Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindenki visszalép az állami nyugdíjba? fórum

Mindenki visszalép az állami nyugdíjba? (beszélgetős fórum)

1 2
51. Fibonacci (válaszként erre: 49. - Fibonacci)
2011. jan. 20. 09:26
semelyik a semmelyik helyett. :)
50. Fibonacci (válaszként erre: 48. - Arrahne)
2011. jan. 20. 09:26

Ismered a mondást, nem? Járni jár, csak nem jut. :)

A állami nyugdíjra a mostani tv-ek szerint akkor vagy jogosult, ha min. 20 év szolgálati idővel rendelkezel.

A munkáltatód eddig is fizetett utánad az államnak 24! TB-t, ezt ezután is fogja, csak átkeresztelték adóra. Így függetlanítették a személytől.

Valaki már itt írta, hogy viktátor van a viktatúrában. :)

49. Fibonacci (válaszként erre: 46. - Mamcili)
2011. jan. 20. 09:16
Nekem is van mindkettő. Az önkéntes nyugdíjpénztárakat nem érinti semmelyik törvényvátozás. Az ugyanúgy működik tovább. :)
2011. jan. 19. 13:53

Sziasztok!

Én is hezitálok!

Ha maradok akkor öröklik a gyerekek,vagy az özvegyem!

Ha megyek az államiba ez a pénz elveszik, vagyis egy az egybe elúszik mert kifizetik belőle a nyugdíjakat és mikora én leszek nyugdíjas akkor Murphy törvénye szerint úgysem fog semmi járni csak a szám!

Inkább fizetek biztosítást mert az megmarad és egyben kivehetem vagy örökölhető!

Azt viszont felháborítónak tartom, hogyha maradok a magánban akkor is vonjanak az állam felé járulékot!

Mi alapon? Mi van azzal a pénzel amit eddig is levontak az állam felé?

Nem értem....

Én jogosult leszek szolgálati nyugdíjra, vagy ezt is elveszi?? Akkor merre is állunk arccal Fidesz van kormányon és visszatérünk a komunizmusba mindenkitől elvesznek majd mindent mer kell az államnak? Ez nem más mint Orbánizáció...

2011. jan. 19. 08:53

Én döntöttem, maradok a magánnyugdíjnál.

Pláne, hogy az államit még csökkenteni akarják majd. Már most sem sok, akkor mire várjak? Inkább gondoskodok magamról. Már ha megélem a 90 évet :P 30 év múlva már 90 évesen lehet majd nyugdíjba menni :P

Ezzel csak az a baj, hogy már 60 fölött sem teljes értékű munka szempontjából a legtöbb ember, pláne a fizikai munkások

46. mamcili (válaszként erre: 43. - Hte23)
2011. jan. 15. 18:17
nekem mindkettő van...
45. hte23
2011. jan. 15. 17:55
Szóval jön a svéd modell.
44. hte23
2011. jan. 14. 22:28
Ugymond, nem fizettem önkéntes részt, igy értem.
43. hte23 (válaszként erre: 42. - Mamcili)
2011. jan. 14. 22:28
Azzal nem foglalkoztam, nem vagyok tagjuk, igy nem érdekel. már neke oda késő belépni.
42. mamcili (válaszként erre: 37. - Hte23)
2011. jan. 14. 19:53

ez igaz

és mi van az önkéntes nyugdíjpénztárral?

41. Fibonacci (válaszként erre: 39. - CsillagTM)
2011. jan. 13. 21:25
Ja! A második mondatot nem neked szántam, hanem volt korábbi hozzászóló, aki ezt írta. :)
40. Fibonacci (válaszként erre: 39. - CsillagTM)
2011. jan. 13. 21:22
Köszi. :)
39. CsillagTM (válaszként erre: 36. - Fibonacci)
2011. jan. 13. 21:16

igen, azt én sem gondoltam, h lesz külön, névre szóló számlám az államiban:)


ja, tetszik a neved:)

38. hte23
2011. jan. 13. 20:04
Remélem összeszedetten irtam. ha nem, akkor kérdezzetek, amire tudok arra szivesen válaszolok.
37. hte23
2011. jan. 13. 20:04

Bocsi, sok leszek.


A lényeg!


Magyarországon jelenleg most nemsokára fognak nyugdijba menni a Ratkó korszak gyermekei.

Ők azok akik 49-53 között születtek. Az ő unokáik kb. 30 évesek a munkanélküliek nagy részét teszik ki. Tehát nics az állami nyugdijalapba befizetés.

Jelenleg, e legjobb tudomásom szerint a 88-as bruttósitás utáni béreket hozzák a jelenlegi szintre és ez után fogják a nyugdijakat kapni. Már aki igazolni tudja az éveit. Jelenleg aki egy minimálbéres ember, az kb a bére, igazolt munkaviszonytól függően jelenleg minimálbér alig kap nyugdijat. 50-60 ezer forintot. Aki nem tudja igazolni a legalább 40 évet, az még ennyit sem fog kapni.

A magyar állam jelenleg a kifizetett nyugdijakat kiegésziti az államkasszából, tehát nem csak a befolyt pénzeket használja fel. DE! mindenkinek a saját jövedelme után fizetett járulékokból állapitják meg. Napokra kiszámolják. Számolnak, kalkulálnak, de ne számitsunk semmi jóra. (nettó jövedelmet vesznek figyelembe.) ugye tudjuk hányan voltak bejelentve? vagy mennyiért%, vagy hány órára?

A magyar állam be kivánja veezetni a svéd rendszert. Aminek az alapja az ugyanez, viszont az állam nem egésziti ki a befolyt pénzeket. Tehát csak azt fizeti ki, ami a nyugdijkasszába befut.

Tehát ha egy időszakban befolyik 100 egység, de 120 ember megy nyugdijba, akkor a 100 egységet 120 felé osztják. Természetesen a megkeresett bérek arányában. Ez mindig emelkedik az infláció mértékénke 75 %-ával. Ez ott a törvény. legjobb tudomásom szerint.

Ha ezt nálunk bevezetik, akkor az ugymond megkapott nyugdijunk a jelenlegi számitás szerintinél is legalább 15-20 %-al kevesebb lesz.


Magánnyugdij - állami nyugdij. Ezt mindnekinek saját magának kell eldöntenie.

Tudni kell. Azt mondja az állami nyugdij, hogy van egyéni számla. Igen elméletileg lesz. DE ez csak életjáradékként egésziti ki vele a nyugdiját. Ha meghal ( ami ugye előfordulhat ) akkor örökölhető az özvegy vagy az árva kapja tovább járadékként.

Az állami nyugdij nem fekteti be a pénzt, nem kamatoztat, mert nincs mit. még pótlásti is kap az államtól hogy ki tudja fizetni a nyugdijat.


A magánnyugdij: Befekteti a pénzt különbözö alapokba (pl. államkötvény, részvények) forgatja.

Vagy nyer rajta, vagy veszit. Azért a legtöbb esetben veszit. Viszont vannak költségeik. Ezt fedezni kell. Arra számolni kell, ha kevesen fognak a magánnyugdijaknál maradni akkor vagy egyesülnek, vagy fogy a pénzünk, de akkor is forgatják.

Itt dönthetsz. Ha nyugdijba mész, akkor vagy felveszed egyössszegben, vagy életjáradékot kapsz.


Tudni kell, ha maradsz a magánnyugdijba, akkor az állam ezeket az éveket amit oda fizetsz, nem számitja be az általa figyelembe vett időbe, tehát arra az időszakra a nyugdij nulla az államtól.


Nehéz döntés. Én maradok a magánba. Akkor egy időben jól kerestem. Az a pénzem ne vesszen el.


Viszont! nagyon fontos lenne az, aki megteheti, legalább egy havi 10 ezerrel gondoskodjom a saját nyugdijáról. Vagy ha fiatal, akkor kombinálva gyerekeiről és magáról. Kérjen tanácsot,. Keressen szakembert.

Ez az a szó, amit mostanában mindig hallunk.


ÖNGONDOSKODÁS nagyon fontos. Lehet, soka nem érezzük még, de fogjuk. Én már tudom.



Bocsi, hogy sok voltam.

2011. jan. 12. 22:40
Kifizetik a nyugdíjasoknak, illetve az adósságra megy, hogy a bevállalt 3% hiánycélt teljesíteni tudják. Elég nagy balgaság lenne elhinni, hogy valóban névre szóló számlán kamatoztatják az államnak befizetett nyugdíjjárulékot.
2011. jan. 12. 22:11
ha visszalépek az államiba, akkor mi lesz az eddig összegyűlt pénzemmel (kb. 250e Ft amúgy)?
34. Olgi1977 (válaszként erre: 31. - Hobnobs)
2011. jan. 6. 07:36
Persze, kapsz utána özvegyi nyugdíjat meg árvaellátást. De az összegekben nagy eltérés lehet
33. hte23
2011. jan. 5. 19:24
Örökölhető ugy, hogy az özvegyi nyugdijba számitják bele. És ha nincs özvegy?
32. homokóra (válaszként erre: 31. - Hobnobs)
2011. jan. 5. 16:24
de igen..
31. hobnobs (válaszként erre: 5. - Boy20)
2011. jan. 5. 16:01
az állami is örökölhető nem?
30. homokóra (válaszként erre: 18. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 5. 12:19
hát ez...mindent kapnak...amit mi már nem fogunk..a gyerekeinkről nem is beszélve!
29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 5. 12:11
Tíz év múlva beszélgessünk róla újra. Addig pedig semmiképpen ne pánikolj! ;)
28. 8625c5bd9b (válaszként erre: 24. - Olgi1977)
2011. jan. 5. 10:49

Egyet értek veled és kiegészíteném azzal, hogy mire nyugdíjasok leszünk addigra az Orbánt el is felejtjük...mit fog akkor számítani, hogy ő mit ígért


SENKI NEM FOG RÁ EMLÉKEZNI :-)

27. 8625c5bd9b (válaszként erre: 18. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 5. 10:43
Persze eddig, de egyszer ennek vége lesz, amikor összeolmik a rendszer.
26. boy20 (válaszként erre: 6. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 5. 05:16

én azért bízom az emberek józan eszében:)

bár sok mindenben csalódtam már így a 20 évem alatt:(

2011. jan. 4. 21:58

ebbe csak az a brutál...

hogy évekkel ezelőtt beléptettek...

aztán vált választhatóvá...

most viszont mindenkit visszaléptetnek...

mire jó ez???????????...

nekem mindegy kinek fizetek, csak a nyugdíjam legyen meg...

nekem mindegy, hogy hogy nevezik...

befizethetem saját számlára, ami ki tudja hogyan kamatozik és mennyi lesz évek múlva

és erről szól az állami is...

mennyit akar adni...

mert nyugdíjasnak azért legalább annyi keresetre szüksége van mint bármelyik embernek... mert nem kevesebb mint mikor dolgozott...stb...

24. Olgi1977 (válaszként erre: 23. - Ancika24)
2011. jan. 4. 21:55

Én is ezért hajlok a maradásra, mert nem hiszek benne, hogy mire én 30 év múlva (jelenlegi nyugdíjkorhatárt nézve is még 32 évem van) nyugdíjas leszek, addigra már nem biztos, hogy lesz állami nyugdíj.

Azt mondja állam bácsi vissza kell lépni, ő garantál mindent. Másrészről azt szajkózzák gondoskodj magadról plusszba is és fizess az önkéntesbe is. Akkor hogy menjek az államiba nyugodt szívvel, ha ők is tudják, hogy az állami nyugdíj semmire nem lesz elég.


De addig még kitolják a nyugdíjkorhatárt 70 évre (EU-s ajánlás a 72 évre kitolás), hogy tényleg legyen miből fizetni.

Sok évvel ezelőtt tettek egy lépést arra, hogy egszer ez rendeződjön (kötelezővé is tették, nem választhattál) és most mindent felrúgnak.


5 éve még azt hitte anyukám 10 év múlva nyugdíjba mehet, tavaly azt gondolta van még mindig 9 éve és most épp úgy tűnik 4 év múlva meglesz a 40 éve. De pont akkor jön a kormányváltás, így lehet az újak megint változtatnak, így megint ki tudja mennyit kell még dolgoznia. Ekkora bizonytalanságban mire számítsak 30 év múlva?

2011. jan. 4. 21:12
Tanácstalan vagyok én is, de ami miatt maradnék, hogy 30 év múlva, mire nyugdíjba mehetnék, akkor már - véleményem szerint - állami nyugdíj sem lesz, csak majd valamennyi minimális segély :( így szerintem az öngondoskodás a lényeg, vagy lenne lényeg, ha az átlagnak lenne miből öngondoskodni :(
22. hte23 (válaszként erre: 21. - Krozika)
2011. jan. 4. 20:54
Pont ez a baj. Nekem is 2-3 milla között van. Sajnálnám nagyon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook