Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen hatással van a tévé és a számítógép gyermekekinkre? fórum

Milyen hatással van a tévé és a számítógép gyermekekinkre? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen hatással van a tévé és a számítógép gyermekekinkre?

1 2 3
2013. júl. 4. 16:41
Ez a cikk mindenre választ ad: [link]
2013. júl. 4. 16:16
Arra lennék kíváncsi, hogy akik tiltjátok a gyerekeket a számítógép és TV-től, magatok se használjátok ezeket az eszközöket előttük? Vagy azt mondjátok rá, mint a kávéra, vagy az alkoholra, hogy nem szabad, mert ez felnőtteknek való?
2013. júl. 4. 15:09
Jó cikk, jónak tartom, hogy az előnyét és a hátrányát is leírtad. Mindenesetre óvodáskorú gyereket én nem TV-ztetnék. Számítógépen max. az egyszervolt.hu-t kapcsolnám be, vagy 1-2 Bogyó és Babócát. De mindezt sima mesekönyvből is meg lehet csinálni, úgy jobb. Flamingót állatkertben is láthat a gyerek. Nem kell ehhez a google. A TV, számítógép túl gyors a gyereknek. persze meg kell majd tanulnia a használatát, de iskolában sincs elkésve. Ott megtanítják majd a hasznos használatát. Számítógépes játékokat abszolút feleslegesnek tartom. Játsszon a barátaival harcolósdit, katonásdit. Finommotorika fejlesztéshez, szem-kéz kordinációhoz ott a gyöngyfűzés, rajzolás, gyurmázás, egyéb kézműves tevékenységek. Minek ahhoz a számítógép? Ha nincs otthon könyv, el lehet menni könyvtárba. De ma már börzéken, zsibiken pár száz forintokért lehet kapni könyveket. Viszont az tényleg igaz, hogy a TV, számítógép rombolóan hat az agyi fejlődésre. Minek siettetni egy gyereket, hogy TV-t, számítógépet tudjon használni? De persze egyéni vélemények is vannak.
7. Krisz42 (válaszként erre: 5. - Sasmadar2)
2013. júl. 4. 14:44
A Grimm-mesék mindegyike horror.Régen nem a gyerekeknek meséltek,csak mostanra megpróbálták átalakítani.Az tényleg rossz,ha a gyerek a bekapcsolt tv mellett játszik,miközben nem neki való műsor megy,de vannak normális mesék is rajzfilmen és ahogy nem nézetsz meg vele egy filmet,amiben legyőzi a lovag a sárkányt,csak ott pl.mutatják,h spriccel a vér a megvágott nyakból,ugyanûgy nem fogok neki olyan mesét olvasni,amiben a jònak gyilkolnia kell,a gonosz is öl,stb.
2013. júl. 4. 14:25

Szia. Szerintem a mai világban (nem csak a mai) gyerekeknek már hasznosabb érteniük a számítógéphez, mint nem! Ugyanis, pl. sok iskolában már számítógépeken (pl. interaktív képernyőkön) is tanulnak. Az Interneten sok hasznos információ van, igenis van nevelő hatása is, CSAK MEG KELL VÁLOGATNI, HOGY MIT ENGEDÜNK MEG A GYERMEKEINKNEK ÉS MIT NEM. Pl. ha egy gyermek nem látott még flamingót, csak beüti a Google-ba a képekhez a keresett szót, s máris egy csomó helyzetben megláthatja ezt a szép madarat. Az online játékokból is kiválogatható, hogy mit játszon, mert pl. aki elítéli a lövöldözős játékokat, az neten kívül sem fog a gyerekének pl. puskát venni és így tovább.

S ez csak egy-két példa a millió információ közül, mert az interneten minden megtalálható.

Most mondhatjuk, hogy hasznosabb volna egy könyvet fellapozni... az is hasznos, de tegyük hozzá, manapság a könyvek már borzasztó drágák lettek! S nem mindenkinek van otthon saját könyvtára. A net azonnali választ adhat bármilyen "kérdésre". Lényeg a lényeg, én több hasznát látom, mint kárát.

A TV-vel ugyanez a helyzet. A szülő felelőssége, hogy mit enged megnézni a gyermeknek, ill. mire tanítja (elmagyarázza, hogy ezt meg ezt a filmet miért nem szeretné, ha nézné a gyermeke).

Változott a világ és lépést kell tartani vele, különben hátrányba kerül a gyermek.

Természetesen ha kint szép az idő, én pl. inkább kiküldöm játszani, ill. az én lányom is inkább a kortársait választja, mint a számítógépet, vagy TV-t. Akinek a gyermeke nem ezt csinálja, ott valamit elrontott a szülő (nem a gyermek!). Egyébként meg TV és számítógép nélkül is ülhet valaki inkább a négy fal között, minthogy a jó levegőn játsszon a szabadban.

2013. júl. 4. 14:06

A TV-zés és a számítógép csakis rossz hatással van a gyerek fejlődésére. Mesét meg nem lehet rosszul megválasztani. Hacsak nem valami horrort olvasol neki.


[link]


[link]


[link]

2013. júl. 4. 11:25
Nâlunk az 5éves hamar megtanult kezelni mindent,látta a két kamasztól.Számítógépen is játszik vagy telefonon,meséket is néz.Nézzük a beszédfejlődést:reggeltől estig beszél,nyaralás alatt idegenekkel barátkozott össze-főleg felnőttekkel,egyszer egy fiatal házaspárhoz odament,h figyeljenek oda a kislânyukra,mert kővel dobâlja őt.Ezekkel a szavakkal mondta el és nem hozzám jött először,h szòljon,hanem a szülőkhöz.Magától kezdett foglalkozni a számokkal 4évesen,most összeadja őket úgy,h odajön és megkérdezi,h pl.2+3 az ugye 5?Másik kettőnél még nem volt számítógép,tv se annyira,de ők nem fejlődtek ilyen gyorsan,bár nagyfiam rajzban tehetséges,de a kicsi gyurmázni szeret,imád ûszni,kinn játszani,bicikli,vízben vagy szárazon homokozás.Viszont sokkal többet foglalkozik a géppel is.Van,h egész nap kinn vanvan hogy délután gépezik,este mesét néz.Nem gyilkolászos játékokkal játszik,de nagyoknak esetleg felnőtteknek valókkal.Pl.épít,alkot.Rajzfilmben is csak a neki valót nézi,volt,ami nem érdekelte,azt nem nézte.Moziba nem is visszük,kizárt,h végigül egy filmet.Âllatkertet,játszòteret szereti,nem fontosabb a gép,tv,de az élete részévé vâlt,mert ez van.Viszont emberfüggő is,h kinek mi lesz fontosabb.Neki a másokkal való kommunikálás,tanulni is szeret.Nagyfiam jó tanuló,de ilyenkor nyáron több időt tölt a gép előtt.Jó,most műté miatt egyébként se mászkâlhat,most nagyon sokat.Szerintem ez nem csak nevelés kérdése,persze okosan kell csinâlni,de én nem korlátozom,mert azért megtalálják az egyensúlyt,ha más is érdekli őket.
2013. júl. 4. 10:18
Aki elmarad lemarad.
2013. júl. 4. 09:43

Jó cikk, körültekintő, reális. (Szerintem.)

Jó olvasni arról, hogy szélsőségek és (felesleges) riogatások nélkül írsz arról, hogy az életünk részét képező eszközökkel élnünk kell/szabad/lehet.

...Hogy ezek az eszközök hasznunkra vannak, lehetnek, kell, hogy legyenek.

Szerintem a gond (velük, velünk, a gyerekeinkkel) akkor kezdődik, ha meginog az egyensúly az emberi környezet és a gépi környezet között. És ebből származnak a bajok!

Számomra (már a koromnál fogva is) már az is furcsa, ha egy házban több tévé van... (És a családtagok esetenként ugyanazt nézik - szólóban.)

...A számítógép pedig tényleg más, mert azzal szinte magától értetődően mindenki magában, a saját érdeklődési körének megfelelően szólóban szórakozik. És a mellette töltött idő alatt SEM a közvetlen emberi környezetével foglalkozik.

...Vicc van arról, hogy Anyuka a FB-on keresztül hívja ebédelni a Kicsifiát...

Az pedig, amit egyszer a rádióban hallottam egy óvónénitől, hogy náluk bizony, az ovijukban a kicsinyek rajzolni is már a számítógép előtt tanulnak (az egér taszigálásával - mondom én!) egyenesen hátborzongató...!

Mellesleg jót szoktam derülni, mikor a 3 éves kisunokám, a kiselejtezett mobiltelefonon "hívja föl" mondjuk a nászasszonyomat (a másik nagyit) és beszélget vele halálkomolyan - ahogy a nagyoktól látja.

2013. júl. 4. 09:08
Most megpróbálom ismertetni, milyen hatással van a gyermekek fejlődésére mentálisan és mennyire befolyásolja a beszédfejlődést a tv és a számítógép. Mennyit és hogyan engedjük őket oda? Többgyermekes anyaként és pedagógiai tanulmányaim alapján állítottam össze az írásom.

Ugrás a teljes írásra: Milyen hatással van a tévé és a számítógép gyermekekinkre?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook