Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen tünetei vannak a füves cigizésnek? fórum

Milyen tünetei vannak a füves cigizésnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2014. dec. 10. 10:55

Áááá, írtam eg hosszú monológot, erre elszállt. Akkor most rövidebben:


Azt írod, hogy neked "ez komoly problémát jelent". Rendben, de lehet a fiadnak nem. Egyáltalán tud erről? Először meg kéne hallgatni a fiad véleményét erről a témáról, utána mondani el a sajátod. Amíg fiad nem kér tanácsot, addig támadásnak veheti a segítő szándékodat.


Mióta nem dolgozik a lány, hány éves? Mit csinált előtte?

Egyáltalán mit szeretnél, mit tegyen a fiad? És ha nem teszi, utána mit lépsz? A saját hibáit neki kell elkövetnie.

33. konyhatündérek (válaszként erre: 30. - BESTia ☺)
2014. dec. 10. 10:50
Azt nem tudom, hogy a lány előtt tudnánk-e beszélni - én ezt is megtenném, hisz nem szeretem a képmutatást, a véleményem vállalom. A fiammal valóban jó a kapcsolatunk, remélem az is marad...
2014. dec. 10. 10:50
Estleg érdemes lenne a fiad egyik közeli barátjával, unokatestvér testvér bárki aki találkozik velük és látta ilynekor a lányt és beszélni erröl probálja meg ö felnyitni a szemét. Egyébként arra nem hiszem hogy bármi okosat tudna mondnai a fiad hogy hova lett a sporolt pénze és hogy régóta nem dolgozik a lány. A viselekedésére mondhat kifogást de a pénz témára nem. Egyébként könnyen lehet hogy a lány nem "csak" füvet sziv hanem komolyabb szereket is használ.
31. konyhatündérek (válaszként erre: 25. - BESTia ☺)
2014. dec. 10. 10:41
Nem tudom mióta füvezik, elég "mozgalmas" élete volt eddig. Több országban megfordult, de itthon országon belül sem találta meg a helyét, nyughatatlan. Mindenki hibás mindenért, de Ő mindent meg tud oldani. Úgy viselkedik sokszor, mint aki mindenki fölé helyezi, túl értékeli magát. Eddig ha együtt jöttek haza, akkor csak 3-4 órahosszára. Mostanában voltunk pár napot együtt, s itt kezdett számunkra kivilágosodni.
30. BESTia ☺ (válaszként erre: 27. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 10:32

Alapjába véve jól gondolod, kívülről látni a rossz dolgokat a legnehezebb. Egy beszélgetés segíthet. Azt viszont te tudod, hogy vagy-e olyan viszonyban a fiaddal (szerintem igen), hogy egyáltalán meghallgasson. Mint írtam, arra próbáljatok meg odafigyelni, hogy véletlenül se érezze úgy a szavakból, hogy támadod őt vagy a lányt. Semmiben.


Esetleg, hogy ne érezze azt a fiad, hogy a lány ellen vagytok, lehetne mindkettejükkel egyszerre beszélni?

29. konyhatündérek (válaszként erre: 24. - BESTia ☺)
2014. dec. 10. 10:31
A fiam még nem panaszkodott,reggel elmegy dolgozni, este hazamegy fáradtan, s mint előbb írtam, a lánynak minden helyzetre meg van a magyarázata - a fiam pedig sajnálja, együttérez vele.
28. BESTia ☺ (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2014. dec. 10. 10:28
Kellemes illatot az illatosított dohány áraszt. :)
27. konyhatündérek (válaszként erre: 22. - Artmami)
2014. dec. 10. 10:26
Igen, nagyon nehéz megélni ezt a helyzetet. Én , illetve mi - a férjem és a másik fiam - teljesen elfogadtuk, sőt mivel a fiunk barátnője, szinte családtagként kezeltük ezt a lányt. Nem is volt semmi probléma, amíg nem kezdett gyanússá válni a dolog. Én azt gondolom - lehet, hogy rosszul - a szülő akkor is szülő, ha a gyereke felnőtt, s szólnia, figyelmeztetnie kell a gyerekét, ha probléma van. Ezt a helyzetet én komoly problémának ítélem meg. Nem beleszólni akarok én most sem a dolgaiba, de segíteni szeretnék/nénk neki. Ahogyan ezt eddig is tettük, legfeljebb egyszer beszélnénk vele a dologról, s a többi az Ő dolga. Úgy érzem, ezt meg kell tennünk. Rosszul gondolom?
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2014. dec. 10. 10:25
Nem rémlik a tág pupilla, de a farkaséhség, a csíkszem, mindenen röhögés és álmosság igen :D erősségtől függ igazából, de igazán kellemes illatot áraszt.. :D
2014. dec. 10. 10:18
Azt tudod, hogy a lányban mi váltotta ki az (esetleges) füvezést?
24. BESTia ☺ (válaszként erre: 20. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 10:13

Amíg a fiad nem akar kilépni onnan, addig nem is fog. Az a lényeg, ha a fiad jön panaszkodni, hallgassátok meg és ha nem is értetek vele egyet, akkor is figyelni kell arra, hogy ne bántsátok meg, amit mondtok neki, azt tanácsnak érezze. Ne legyen olyan érzése, hogy ellene vagytok.

Tudom, ez így elég közhelyes és nem feltétlen egyszerű. Leírva könnyebb. :)

2014. dec. 10. 10:00

Kinél mi. Okádás ezerrel, klozet el nem engedése pl.

A szerencsések jól érzik magukat.

22. artmami (válaszként erre: 20. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 09:48

Gondolom, hogy anyaként ezt nehéz végignézni, mivel az ember a legjobbat akarja a gyerekének. De sajnos ebben neki kell dönteni. Valami miatt fontos neki ez a lány, ha ilyen tulajdonságok ellenére is vele van. Én anyukámnak is azt tanácsoltam, hogy próbálja meg megállni, hogy nem tesz megjegyzéseket a "hölgyre" vagy negatív kritikát, mert attól a pillanattól a tesóm és szerintem a fiad is, úgy érzi, hogy meg kell védeni szegényt. És ez a védelmező szerep esetleg elvonja a figyelmét arról, hogy milyen valójában az akit választott.

De ha jobban belegondolok nekem is volt korábban olyan kapcsolatom akitől anyukámnak égnek állt a haja (most már az enyém is) de akkor úgy gondoltam, hogy nem értenek meg a szüleim, meg ők nem látják, hogy milyen aranyos is az a szarházi… :)

Persze utólag az ember rájön, hogy kivel élt, de ezt mindenki magának tudja csak kiszenvedni.

Próbálj meg valami olyat lépni amit eddig nem tettél… nyiss a lány felé, ismerd meg. És ha látja a fiad, hogy mint védelmezőre nincs rá szükség talán elkezdi látni a valóságot. És még az is előfordulhat, hogy kiderül, hogy nincs nagy gond azzal a lánnyal, csak valahol félrecsúszott az élete és egy kis segítséggel vissza lehet billenteni.

Bocsi kicsit hosszú lett :)

21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 09:43
Nincs testvére? Mármint a fiad egyke? Mert a testvérre talán jobban hallgatnak, mint a szülőre. Bár ez is helyzetfüggő. És sajnos nem mindig igaz. Persze, míg a lila köd ott van, nem sok az esély.:(
20. konyhatündérek (válaszként erre: 18. - Artmami)
2014. dec. 10. 09:36
28 éves a fiam, nem lakik velünk. Abból amiket írtál úgy érzem, te pontosan érted a helyzetünket. Nagyon nehéz. Nem vagyok az a típus, aki beleszól a gyerekei életébe, de úgy gondolom valahogyan mégis beszélnünk kell a dologról. Természetesen mindenben támogatjuk a fiunkat.
19. konyhatündérek (válaszként erre: 16. - Miss Poppy)
2014. dec. 10. 09:30
Igazad van, de éppen az a baj, hogy a fiam még nem lát át rajta. Mindég megmagyarázza a "rossz" hangulatát azzal, hogy éppen valami nagyon bántja, nagyon maga alatt van. Gyógyszert nem szed, mert nagyon gyógyszer ellenes.
18. artmami (válaszként erre: 13. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 09:28

Nem akarlak elszomorítani, de ebben a helyzetben nem sokat tudsz tenni. Nem tudom, hogy mennyi idős a fiad, de ha már felnőtt ember akkor az egyetlen egy dolog amit tehetsz, hogy támogatni próbálod (nem anyagilag) és meghallgatod.

Nálunk a testvéremre akadt rá egy ilyen szuka és hiába próbáltunk beszélni vele, nem sikerült. Csak távolabbra került tőlünk. Amikor letisztult a lila köd, akkor már ő is látta, hogy gáz a nő és lépett.

Korábban minél jobban "bántottuk" a kedvest, ő annál jobban védte. Lehet, hogy előbb is kirakja, ha nem azzal van elfoglalva, hogy tőlünk védje…

17. unom (válaszként erre: 13. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 09:28
Hány éves a fiad? Veletek lakik?
2014. dec. 10. 09:26

Hát,én nem tudok hasznos tanácsot adni....

Nem is értem,hogy milyen tanácsot vársz tőlünk!


Most azt kéne írnom,hogy távolítsátok el a lányt a fiatok közeléből?

A fiadnak kéne lepattintania...

15. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Miss Poppy)
2014. dec. 10. 09:25
írok privit!
2014. dec. 10. 09:25

Mindenkinél más a tünet, van akinél konkrétan pánik rohamot is okozhat, más belassul és mintha más világban élne, a harmadik meg vihog mint egy hiéna.


Amit leírtál tüneteket akár gyógyszerek tünetei is lehetnek.

2014. dec. 10. 09:22
Kérek mindenkit, hogy aki tud segíteni írjon! Sajnos felmerült a gyanú, hogy fiam barátnője füves cigit szív. Időnként cigarettát sodor, máskor bolti füstszűrőset. Azt vettük észre rajta, hogy a szemei "keresztbe" állnak, nem tiszta a tekintete. Olyan, mint aki jól beivott. Evés után pár perccel újra enni kezd, - mint aki elfelejtette, hogy már evett - de ott hagyja. A beszéde és a mozgása olykor lelassul. Mindezek tetejében fogalmunk sincs, hogyan közelítsük meg a dolgot úgy, hogy közben a fiamat se veszítsük el. Olyan szöveget tud lenyomni a gyerekkoráról, a helyzetéről, hogy még mi is megsajnáltuk először, azonban sokszor ellentmondásba kerül önmagával. Munkahelye nincs, de mindég "éppen folyamatban van" az új munkahely. Közben a fiam megtakarított pénze teljesen elfogyott, s minden az ő vállára nehezedik. A saját önértékelési gondját a fiamra vetíti, s egyre jobban húzza lefelé. Mi igyekszünk toleránsak lenni, de ez már sok. Féltjük a gyerekünket, s nem tudjuk hogyan tovább. Segítő válaszotokat előre is köszönöm!
12. Miss Poppy (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2014. dec. 10. 09:21

Az,tényleg!

köszi:)

11. Miss Poppy (válaszként erre: 9. - Artmami)
2014. dec. 10. 09:21
Igen,hall az ember egy-két furcsaságot:)
10. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Miss Poppy)
2014. dec. 10. 09:20
extracuki a nagy sándorod!!! :)
9. artmami (válaszként erre: 7. - Miss Poppy)
2014. dec. 10. 09:20
Tudod ifjú korában még sok mindent lát meg hall az ember :) :P
8. Kangaroo Island (válaszként erre: 4. - Miss Poppy)
2014. dec. 10. 09:20
neeeem, a füves cigitől is kitágul a pupilla...legalábbis azt mondják
2014. dec. 10. 09:16
Úgy hallottad:D
2014. dec. 10. 09:14

Sokféle tünete lehet… Vörös beszűkült szem… mint egy mongúznak… Tompaság, hosszabb reakció idő, röhögcsélés vagy csak bambulás, beszédkényszer, farkaséhség.

De mindenkire másképp hat… legalább is úgy hallottam :D

De pár óra elteltével kimegy a hatása és már nem lehet megmondani, hogy valaki füvet szívott.

Hosszú távon azért szerintem tompák lesznek tőle az emberek, de ezt tagadják, hogy így lenne..

2014. dec. 10. 09:12
Csíkszem,zabálás ezerrel...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook