Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindig azt hiszem,nekem van a legnagyobb problémám! Amikor... fórum

Mindig azt hiszem,nekem van a legnagyobb problémám! Amikor... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

10. Imisz (válaszként erre: 6. - Kobain254)
2022. jún. 3. 14:19
Ezek már részletkérdések, hogy milyen formában. Nyilván alapos kidolgozást kívánna, nem ilyen "fejemhezkapok, mondok valamit és az éjjel alatt már törvénybe van foglalva" módon, ahogy mostanában megy.
9. 7962decf87 (válaszként erre: 6. - Kobain254)
2022. jún. 3. 13:05
Teljes mértékben egyetértek!! (Az előző vélyeményeiddel együtt!👍)
2022. jún. 3. 12:29
Ja és névre adnám hogy ne lehessen eladni pénzért.
7. Kobain254 (válaszként erre: 6. - Kobain254)
2022. jún. 3. 12:28
Akár dupla annyi értékben.
2022. jún. 3. 12:28
Inkább adnék akkor valami utalványt amit nem lehet cigire,piára,drogra költeni.
5. Imisz (válaszként erre: 4. - Globus)
2022. jún. 3. 08:23

Ezt még nem tudni. Szerintem azért alapjövedelem a neve, hogy ez járna mindenkinek munkától függetlenül. Gondolom nem nagy összeg lenne így muszáj lenne dolgozni mellette. Mert nem arra való (lenne), hogy mindenki csak teng -lengjen otthon. De ez ugye mind csak a "lenne" kategória az én gondolataimban.

Ha rajtam múlna mindenki kapna kb.70.000-80.000 ft-ot havonta. Ha meg tud belőle élni, tegye. (azért ennyiből enni, lakni, tisztálkodni stb nem nagy lábon lehet)Aki meg szeretne jobban élni,nyaralni, új kocsit venni, félretenni stb, az nyilván dolgozna mellette.

Emellett senkinek semmi segélyt nem adnék, munkanélküli például.

Amikor lassan nincs szükség a humán erőforrásra sok helyen, muszály lenne valamit adni helyette. Nyilván vannak szakmák amit nem lehet -még- automatizálni. Így talán mindenkinek lenne munkája aki dolgozni akar mert biztos vagyok benne, hogy sokan inkább elvegetálnának a csekélyke alapjövedelemből.

Bár hiába is, nálunk nem mostanában fogják bevezetni, sőt nem is tudom, van-e már valahol?

4. globus (válaszként erre: 2. - 16eb25c92a)
2022. jún. 3. 07:45
Aki dolgozik, az pluszban megkapná? Vagy ez lesz a segély új neve?
3. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 07:19

Ezzel én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy nekem van havi jövedelmem.

Reméljük, hogy neked is hamarosan lesz,👍 mert azt hiszem az alapjövedelem bevezetése nálunk nem mostanában lesz🤔 - sajnos-!!

2022. jún. 2. 22:39
Majd ha bevezetik az alapjövedelmet, akkor minden jobb lesz állítólag.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook