Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen filmet láttál ma / mostanában? fórum

Milyen filmet láttál ma / mostanában? (beszélgetős fórum)


5382. Addikababa (válaszként erre: 5381. - 8bff41629d)
2013. okt. 31. 12:20

Igen, ez. Es amig ilyen zsenialis amcsi filmesek vannak, igy is fog a tudatallatiban rögzulni.


A haboru az haboru.

Engem nem a politikai resze erdekelt, csupan afelett emeltem szot, hogy miert patronalunk egy nepet a masikkal szemben. Miert er egy orszag civil lakossaga többet a masiknal...

Es miert igy tudatosul a köztudatban...

Politikus dönt, katona ugrik es meghal.

5381. 8bff41629d (válaszként erre: 5379. - Addikababa)
2013. okt. 31. 12:13
Azért nem ilyen egyszerü a felállás...Ha kicsit áttanulmányoznád a II. világháború csendes-óceáni hadszinterének eseményeit,akkor láthatnád azt, hogy NEM ÚGY KEZDŐDTEK a borzalmak, hogy a jenkik gondoltak egyet, és nekiálltak Japánt bombázni, meg írtani a japcsikat, merthát már unták magukat nagyon...PONT FORDÍTVA történt a dolog...Pont a japcsik érezték magukat FELSŐBBRENDÜNEK a fehér emberek fölött, és pont ők voltak úgy, hogy majd "megmutatják az elpuhult, gyáva Amerikának", hogy velük nem lehet kukoricázni...És pont náluk volt szokásban a hadifoglyok kínzása-lefejezése, és a fehér emberek életének semmibevevése,nem pedig az amiknál...Csakhát manapság az ilyesmit ugye nem illik felhánytorgatni, csak "Hiroshimát",meg "Nagaszakit" illik emlegetni...Csakhogy a Csendes-óceáni háború NEM HIROSHIMÁVAL KEZDŐDÖTT, hanem "Pearl Harborral"(!!)...És az aljas és sunyi japán támadással...Csakhát mondom:Manapság a dolgok ezen részéröl nem illik beszélni, csak a "szegény,ártatlan japán emberek szenvedéseiröl"...Igen...Igen...Ez a mai világ...
5380. Addikababa (válaszként erre: 5378. - 8bff41629d)
2013. okt. 31. 12:00

Ebböl kifolyolag a vilag is sz*rhat rank magyarokra, mert ugyan kit erdekelne egy ilyen kis orszag sorsa... Meg az europait sem erdekli, nemhogy az amerikait.


Miert jobb az amerikaikkal szemben elfogultnak lenni? Masok nem husver emberek, csaladdal es sorsokkal?


Egy kerdes: azt mondod ezzel, hogy peldaul a japan nep nem civilizalt?


Teveben lattam a filmet amugy.

5379. Addikababa (válaszként erre: 5377. - 8bff41629d)
2013. okt. 31. 11:56

Tehat:

A rendezö azt akarta sugallni, hogy mindenki, aki a hazajat akarja megvedeni, az egy lelektelen söpredek...


Jönnek a bator amerikai katonak, akik felnek ugyan, de vannak erzeseik es felulkerekednek sajat felelmukön es legyözik a gonoszt...


Europai-amerikai felsöbbrenduseg vs. japan birkak...


Peace =)


Nem kekeckedni akarok, csak szeretem az ilyen temakat es erdekel masok velemenye is. Ugyanakkor nem art az erem mindket oldalat ismerni.

5378. 8bff41629d (válaszként erre: 5376. - Addikababa)
2013. okt. 31. 11:54
És hol láttad ezt a filmet? Amúgy persze hogy minden éremnek két oldala van, csakhogy MI magyarok,és európai emberek nemhiszem hogy mondjuk a japánok szenvedései iránt kéne hogy elfogultak legyünk...Inkább koncentráljunk szerintem az "európai" léttel kapcsolatos dolgokra-történésekre...Mivel helyettünk ezt nem teszi meg senki(!!)...És sajnos éppen ebben szokott lenni a libsi gondolkodásmód rettenetes társadalomromboló ereje...Hogy mindebbe nem gondolnak bele...
5377. 8bff41629d (válaszként erre: 5374. - Addikababa)
2013. okt. 31. 11:45
Az...Bármilyen hihetetlenül is hangzik mindez...Ha figyelmesen nézi valaki ezt a filmet, feltünhet neki azért néhány dolog...Pl. az, hogy a rendező kínosan ügyelt arra, hogy az összes szereplő és ami katona FEHÉR ember legyen, négereket még hírböl sem szerepeltettek a filmben, ami amerikai film esetén valami bámulatosan elismerésre méltó dolog... Éshát már önmagában ez is a rendező bátorságát mutatja, hogy szembe mert menni a mai világban szinte már egyeduralkodó libsi erölködéssel, miszerint négereket illő, és elvárt dolog szerepeltetni mindig amerikai filmekben...(Ráadásul pozitív szerepkörben természetesen...)Szóval a rendező jól láthatóan fehér emberekröl-katonákrol készítette a filmet, és a film szinte minden kockájábol csakúgy áradt a MONDANIVALÓ, ami annak bemutatása volt, hogy MILYEN mentalitás-szellemiség volt jellemző az európai fehér emberekre a libsi agymosás, és mentális rombolás előtti időkben, ami lehetővé tette évszázadokon át, hogy az európai ember uralja az egész világot...Különösen látható volt ez a szándék akkor, amikor a japán katonákat mutatta a film bármikor is,és a japán katonamentalitást szembeállította az európai-amerikaival...És legfőképpen akkor, amikor látványosan mutatta a kamera a lentebb említett őserdei falu megtámadása előtti pillanatokban a felsorakozott japán védők kifejezéstelen,lélektelen tekintetét, ami hiába volt rezzenéstelen, és félelemnélküli, mégis mint ahogy azt a későbbiek is mutatták, esélytelen volt az európai mentalitást bemutató ami katonákkal szemben...Akik ugye bár FÉLTEK, és legszívesebben elszaladtak volna a félelmetes tekintetü, és legyőzhetetlenséget sugalló japánok elöl,DE MÉGIS ERŐT VETTEK A FÉLELMÜKÖN, és ezálltal hatalmas győzelmet arattak a japcsik fölött...Felemelő képsorok voltak ezek...És az a látvány, ahogy a jelenet végén a győztes ami katonák terelték a lelkileg összeroppant japán foglyokat, mint a bírkákat...Máig is csodálkozom azon, hogy a libsik szemét hogy nem zavarta ez a film, bár az is lehet hogy zavarta, csak nem tudtak fogást találni a rendezőn...Azt hiszem, hogy ez is csak a rendező zsenialitását dícséri...
5376. Addikababa (válaszként erre: 5375. - 8bff41629d)
2013. okt. 31. 11:32

Ez a film (manga) pont az ellenkezö oldalt abrazolja.

Egy japan gyermek testverparrol szol (egy tizeneves fiurol es 4-5 eves hugarol), akik megprobaljak tulelni az amerikai bombazasokat es annak minden viszontagsagat.

Megrazo, elgondolkodtato törtenet, az egyik legszebb es legszomorubb japan film.

10/10

5375. 8bff41629d (válaszként erre: 5373. - Addikababa)
2013. okt. 31. 11:10
Miröl szól ez a film? Én most hallok erröl először...Te hol láttad?
2013. okt. 31. 08:31

"És jól kifejezi a jelenet azt az akkor még meglévő európai szellemiséget, és életerő diadalát a vasfegyelmü, de gépies és lélektelen japán mintáju katonai mentalitás felett..."


Europai szellemiseg egy amerikai invazioban??? :)

5373. Addikababa (válaszként erre: 5372. - 8bff41629d)
2013. okt. 31. 08:25

Nezd meg a Szentjanosbogarak temetöjet is.

(The grave of the fireflies)

2013. okt. 30. 18:41
Egy háborús filmet, aminek magyar címe az, hogy "Az őrület határán"...Csodás ez a film is, kár hogy manapság már kevéssé ismert, pedig nagyon mélyértelmü mondanivalókat hordoz ez a film is...Hiába láttam már ezt is istentudja hányszor, mindig lenyűgöz a film képi világa, zenéje, mondanivalója, és mindezek együttes hatása, ami egész egyszerűen varázslatos...A kedvenc jelenetem a filmböl az, amikor az ami egység felkészül a japánok álltal tartott őserdei falu elfoglalására, és mutatja a kamera, ahogy a katonák betárazzák vésztjósló csendben, komor, de elszánt arccal a lőszert,és készítik elő a fegyvereket a harcra...Aztán félelemtöl reszketve, DE ELINDULNAK(!!) a támadásra, és kemény tűzharcban leverik a japcsikat, és elfoglalják a falut...Csodásak, és magávalragadóak azok a képsorok...És jól kifejezi a jelenet azt az akkor még meglévő európai szellemiséget, és életerő diadalát a vasfegyelmü, de gépies és lélektelen japán mintáju katonai mentalitás felett...És ahogy megfigyeltem a filmben, a rendező nagy hangsúlyt helyezett végig ennek a jelenségnek a bemutatására...
2013. okt. 29. 22:01
Abigél
2013. okt. 29. 20:58
született feleségek
5369. idl367
2013. okt. 29. 18:47
Egerek, és emberek
2013. okt. 29. 18:46
Hisss
5367. Hmv.
2013. okt. 29. 18:16
Egy csodálatos elme
2013. okt. 26. 16:47
Savoyai Mafalda - nagyon tettszett, youtubon is azt nézem- csak kár h rosszul végzódik.
2013. okt. 26. 11:21
Gyakornokok
2013. okt. 26. 10:18
Anna
5363. Hmv.
2013. okt. 26. 07:31
Játszó nő.
2013. okt. 25. 21:43
Támadás a Fehér Ház ellen
5361. ronka
2013. okt. 25. 21:42
nem láttam semmilyen filmet
2013. okt. 25. 15:03
én a robot
5359. Hmv.
2013. okt. 25. 07:16
Idegen bárány
2013. okt. 24. 17:39
Hullámtörők:)))))
2013. okt. 23. 21:29
Szabadság különjárat ( 2013. magyar film, most ment az m1-en) nagyon jó volt, nézze meg, aki teheti.
5356. Hmv.
2013. okt. 23. 07:18
A nevelőnő.
2013. okt. 22. 18:31
City of Ember
2013. okt. 22. 18:26
Egy hölgy arcképe
5353. idl367
2013. okt. 22. 10:51
A látogató

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook