Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyát vegyek a "gyereknek"? fórum

Milyen kutyát vegyek a "gyereknek"? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 2. 16:28
Westi. Szereti a gyerekeket, nem hullik a szőre, kint, és bent is el van. Igaz, 3-4 hetente kozmetikushoz kell vinni. Okos, intelligens kutyus.
16. csgybzs (válaszként erre: 8. - Fzsuzsa76)
2014. szept. 2. 15:59

Tacskó, Westie, bármilyen keverék jó választás lehetnek. De bármilyen kis-közepes, sőt akár nagytestű kutya is elvan lakásban, ha le van mozgatva.


De én a helyedben menhelyet, ha pedig ragaszkodsz a fajkutyához, akkor fajtamentőket keresnék fel először.

2014. szept. 2. 13:21

Ha kistestut szeretnel, valaki emlitette elottem az uszkart, ok csodasak gyerekkel, es az egyik legokosabb fajta, nem hullik a szore sem.


Aztan torpe schnauzer (nekem is volt schnauzerem, a vilag legjobb kutyai!!), a szore szinten nem hullik, de ok is igenyelnek par havonta kozmetikat.


Francia bulldog, angol bulldog, mopsz, ok is ngayon gyerekszeretoek, viszont a tultenyesztes miatt csakis igazi tenyesztotol erdemes venni.


Vagy pedig tenyleg menjetek el egy menhelyre, es fogadjatok be egy kis arvat. Nekunk ket menhelyi kutyank is van, nagyon halasak!

14. tündér74 (válaszként erre: 13. - Fzsuzsa76)
2014. szept. 2. 12:24

:))))) Nekünk csivavánk van, de nem mini fajta. Szóval egy retikülbe nem férne bele:DDD

Okos, értelmes, nagyon jól tanítható kutyuska.


Ja és nem idegbeteg:DDDDD

2014. szept. 2. 09:15

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, ötleteket:-)

A divatkutyáktól a gyerekem is teljesen elzárkózik, ő "igazi" kutyust szeretne, ahogy ő mondta: Semmiképpen sem szeretne olyan kutyát, amilyet a lányok a táskájukban hordanak. Persze semmiképpen sem szeretném megbántani azokat, akiknek ilyen kutyájuk van, sokan biztosan nem divatból tartják őket.

2014. szept. 2. 06:55

Spániel. Nekem Cavalierem van, fantasztikus kutya.

Az fb-n nézd meg a Cocker Rocker Spániel Fajtamentő Egyesület oldalát. Adj esélyt egy kis árvának, ne szaporítótól vásárolj.

11. Éva82 (válaszként erre: 10. - B399a09e0e)
2014. szept. 1. 21:44
:D Szerintem a bernáthegyi is megtenné. A postás ugatja őt, és nem fordítva. :D
2014. szept. 1. 21:42

Egyik ismerősömnek husky kutyája van.

A télen segített a betörőnek elhúzni a megrakott szánkót.

9. Éva82 (válaszként erre: 8. - Fzsuzsa76)
2014. szept. 1. 21:41
Ebben nem tudok segíteni, én nagytestű párti vagyok, de az lakásba nem való. :)
2014. szept. 1. 21:38

11 éves lányom évek óta könyörög egy kutyáért, most már szinte bármire képes lenne, bármiről lemondana, csakhogy legyen egy kutyusa.Na persze, "abban" a korban van.Nem kergetek hiú ábrándokat, tudom magamnak venném a kutyát, de őszintén szólva nem zárkózom el a dologtól.Volt már 7 évig egy kutyám, ez a történet nagyon csúnya véget ért, de erről most ne beszéljünk.Nem szeretnék ebben elmélyülni.Úgy gondolom itt az idő új lapot kezdeni (10,5 év után).

Tehát a felállás: anya, 1fő 8 éves és 1fő 11 éves lánygyerek egy nagyon nagy alapterületű lakásban:-)Én otthonról dolgozom, tehát egész nap otthon vagyok, nem jelent problémát napközben akár sétáltatni, akár foglalkozni vele stb.Lakóhelyünktől 30 km-re van egy szép, hatalmas kerttel rendelkező vidéki házunk.Az egész nyarat ott töltjük.Az én elképzelésem egy kistestű, gyerekszerető, játékos, tanítható kutyus, aki télen szeret a meleg lakásban lenni, nyáron viszont örül a kertnek.Semmiképpen sem agresszív,megfelel egy 2 gyerekkel rendelkező család (anyuka)nak.Létezik Ő? Melyik fajtából való ?

2014. szept. 1. 21:38

Nekünk fajta tiszta fekete cser színű standard méretű tacskó van.

A gyerkőcöm imádja, és az egész család szintén.

Ha beteg, mindenki aggódik érte mint egy családtagért.

Szerető, kedves, jólelkű kutyus,

2014. szept. 1. 21:36
Nekünk golden retrieverünk van.Házőrzőnek pocsék, bár ugat, de mindenkinek örül, de a gyerektől mindent elvisel.
2014. szept. 1. 21:26

kertes házba, vagy panelba? mennyi idős a "gyerek"? Házőrsésre, gyerek védelmére, mire kell????


Nekünk kertes házban, 4,5 éves gyerek mellett van egy 1 éves bernáthegyink. ELőtte is az volt, és garantálom, utána is az lesz. Nem olcsó a tartása, de a világ legnyugodtabb pajtása. Viszont a méretei miatt tekintélye van, senki nem mer bejönni a kapunk! :D

2014. szept. 1. 21:26
Igen igen nézz szét menhelyen. Iszonyat szépek vannak, es nagyon tudnak szeretni.
2014. szept. 1. 21:24
Ne vegyél, fogadj örökbe!! Több ezer kutya várja, hogy szerető otthonba kerüljön!!
2014. szept. 1. 21:23
olyat, amelyik ugat.
2014. szept. 1. 21:22
Milyen kutyát vegyek a "gyereknek"?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook