Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen idős korban vinnétek először moziba a gyerkőcöt? fórum

Milyen idős korban vinnétek először moziba a gyerkőcöt? (beszélgetős fórum)


1 2
12. trapiti (válaszként erre: 11. - 093a17e5d8)
2012. jún. 18. 14:15
MIért is kellene???
11. 093a17e5d8 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. jún. 18. 14:14
A te tökéletes nevelésű gyereked nem bír megülni a moziban?
10. trapiti (válaszként erre: 7. - Vica66)
2012. jún. 18. 14:02
Szerintem is inkább 4-5 éves korban van itt elöször az ideje. Eleve nem is értem, mi szükség van rá, hogy egy 2-3 éves gyerek hosszú mesefilmeket végignézzen... (Lehet hogy most fognak többen megkövezni, de szerintem se hosszú, se rövid, se semmilyen mesefilmre nincs szüksége...) Az én lányom 4.5 éves, bármikor végighallgat komoly 10-20 oldalas meséket is könyvből, de hosszú mesefilmet nem néz otthon, rövidet kb. hetente egyszer. Moziba egyszer voltunk, 4 évesen, nem volt túl nagy élmény, unta és nem is bírta nyugodtan végig. A színházat pl. sokkal jobban szereti, havonta 2-3x járunk bábszínházba, színházba, gyerekkoncertre 2.5 éves kora óta. Egészen más élmény, sokkal inkább gyereknek való mint a mozi.
2012. jún. 18. 13:41
3 éves kora után.A 2 éves még kicsi a mozizáshoz!
2012. jún. 18. 13:39
Én is pont arra gondoltam, hogy hosszú neki, egy Bogyó és Babóca részt általában végignéz, de annál tübbet nem. Hm, nem tudom, meg arra nem is gondoltam, de tényleg az én fiam is végig kommentál, kérdez, meg néha szokta mondani, hogy vissza, olyankor pár perct vissza kell tekerni neki, hogy jobban megnézze, megértse, itt ilyen opció nincs
7. vica66 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. jún. 18. 13:37

Szia!

Én még korainak tartom az igazi mozit egy kétévesnek. Sokáig kell egy helyben ülni, egy otthoni mesenézés is más, ott jobban izeghet, mozodhat, játszhat is közben (ha már muszáj, hogy mesét nézzen). De ami még inkább visszatartana, az a mai erős hanghatások, melyek gyakran még egy felnőttnek is kellemetlenek, nemhogy egy kisgyereknek. Én négy éves korig nem vinném. Egyébként én is most dilemmázom a lányom esetében (ősszel lesz 5 éves), hogy elég nagy-e már hozzá, hogy esetleg elvigyem.

A nagyobbik (fiú) is ilyesmi idős volt első alkalommal, tetszett neki, de a film is olyan volt, ami őt nagyon érdekelte.

Csak saját véleményem írtam, de te döntesz belátásod szerint.

2012. jún. 18. 13:27
Mi olyan igazi moziban még nem voltunk, csak az állatkertben, a nagysziklában volt egy 10perces vetítés. Nekem két éves a gyerkőcöm, de szerintem neki még hosszú lenne egy igazi hosszú mozivetítés a sötétben. De leginkább a hangerőtől tartanék, ami halvány emlékeim szerint a mozikban volt, amikor én utoljára moziban voltam, még terhesen. Én úgy ovis korára tervezem, de egy egyénfüggő. Nekem itthon a verdákat pl végignézte simán. Persze folyton magyaráztam neki, a jeleneteket, amit moziban macerás lenne. A fene tudja, mi lehet ijesztős egy ilyen kismanó számára, én inkább elébe megyek és bele-belebeszélek a történetbe.
2012. jún. 18. 13:26
Szia, mi is pont most gondoltunk rá, hogy kipróbáljuk,Nimród kettő és fél , még mi sem voltunk. A Bogyó és Babóckor készültünk, de nem mentünk végül. Melyik napokon van hanytól ez a Szaffi... jövünk mi is
4. nemmaci (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. jún. 18. 13:23

az én leányzóm 19 hónapos, de csak a rövid meséket nézi meg, én még biztos nem viszel el egy jó darabig :)


a kisfiad végignézi otthon hosszú meséket?

2012. jún. 18. 13:23

Én 3 éves korában vittem, de gyerek függő. Végig bírta nézni a kislányom, de nagyon hosszúnak találta:)

Átlagos játékidejű mese volt különben.

Jó szórakozást Nektek!

2012. jún. 18. 13:22

Szia, az én lánykám már 3 múlt, de még nem voltunk vele moziban. Egy nagyobb gyerekes kolléganőm egyszer azt mondta, hogy ha a gyerek végig tud nézni együltő helyében egy másfél órás filmet, az már jó (mi is szoktunk otthon dvd-zni, és végig nézi a meséket), akkor vihetem moziba. Persze a mozinál arra kell számítani h sötét van, erősebbek a hanghatások, szal más a környezet. Illetve, pl. az én leányom sokszor kérdezget közben, kommentálja az eseményeket ... :) Szal még nem vittük moziba, de én ovis kortól (3-4 év) javasolnám.

Persze ettől függetlenül elviheted, max kijöttök, ha nem tetszik neki.

2012. jún. 18. 13:16

Kisfiam két éves múlt. Nagyon szereti a mesefilmeket, egyik kedvence a Szaffi. Hétvégén lesz egy vetítés az Urániában, de nem tudom, elég "érett"-e már hozzá, hogy kipróbáljuk a mozizást? Persze ha nem jön be neki, vagy megijed (egyébként egyáltalán nem félős gyerek, sőt), akkor bármikor ki tudunk jönni.

Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook