Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tápszert adjak a nagyon rossz étvágyú 4 hónapos gyerekemnek? fórum

Milyen tápszert adjak a nagyon rossz étvágyú 4 hónapos gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. febr. 22. 15:43

Sziasztok!

Mi a Milumil HA Startot használjuk, nekünk nagyon bejött. Prebiotikumot is tartalmaz, így nem okoz szorulást, hasfájást. És nem utolsó sorban FINOM! Az én fiam imádja. Nem olcsó, de érdemes kipróbálni. Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, hogy mi a véleménye erről a tápszerről.

10. 09d65bf33d (válaszként erre: 9. - Móci74)
2007. febr. 10. 10:05
A súlygyarapodás sem az igazi nála, nem fogja féléves korára megkétszerezni a 3600g-os születési súlyát,az biztos, hacsak valami csoda nem történik. Vagy keveset eszik, vagy iszonyatosan keveset (Tegnap pl. 430ml volt mindent együttvéve,ami a pocakjába került, ebből 220 ml volt tápszer, a többi gYümölcslé (100ml)meg a Sinlac.) Ma reggel pl. 20ml-t evett (tápszert).
2007. febr. 9. 21:44

Szerintem az, hogy mennyit "kellene enni", csupán irányadó lehet, nem kötelező mérték (persze az nem jó, ha extrém módon eltér tőle). Hiszen két felnőtt sem eszik ugyanannyit mérce szerint. Sőt, egy napon belül is változik az ember étvágya.

Pici lányom 7 hónapos, és nála is volt sokszor, hogy (számomra ) ijeszten keveset evett, máskor pedig azt lestem, mikor fogja kidobni a taccsot a sok kajától.

Más: nem tudom, de esetleg gyerekorvostól kérdezd meg: ha jól sejtem, a Sinlac az, ami szentjánosfakenyér magjának őrleményét tartalmazza, ezért bébikajákat is sűrítenek vele. Ezzel szerintem jobban és gyorsabban eltelik, mint egy "síma" táppal. (az orvosunk szerint székrekedést is okoz)

Lányom még szopizik, de 6 hónapos kora óta kap tápszer pótlást. Mivel tehéntej allergiára gyanakodott az orvos, ezért Pepti Plus nevű laktózmentes tápot kapunk (ilyen még a Pepti junior, vagy a Milupától az Aptamil HA terápiás táp). Esetleg kérdezz ezekre rá a gyerekorvostól.

A súlya jól alakul?

2007. febr. 9. 17:35
Hogy hányszor eszik az változó, mint az is hogy mikor (mikor épp kedve szottyan és sírni kezd). Semmi rendszer nincs a mai napig az evésben. De hogy csináljak benne bármi rendszert, ha egyszer 40-et eszik, másszor meg 130-at?(Bár egy ennyi idős gyereknek 210ml-t kellene egyszerre megenni). 2 hetes korában ugyanennyiket evett, mint most, de az utóbbi napokban még annál is kevesebbet eszik.
2007. febr. 9. 17:31
Sinlac-ot adok neki, mivel abban kevesebb a laktóz, ezért kevésbé okoz hasfájást nála. 2 hónapos kora óta nincs valami jó étvágya sajnos, de sokszor azért nem eszik, mert közben elkezd fájni a pocakja. Most már viszont akkor se nagyon eszik, ha nem fáj a hasa. Az almát és a banánt is kiköpi.
2007. febr. 9. 17:15

JA! És hányszor eszik egy nap?

Szerintem ha a lefagyasztott tejet sem eszi nagy elánnal, akkor nem a táppal van gond. Tényleg lehet, hogy most ennyire van szüksége (ha egyébként szépen fejlődik, egészséges).

A hasfájásról: lányom kb 5 hónapos koráig iszonyúan hasfájós volt, már azt hittük, soha nem lesz vége (kivizsgálták, de nem találtak semmit), aztán egyszer csak mintha elvágták volna -megszűnt.

2007. febr. 9. 17:09
Korábban sem evett rendesen? Milyen pépet kap?
2007. febr. 9. 16:18
volt ilyen problémánk...két hétig szenvedtünk..aztán újra rendbe jött minden.Hátha nálatok is...a védőnő szerint böjtölt.
2007. febr. 9. 15:55
4 hónapos a kisfiam, nem egy nagyétvágyú gyerek. A mai napig elég hasfájós, de nem tejallergia miatt. Mostanában nem akar tápszert enni, csak a pépet lehet /bár azt se könnyű/megetetni vele. Pedig ebben a korban még igenis nagy szüksége van a tápszerre is. A korábban lefagyasztott anyatejet is csak nagyon nehezen lehet vele megitatni, kb. annyit eszik most mint 1 hónapos korában. Van valakinek tapasztalata mit lehet ilyenkor tenni?
2007. febr. 9. 15:51
Hogy érted azt, hogy nagyon rossz étvágyú? Eszik már mást is?
2007. febr. 9. 15:49
Milyen tápszert adjak a nagyon rossz étvágyú 4 hónapos gyerekemnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook