Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen komoly oka lehet a babának, ha vigasztalhatatlanul sír? fórum

Milyen komoly oka lehet a babának, ha vigasztalhatatlanul sír? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. b486c9cf7d (válaszként erre: 61. - Adry06)
2013. máj. 24. 18:39

Ilyen pici babat nem lehet meg elkapatni, ezt az idiotak talaltak ki.

Ha van kendod, tedd bele.


Nem veletlenul kerdeztem korabban, amit.

Folátot (folinic acid, mthf) szedtel terhesseg alatt vagy sima folic acid folsavat?

Es ha a baba kap vitamint, melyiket tartalmazza?

63. b486c9cf7d (válaszként erre: 56. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 18:37

Nyilvan nem nezted meg meg egyenkent a listan szereplo osszetevoket, hogy tudd, mit tartalmaz konkretan es az mit takar, mennyire felszivodokepes stb.

De nem vitatkozom veled, ha a te gyerekednek jo, nekem mindegy, az enyemnek nem tartottam annak.

62. adry06 (válaszként erre: 46. - LadyAnn)
2013. máj. 24. 18:26
én vagyok laktózérzékeny. A baba laktózmentes tápszert kap
61. adry06 (válaszként erre: 48. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 18:25
nincs elkapatva egész nap vele vagyok, kivéve ha el kell mennem ügyet intézni vagy dokihoz. Ja és nem érzem, hogy a baba ragaszkodna hozzám. Tudom még pici, de nem tudom..fura
60. adry06 (válaszként erre: 48. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 18:24
napközben az anyukám segít,de többnyire egyedül vagyok a babával, mivel a férjem dolgozik. Sajna nincs a közelemben hasonló korú babás anyuka, mivel már nagyobbacskák vannak itt a közelben így nagyon nehéz...majd esetleg később amikor már a játszótéren is lehet ismerkedni..várom már
59. adry06 (válaszként erre: 51. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 18:22
igen, sajna lelkileg nagyon megvisel ez a helyzet mivel az idegességtől se indul el a tejtermelődés. Az a gond, hogy annyi minden lehet az ok, amitől nyugtalan ideges lehet a baba.. csak tippelni lehet.
58. adry06 (válaszként erre: 54. - Rinike)
2013. máj. 24. 18:18
igen,, én is arra gyanakodtam, de ma pl nem kapott és torkaszakadtából üvöltött..úgyhogy nem attól
57. adry06 (válaszként erre: 55. - Rinike)
2013. máj. 24. 18:17
kipróbálom azt a sört..köszi
56. Carpediem* (válaszként erre: 52. - B486c9cf7d)
2013. máj. 24. 18:11

nem egészséges a tápszer??

Ez honnan jött neked, ha kérdezhetném???

Ha nem volna egészséges nem gyártanák.

És valóban ha két hónapja nincs tej, akkor ha a fejére áll akkor sem lesz, ezt el kell fogadni, manapság rengeteg nőnek nincs teje, de ebbe még egy baba sem halt bele....

És egészséges a tápszer, ez is tutti.

55. rinike (válaszként erre: 38. - Adry06)
2013. máj. 24. 18:05
Nekem is csak 8 hetes kora után indult be a tejem jobban, addig kapott tápszert is, azóta nem. Nekünk a Motilium nevű receptre kapható emésztés javító vált be, aminek mellékhatása a tejtermelés serkentése, valamint a Karamalz alkoholmentes malátasör, és ehhez ittam még a tejserkentő teát is. Mivel a sör drága volt napi szintem, azt már elhagytam, de a másik kettőre még szükségem van, de végül 8 hetes és 6 hónapos kora között csak szopott a kicsim, és rendben hízott.
54. rinike (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. máj. 24. 18:00
Figyeld meg, hogy nem a D-vitamin csepptől van-e. A mi kislányunk a csepp beadása után - már nem emlékszem pontosan hány percre és órára - de olyan ordításba kezdett, hogy még az értelem is eltünt az okos kis nézéséből, és nem lehetett megvígasztalni sem. Néha voltak napok, hogy ez kimaradt, és egyszercsak rájött a férjem, hogy akkor nincs ez a normálisnak nem nevezhető sírás a baánál, ha nem kapta a cseppet. Egyszer még kipróbáltuk, hogy adtuk a cseppet, és megérkezett menetrendszerűen az ordítás. Azóta nem adjuk neki a cseppet, hanem tablettában kapja naponta a D vitamint (elég macerás), de azóta megszűnt nálunk ez a probléma. A gyerekorvos szerint egyébként lehetlen, hogy ilyent okozzon a csepp, de a védőnőm azt mondta, hogy először ő sem hitte el, de amióta dolgozik, azóta a harmadikak vagyunk, akik ugyanerről ugyanúgy számolunk be, ezért nem kizárt!
53. M0ncsa (válaszként erre: 49. - Tercsibe)
2013. máj. 24. 17:59

Tejmirigy nem eleg, pihenes is kell. Allandoan ordito baba mellett mindenre van ideje, csak pihenni nem. Tapasztalatbol mondom, csodamra jartak a korhazban, olyan hamar lett tejem, de amint hazajottunk, es elkezdodott a napi rutin nemalvassal, hazimunkaval, annyi volt a tejnek is.


A foruminditonak:

Ezt, hogy nem akarta elfogadni a tapot, 3 honaposan kezdte a fiam, 4 honapos korara alig 30 dekat hizott, alig evett. Aptamilt kapott addig. Doki szerint azert nem eszik, mert nem ehes (na persze, es ezert ordit eves elott egy orat az ehsegtol, mire nagy nehezen megeszi a tapot...)


Nekunk a DM biotejbol keszult tapja valt be (babylove termek), veleltlenul bukkantam ra, mondtam, probaljuk ki, vettem egy dobozzal. Es lass csodat, mar elso nap 1,2 liert ivott, ki volt ehezve szegeny.

Fontos, hogy ha tapot valtasz, ne azonnal az ujat add, hanem fokozatosan keverd a regit meg az ujat, eloszor par napig 1/3, majd 1/2, 3/4 aranyban, hogy szokja a kis hasa. Ha nincs baj, 1-2 het alatt at lehet allni az ujra.


Ja igen, es valts dokit, szerintem is.

52. b486c9cf7d (válaszként erre: 51. - Carpediem*)
2013. máj. 24. 17:49

Nem ertek ezzel egyet, ha a hasa faj, a tapszer csak ront a helyzeten. Szerintem a tap egy legvegso megoldas, ha mas nincs, es nem, nem egeszseges.

Egy szoptato nonek is neha keves a teje, de gyakoribb mellretetel segit. 2 honap meg nem olyan sok ido.

De persze ez csak egy velemeny, az anyuka tegye, amit jonak lat.

51. Carpediem* (válaszként erre: 49. - Tercsibe)
2013. máj. 24. 17:45

két hónapos babáról beszélünk, ha eddig nem jött meg a teje, nem is fog!!!

szerencsétlen már már így is tökre kilehet idegileg, fizikailag lelikleg, és még egész nap hordja a mellén, mert te szerinted attól beindul?? két hónaposan????!!!

Szerintem mivel írja, hogy annyi teje van, hogy este meg reggel adjon neki, így viszont a tápszert kell erőltetnie, hogy jól lakjon.

De azt ne kívánja már tőle senki, hogy negyedóránkét tegye mellre.

A tápszer is jó egészséges, semmi hátránya nem lesz tőle a gyermeknek!!!

50. gabi0630 (válaszként erre: 44. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:42

Napi 5 dl max különben megfájdul a baba hasa. Csecsemősök mondták. Szaporítsd barna sörrel, sima ásványvízzel, köménymagleves is jó, de ne igyál sokat.

Gripe Watert próbáltad?


Ami nálunk bevált az a félhomályos szoba, bebugyolálás, szoros ölelés és néma csend

49. tercsibe (válaszként erre: 38. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:39
Ha kevés a tej, minél gyakrabban tedd cicire... 3 gyerekem van, elsőt 2 évig szoptattam, másodikat másfél évig (közben lettem terhes, ezért hagytam abba) harmadiknál eddig 9 hónapnál tartunk. Tudom, miről beszélek. Minél többet szopizik, annál több lesz a tej, szépen fokozatosan több és több lesz. Ha kell, szívd le mellszívóval is szopi után, ne add fel, a nők mindössze 1%-ának nincs elég tejmirigye ahhoz, hogy szoptatni tudjon. :)
2013. máj. 24. 17:38

Esetleges anyukád, vagy anyósod nincs veled, vagy egy olyan barátnő akinek van gyermeke???


Kicsitb összeroppantál, ahogy én értelmezem, és ez nem jó!!!

Sajna kellene melléd egy nő, mármint egy olyan aki érit a dolgokat.


Állandóan veled van a picci??

Mármint karon, rajtad???

Van külön szobája???

Tápit pedig erőltesd neki, mert ha nincs tejed ahogy írod, akkor igenis 3 óránként erőltesd neki, és hidd el előbb utóbb rákap a cuclis üvegre...

Nem tudom nincs e elkapatva???!!!

Ezért kérdem mennyit vagy vele egész nap???

47. b486c9cf7d (válaszként erre: 14. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:37

Kapott mar oltast?


Mi van a pocakjaval?

Szoptatod?

Kap vitamint?

46. LadyAnn (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:36
Van laktóz érzékeny a családban?
45. adry06 (válaszként erre: 43. - Mammmi)
2013. máj. 24. 17:34
jah meg a védőnő azt hajtja két óra vagy 2-3 és fél óra teljen el két etetés között, de ha mondjuk eszik és utána félórával bömböl újra mellre rakom túletetem..akkor meg azért sír.
44. adry06 (válaszként erre: 43. - Mammmi)
2013. máj. 24. 17:33
a tejserkentőtől???hűű ha nem innám nem lenne még annyi se amennyi van.
43. mammmi (válaszként erre: 38. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:32

Nekem pont a tejserkentő miatt ordított a kisfiam.Olyan erős pocakfájása lett szegénykémnek tőle hogy szinte visított.

Ami még segített a b@b@mosoly tea volt.

A sok ölelgetés is nyugtatja a babákat.

Próbáld sokszor szopiztatni. Te igyál nagyon sok ásványvizet. 4 litert naponta!

Ez a legjobb tejserkentő!

42. miccer
2013. máj. 24. 17:30
Unokaöcsém is ilyen volt, nekik is a szélcsövezés vált be, asszem olyan 4-5 hónapos koráig kellett. De minden elismerésem, emlékszem, tesómnak is nagyon nehéz időszak volt az, pedig neki a 3. baba volt, elsőre ez tényleg nagyon meredek lehet.
41. adry06 (válaszként erre: 39. - Katinkaboszi)
2013. máj. 24. 17:28
igen de van hogy nem jó neki a póz és nyöszörög
40. jennai
2013. máj. 24. 17:25

Ötletek, amelyek nekünk bejöttek

-tápszerváltás (mi hármat is kipróbáltunk, mire elfogadta az egyiket, Milumil)

-elvittem a kórházba 1,5 nap sírás után és ott megszélcsövezték (megszűnt a sírás hetekre)

-a kis kezei a testével párhuzamosan állnak és így szépen becsavartam jó erősen egy kistakaróba. Gyakorlatilag csináltam egy pólyát belőle. Így betekerve vettem fel a karjaimba és nagyon lassan (éppenhogy) ringattam.. a lényeg, hogy én is nyugodtságot sugároztam. Ezzel a módszerrel mindig megnyugodott. Érezte a takaró enyhe szorítását és jó meleg is lett a takaróban, 2 perc alatt úgy megnyugodott. Azt hiszem, hogy biztonságban érezte magát amikor nem kapálózott szét a lába és a keze... Sokáig meg tudtam nyugtatni azzal, ha pályába tettem. Mert aztán vettem egy igazi pólyát is :) Biztonságosnak érezte azt a helyet.


Csak ötletek.

A hasfájós gyógyszerek vagy egyéb természetes szerek "túladagolása' éppen az ellenkezőjét is okozhatják. szerintem.

Én a masszázsban hiszek.. Rákerestem a neten.


A másik ne érezze rajtad, hogy feszült vagy a sírás miatt...


Ennyi ötletem van.. a többiek nagyon jó ötleteket adtak!

39. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:22

Próbáltad már, hogy simogatod a kis hasát amikor sír?

Vagy, leülni egy fotelbe, kissé lecsúszva, de azért kényelmesen, majd a babát a hasadra és melledre hasra téve, hagyni kell pihenni.

Még el is tudnak így aludni gyorsan.

38. adry06 (válaszként erre: 35. - Szecsilla)
2013. máj. 24. 17:19
igen, lehetséges..csak mi értelme ha nincs tejem cicre rakom szopizna de nincs mit és ideges lesz???iszom literszámra a tejserkentőket de épphogy reggel és este lesz valami..
37. Évi81 (válaszként erre: 32. - Adry06)
2013. máj. 24. 17:19

Nem nagyon se láz se semmi.A fülét is nyomkodtam finoman de nem sírt.

A kórházban megvizsgálták és ott mondták baj van miért nem jöttünk hamarabb?

36. adry06 (válaszként erre: 33. - 9678a02221)
2013. máj. 24. 17:17
tudom tudom ...de nehéz nem idegesnek lenni, amikor látom, hogy a gyerekem így sír:(
2013. máj. 24. 17:17
Nem lehet, hogy esetleg cici függő? Egyszerűen csak kellesz neki? Én hat hétig szinte alig bírtam felkelni mellőle. Non-stop cicin volt. Én is úgy éreztem, hogy nincs tejem, pedig volt. Ez kellett neki. Aztán szép lassan minden kialakult.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook