Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden ami a koraszülöttekkel kapcsolatos fórum

Minden ami a koraszülöttekkel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. Sly001 (válaszként erre: 29. - Sly001)
2012. febr. 19. 14:48
Nekem is azt mondták,hogy nem kell neki anyatej,mert a speciális koraszülött tápszertől sokkal jobban gyarapodik...
31. katus3 (válaszként erre: 29. - Sly001)
2012. febr. 19. 14:46
Nálunk odaadják.
30. katus3 (válaszként erre: 27. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:46
Azt nem mondták mikor kezdik el újra tejjel táplálni? Kérdezzetek rá,nehogy maradjon a tápszer.
29. Sly001 (válaszként erre: 24. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:45
Otthonról beküldött tejet nem adnak oda koraszülötteknek,csak azt,amit az anyuka a kórházban fej le!!!Ez előírás,legalábbis felénk,Győrben.
28. katus3 (válaszként erre: 26. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:44
Ők heten vannak koraszülöttesek,és tényleg egyikre sem mondhatok rosszat. Volt hogy hajnali kettőkor jött be az orvos tájékoztatni. Persze problémák itt is vannak,mert a fiamat egyedül szültem meg szinte,mert nem hitték el hogy egyre jobban fáj,mivel még csak 30 hetes voltam,és tolófályásnál kiengedtek wc-re. Így a vizsgálóban szültem a széken,de ez más történet...
27. vicike27 (válaszként erre: 25. - Katus3)
2012. febr. 19. 14:44
DE lehet.ÉN is gondoltam rá.Csak azt nem tudom mit.És ha hazakerül és itthon is hasmenése lesz tőle?Na nem esek kétségbe végül is csak egy pici hasmenés volt és ez előfordul másoknál is.Majd olyat eszem amit bír ő is.Lehet a mandarin volt a ludas :_)
26. vicike27 (válaszként erre: 23. - Katus3)
2012. febr. 19. 14:41

Ez igen!

Itt nem ilyenek,mondjuk némiképp meg is értem őket,igen le vannak terhelve.De akkor is...Irtam már vkinek hogy itt még info sincs a picikről a gyerekágyon.Ha nem kérdezem nincs válasz.Az hogy áthozták volna?Na ja mikor arról sem szóltak hogy átlehet menni hozzá és jól van.Szóval vannak gondok itt is.A legFontosabb hogy jó kezekben legyen

25. katus3 (válaszként erre: 24. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:39
Ez elég szomorú. :-( Nem lehet hogy valami olyat ettél véletlenül ami ilyen hatással volt rá?
24. vicike27 (válaszként erre: 18. - 94a051b837)
2012. febr. 19. 14:37
Amikor bent feküdtem nem tudtam hogy lehet bevenni hozzá tejet,mert nem tájékoztattak semmiről.Ez itt Pécset talán az egyetlen nagy hiba,hogy a gyerekágyas koraszülött anyukákat nem tájékoztatják semmiről sem a gyerekkel kapcsolatban.De tényleg semmiről sem.1 napig azt sem tudtam él e még,ha nem kérdezek nem tudtam volna meg semmit.Hazajövetelnél ami nálam szülés után 48 óra volt mondták el hogy vigyek tejet ha tudok,szóval idáig küldtem be minden nap,de a héten leállítotak mert állitolag hasmenét kapott tőle,ugyhogy tápozzák,mert gondolom az sokkal könyebb mint annyi gyereknek szánt tejet figyelemmel tartani.Lehet már csak a kétségbe esés szól belőlem és nem látok tisztán.Igazán szép munkát végeznek ott csak nem tudom elképzelni ha én itthon mindent megteszek hogy steril cuccba küldjem be a tejet akkor hogy lehet az rossz neki?
23. katus3 (válaszként erre: 18. - 94a051b837)
2012. febr. 19. 14:35
Nekem szerencsém volt a koraszülött osztállyal, minden nővérke nagyon kedves,segítőkész volt, bármiben számíthattam rájuk. Minden éjjel jöttek ébreszteni 3 óránként az etetéshez, nem volt probléma hogy egy csomót kellett ezért mászkálniuk,mert nem a szülészeten feküdtem. Volt aki a mobilszámát is megadta,ha problémánk lenne,és az is jól esett,hogy 3 év után megismertek,mikor a kicsi született.
22. katus3 (válaszként erre: 21. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:33
Akkor lehet jobb lenne,ha minden nap beküldenéd vele a frissen lefejt tejet.
21. vicike27 (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2012. febr. 19. 14:31
Én hetente 1szer,de a párom minden nap.Ő Pécsett dolgozik én meg itthon vagyok a kislánnyal.
20. vicike27 (válaszként erre: 16. - Liviaa)
2012. febr. 19. 14:28
Anyukám is 80dkg val született,57 éve Ő volt Kaposvár csoda gyereke akkoriban.Azóta szült 3 gyereket köztük engem.Boldog egészséges élete van.
2012. febr. 19. 14:28

Én Miskolcon szültem. 4 napig nem láttam, mert átszállították másik kórházba, de utána minden etetésen ott voltam. Éjszakára viszont nem lehetett hozzá bemenni.

Én is fejtem és fagyasztottam, ameddig csak tudtam és Aventes üveget vettem, ennek most új cumija van, ami 3 féleképp használható. Sokkal könnyebb ebből etetni, mint a nevenincs cumisüvegekből. Kevesebb levegőt nyel.

Légzésfigyelőnél snuza mobilt ajánlanám. Nem gond, ha elmászik a baba a kiságyban.

Milyen időközönként tudsz hozzá bemenni?

18. 94a051b837 (válaszként erre: 14. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:27

Szorítok, hogy jól egyen majd a babád.


Sajnos minket táplálási nehezítettséggel engedtek el és a mai napig ez fenn áll. Nagyon keveseket eszik emiatt nem is hízik. Most fogzunk és náthásak is vagyunk. Kemény időszak ez is.


Mi szegediek vagyunk és nagyon rossz itt mind a gyermekkórház és mind a koraszülött intenzív. Az orvosok nem lelkisek de a nővérek sem. Izánál már a főnővér dugta el a szondát, mert ügye fél óra van egy etetésre, legyen ebben bele akár 1 vagy 5 csecsemő...és így a nővérek a szondával le tudják csökkenteni az etetések idejét, ahogy te is írtad. De ezzel nem tesznek jót.

A szegény kis babának igenis meg kell tanulnia enni. Nekem csak másfél héttel később engedték meg, hogy cicire tegyem. Persze nem kellett neki, csak játszott vele.


A ciciből nehezebben jön a tej és abban nagyon hamar fáradt....csak olyan cucli kellett neki amiből ömlik, egyébként nem hajlandó enni!! Ezt majd neked kell kitapasztalnod.


A légzésfigyelő nagyon jó kis találmány!!! Sokkal nyugodtabbak vagyunk, hogy van. A kezdetekben rengetegszer besípolt, mert volt, hogy nem jól volt alatta, vagy annyira elmozgott Iza, hogy nem érzékelte a kislány szuszogását. De van hogy tényleg nem vesz levegőt, na ebbe bele sem merek gondolni!


És nem viheted be a tejet? Én mindennap vittem be azt a keveset amit le tudtam fejni..mondjuk nekem nem sok tejem volt.

17. katus3 (válaszként erre: 14. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:26
Nekünk Baby Sense II légzésfigyelőnk volt,amit a Madarász utcai kórházban vettünk,és elvégeztük a tanfolyamot is mindketten. Fejéssel kapcsolatban nem tudok segíteni,nekem nem volt tejem,tápszert kaptak. Talán maszkot vehetsz ebben az influenzás időszakban,bár még jobb,ha egyenlőre nem nagyon látogatnak titeket. Mérleget a kórházban kölcsönöztük 3 hónapra,bár nem igazán használtuk néhány hét után.
16. Liviaa
2012. febr. 19. 14:23

Sziasztok, húgom 6. Hónapra született 80 dkg-val

Most 4 éves, láthatóan semmi baja, remélem késöbb sem lesz..

15. vicike27 (válaszként erre: 13. - Katus3)
2012. febr. 19. 14:14
Igen 2000 grammal.Védőnő határozza meg és környezet tanulmány kell hozzá most már.
2012. febr. 19. 14:12
Van köztetek Pécsi?Vagy olyan aki szintén a pécsi PIC en vendégeskedett.Mi az a plussz higénia ami szükséges itthon a hazajövetel után?Kézfertőtlenítő szer vagy miegymás?Mekkora etetőcumit vegyek neki?Ti milyet használtatok?Én most fagyasztom az anyatejet,ti hogy csináltátok?Este fejjek még,most nem teszem még,kb 100-150ml fejek 2 ciciből.Minden tanácsot szívesen fogadok.MIlyen mérleget vegyek?Melyik a legjobb légzésfigyelő nekem a 3 laposakat ajánlották,mert az sokáig jó.Köszi a válaszokat.
13. katus3 (válaszként erre: 11. - Vicike27)
2012. febr. 19. 14:07
Szia! Lányommal én is végig bent voltam,de Öcsivel már nem,mert ugye párom dolgozott,és nem volt aki vigyázzon Bettire. Én Kistarcsán szültem mind a kettőt, és mi is mentünk minden nap. Napi 60 km volt nekünk is, de nem érdekelt. Két kilóval hazaengedik?
12. vicike27 (válaszként erre: 4. - 94a051b837)
2012. febr. 19. 14:06
Hát én nagyon aggódom ez miatt a szondázás miatt,nem hangzik túl jól,hát még ha belegondolok,de tudom azt is hogy enni kell neki.AZt mondták tegnap hogy még kicsit nehezen eszik cumisüvegből de hogy ne aggódjak mert ez is menni fog.Mondjuk félek hogy addig nem adják ki mig nem eszik rendesen,bár nálunk nem nagyon szoktak vacakolni ha eléri a súlyt haza engedik.Gondolom nincs idejük vacakolni az amugy is nagyon elfoglalt nővéreknek a cumisüveggel.Komlón lakom és Pécsen van a pici.Elég jó kórház főleg a gyerek intenzív része,országosan is idehozzák a gyerekeket.
11. vicike27 (válaszként erre: 7. - D550c57e19)
2012. febr. 19. 14:02

Szia!

De lett volna rá lehetőség csak van még egy kislányom akit nem tudtam tovább itthon hagyni,mert apukának dolgozni kellett sajnos.

A pécsi PIC-en van és meg Komlói vagyok ez kb 30 perc távolság autóval.

10. vicike27 (válaszként erre: 8. - Incó)
2012. febr. 19. 14:01
Nem akarom feladni a szoptatást,bár az első gyermekemnél nem tudtam hosszú ideig,csak 3 hónapig szoptatni mert elapadt,most nincs gond ezzel mert fejek szépen rendesen 100-150 ml 3 óránként,persze ha a manó hazajön ez változni fog tudom.Igen kapott antibiotikumot 2 napig,mert fertőzés miatt indították meg a szülést és jobb volt a bajt megelőzni.
2012. febr. 19. 13:58
Először is nagyon jó érzés,hogy ennyi segítőkész anyuka van.Köszönöm mindenkinek előre is.Ákosról tegnap érdeklődtünk délután,délelőtt pedig bent voltunk nála és végre a kezembe foghattam,először a szülés óta.Istenem milyen jó volt!Kivették az inkubátorból,teljesen jól van,tegnapi mérés szerint 1920 gramm volt.Annyit mondtak,hogy még nehézkesen eszik a cumis üvegből,de hogy ez is menni fog majd,nem lesz gond vele.Ugyhogy reménykedem hogy nem sokára itthon lesz már nagyon várom.
8. Incó (válaszként erre: 1. - Vicike27)
2012. febr. 17. 23:00

Még előljáróban annyit, ha tudod ne ad fel a szoptatást. Annán is nehezen indult, de 8 hónapig tudtam szoptatni. Koraszülött utógondozásokra kell majd járnotok és nagyon-nagyon odafigyelni a mozgásfejlődésére. Eleinte nagyon rétegesen öltözködni, mert a hőveszteség súlyvesztést is okozhat.

Számomra természetes, hogy egy korababának legyen légzésfigyelője és egy otthoni mérleg is jól jön az evés ellenőrzése végett. Talán nem árt, ha eleinte nem rohamoznak meg a családtagok, hiszen a fertőzésveszély is nagyobb.

Gondolom antibiotikumot kap/kapott a kicsi.

2012. febr. 17. 20:45

szia! Én 35.hétre szültem 2580gr 48 cm fertőzés miatt. Lélegeztető gép inkubátor stb . Majd a péterfy koraszülött osztálya összeszokás végett. Nálunk nem ment a szopi folyton bealudt cumisüvegen is öt is szondan etették a kórházban .itthon nagyon szenvedtünk vele de sikerült és jó duci baba lett :) most teljesen átlagos 10hónapos 8300gr nagyon ügyes fiúcska:)

én vele voltam a kórházban végig vagyis be nem mehettem csak látogatási időben de ott voltam a közelében. Fejésnél ez jó volt. nagy fiam addig mamánál volt. nálad nem volt lehetőség? Melyik kórházban van?

2012. febr. 17. 19:17
Sziasztok! Lányom 35.hétre született 1700 grammal és 40 centivel,fiam 30. héten 1750 grammal és 42 cm-el. Ha tudok,én is szívesen segítek.
5. bnedora (válaszként erre: 1. - Vicike27)
2012. febr. 17. 15:07

Gratulálok!

Az iker unokáim 33. hétre születtek 2000 gr-mal. A 10. napon már haza is engedték őket, és 1 éves korukig szoptak. Ha szoptatni szeretnéd, akkor ne idegeskedj, mert az nem tesz jót a tejképződésnek. Igyál sok folyadékot, egyél tápláló leveseket.

2012. febr. 17. 14:45

Szia!


Az én lányom 34. hétre született, igaz szép súllyal, de nálunk is voltak, vannak gondok. Iza 2690 el született, de nála nem alakult ki a szopóreflex és nem tudta, hogyan kell szopizni. Nem is tudták a nővérek sem megetetni, hanem szondázták. Nagyon rossz két hetünk volt. Közben iszonyatosan besárgult, akkor azért nem evett. Két hét alatt hízott a kórházban 4 dekát, úgy hogy én napi 4x járhattam be etetni. Nem engedtek szoptatni sem másfél hétig, mondván úgysem szopik.


Volt egy kevéske tejem, 3 óránkét 60-80ml-t tudtam lefejni, mert a cicitől hamar kifáradt nem kellett neki. A mai napig ( 6 hós) olyan cucli kell neki amin nagy a lyuk és ne kelljen megdolgoznia érte. És rossz evő. Most 5700 gramm...szóval 3 kilót hízott 6 hónap alatt.


És te melyik városban laksz? Az sem mindegy, hogy hol van a pici baba.....

2012. febr. 17. 14:32

Szia! Ajánlom a koraszülött babások klubját. Biztosan szívesen segítenek a lányok, Ők sokmindenene átmentek.


Az mi lányunk 34. héten született alig 2 kg-mal. Mindjárt 2 éves és nagyon ügyes mind mozgásban, mind szellemileg. Senki nem mondaná meg, hogy korababa volt. Fel a fejjel, nem lesz semmi baj!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook