Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen nevet adjak a kiscicámnak? fórum

Milyen nevet adjak a kiscicámnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
58. Zkelah
2008. okt. 8. 22:53
Szerintem a név majd kialakul. :) Nekünk volt macskánk, akinek két évbe telt megtalálni az ideális nevet. Egyszer ült az ajtó előtt, és anyu poénból megjegyezte, hogy Trézike meg kint maradt. Na, azóta ő Trézike. :) A másik kettőnek viszonylag gyorsan találtunk nevet, bár nekik is változott az eredeti tervhez képest. Így lett belőlük Gézuka és Rozi. ;) A nem rég befogadott cicónak is megváltozott a neve. Elneveztük Krómnak, de találtunk egy sokkal jobbat neki, szerintem nem is létezik a szó. Nekünk valahogy mindegyikkel így formálódott, és ezek azok, amik tök természetesek, nem is kellett megszokni őket vagy ilyesmi, pont azért, mert szerintem ettől az Övék, hogy elvoltunk együtt, jól megismertük egymást és egyszer csak kibuggyant. :P (Persze lehet hülyeség.)
57. ~Éva~
2008. szept. 30. 13:26
Norci sikerült a cicusnak nevet találnod? Van képed róla? Tuti hogy aranyos lehet!
2008. szept. 30. 13:09

Sziasztok!


Nekem már aránylag sok macskám volt. Az első macskámat Filemon-nak hívtuk... röviden Fifi-nek. Hallgatott rá :)

A következő cicám volt a Csiki, aztán a Kormi, Mici.

Jelenleg apukámnál van a Garfield típusú macskám ami a Frodo névre hallgat... Froci-val becézve. A párommal pedig a hétvégén vettünk egy Félig Maine Coon, félig Perzsa kiscicát, akinek a Dönci (Ödön) nevet adtuk. :)

55. ~Éva~ (válaszként erre: 53. - Norci78)
2008. szept. 1. 14:28
Ha sziámi kiscicám lenne akkor a Rufusz nevet adnám neki! :)
2008. aug. 31. 10:20
makka
2008. aug. 31. 10:18

sziasztok,

Most kaptam egy sziámi kiscicát.

Segítsetek neki nevet adni!

Te milyen nevet adnál egy vagány kiscicának?

2008. júl. 30. 14:08
nekem tetzik pár név leírom ide: Daisy , Jencus, Mázli , Luci, Lucifer, Masni, Mazsi? Zozó
2008. júl. 9. 14:35
Celofán..
2008. júl. 9. 14:16
Mici
49. ~Éva~ (válaszként erre: 41. - Bnedora)
2008. jún. 20. 13:44

Maradt a Pumukli név! :) Lassan kezdek én is hozzászokni! Jó érzés hogy ennyi ember szereti az állatokat, többek között a cicákat!

Rozsdi cicám(a tarka)ugy szegődött hozzánk egyszer megetettük azóta ittragadt, nagyon hálás cica és jó anyuka. Pumukli és Rozsdi mellett van egy fehér kandúrom is aki szintén Rozsdi fia, mint ahogy a kis vörös...ojan aranyosak majd töltök fel róla is képet amint egy kicsit kikupálódik lefotózom, mert még tele van sebbel a teste, mindig verekszik vlmi más kandúrokkal. Ezek a fiúk...! :)

48. 1eb84e4bad (válaszként erre: 47. - C6b27363e5)
2008. jún. 19. 18:28
a macskám pedig Zizi, és lány
2008. jún. 19. 18:22

marci ha fiu

zizi ha lány

fekete kormi ,negro ű

vörös fehér berci

46. 1eb84e4bad (válaszként erre: 44. - 4536f43062)
2008. jún. 19. 18:20
A lányom is Szaffi:-)
2008. jún. 19. 07:05

Nekem is tetszik a Pumukli :D.


Nekünk most egy fekete és egy fehér cicánk van. A fekete Mefisto (Mefi), a fehér pedig Kókusz.


Volt régebben is egy fehér cicánk, ő Hóvirág volt és Hovec-nek becéztük.

Rajtuk kívül volt még Rudink (ő is vörös), Rómeónk, Sziszikénk (aki fiú volt), Pudingung és Domi cicánk. :)

2008. jún. 19. 06:58
Szaffi
43. bnedora (válaszként erre: 27. - ~Éva~)
2008. jún. 19. 06:42
Szerintem a Pumukli név nagyon jó, és illik is rá. Maradj emelett!
42. bnedora (válaszként erre: 23. - Zsuzsa88)
2008. jún. 19. 06:41
Édesanyámnak is volt egy Puding nevű cicája, egy hatalmas vörös színű volt. Az utcán még a kutyák is kikerülték.
2008. jún. 19. 06:33

Sziasztok! Csak most találtam rá erre a fórumra. Van már neve a cicádnak? Nekem az elmúlt 19 év során legalább 30 cicám volt. Még nem számoltam össze, de előbb-utóbb megteszem. Én mindig úgy választottam nekik nevet, hogy ránéztem, és ami illett rá, azt kapta, mindegy, hogy mire végződik, van-e benne "c" betű, akkor is hallgatnak rá.

Egy pár nevet azért felsorolok (ezek vannak most): Sziamiau (17 éves), Baba, Kolumbusz (sajnos a Kristóf, a testvére eltűnt), Vackor, Picilány, Mókuska, Flóra. Nem kimondottan cicanevek, ugye? És ezeket még becézni is szoktam.

Volt már: Pingi-pungi, Palacka, Dani, Mizgentyű tyüttyösi füttyös Mica, Mofli, Frici, Cirmi, Maszat (aki olyan tarka volt, mint a képen látható nálad), Kosztoska, Picur, Bedekó. Most ennyi jutott eszembe.

Bármit választhatsz, a legjobb, ha nézed a cicát, és ami rá jellemző, úgy választol nevet neki.

Írd meg, hogy mi lett a neve.


Nagyon sok boldog perceket kívánok neked és a cicádnak.

2008. jún. 19. 06:18
Drazsé.
2008. máj. 31. 17:19
Szófi
2008. máj. 31. 17:00
lehetne Csúzli, vagy Falat:)
37. Inesse
2008. máj. 31. 15:33

A mi cicáink nem hallgattak a nevükre, viszont a füttyre mindig jöttek. :)))

Meg úgyis agyonbecéztük őket, felesleges volt nekik nevet adni, nem úgy szólítottuk őket.

2008. máj. 31. 15:27
Az a jó állatnév állítólag, ami i betűre végződik, merthogy erre felfigyelnek ha modod neki. A mi cicánk Zizi, és hallgat rá. Jó kis zöngés a z miatt, és i is van benne, ráadásul kettő. Arról nem is beszélve, hogy oyan zizi a düg, hogy hihetetlen:-) Kép az adatlapmon. amúgy büdös dögnek, zizi-nyuszi-dögnek és Mancinak is szoktam hívni. Ja, és Nyuszkipuszki is :-)
35. ~Éva~
2008. máj. 27. 13:58

A cicusunkat anyám továbbra is Pumuklinak nevezi...szerintem ez is fog maradni! De nem hagyom magam, én Dinkusznak hivom ezentúl :) mert ojan kis őrült, dinka cica!

Na mit szóltok? Egyik név jobb mint a másik! :)

2008. máj. 27. 13:57
az enyém Pocika volt:D
33. ~Éva~ (válaszként erre: 28. - 831ad879a7)
2008. máj. 27. 13:50

Nem tudom, h mi lehet a cicud baja, szegénykém biztos rossz neki ha már nem is eszik és gubbaszt! Szerintem az a legbiztosabb ha elviszed az állatorvoshoz! Ök biztos megmondják mi lelte!

Jobbulást a cicukának!

32. Akymo
2008. máj. 26. 18:00
a mienk : vadóc, mázli, samu,hópihe, leonetta, maszat. lucky
31. rexona
2008. máj. 26. 17:49
az egyik ismerősöm egyik macskája a Mici, másik a Muci névre hallagat.
2008. máj. 26. 15:40
Nemtudom. Féregtelenítettem már, de semmi. Ha macskatakony, akkor annak vannak látható jelei? Mert neki azon kívül, hogy gubbaszt egész nap, csontvékony, és nem akar enni, semmi kívülről. Na majd ma kiderül. Nagyon remélem nem lesz nagy baj, mert nagyon kedves cica. Olyan hizelkedős, ha nem figyelek rá, felügrik rám, akkor is ha éppen mosogatok. Sajnálom szegénykét.:-(
29. vmágika (válaszként erre: 28. - 831ad879a7)
2008. máj. 26. 15:27

Nemhogy a tavaszi macskatakony?Szerintem nem tudja beérni magát.Fejletlen.Nekünk is volt egy kisméretű,mert korán választották el az anyjától,elkezdtük Mininek becézni,aztán rajta is maradt.

Esetleg szervi betedség,fejletlenség,bélféreg,kajaallergia...

Állatdoki biztos okosabb.Remljük!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook