Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


5963. kismacskák (válaszként erre: 5962. - Márta82)
2013. ápr. 17. 08:29
Szia,én itt vagyok mint mindig:)) Amúgy ma megyek nődokihoz rákszűrésre, plusz vizsgálatra mert asszem a hpv gyulladást okozott nálam:( Remélem ecseteléssel megoldható. Hát majd du. kiderül. Te meg pénteken mész igaz?
5962. Márta82
2013. ápr. 17. 08:25
Na helló csajok, merre tűnt el mindenki?
5961. kismacskák (válaszként erre: 5959. - Szamoncsi78)
2013. ápr. 16. 13:21
Találtam egy jó oldalt hozzá: [link]
5960. Márta82 (válaszként erre: 5959. - Szamoncsi78)
2013. ápr. 16. 13:19
Én nem nagyon tudom, valami olyasmi hogy ha van baba akkor ismét el kezd erősödni a 2-ik csík mint ovukor és állítólag hamarabb kimutatja mint a hcg teszt. Valami ilyesmit olvastam, de nincs tapasztalatom benne.
2013. ápr. 16. 12:52
Lányok,tudja valaki,hogy kell az ovu tesztet jóstesztként használni?
5958. Márta82 (válaszként erre: 5957. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 12:06
Yeah... :)))csak pozitívan, már amikor futja erőnkből :)))
2013. ápr. 16. 12:04
Bár most olyat találtam a neten, hogy van összefüggés a pajzsmirigy és az anovulációs ciklus közt. Szóval én azért reménykedek ebben a hónapban is, mert lehet már nálam is helyreállt a tsh, és akkor lehet hogy lesz ovulációm is?!:)))
5956. Márta82 (válaszként erre: 5955. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 12:03

Akkor kb. 1 hónap alatt 1-et megy le, akkor nekem kell vagy 2-3 hónap még 1 lesz. Bár persze függ a gyógyszertől, adagtól, ember szervezetétől...

Hát tudja fene mi volt előbb a tyúk vagy a tojás :)

Itt látod a cikkben úgy írja hogy megborítva a többit lehet kiváltó tényező...

5955. kismacskák (válaszként erre: 5953. - Márta82)
2013. ápr. 16. 11:50
Hát én úgy tudom, hogy a pajzsmirigy nem jó működése már csak következmény, tehát nem ok. De tudod szeritnem ezzel még az orvostudomány sincs lehet tisztában:) Nekem 3,14-ről indult, majd 3 hét gyógyszer szedése után lement 2,43-ra , ez január elején volt, azóta nem nézték. Majd most május elején fogják megint, szóval szerintem nálam az már rendben lesz.
5954. Márta82 (válaszként erre: 5951. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 11:45
Mennyi ideje szeded? Vajon mennyi idő alatt viszi le nekem? Pénteken majd megkérdem a dokit mit saccol?
5953. Márta82 (válaszként erre: 5951. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 11:43
Nekem 3,38 a TSH én is szedem egy hónapja az euthyroxot. lehet ha azt beállítják helyre billen minden? Fantasztikus milyen komplex a szervezet és hogy egy dolog úgy megbillent mindent.
5952. Nadáné (válaszként erre: 5951. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 11:41

Én is voltam már. Tökéletesek voltak az eredményeim, mégis kaptam letroxot. Először 50ug-ot, utána meg 75 ug-ot.

1,4 volt a tsh-m, és a következő vv-kor már csak kereken 1. A mai napig nem értem, h miért kell gyógyszert szednem a pajzsmirigyemre.

5951. kismacskák (válaszként erre: 5950. - Márta82)
2013. ápr. 16. 11:33
És azt nézek már neked? Ha igen, milyen értékeid vannak? Nekem legutóbb a TSH-m 2,43 volt, de azt mondják 1 körül lennie, erre szedem is az l-thyroxint.
5950. Márta82
2013. ápr. 16. 11:29

Lehet csak a pajzsmirigyem kellene beállítani és minden rendbe jönne?

[link]

5949. Márta82 (válaszként erre: 5947. - Nadáné)
2013. ápr. 16. 09:46

Mondjuk én nem panaszkodom, bár lehetne jobb is...

Próbálkozás előtt voltam nődokinál, azt mondta minden ok, akkor végül elhalasztottuk a babprojektet előléptetés miatt. Aztán eltelt 2 év, na gondoltuk akkor itt az idő, nem jött, fél évet akartam adni magunknak, nem jött, megvártam a tavaszt, végül is 2 hónapja mentem el dokihoz, először endokrinológushoz, mert gondoltam ő jobban ért a hormonokhoz, elmondtam hogy milyen tüneteim vannak meg hogy nem jön a baba. Felírta a vizsgálatokat, megcsináltam, visszamentem, gyógyszert írt fel rá, most kell 1 hónap után visszamennem. Nődokihoz is elmentem idő közben, hozzá már a laboreredményeimmel, megnézett, látta hogy ciszták vannak, bár nem 100-asra mondta, meg hogy vastag a méhnyálkahártya. Mondtam hogy az endo doki a progimra nem adott semmit mert szerinte az jó, mondta hogy hát az tényleg alacsony, írt is fel rá bogyót. Most kell visszamennem hozzá is.

Nem húzták az időt, csak ami bánt hogy az endo doki miért nem küldött el IR vizsgálatra, meg miért mondta hogy jó a progi mikor az alacsony.

A nődoki a 13-ik napon már nem is adhatott volna peteérés serkentőt, mert azt hamarabb kell, szóval kb. megtették eddig amit tudtak.

Hogy lehetnének közlékenyebbek az biztos, mert az egyik darálja a magáét hogy alig érted de nem hagy időt hogy te is kérdezz, meg majd ő tudja, én szóljak bele típus, a másik meg hallgatag, ha kérdezed felel, de olyan aki nem vázolja fel szépen a kilátásokat... na de tényleg amiket olvasok itt sokaktól, én még befogom a szám eddig...

5948. Márta82 (válaszként erre: 5943. - SunFlower01)
2013. ápr. 16. 09:38

Mivel akkor uh-n nem láttak cisztát ezt kicsukta, IR-t fura módon nem nézetett. Pajzsmirigyemre mondta hogy kicsit alul működik, prolaktinom kicsit magas. Progimra ő azt mondta jó, de pedig az alacsony, de arra írt fel a nőgyógyász duphastont.

A másik kettőre meg az endo doki írt fel gyógyszert. Most 1 hónapja szedem és most kell vissza mennem. Valamint a szabad tesztoszteronom holnapra lesz meg, mert először az össz tesztoszteront csinálták meg, ő meg azt mondta arra hogy az neki nem jó. Remélem ezzel már nem lesz baj.

Viszont a nőgyógyász meg látott cisztákat úgyhogy lehetséges a PCO, IR megint gyanús, mert eleve meg vagyok hízva és azoknál azzal átlagban gond van. Elég vastag volt a méhnyálkahártyám, 10,5mm a 13-ik napon, azt mondta gyanúsan vastag és hogy menzi után menjek vissza hogy nézze meg hogy elvékonyodik e, nehogy polip legyen mögötte takarásban azért lássa vastagnak.

Szóval jó hírt eddig még nem kaptam :( de a remény hal meg utoljára...

5947. Nadáné (válaszként erre: 5943. - SunFlower01)
2013. ápr. 16. 09:36

Olyan furi nekem sokszor, mikor látom, hogy olyan sokan írjátok, hogy a dokik türelemre intenek, és nem csinálnak semmit.

Én mikor elmentem a nőgyogyimhoz, elmondtam neki, h nincs mensim, és hogy babát szeretnénk. Ő azonnal hormonvv-re küldött és elkezdett vizsgálni.

Utána elmentem endo dokihoz, ő is egyből küldött vizsgálatra, és egyből kezelni is kezdett...nem értem, hogy más orvosok mért nem tudnak egyből lépni? Nem hogy örülnének, hogy vagyunk még egy páran, akik szeretnénk babát, és szaporítanánk a népességet...mindig az a baj, hogy mert kevesen vagyunk, egyre kevesebb baba születik...hát gondolom ezért is, mert ilyen az orvosok hozzáállása. :(

5946. kismacskák (válaszként erre: 5944. - SunFlower01)
2013. ápr. 16. 09:34
Nah tényleg? Bejelentkeztél?:) Mikor kell menned? Hát most rákszűrésre sztkába megyek, (nem akarok fizetni:), és ott szerintem 2-3 hét múlva van meg az eredmény. De végülis belefér,mert az új dokimhoz is május közepén kell mennem, és addigra meglesz az eredmény.
5945. kismacskák (válaszként erre: 5943. - SunFlower01)
2013. ápr. 16. 09:32
Ezért mondom hogy mindenképp hormonvizsgálat kéne Neked is. Hisz ott a tüszőérlelő és repesztő hormonok egyből elárulják az igazságot! Hidd el.
5944. SunFlower01 (válaszként erre: 5941. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 09:31

kismacskák! megyek is, műltkor írtam neked tudod! :)

...mielőtt még intézekbe megyek.


Mennyi idő alatt lesz meg az eredményed?

Gyógyszer szoktak arra írni ha jók az infóim a netről.

5943. SunFlower01 (válaszként erre: 5940. - Márta82)
2013. ápr. 16. 09:27

Az a bajom, hogy nem tudom elhinni, hogy a hüvelyi UH alapján orvosok ne tudják azt tutira megmondani hogy az ciszta vagy tüsző ami épp kisebb vagy nagyobb érettségétől függően.

Mi az oka ennek vajon?

03.05-én cisztákat látnak ami most vagy kiürült, vagy nem?! És ez a doki 04.15-én azt mondja rájuk hogy tüszők?! Nekem ez olyen elképzelhetetlen a mai modern orvosi eszközökkel. Itt csak az orvosok lehetnek bénák.


Márta82! Én hétfőn megyek az endo dokihoz. Annyira bízom benne, hogy segít, vagy legalábbis bíztat és nem csak azt mondogatja hogy a középidőben húzzunk bele...

Neked egyébként az endo doki mit mondott először? PCOS vagy IR vagy mindkettő, esetleg egyik sem csak a hormon zavar miatt nem jön a baba?

5942. Márta82 (válaszként erre: 5941. - Kismacskák)
2013. ápr. 16. 09:24
Akkor 2 legyet egy csapásra, rákszűrés és tüsző nézés.
2013. ápr. 16. 09:18
Sziasztok Lányok! Teljesen igazatok van, fizetjük a rengetek pénzt a nagy semmiért. Én azt vallom amúgy hogy egy orvos nem orvos, és több szem többet lát. Főleg hogy nem vagyunk egyszerű esetek! SunFlower szerintem mindenképp keress egy másik orvost, aki megnézni a hormonjaidat. Azok mindent elárulnak!! Én amúgy holnap megyek nőgyógyászatra a HPV miatt csináltatnom kell egy rákszerűrést, plusz holnap pont a 14. napon leszek. Bár tudom hogy most is ott lesz a szép nagy tüsző:)
5940. Márta82 (válaszként erre: 5939. - SunFlower01)
2013. ápr. 16. 09:13

Hát igen a drága ciszták, egyrészt nem volt kategorikusan egyértelműen kimondva nekem sem hogy cisztákat lát, de látott valami olyasmit és azt mondta ráadásul elég sokat.

Ez a dolog előtt egy hónappal csináltak máshol uh-t csak az nem hüvelyi volt, ott semmit nem láttak, szóval vagy ez álmodozik vagy a másik vakegér volt, vagy akkor nem volt most meg van és remélem most kiürült belőlem, mert jöttek darabos dolgok.

Én is pénteken megyek vissza az endo dokihoz is és a nődokihoz is és meglátom mit mondanak.

5939. SunFlower01 (válaszként erre: 5938. - Márta82)
2013. ápr. 16. 08:58

Pont ez a bajom nekem is. És ezt egy elvileg neves orvos nem tudja?! Ennek az orvosnak jó neve van a szakmájában, elvileg egy nagyon tapasztalt vezető főorvos, genetikus a I-es nőiben...ezért bíztam benne. Gondoltam én kis naív, hogy nem egy magánlakásból kialakított magánrendelőbe megyek, egy tapasztalt orvoshoz, az majd törődik velem... hát nem...

ahová megyek endo dokihoz, ott meg konkrétan annyit csinált a nőgyógyász, hogy megvizsgált, kikérdezte a kórtörténetem, írogatott fél órát, majd kötölte, hogy PCOS gyanús vagyok, majd UH: ott pedig ráírta a leletemre, hogy IR vagy PCOS vagy mindkettő gyanúja áll fenn.Akkor a 12.napomon voltam az előző ciklusomban és ő látott cisztákra utaló jelet. Ezért javasolta az endo dokit.

Ez a doki meg tegnap azt mondta a mostani elvileg 13. napomon hogy - és láttam én is a sötétebb foltokat - azok sok kisebb-nagyobb tüszők, és egy nagy van köztük.

Most akkor mi van?!?!

Ááááá most már teljesen kivagyok ezen.

5938. Márta82
2013. ápr. 16. 08:19
Komolyan felhúztam magam, milyenek az orvosok, persze nekik mindegy, lehet "csak" egy hormonnal van baj, bár ezek láncreakcióba működnek, egyik borítja a másikat, de ezt helyre tudják állítani és ha az után is baj van akkor értem én hogy más alternatíván kell elgondolkodni, na de amíg egy hormont nem néztek meg addig hova küldözget reprodukciós intézetbe.
5937. Márta82 (válaszként erre: 5936. - SunFlower01)
2013. ápr. 16. 08:16

Na pont akartam mondani hogy menj el endokrinológushoz is. Én először oda mentem mikor láttam hogy nem jön a baba.

Figyu hiába a closty ha magas a prolaktin vagy a TSH szar, vagy kicsi a progi vagy a tesztoszteron nem jó. Tehát ha valamelyik nem jó akkor hiába van peteérés a clostytól nem biztos hogy megmarad. Ilyet komolyan, jogosan vagy dühös szerintem.

Panaszkodjál az endo dokinak és kérd hogy írja fel neked a teljes hormonsort.

2013. ápr. 16. 06:36

Sziasztok! Hát egy picit most én is kivagyok már...

Tegnap visszamentem az első dokimhoz aki a clostit felírta 3 hóra. Mondott jót is rosszat is.... UH alapján úgy tűnik ő nem látott cisztikus dolgokat odabenn, bár azért elég szkeptikus vagyok ezért kb.50%-ban hiszem el ezt is mint minden amit a dokik mondanak. A másik doki ugyanis látott cisztákra utaló jeleket. Most mondjátok meg: két orvos 6 hét eltéréssel láthat különböző dolgokat?!

Látott viszont egy nagy tüszőt ami nálam már bíztató...eddig ugyanis nem volt. Mivel nincs normális ciklusom, így nem tudni mi lesz belőle. 14-21 nap között húzzunk bele jött erre a doki reakciója, s itt azt hittem majd jön a bíztató progikezelés, vagy annak legalább az ellenőrzése, de nem, jött viszont a hidegzuhany számomra: közölte, ha nem jön össze most sem reprodukciós intézetet keressek...

Azt hittem rosszul hallok. Igaz hogy a hőm semmilyen peteérésre utalót nem mutat, nincsenek egyéb testi tünetek sem a haspuffadáson és a mellfeszülésen kívül(pl. tojásfehérjézés teljes hiánya mutatkozik) de hogy a doki a closty után sem kíváncsi arra, hogy milyenek a hormonjaim... na ez kiütötte a biztosítékot nálam.

Biztos velem van a baj és én vagyok túlságosan kiborulva már, de fel is háborodtam kissé, és kultúráltan ámde erőszakosan meg szerettem volna tudni, hogy miért nem gondolkodunk abban, hogy némi hormonellenőrzés és annak esetleges pótlása segít?! Erre a válasza az volt, hogy véleménye szerint nem kell már az időt húzni, majd az intézetben kivizsgálnak úgy is és elmondják az irányokat... számomra ez döbbenet, hogy orvosoknak akiknek bizalmat adsz, és nem egyszer jelensz meg náluk, s hagysz ott több százezer forintot ennyivel lerendeznek.

Komolyan mondom, hogy ha hétfőn az endo dokinő is ilyen lesz, ráborítom az asztalt...

5935. zuzu7698 (válaszként erre: 5856. - Évanéne)
2013. ápr. 15. 19:56
évanéne, azóta mi történt veled?megjött?
2013. ápr. 15. 18:27
Holnap fejezem be a Norcolutot,aztán várom a lehetőséget...3 havi closti megvan..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook