Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tünetei vannak a vékonybél gyulladásnak? fórum

Milyen tünetei vannak a vékonybél gyulladásnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Suzanne7)
2009. máj. 25. 14:46

tudom :) 2010-es babás topicon már át akartam küldeni azt a 6-ost. ezek szerint nem ment...


a diéta nem befolyásolja sztem a testsúlyt. annyi, hogy pl ki kell hagyni a bő olajban sült dolgokat (rántott), a nagyon sós, borsos, erős dolgokat, illetve a puffasztó ételeket (káposzta, karfiol, kukorica...)

10. suzanne7 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2009. máj. 25. 14:39
Azt hiszem, hogy belgyógyász is a dokim.Amúgy aranyos kedves nőci:).És ez a diéta mennyi befolyásolja a testsúlyt???Mert én fogyni nem igazán akarok, sőt én kb. 6 kg felszeretnék szedni!!!Akkor egészen boldog lenne a lelkem, meg persze, ha ez az egész rendbe jönne!!!
2009. máj. 25. 14:36

csak a háziorvoshoz tudsz menni. ami neked kell, az úgyis mind beutalóköteles.

a tükrözéstől ne parázz, nem azzal kezdenek :) és ha a vérképed jó, és dokid ibs-re gyanakszik (persze kérdés, hogy milyen orvos a házidoki. enyém belgyógyász, ezért mi rögtön ezzel kezdtünk), és a bogyók hatnak, akkor vsz nem is kerül rá sor.

fontos lehet még a megfelelő diéta. nem gáz, csak apró dolgokra kell odafigyelni: zsír és fűszerszegény, rostdús, de ne puffasszon, napi 5x keveset.

8. suzanne7 (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2009. máj. 25. 14:28

Jajj hát nem szeretnék gyomortükrözést, bár nem tudom melyik rosszabb:(...

Akkor azt mondod simán menjek el házidokihoz, ő elküld egy vérvételre, aztán után többet tud mondani?

2009. máj. 25. 14:26

vékonybélnél nem valószínű a vastagbéltükrözés. előbb gyomor... de az még arrébb van :) nem is biztos, hogy kell.

az ibs=irritábilis bél szindróma. tk egy funkcionális betegség, amikor nincs semmi szervi eltérés, csak valamiért a belek lassabban/gyorsabban mozognak. hogy miért? mert így döntöttek :) erre tudnak gyógyszert adni: a bélá simaizomzatra hatót, illetve az antidepi bogyót (mint nyugtató hatású).

6. suzanne7 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2009. máj. 25. 14:23
És ha meg van a vérvétel, akkor utána végbélen keresztül megtükröznek?Mi ez az IBS még nem hallottam róla?!:(
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Suzanne7)
2009. máj. 25. 14:21

sztem egy vérkép kellene. ha abban nincs eltérés, akkor jó eséllyel "csak" ibs. erre kifejezetten jellemző a szorulás és hasmenés váltakozása és a puffadás is. háziorvos tud segíteni. mindenképpen ő kell, mert ha nem ír gyógyszert (dicetel, spasmomen, illetve antidepresszánsok szoktak hatni) beutalót is ő adhat gasztróra.

normaflore: nekem sem jött be :)

4. suzanne7 (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2009. máj. 25. 14:16

Szia!


Igazából gyanakszom, rendszertelen széklet, puffadás. Hol szorulás, hol hasmenés, hol normál székletem van..Van hogy 2 napig semmi.Van mikor megeszek egy joghurtot vagy 2 gombóc fagyit és fél órán belül hasmenésem van...Van mikor ezek mind eszek és semmi... Nem tudok hízni, néha nagyon étvágytalan vagyok, néha pedig sokat eszek.Így röviden ennyi.Menni akarok orvoshoz, csak félek, hogy majd megint normafloret ír fel, az meg nem igazán használ!!!

2009. máj. 25. 14:11

sokféle lehet. hasfájás, hasmenés, hőemelkedés, fogyás, rossz vérkép (alacsony vas, magas süllyedés, magas crp -csak hogy a legjellemzőbbeket említsem)

baj van?

2009. máj. 25. 14:00
Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba?
2009. máj. 25. 13:45
Milyen tünetei vannak a vékonybélgyulladásnak?Hogy derül ki?Milyen vizsgálatokat végeznek el, hogy kiderítsék ez-e a baj?Hogy kezelik?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook