Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen tűzhely legyen, gáz vagy villany?Kinek milyen van? Tapasztalatokra lennék kíváncsi! fórum

Milyen tűzhely legyen, gáz vagy villany?Kinek milyen van? Tapasztalatokra lennék kíváncsi! (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Akvamarin (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2010. máj. 15. 21:18

Nekem kerámialapos tűzhelyem van most,régen gáz volt,és semmi pénzért nem cserélném vissza.

Amellett,hogy elegáns,praktikus is.Nem egyszer futott ki rajta étel,és égett oda,nyom nélkül le tudtam mindig takarítani.Ez viszont nem mondható el egy zománcozott gáztűzhelyről!Még most is úgy néz ki,mint új korában,pedig több,mint öt éve használom.A sütő meg egyértelműen sokkal szebben és jobban süt,mint a gáz.

A mai gázárak mellett egyáltalán nem biztos,hogy drágább is.

Ja és nem tart sokáig,míg felmelegszik,és takarékosan is lehet használni,mivel sokáig meleg a lap,és hamarabb lezárom,mint ahogy elkészül az étel.A forró lapon még lehet hagyni rotyogni,vagy párolódni az ételeket,és akkor már energiafelhasználás nélkül használom ki a hőt.

Így szoktam befejezni a főzést.Gáztúzhelyen ezt sem tehetném meg.

2010. máj. 15. 21:13
Nekem a sütőm villany, felül gáz, imádom!
21. 62ec9230b4 (válaszként erre: 15. - Ylush)
2010. máj. 15. 21:13

Értem.A lap tisztán tartása is macerás ezek szerint.

Ettől féltem .

De a mostani beépíthető gáztűzhelyeken a gázrózsa körül olyan csili- csálés megoldás van , nekem olyan mint egy karácsonyfa talp.Nem tetszik.

Amit most használok nem beépíthető , olyan hagyományos körberácsozott.

2010. máj. 15. 21:09
gáz
19. drnéni (válaszként erre: 5. - Anyky)
2010. máj. 15. 21:09
Én is egyetértek. Nekem most teljes villanyos van, a főzőrészét nem szeretem, pedig nagyon "intelligens". A gáz akkor is sokkal jobb, pontosabb. Viszont a villanysütő összehasonlíthatatlanul jobb, én rengeteget használom.
2010. máj. 15. 21:08
Főzni gáz sütni villany a tuti
17. Anyky (válaszként erre: 12. - 62ec9230b4)
2010. máj. 15. 21:05

Én inkább takarítanám azt a rácsot, mint hogy fizessem a megnövekedett villanyszámlát. Sajna, ez fő szempont mostanában.

Az pedig típustól függ, ki kell tapasztalnod, hogy mennyivel előtte kell bekapcsolnod, illetve levenned kisebb fokozatra. Hiszen a gáznál gyakorlatilag azonnal reagál a láng, ahogy eltekered a gombot. A villanytűzhelynél ez nem így lesz! Így eleinte könnyen leéghet majd a kaja, vagy le kell kapkod inkább a lábast, amíg lehűl egy kicsit a lap, és ismét visszateheted. Lesz vele gondod, amíg meg nem szokod. Idővel persze már rááll az ember keze és időérzéke. Nekem mindkettő volt már, így van összehasonlítási alapom.

16. 62ec9230b4 (válaszként erre: 13. - Zsuzsi56)
2010. máj. 15. 21:04
Az megoldható :)
15. Ylush
2010. máj. 15. 21:03
Nekem kerámialapos főzőlapom van, villanytűzhellyel. Tisztán tartani úgymond egyszerű, de esztétikailag, ha ráég valami, vagy megkarcolódik elég ronda tud lenni. Árulnak hozzá speciális tisztítót, azzal nagyon csili vilire le lehet tisztítani. De a karc akkor is ott marad... ha meg netán kifut valami, akkor meg kell várni mire lehül, akkor lehet letakarítani, és folytatni a főzést. Sütés terén teljesen megvagyok vele elégedve, de palacsintát utálok rajta csinálni, mivel két hőfok között nincs átmenet. Míg gáznál ugye úgy állítod be, ahogy te akarod. Mindent összevetve ha tehetném gázrózsás főzőlapom lenne, villanysütővel. :)
14. d0b7178f40 (válaszként erre: 10. - Psycheee)
2010. máj. 15. 21:02
nekem is így van.És nagyon jó.
13. Zsuzsi56 (válaszként erre: 2. - 62ec9230b4)
2010. máj. 15. 21:02

Legelőször beszélj egy villanyszerelővel, hogy a meglévő hálózatod "mit szól hozzá"


Ez rendkívül fontos, hidd el!

2010. máj. 15. 20:59

Sütni nem sokat szoktam , főzés elég gyakran , minden nap. Hát a gáztűzhelyen kiakaszt a rács tisztán tartása mindig ragad. Azért gondoltam mivel most lehetőség adódott a cserére , hogy a villanytűzhely másabb ezen a téren.Nem kellene annyira aprólékosan takarítani . Csak szépre törölni egy lapot és kész , vagy nem?

De hogyan is melegszik fel , mennyire gyorsan , mennyire hamar hül ki?

2010. máj. 15. 20:58
Én is a gázra szavazok,villany sütővel. Igaz, hogy a villany drágább,de hamarabb és szebben sül benne minden mint a gázban.Főzésre viszont takarékosabb a gáz,nem kell megvárni amíg a főzőlap felmelegszik.
2010. máj. 15. 20:56
Nekem a gáztűzhely és a villanysütő kombinációja jön be. A tűzhely praktikusabb, mert a hőmérsékletet azonnal tudom szabályozni, míg a villanynál meg kell várnom, míg kihül/ felmelegszik. A sütőnél pedig sokkal egyenletesebben süt a villany. De ez nem azt jelenti, hogy más variációval lehetetlen szépet/ fimnomat sütni, csak ki kell ismerni.
2010. máj. 15. 20:54

Gáz!! A villanyt is tisztítani kell, sőt, még macerásabb! A gázt meggyújtod és már pikk-pakk, melegít is. Elektromos szikra is van beépítve.


De a villany?? bekapcsolod, az óra megy, majd nagy nehezen méltóztatik bemelegedni. Ha meg kikapcsolod, még meleg a lap, ha rajta hagyod odaég, ha leveszed, megy tovább a hő... stb.


Több ismerősöm is van, akiknek van, de nem szeretik. És sok villanyt zabál. Persze nagyon elegáns a kerámialap, az meg olyan kényes, hogy egy csöpp se eshet le. Szóval akkor inkább még mindig a gáz. Ma már vannak olyan gáztűzhelyek, hogy még az üveglapos ajtó is levehető és mosogatógépbe tehető!

2010. máj. 15. 20:54
Nekem villany van nagyon szeretem mikor kelt dolgokat készítek nagyon jó és hogy egyenletesen süt imádom mi a hátul ütője a villany számla tudom vannak energia takarékosak az enyém is az valamennyire de azért eszi az áramot rendesen,a takarítása szerintem ha rendben tartod ugyan annyi mind a kettőnél.
2010. máj. 15. 20:53
Nagyon nehéz tanácsot adni. Mindegyikben lehet jól és rosszul is sütni. Sajna nem csak a sütőn múlik egy jó süti. Gázzal kezdtem, most villanyom van, jobban szeretem, de már tapasztaltabb is lettem.
2010. máj. 15. 20:53

Sziasztok!


Nekünk nagyon sokáig villany tűzhelyünk volt. Most gáz tűzhelyünk van. A gáz tűzhelyen jobban szeretek főzni,de sütni szerintem jobb a villany. Most tervben van,hogy beépíthető tűzhelyt veszünk. Olyat amin gázzal lehet főzni,de villany a sütője.

2010. máj. 15. 20:52

Szerintem a kombinált a legjobb. Gázon jobb főzni, gyorsabb, de a sütés egyenletesebb a villanysütőben. Sajnos az a hátulütője, hogy a villany drágább. De a sütemények kétségtelenül szebbek és egyenletesebben sülnek a villanysütőben.

Takarítani szerintem mindkettőt kell, választásnál ezt pont nem tartanám szem előtt.

2010. máj. 15. 20:50
Nekünk gáztűzhely van, de többen azt mondják nekem is, hogy a villanytűzhely sokkal praktikusabb.
2010. máj. 15. 20:49
Nekem most villany van. Van, amit jobb gázon főzni, de van, amihez a villany jobb. Mindegyiknek van előnye és hátránya is.
2010. máj. 15. 20:47

Villanyt szeretnék , de biztos van valami hátulütője .Most gáztűzhely van , nagyon rossz takarítani.

A villanytűzhelyt úgy gondolom könnyebb , de a használata?!

2010. máj. 15. 20:43
Milyen tűzhely legyen, gáz vagy villany?Kinek milyen van? Tapasztalatokra lennék kíváncsi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook