Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden gondozónő ilyen a bölcsiben?Ez a normális? fórum

Minden gondozónő ilyen a bölcsiben?Ez a normális? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. okt. 24. 14:34
Én elmondanám neki, hogy a gyereked és más kisgyerek is a Gabi nénihez ragaszkodik, mert ő kedvesebb. Nem laktanyába, hanem bölcsődébe adtad a kicsit, legyen velük egy kicsit kedvesebb, bánjon velük finomabban mert a gyerekek miatt, pontosabban a viselkedése miatt nem akar bölcsibe menni. Mivel az idejük nagy részét együtt töltik nem mindegy, hogy a gyerek milyen élményekkel megy haza, illetve mi marad meg a kis tudatában, mert össze fogja mosni a bölcsit, ovit, iskolát félni fog tőle... Én nem mondom, hogy az legyen a mit a gyerek akar, de ha fél a gyerek egyik-másik óvónénitől az bizony jó, az intézménynek sem. Ha nincs részéről változás én beszélnék az intézmény vezetőjével.
21. mese habbal (válaszként erre: 17. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:34

sajnos az is nornális, hogy a gyerek ilyenkor rohadtul sír... nem mindegyik, de normális ez a reakció.. még akkor is, ha a gondozónő aranyos.... szóval ne ebből ítélj, hogy sírt... tudom rohadt nehéz hallgatni... én is bőgni fogok, az tuti...

ettől még beszélni kell valakivel a gondinő viselkedéséről...

20. Clau26 (válaszként erre: 14. - Mese habbal)
2011. okt. 24. 14:33
itt az egyik kislányt abban a pelenkában adták ki amiben bevitte az anyja és csont száraz volt..kislányom hn11kor inni kért erre közölte h nóra és ebéd.fóra múlva lett ebéd és elfelejtett neki tölteni,én töltöttem neki inni
19. mese habbal (válaszként erre: 13. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:32
akkor valszeg ez az utolsó éve a nyugdíj előtt, és már kurvára kifele kacsintgat.. de akkor is szólni kell, ezt nem teheti meg...
18. Zorg27 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:31
Miért nem megy nyugdíjba???
17. Clau26 (válaszként erre: 11. - B486c9cf7d)
2011. okt. 24. 14:31
de vannak mások is csak ő hozzá tartozik ha baja van ha sir akkor a marika néninek kell(ene) megnyugtatnia..2lesz jövöhónapba..folyamatosan anya,apa után sirt..igy még sosem hallottam sirni,mintha a szivem tépték volna ki
16. szjudy77 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:31

Mindenképpen beszélni kéne a vezetővel, több szülőnek is. A gondozónőnek az a feladata, hogy a gyerekkel foglalkozzon, ezért kapja a fizetését, és nem azért hogy ott üljön egész nap. Különösen a beszoktatásnál fontos a személyisége, segítsége.

Az én lányom a mai napig visszamenne a bölcsibe, annyira szeretett ott lenni, bár most az ovit is szereti :)) De ott is, ha az kellett, akkor a gondozónőnek 4 gyerek volt az ölében, ha az kellett mesét olvasott nekik, mindig mindenre volt ideje és minden gyerekre oda tudott figyelni!!

15. Zorg27 (válaszként erre: 10. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:30
Szerintem előbb azt kéne megtudni, miért ilyen???
14. mese habbal (válaszként erre: 6. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:30

először vele beszélni, csak a formaság miatt... aztán a vezetővel, remélhetőleg az normális... sajnos ez szörnyű, hoyg a pici gyereket ilyen helyre kell beadni... és nem nézi senki, hogy hogyan bánnak velük :(


amúgy nálunk sem lehet inni akármikor, hanem vannak ivás időpontok... evéseknél isznak, meg pl délelőtt is van egy plusz időpont amikor hozzák a poharakat... elvileg szerintem ennek is elégnek kell lennie, ha adott időpontban a gyerek hajlandó tényleg inni... az enyém szerencsér elég sokat iszik, amikor voltunk bent, akkor 3 pohárral is kért ilyenkor.. persze ebből látszik, hoyg mennyire szomjas, mert ő ivott volna már többször is, de a folyadékmennyiség végülis így is meglesz neki összességében... én már beletörődtem, hoyg mindent nem lehet elvárni a gondozóktól, de azért amiket te írsz, az már nagyon túlzás...

13. Clau26 (válaszként erre: 9. - Zorg27)
2011. okt. 24. 14:30
60 körül..és képzeljétek most ahogy az ajtóban elvette tőlem rám szólt h rakjam le..szóval még az is baj volt h a kezébe akartam át adni..rajta kivül 2gondozónő volt és mind kettő a kezében vitte be a gyereket
12. Tandi25 (válaszként erre: 10. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:30
pont így :D
2011. okt. 24. 14:29

Mennyi idos a kislanyod?

En eloszor a gondozonovel beszelnek, de masok nincsenek ott gondozonok?

10. Clau26
2011. okt. 24. 14:28
de hogy mondjak meg neki,h kedves marika néni rohadtul nem tetszik h egy mosoly nincs a fején,h nem beszél kedvesen a gyerekhez,h akad a szeme ha sir a gyerek?hogy mondjam ezt meg neki?
9. Zorg27 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:28
Mennyi idős a "gondozó néni"?
2011. okt. 24. 14:27
Ez nem normális.A mi gondozónénink egy tündér volt.
7. pearl77 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:27

Ez NAGYON NEM normális!!!

A lányom két évig járt bölcsibe, és az ottani óvónéniket nem tudta sorrendbe rakni, hogy akkor most melyiket is szereti jobban. Nem volt meghatározható, mindegyiket imádta. Nekem szerencsém volt, nem volt gond a beszokatással, nem volt reggeli sírás, hogy anya ne hagyj itt, mégis amikor odaadtam X.Y. néninek, teljesen mindegy melyiknek, három gyerek volt az ölében, kettő csüngött a nyakán, de az enyém után is két marokkal kapott. Nem tudom hogy fért el rajta annyi gyerek, de mint gyümölcs a fán úgy csüngtek rajta. Ma már iskolába járunk, de a mai napig emlékszik és szívesen emlékszik a bölcsis éveire. Egy pillanatig nem bántam meg, hogy ilyen korán elszakítottam magamtól mert a gyerekem javára vált és ő is szívesen volt ott.

2011. okt. 24. 14:26
na akkor nem csak én látom igy,azt hittem túlzok..nem tudom átvinni mert nincs hely..nem tudom mit csináljak most otthoni munkát nézegetek..csak én a gyerektársaság miatt is akartam beadni..mit tudok tenni szerintetek?A vezetőhöz forduljak?
2011. okt. 24. 14:26
Nem ez egyáltalán nem normális, de amig az a fontos, hogy milyen papírja van a gondozónéninek, és nem az, hogy milyen a személyisége, hozzáállása addig ne is csodálkozzunk ezen....
2011. okt. 24. 14:26
sztem nem normális.. nálunk nagyon szimpik.. még két hetünk van kezdésig, de már többször voltunk bent ismerkedni... sőt, ha ott is a másik normális, akkor egyértelmű, hoyg ezzel az eggyel van baj.. szerintem, több szülőnek össze kéne fognia, akik így látják,é s szólni a vezetőnek... persze előbb magával a gondozónővel beszélni, ha lehet, nehogy aztán az legyen a gond, hogy rögtön "hátbatámadták"
2011. okt. 24. 14:25
Én a helyedben biztos átvinném máshova. Eleve mi az, hogy nem ihat csak evésnél???
2011. okt. 24. 14:24
Nem, semmiképp sem!!!!
2011. okt. 24. 14:20

Sziasztok


Ma 1 hete h a kislányomat bölcsibe viszem,eddig én is bent voltam vele,ma már nem.A gondozónő nagyon nem szimpatikus és ezt több anyuka is igy látja.Egy mosolyt nem láttam még az arcán,nem szól hozzá a gyerekhez csak ha muszáj,nem ismerkedett a gyerekkel.Sőt mertem inni adni neki és rám szólt h ne itassam mert akkor a többi is inni kér,ugyanis itt nem ihatnak csak evésnél.Játszani nem játszanak a gyerekekkel csak ülnek és beszélgetnek egymással.Pénteken helyettesitette őt egy másik gondozónő,Gabi néni.Erre Egy másik anyuka aki szintén most vitte a kislányát először 1hete,azt mondta h most,h egész hétvégén a kislánya azt hajtogatta h gabi nénihez és ő mondta neki h mostmár nincs gabi néni hanem marika néni van erre a kislány meg mondta h nem,ő nem jó.Szóval nem csak belőlünk hozza ki ezt a személye.Ma 1óra hosszára bent kellett hagynom a kislányom és kint leültem.Végig orditott 1 percre se hagyta abba.Erre kihozza a Marika néni és közli:kézben ellett volna na de nem cipelhetem az ölembe.Holnap n10re kell vinnem és közölte 11ig ott kell hagynom.Vagyis közel 2órát fog üvölteni.Én nem tudom hogyan próbálja nyugtatni őt de a többi gyereknél nem vitte túlzásba,még az orrukat se törölte meg helyette a kolleganője csinálta..Ez a normális az állami bölcsibe?Esküszöm olyan érzésem van mintha egy fegyőrnek adnám oda a gyerkem és nem bizok benne h jó kezekben van.Ez normális szerintetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook