Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenhol máshol szívesebben lennék, mint a saját életemben. fórum

Mindenhol máshol szívesebben lennék, mint a saját életemben. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

21. 55Judit (válaszként erre: 18. - Enissa)
ápr. 16. 10:52

Mégis sokan reflexből tablettákhoz nyúlnak. Ezt az üzletemeberek is jól tudják, ezért a depresszióra már egy iparág is épült. Én olvastam egy könyvet is erről.


Ezzel nem azt akarom elültetni senki fejében hogy gyógyszerre sosem lehet szükség. De vannak akik nem tudják hogy számtalan önsegítő praktika is létezik, ráadásul jobb a hatásfokuk is. A lentebb említett élelmiszerek és hatóanyagok mellett van egy rendkívül hatékony mozgásforma is. A csikung. Mennél többet megtudok róla, annál értékesebbnek tartom. Nem csoda hogy a kínaiaknál évezredek óta a gyógyítás része. De ott vannak a taoista gyakorlatok, stresszcsökkentés a reflexiológia módszerével, akupresszúrás pontok stimulsása, mudra gyakorlatok, a teljesség igénye nélkül. Aki depressziótól szenved, tegye a szívére a kezét és mondja meg, ő melyik technikát alkalmazza a jobb léte érdekében? Esetleg csak kíváncsiságból is, "hátha segít" jelszóval. Én nem depisként, van nem egy amit használok. Persze megelőzési céllal nálam több féle technika is szerepel a napi rutinomban. Még így egészségesen is érzem a hatásukat, hát akkor egy beteg hogy ne érezné? De elfogadjuk, van aki kíváncsi, van aki nem. A kíváncsiság előre visz.

20. 55Judit (válaszként erre: 17. - Enissa)
ápr. 16. 10:28
"És igen van a melynél is mélyebb." - Mert mindennek van fele.
19. Myra (válaszként erre: 15. - 55Judit)
ápr. 16. 10:06
Ezt nagyon jól megfogalmaztad, én is így gondolom.
18. Enissa (válaszként erre: 15. - 55Judit)
ápr. 16. 09:59
Nagyon helyesen állsz hozzá. Csak így lehet, magunkat kell kihúzni a dagonyából, önsajnálattal nem megy.
17. Enissa (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
ápr. 16. 09:56

Voltam bagyon mélyen, pont akkor is ott voltam, amikor 2008-ban ideregisztráltam.

Akkor még többnyire normális fórumok, beszélgetések voltak.

Olvastam sok naplót, és akkor láttam mennyi embernek még rosszabb a helyzete, elveszítette gyermekét, férjét, otthonát, munkáját, egzisztenciáját, van aki ebből többet is, tudom miről írok. És igen a problémánkat csakis mi tudjuk megoldási, lehet kell hozzá segítség, orvosi, baráti mankó stb. De senki nem tudja helyettünk orvosolni a bánatunkat, problémánkat.

És igen van a melynél is mélyebb.

ápr. 16. 09:47
Én is tudnék mondani most rengeteg olyan helyet kapásból ahol jobban szeretnék lenni mint itt. De más életére biztos hogy vágyok. Az ő életükből csak a felszínt látjuk. A lelkükben lehetnek százszor megkeseredettebbek mint én.
15. 55Judit (válaszként erre: 11. - Enissa)
ápr. 16. 09:44

Én is Enissa! Sokan nem is tudják hogy vannak élelmiszerek, hatóanyagok, amik emelik a rezgésszintünket, mondhatni depresszió ellenesek. Hát még a gondolatok! Én is csak nem régen tudtam meg hogy ez ügyben valamit ösztönösen jól csinálok. És valószínű te is. Nem mondom hogy velem csak csupa jó dolgok történnek, de a problémához való hozzáállásunk ugye milyen sokat számít? Én örökké a dolgok jobbításán, megoldásokon kattogok. Aki depressziósok - tudom hogy ez egy komoly és rendkívül kellemetlen betegség, - a gondolataikkal még lejjebb juttatják magukat. 💖


"Mivel mi határozzuk meg, hogy mire gondolunk, ezért a boldogságunk szükségszerűen saját kezünkben van. Senki sem tölt gondolatokat a fejünkbe."

(Andrew Matthews)"

ápr. 16. 09:15
* NEM mindenki
13. semleges (válaszként erre: 11. - Enissa)
ápr. 16. 09:14
Te olyan vagy, örülj neki. Komolyan mondom. DE nem mindenki te vagy és mindenki úgy gondolkodik, ahogy te.
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Enissa)
ápr. 16. 08:29
Csak sajnos a psziché nem így működik. Ember még nem született, aki úgy került ki a depresszióból, hogy valaki rászólt, hogy legyél jól, erre ő pedig azt mondta, hogy igazad van, mostantól jól vagyok. De még csak egy sima rosszkedvből sem. Mellesleg ha az ember úgy működne, ahogy te feltételezed, akkor a Földön mindenki boldog lenne, kivéve azt az egy legszerencsétlenebbet, aki tényleg nem tud másra mutatni, hogy neki még rosszabb.
11. Enissa (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
ápr. 14. 20:57

Nem, akkor azt írtam volna, hogy tegyen magáért, hogy neki is jó legyen.


Most néztem a Naplót, abban volt a 21 éves lány, akinek a szervezete a 2. szívet dobta ki. Megmondták neki az orvosok, hogy meg fog halni.

Ő tanult, kitűnőre érettségizett, gyermekpszichiáternek készült.

Mosolygott, nem hibáztatott senkit és nem mondta, nála mindenkinek jobb.

Én ezt a mentalitást szeretem, ilyen vagyok.

10. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Enissa)
ápr. 14. 19:33
Ha pedig azt írta volna, hogy bezzeg másnak sokkal sokkal jobb, mint neki, azt írtad volna ne foglalkozzon mással! 😂😂
9. apeeng (válaszként erre: 2. - Enissa)
ápr. 14. 19:10
Jó válasz.
8. Enissa (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
ápr. 14. 13:38
Rákérdeztem, majd megtudjuk. Ha bármelyikre is igen a válasza, akkor is lehet , ahogy írta, bárki másnak, sokkal-sokkal rosszabb.
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 2. - Enissa)
ápr. 14. 13:21
Honnan tudjuk, hogy ezek valamelyikére nem "igen" a válasz? Csak mielőtt teljesen lekapjuk róla a keresztvizet...
6. Enissa (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
ápr. 14. 13:08

Azért nyissa ki a szemét, és gondolkodjon el! Ha "csak" depressziós, és nem hülye, akkor látnia kell a különbséget, átérezni azt, hogy mindig van rosszabb is.

Ha a lelkét simogatjuk, neki milyen car, akkor nem fogja fel soha, hogy mások mellett mennyire szerencsés.

5. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 14. 12:51
Ezt nem hiszem a jelenlegi háborús időkben…
4. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Enissa)
ápr. 14. 12:47
Egy depresszióst valószínűleg nem érdekel màs a világban! 🤷🏻‍♀️
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 14. 12:38

Én nem igen szoktam kéretlen tanácsokat osztogatni, de most az egyszer leírom mert nagyon kikívánkozik.

Tedd fel magadnak a kérdést és válaszold is meg: Haragudjak azért ami nincs, vagy hálás legyek azért ami van?

ápr. 14. 11:55
Háborús övezetben élsz, gyógyíthatatlan beteg a gyereked, te magad vagy halálos beteg, éhezel, nincs fedél a fejed felett, nem tudsz kimozdulni önállóan a lakásodból? Mielőtt ilyen eszetlenséget írsz le, hogy bárki más....., nézz körül a világban!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook