösebb vagy ,,és akkor borul a bili.Lehet hogy ez az egyetlen megoldás.Vagy amit a többiek is írtak .
2021. dec. 14. 10:24
Volt ilyen kolléganőm. Beszüntettem a próbálkozást, hogy kölcsönös legyen a társalgás - legnagyobb örömére. Onnantól fogva csak mondta - mondta, néha egy aha a részemről, szépen megtanultam a füleimet arra használni, hogy ami bemegy, a másik oldalon távozhasson, lehetőleg az agyam megkerülésével.
2021. dec. 14. 10:13
Fárasztó lehet.
2021. dec. 14. 10:01

Őt nem tudod megváltoztatni, és nem is kell.

Te tudsz változni.

Hasznos skill, ha megtanulod, hogyan kell okosan nézni, bólogatni, aztán az egész hóbelebancot, ahogy bemegy a füleden a másikon kiengedni.

Tanulható a dolog, azt mondják, de nekem is sokszor nehezen megy, pedig lassan 20 éve van az életemben egy ilyen személy.

2021. dec. 14. 09:56

Nem lehet zenét hallgatni sajnos és egy szobában dolgozunk. Szeretek beszélgetni, tényleg. Csak észrevettem ezt a jelenséget és azóta zavar. Múltkor a konyhában együtt kávéztunk másokkal és direkt figyeltem, hogy ugyanezt csinálja. Nem telt el 1 perc és már róla szólt a beszélgetés.

Tényleg lehet, hogy ez egyfajta figyelemigény részéről, amit nem kap meg máshol. Hát nem tudom, mit tegyek vele. Mert kedvelem, csak ha ez egyre jobban fog idegesíteni, akkor nem tudom mi lesz így. Szerencsére a karácsonyi szabadságolások alatt kipihenem magam.

2021. dec. 14. 09:48
Tegyél fülest! "Tanulj nyelveket, vagy halgass zenét!" Mutass mindig oda, ha szól! :D
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2021. dec. 14. 09:48
Szerintem otthon nem figyelnek rá. Senkit nem érdekli az ő problémája, vagy a múltja, stb. De szeretne beszélni ezekről valakivel. Otthon nem tud, így te lettél a célpont. Nem nagyon lehet mit kezdeni vele. Valahogy éreztesd hogy téged nem érdekel az ő élete, a munkára kell koncentrálnod.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2021. dec. 14. 09:29

Volt ilyen kolléganőm.


Én azt a módszert választottam, hogy megpróbáltam nem mindig figyelni rá, csak ühümöztem, közben nem is tudtam miről beszél.

Ha kérdezett és nem tudtam, hogy mit, akkor elnézést kértem tőle, és kértem, hogy ismételje el a kérdését;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook