Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyógyszer a Bisoprolol Sandoz 5mg? fórum

Milyen gyógyszer a Bisoprolol Sandoz 5mg? (tudásbázis kérdés)


8. alinka01 (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. aug. 2. 15:42

Ennyire azért nem egyszerű! A magas pulzusszám számos, a szív működésétől független okból is kialakulhat, pl. pajzsmirigy-túlműködés, vérszegénység, tüdőbetegségek. Majd az ilyen okok miatt tartósan magas pulzusszám magas vérnyomáshoz vezet. De magas vérnyomás ettől, vagyis a pulzusszámtól függetlenül is kialakulhat, legjellemzőbben az érelmeszesedés miatt, amikor leszűkül az erek falának felülete, de a keringő vérmennyiség azonos, így a kisebb felületet jobban terheli.

Visszatérve a bármily okból kialakuló, tartósan magas pulzusszámhoz, ez azért veszélyes, azért kell gyógyszeresen (lásd bétablokkoló) csökkenteni, mert a szívben pitvarfibrillációhoz vezethet, az pedig életveszélyes állapot.

Mindezek alapján írja a Nebivolol betegtájékoztatója, hogy: Gátolja a szapora szívverés kialakulását, szabályozza a szív pumpaerejét. Emellett az ereket is tágítja, ami szintén hozzájárul a vérnyomáscsökkentő hatáshoz. – vagyis emiatt alkalmazzák közvetlenül vérnyomáscsökkentésre is, amikor magas pulzusszám nincs is a betegnél.

Érdemes még tudni, hogy – egyebek mellett még - glaukóma vagyis zöld hályog esetén is alkalmazzák a bétablokkolókat, mert csökkentik a szembelnyomást.

A bétablokkolók jelentőségét bizonyítja, hogy a múlt század egyik legnagyobb gyógyszeripari felfedezése volt ennek a szernek a szintézise. Sir James Black angol kutató Nobel-díjat kapott érte.

De mint minden gyógyszernek, ennek is megvannak a mellékhatásai. A bétablokkolók emelik a szervezet számára rosszul hasznosítható koleszterin arányát a jól hasznosíthatóval szemben. (Érdekes módon azonban erről a Nebivolol Betegtájékoztatója nem tesz említést.) Ajánlatos tehát a tartós szedésük során a koleszterin-szinteket rendszeresen ellenőriztetni.

(Az itt leírtakat az orvos férjem segítségével és ellenőrzésével hoztam össze, aki szintén érintett a bétablokkolók „fogyasztásában”.)

7. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 07:43

Béta blokkolót mindig a magasa pulzusra adják.

Én Nebivololt szedek, elött meg Concort szedtem, de az nagyon álmosított.

Férjem pl Betalocot szed.

Ezek általában a vérnyomást is tolják lefelé.

2022. aug. 1. 19:22
Magas vérnyomásra kaptam régebben,amikor kiderült.A fülemben éreztem a szívdobogást,és elmentem orvoshoz,ő állapította meg a magas vérnyomást és írta fel ezt a gyógyszert.Pár éve már lecserélte a kardiológus más fajtára,mert gyenge volt(visszatért a szívdobogásos...).
2022. aug. 1. 19:21

A bétablokkolókat nemcsak magas vérnyomásra, hanem magas pulzusszám csökkentésére is adják. Én is arra kapom.


Egyébként van a gyógyszerek dobozában egy kis nyomtatott papírka, az a Betegtájékoztató! Érdemes elolvasni! Ha véletlenül már kidobtad, ugyanaz megtalálható a hazipatika.hu oldalon. Lásd:


[link]

2022. aug. 1. 18:43
Nekem nagyon felment a pulzusom, arra kaptam.
2022. aug. 1. 18:40
bétablokkoló típusú hatóanyagok szervezetünk belső szabályozására hatva több kóros folyamatot pozitívan befolyásolnak, mint például a magas vérnyomást, a szívritmuszavarokat, a szívelégtelenséget, az anginák egyes típusait, sőt egyes nem szív-érrendszeri betegségeket is.
2022. aug. 1. 18:39
Magas vérnyomásra adják leggyakrabban, vagy más szív eredetű - szívelégtelenség megbetegedésre.
2022. aug. 1. 18:34
Anyukám szedi ki gugliztam de azt írja béta blokkoló amivel nem lettem okosabb mi ez a gyógyszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook