Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen munkahely ahol az egyik embert még a boltba sem engedik át 10 percre munkaidő alatt, a másik meg 1,5 hónapig nem jelenik meg? fórum

Milyen munkahely ahol az egyik embert még a boltba sem engedik át 10 percre munkaidő alatt, a másik meg 1,5 hónapig nem jelenik meg? (beszélgetős fórum)

1 2 3
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Gabbbicica)
2016. okt. 20. 16:51

De nem így van!?:D

Bírom, amikor valaki azzal jön, hogy mindenki lóg, mert kávéznak, cigiznek, ebédelnek, bezzeg ő egész nap fel sem áll a helyéről...És miért is nem? Mert netezik egész nap a meló helyett, max. arra van ideje, hogy figyeljen másokat, hogy legyen mivel védekeznie...

38. gabbbicica (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. okt. 20. 16:48

Hűű, ez mennyire jó :D És tipikus, hogy nekem is van olyan kolléganőm, aki egész nap Candy Crusht tol :D A melójával lemaradásban, de fel van háborodva, ha szólok neki (jogosan, mert felettese vagyok), hogy én meg 3x voltam lent kávézni. És? Az én munkám ennek ellenére pontos és naprakész, az övé meg egyik se.


Szerencsére én olyan helyen dolgozok, hogy addig mindenki azt csinál, amit akar, amíg a munka kész és jó minőségű.

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Syria)
2016. okt. 20. 16:15

Nekem is van egy kollégám, aki szeret késni, amit a főnök nem elnéz neki, hanem nem balhézik vele, ahogy mi sem. Hetente kb. 3x késik 1-2 órát. Én azt csinálom, hogy amikor megérkezik, akkor kedvesen neki adok több munkát, illetve ha arról van szó, hogy menjen el valaki korábban pénteken, akkor ő nincs benne:D

Szépen behozzuk rajta a csúsztatásait, mert velünk szemben igazságtalan lenne, ha csak ő járna jól.

Az én helyzetem biztos könnyebb annyival, hogy én vagyok a főnökünk helyettese...

Neki ennyi a hibája, mert egyébként egy kedves, szórakoztató, szorgalmas munkatárs, csak képtelen beérni időben...

36. globus (válaszként erre: 35. - Syria)
2016. okt. 20. 11:33
De azért látszik, hogy mély nyomot hagyott benned... :)
35. syria (válaszként erre: 34. - Channa*)
2016. okt. 20. 09:59

Azért, mert a kollégám rendre nem dolgozta le a 8 óráját, mert be se jött, vagy ha igen, akkor vagy az íróasztalra borulva, vagy ülő helyzetben bóbiskolt.

A hibabejelentő e-mailek, telefonos jelzések meg folyamatosan jöttek. Ha a munkatársam rendesen dolgozott volna, akkor nekem éppen fele annyit kellett volna az egyéb feladataim mellett, aminek egy részét megpróbáltam áttolni a linkócira, amit azzal a felkiáltással nem engedtek meg, hogy azt csak én tudom precízen megcsinálni. Mintha legalábbis úgy születtem volna, hogy értek hozzá. Azokat a feladatokat nem csinálta meg senki, ha szabadságra mentem, szépen megvártak vele. A közös feladatainkat meg jófejségből átvette más kolléga, aki nem bírta nézni (ahogy én sem), hogy garmadával állnak a bejelentések.


Nem egyszer beszóltam neki a dolgai miatt; ha azt egy főnök meghallotta, még én lettem letolva: „nem piszkáljuk a kollégát!”


A magam bőrén tapasztaltam meg, hogy azt a lovat ütik, amelyik húz. Ki is szálltam, amint meg tudtam tenni.

34. Channa* (válaszként erre: 27. - Syria)
2016. okt. 19. 19:38

Hát nem tudom...

Nálunk is lehetne a bolhából elefántot csinálni, de azzal mindenki hangulata el lenne rontva. Nem szabad elfelejteni, hogy a kollégákkal több időt töltünk, mint a családunkkal, így nem árt, ha jól érezzük magunkat velük is.

Miért kell más helyett dolgoznod?

Nálatok nem úgy van, hogy az adott munka annyifelé oszlik, ahányan vagytok? És nem mindenki ugyan azt csinálja? Ha igen, akkor miért kellene más helyett dolgozni? A saját munkádat végzed, csak amikor valaki hiányzik, akkor több jut neked, nem? Nem értem ez miért probléma.

Ez mindenhol így van, nálunk is. Amikor szabin vagyok, akkor én nem kapok új munkát, hanem a bent lévők között oszlik meg, majd ha a másik lesz szabin, akkor ő nem kap, azaz kiegyenlítődik.

Egyébként engem nem zavar, hogy többet dolgozok a többieknél. Én pl. megcsinálom a saját munkámat, segítek minden kollégámnak, ha úgy látom, hogy elúsztak, akkor veszek el tőlük...

33. fehérke111 (válaszként erre: 27. - Syria)
2016. okt. 19. 15:26
"„szívbeteg”. (Tegnap szívott, ma meg beteg.)" :-)))
32. globus (válaszként erre: 31. - Syria)
2016. okt. 19. 11:45

Nem, nem értem :) Ha senkinek nem rokona, akkor mi akadályozott meg, hogy szóljál neki? Mi az, hogy meg kellett csinálni helyette? Ki kényszerített?

Mérgelődhetsz magadban rajta, de nem visz előbbre.

31. syria (válaszként erre: 29. - Globus)
2016. okt. 19. 11:26

Nem érted? Közös feladatunk volt. Ha ő nem csinálta meg, nekem kellett az ő részét is. Természetesen senki nem merészelt piszkálni a munkám miatt; s meglehetős önállóságom volt.


TÉNYLEG nem volt senkinek senkije; a legvehemensebb védelmezőjét (más ok miatt) már régen lapátra tették.

2016. okt. 19. 10:28
Bennem fel sem merül munka közben boltba szaladgálni, netezgetni, cigarettázgatni, stb.
29. globus (válaszként erre: 27. - Syria)
2016. okt. 19. 10:00
Majdnem minden munkahelyen van ilyen. Ha hagyják, hogy elvégezzem a saját munkámat, nem baxogatnak, akkor nem érdekel, hogy más mit csinál. Az ő baja, ha nem képes ledolgozni egy munkanapot hibátlanul :)
28. 12d083b51b (válaszként erre: 27. - Syria)
2016. okt. 19. 08:44

"Pedig nem volt senkinek, senkije, csak bratyizós típus."


Soha sem tudni azt: esetleg a főnököd főnökének, jelentős üzleti partnerének a lánya, neje, vagy a főnök nejének/férjének közeli rokona, akárki.

Aki ilyesmit megenged magának, ill. akinek ilyesmiket elnéznek, inkább félrefordítják a fejüket, ahogy írod, az bizony valakinek a valakije.

És vagy te is tudomásul veszed és szó nélkül dolgozol tovább, vagy jár a szád, és előbb-utóbb találnak a munkádban olyan hibát, amiért kirúghatnak, vagy átszervezés címén válsz feleslegessé...

Szóval gondold meg!

27. syria (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. okt. 19. 08:39

Nem striguláztam, nem figyeltem másokat.


De lehetetlen volt nem észrevenni, hogy az a kolléga, akivel ketten dolgoztunk ugyanazon témán (az orrom előtt volt az íróasztala) a 8 órai munkakezdés helyett 11, nem ritkán 12 után jelent meg (ha éppen nem telefonált be rendszerint hétfőn 11-12 körül: nagyon beteg vagyok, nem tudok bemenni, kérek egy nap szabit), s ha józan volt, annak már örültünk. Igaz, néha bent maradt este 6-ig, 7-ig (a napi 8,5 óra sehogy se jött ki), de a munkában nem sok kárt csinált, azt másnap reggel 6-kor mindig láttam.

Finoman szólva is dühítő volt, hogy helyette is nekem kellett dolgoznom, mert a hibajelentőknek nem lehetett azt mondani: bocs, de a kolléga megint „szívbeteg”. (Tegnap szívott, ma meg beteg.) A főnökség meg diszkréten elfordította a fejét. Pedig nem volt senkinek, senkije, csak bratyizós típus.


Az ilyesmin egyáltalán nem tudok röhögni.

2016. okt. 19. 07:51

Sok minden oka lehet, ahogyan írták is már itt.


Pl. a munkaszerződése

- "negyedéves munkaidő-keret"ről szól, és ebben az esetben valószínű, hogy nem a dolgozó, hanem a munkáltató mondja meg neki, hogy mikor menjen dolgozni, és mikor maradjon otthon...

- változó munkahelyet jelöltek meg benne, és amikor több hétig sem látod, akkor nagyon meglehet, hogy éppen Piripócson dolgozik a főnöknek

- éppen a főnök kertjében nyírja a füvet, vagy ássa a kerítés oszlopoknak a lyukat, vagy az épülő házánál keveri a betont, vagy szüreteli a szőlőjét...


Nem mindegy az neked???

25. Sirga (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. okt. 19. 07:05
Már csak azért sem alkotnék véleményt, mert én anno 2 hétig jártam napi szinten vizsgálatokra, de nem találták okát a panaszaimnak. A kolléganőim szidtak, hogy "Holnaptól én megyek el 2 hétre nyaralni". Amikor visszamentem, kirúgtak - a TB meg leszázalékolt, mert (épp a "kedves" kollégáknak köszönhetően) olyan állapotba kerültem, pszichés alapon. De valószínűleg ez egyedi eset.
2016. okt. 19. 01:21
Tök jó, nincs felvétel?
23. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. okt. 18. 22:47

Van olyan betegseg,ami masfel honapig is eltart, hidd el :/

Vagy fixre bizti vagy benne, hgy kamuzik? Nem hinnem,hgy most nyaral :D

Egyebkent meg tokre letojnam a helyedben.

Van mh-ed, elegedett vagy, fizetest kapsz,minden gromek ;)

2016. okt. 18. 20:49
"Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek"
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. okt. 18. 20:42
:D
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 974feedc21)
2016. okt. 18. 20:42

Honnan tudod, hogy nincs igazolása? Te vagy a bérszámfejtő?


Minden munkahelyen vannak egyenlők és egyenlőbbek.

Vagy elviseli az ember és teszi a dolgát, vagy odébb áll.

Mindenképpen menekülnék, ha a "logósnak" nekem kellene elvégezni a munkáját, ha nem, akkor nem foglalkozom ezzel, majd a főnök elrendezi.

Egyébként vannak olyan munkakörök, amit simán otthonról is eltud végezni egy dolgozó.

2016. okt. 18. 20:34

Fórumindító!

Nem ő a kolléga?

Tudásbázis - Mit tévő legyek, ha a munkahelyemen nem tudom igazolni a táppénzemet?

18. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. okt. 18. 20:32
Felháborító!
17. bc681dac13 (válaszként erre: 15. - Globus)
2016. okt. 18. 18:38
Talán azért nincs már itt, mert tényleg felrobbant, bimm-bamm-bumm ;)
16. ina87
2016. okt. 18. 18:36
van egy olyan mondás h jobb nem mindent észre venni,amúgy így igaz ne munka időben legyen az h biztos valamit mindég el kell intézni hidd el ennek nem lenne jó vége,persze nem azt jelenti h te szakadj meg a munkába és ne a másik feladatát végezd el,ha még is így lenne akk nem a megfelelő meló helyen vagy
15. globus (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2016. okt. 18. 18:32
Óóó, hogy nem jutott eszembe? Be is kedvencelem rögtön. Hátha visszajön :)
2016. okt. 18. 18:29

Hát nem tudom...

Én roppant boldog vagyok, hogy nem dolgozok olyan primitív emberekkel, akik egész nap mást sem csinálnak, csak a táblázatukba húzogatják a strigulákat, hogy Jocó 5x10 percet bagózott, 30 percet ebédelt, 15 percet magántelefonált, 15 percig boltban volt, Jucus 5x10 percet kávézgat, 15 percig ebédel, 50 percet telefonálgat és naponta munkaidőben végzi a bevásárlást.

Én meg! Itt ülök a helyemen egész nap még pisilni sem megyek ki (persze ez csak magam szerint!), mert közben meg bámulom a netet, cikkeket olvasgatok, fb-n beszélgetek a családdal és ismerősökkel, csak ez nem annyira látványos, mint amikor Jocó kimegy cigizni, vagy amikor Jucus épp bevásárol....


Még is, mire jó, ha valaki a többieket figyeli, ahelyett, hogy magával foglalkozna? Biztos meg van az oka annak, ha nem engednek ki a boltba. Erre nem gondoltál?


Én kimehetek vásárolni simán, akár naponta is, ebédelhetek, cigizhetek, kávézhatok, és még beteg is lehet úgy, hogy a kollégáim nem azon agyalnak, hogy én miért hazudhatok, ami azért van, mert a munkámat is elvégzem.

Röhejes!

Remélem sosem lesz ilyen kollégám, mert ha igen, akkor nem sokáig lesz, és csak magának köszönheti majd...

13. andi6020 (válaszként erre: 8. - Bc681dac13)
2016. okt. 18. 18:27
Hamyka :)
12. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. okt. 18. 18:08
A munkaidő alatt nem engedik el a dolgozókat még 10 percre sem.
11. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. okt. 18. 17:50
Van ez így. Nálunk is vannak olyanok, akiknek mindent lehet, de engem nem igazán zavar: én becsületesen végzem a munkám, s jó tükörbe nézni. Ha azonban a másik munkáját is kell végezd, akkor érdemes más munkahely után nézni. Csak azzal érdemes foglalkozni, amire hatással lehetünk.
2016. okt. 18. 17:41
Az én munkahelyemen nem járunk ki vásárolni. de ha 1,5 hónapi nem jelensz meg és nincs igazolásod, azt sem tolerálnák. Kivéve a a cég tulajdonosáról van szó.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook