Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kényelmes ágyat válasszak? fórum

Milyen kényelmes ágyat válasszak? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. Lávli (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:28

Én is! 😍

És ha mosni akarod a huzatot, két kisebbre sokkal könnyebb visszacincálni, mint egy bazinagyra. Azért az is szempont :)

25. globus (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:28
Ahhoz lehet venni valamilyen szerkezetet, ami éppen beleillik. Meg nem tudnám mondani, hogy mi a neve, de keresem.
24. Bless the child (válaszként erre: 23. - Lávli)
2019. jan. 26. 18:26
Tényleg! Imádlak😍
23. Lávli (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:25
A két fedő egybeér, ha olyan szélesek együtt, mint az ágy. Demarkacios is eltűnik úgy.
22. Bless the child (válaszként erre: 18. - Lávli)
2019. jan. 26. 18:25
A 2 matrac marad a keretben
2019. jan. 26. 18:24

5 db porckorong sérvem van 30 éve.

Kihúzhatós ágyunk volt, de az nem volt jó a derekamnak, mert pont ott volt egy emelkedő, ahol nem tett jót. 20 évvel ezelőtt vettünk gykeretet és hozáá az ikeában rugós szultán matracokat 2 db-ot, és pomt a súly különbség miatt.

íén 60-70 kg között vagyok a férjem majd nem 100 kg. így arra gondoltunk, hogy ha az ő matraca tönkre megy, akkor csak 1 db-ot kell pótolnunk.

Nagyon jó volt ezen az ágyon aludni!


Mivel most nincs nappalink, lecseréltük az ágyunkat kihúzhatósra. Az első 2 hét borzalom volt, de most már ez is kényyelmes.


Én a rugós matracra szavazok, mint derék beteg. Nem túl kemény, nem süppedős. Pont jó. A kókusz és szivacs matrac vagy kemény, vagy puha, azaz derék betegeknek pont nem jó.

20. birebora (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:24
Szerintem úgy jó lesz:)
19. Bless the child (válaszként erre: 17. - Birebora)
2019. jan. 26. 18:22
Szivaccsal van szintbe hozva, de így nem jó. Azért gondoltam a tetejére egy fedőt
18. Lávli (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:22
Sztem azért nem, amit Lekvarosbukta írt. Alvás közben nem jó az együttmozgás :) Jobban járnátok két 90x200-assal:)
17. birebora (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:20
Nem fog ott besüppedni? Mondjuk a demarkációstól biztos jobb:)
16. Bless the child (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2019. jan. 26. 18:19
Jav: 180×200
15. Bless the child (válaszként erre: 14. - Lávli)
2019. jan. 26. 18:18

Pont akartam kerdezni a fekvőbetétekről. Nekünk 2 tölgy ágy van összetolva, közepen demarkációs vonal húzódik:)

Gondoltam, hogy veszek egy 280×200-as matracot rá. Ez jó megoldás lenne?

14. Lávli (válaszként erre: 12. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 26. 18:15
Tényleg nagyon jók ezek a fekvőbetétek. Kár volt nekünk is alá beruházni drága ágyra.
13. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2019. jan. 26. 18:06
Pedig hidd el sokkal jobb ha 2 matracos. Mert az sem mindegy egy jó matracnál ki hány kiló. Mert nem ugyanaz a matrac kell egy 60 kilós és egy 100 kilós embernek. Ráadásul ha egyben van a matrac a másik minden mozdulatát érezni. Mi kipróbáltuk az egybe franciaágyat is hát borzalom. Ami bevált nálunk és éveken keresztül használtuk két heverő egymás mellé rakva és hogy kényelmesebb legyen 10 cm-es fedőmatracot tettünk rá. Most ágykeret és két matrac van mert porallergiás lettem és a heverőket sokkal nehezebb húzogatni kitakarítani alatta mint az ágykeret alatt.
2019. jan. 26. 17:38
Mi olcsón megúsztuk! A férjem asztalos a keretet gyönyörűen megcsinálta . Matracot pedig olcsót vettünk, plusz egy memóriahabos matrac takarót vagy mi a szösz így nem puha, de nem is kemény. Így jött ki 100ezerből kb.
2019. jan. 26. 17:08
Nagyon!
10. birebora (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. jan. 26. 17:07
Elolvastam. Hát nem tudom, nekem egyelőre jó. Én semmiképp nem akartam szivacsosat amit ki lehet feküdni és belesüppedni, beleizzadni sem akartam. Nem puha, nem kemény. Lehet, hogy a következő majd ilyen hiperszuper memóriahabos - a fenetudja hogy hívják, annyi fajta van - lesz. Mindenre mondanak már jót is, rosszat is. Egy biztos, ha nem lesz jó a jelenlegi rögtön cserélem. Nekem fontos, hogy jól aludjak és ne fájdalmakkal keljek.
9. globus (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2019. jan. 26. 16:45
Gondolkodj az ágyneműtartó megközelítésén is. Hozzáférhető lenne az ágy minden oldalról? Nálunk szűk a szoba, ezért láb felől nyitható fel és ezen az oldalon nyilván alacsony a támla, hiszen innen másznak be a fiatalok :)
2019. jan. 26. 16:40
Hű! Köszönöm a hozzászólásokat! Tudom,hogy a matrac-ágykerettel valószínűleg jobban járnánk de ami jó az 2-300.000:-(Mindenképp egybe matracot vennénk akkor is mert 2.matracosról rossz a tapasztalatom:-( is Gerincsérvvel küzdök néha ezért is fontos,hogy ne fájjon a hátam.Közép-keményet szeretnék. De legjobb lenne egybe ágy nem külön matracos:-(
7. globus (válaszként erre: 5. - Birebora)
2019. jan. 26. 16:40

Az epedát kifejezetten nem ajánlják már.

[link]


Ezen a honlapon más matracoknak tulajdonságait is kíméletlenül leírják.

[link]

2019. jan. 26. 16:13

2,5 éve cseréltük le az ágyat, kárpitozott, magunkválasztotta anyagú és színű kárpittal, egyedi méretben, gerinckímélőt akartunk, ezért relax zónásra kértük, amit nem lehet kifeküdni sosem, így volt olyan 180 ezer körül.

Kb. a padlón is fekhetnénk, hála a relax zónának :D

Jysk-ben vettünk hozzá pár hét kínlódás után 1-1 AIR zselés memory habszivacsos fekvőbetétet (nem olcsón), azóta kiválóan alszunk.

5. birebora (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2019. jan. 26. 16:00

Szia!


Pár éve vettünk mi is, mi méretre csináltattuk, epedarúgós, ágyneműtartós franciaágy. Se nem kemény, se nem puha, se nem süppedős. Akkor volt 100-110 ezer, már nem emlékszem pontosan. Érdemes jól körülnézni és inkább csináltatni mert évekre veszed és fontos, hogy kipihenve ébredjünk.

És mindenképpen próbáld ki, én akkor olvastam ezeket a cikkeket, hogy ahol nem engedik meg, hogy ráfeküdj, kipróbáld ott nem szabad vásárolni.

Sok sikert:)

2019. jan. 26. 15:57

Nézelődtem én is a weben, majd egyszer csak nálam is aktuális lesz a csere.

A kárpitozottat nem tartom eléggé variálhatónak. Mi van, ha megveszem, egy hónap múlva pedig nem szeretek rajta aludni?

Matracban pedig tényleg olyan nagy a választék, hogy nehéz az igazit kiválasztani.

Viszont láttam olyan helyet, ahol 30 napos próbaidővel árulják. Ennyi idő alatt kitapasztalja a vásárló, hogy valóban ezt szeretné vagy egy másik változatot.

3. globus (válaszként erre: 2. - Globus)
2019. jan. 26. 15:51
Keret + matrac kombinációnak az az előnye, ha esetleg tönkremegy a matrac, kifeküdnénk, szabvány méret révén bármikor cserélhető.
2019. jan. 26. 15:47

Ennyiből nem úszod meg... mi nemrég vettünk, éppen keret+matrac kombináció lesz, a keret még nincsen kész.

Rengeteg oldalt átböngésztem, több üzletet bejártunk, de sehol nem tudnak konkrét tanácsot adni. Ágyvásárlás olyan téma, amihez kaphatsz praktikus tanácsokat, de dönteni neked kell. Sok mindentől függ: szeretitek-e a kemény fekhelyet, mennyit forgolódtok éjszaka, izzadósak vagytok-e, gerincproblémátok van, allergia, túlsúly stb. Táskarugós, memory foam, hideghab, kókuszmatrac... mosható huzat, megfordítható, vastagságbeli különbségek.

Szerintem érdemes kipróbálni, van az a típus, amit percek alatt el lehet dönteni, hogy nem jó :)

2019. jan. 26. 14:10
Sziasztok! Ágyvásárlás előtt állunk de nem tudok dönteni, hogy milyet vegyünk ami tényleg kényelmes és nem fáj a hátunk.(gerincproblémákkal küzdök)Nem tetszenek igazán ezek a keret és bele matrac ágyak jobban szeretnék kárpitozott franciaágyat(180x200)de szívesen hallanám mások tapasztalatait.Jó oda lehet menni, ki lehet próbálni ágyakat-matracokat de az semmit nem mond mert más 2 percet feküdni rajta meg más 1-2 éjjszaka után! Kinek mi vált be? Igen ugye minden ár függő is.Nem szeretnék 300.000 költeni rá.Olyan 100-130.000ezerre gondoltam:-) Köszönök minden tapasztalatot!Jót és rosszat is!!! Kellemes Hétvégét mindenkinek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook