Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fajta kiskutyát ajánlanátok családi házba, 2 kisgyerek mellé, ami középtermetű? fórum

Milyen fajta kiskutyát ajánlanátok családi házba, 2 kisgyerek mellé, ami középtermetű? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
78. lucullus (válaszként erre: 53. - Dee7182d35)
2008. ápr. 2. 18:36

Szegény kutyus :( Nálunk nem volt ilyen durva a helyzet.

Annyira felbosszant, ha hagynak egy állatot szenvedni! Nekem rossz volt a fésűm a kutya szőréhez, azért korpásodott be, meg a fürcsitől.


Mi Dermilent vettünk a kutyáknak, s nagyon bejött. Azt is mondták, hogy ennél jobbat nem ismernek. Pici kapszulácskák voltak, mint a fokhagymakapszula, lötyivel a belsejében, szerették is :)

Sampont is vettünk nekik, s azzal fürdetjük. Az áruk volt húzós, de nagyon sokáig elég, mert a kutyát felhígított samponnal - pontosabban inkább samponos vízzel - kell fürdetni. Inkább 2x egymás után.

77. c5407291df (válaszként erre: 76. - C5407291df)
2008. ápr. 2. 18:31
Nekem is kinti kutya a westim.
76. c5407291df (válaszként erre: 75. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 18:29

Beaglet több ismerősöm is vett, de mindenki tovább ajándékozta. Nem egy unatkozó típus :)

A westit kint is lehet tartani csak nem lesz olyan elegáns hófehérke mint amilyeneket látni lehet amikor sétáltatják őket.

75. zsuzsy31 (válaszként erre: 74. - C5407291df)
2008. ápr. 2. 18:17
Kinézetre tetszik a beagle, a golden retri, a bernipásztor (de hát ugye ezek nagytestűk), a westie is tetszik, de ő meg nem kintre való, ezek a normális kedves kutyafejű kutyák tetszenek (na ezt jól megmondtam)
2008. ápr. 2. 18:09

A rövid szőrű kutyáknál télen nagyon jól szigetelt kutyaházat kell nekik biztosítani mert a nagy hidegben megfázhatnák.

Szerintem a kinézet is fontos, mert mindenkinek más fajta tetszik. Nézd meg a középtermetű kutyákat és utána írd meg melyik fajták tetszenek küllemre. Utána könnyebben tudok segíteni, hogy melyiknek, milyen a temperamentuma.

73. c5407291df (válaszként erre: 72. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 18:00
Igen a szukák sokkal nyugodtabbak és nem pisilják le a bokrokat.
72. zsuzsy31 (válaszként erre: 70. - C5407291df)
2008. ápr. 2. 17:58
kinti kutya lenne, rövid- esetleg középhosszú szőrű, a hosszú az ápolása miatt necces,és mivel megtudtam a szukák nyugodtabbak, igy inkább azt.
71. c5407291df (válaszként erre: 69. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 17:55
Nyugodt jó természetű, gyerek mellé ideális, de nagy testű.
2008. ápr. 2. 17:53

Azt írtad, hogy középtermetű kutyát szeretnél.

Azon belül: kint vagy bent tartanád, rövid vagy hosszú szőrű tetszik, szukát vagy kant? Sok minden befolyásolja a döntést!

2008. ápr. 2. 17:50
Többen irtátok a golden retri-t, negatív tapasztalatok vele kapcsolatban?
68. MSA
2008. ápr. 2. 17:44

Nekem középuszkárom volt, 18 évesen ment el. Ő egy igazi bohóc, szeret játszani, labdázni, de megsértődni is tud. Rendszeresen nyírni kell a szőrét, viszont így nem lesz szőr a lakásban, merthogy ő nem kerti kutya.

Manapság sok gyermek allergiás az állatszőrre. Ezt is be kell kalkulálni.

Kerti tartásra a golden retrivert javaslom. Békés, szolid kutya, szereti a gyerekeket. A többi meg nevelés kérdése.

67. zsuzsy31 (válaszként erre: 65. - D88030a7e1)
2008. ápr. 2. 17:24
igen, a termetre azért is irtam, hogy középtermetű érdekel, nem egy nagyobb fajta
66. d88030a7e1 (válaszként erre: 64. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 17:20

És az hogy gyerekbarát még nem minden. Mert nálunk a spanci nagyon is az volt azért ugrált a gyerekre. És meg lehetett tanítani, hogy ne ugráljon rá, de csak addig míg nem fordítottunk hátat.

A yorki ugrálhat a sullyánál fogva észre sem veszzük:-)

65. d88030a7e1 (válaszként erre: 62. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 17:17

Hát elég picik még. Ha engem kérdezel nálunk a tapasztalat az volt, hogy ekkora gyerekek mellé kisebb termetű kutya való.

Nekem a nagy már 11 a kicsi most 5.

Mi 2 éve költöztünk a panelból családi házba.

Nekem fontos volt az hogy a gyerek ne tartson attól, hogy a kutya fellöki.

Lehet hogy ez másnál nem így működik. Biztos van aki más véleményen van. De az a fontos, hogy a kutya és a család igényei találkozzanak.

2008. ápr. 2. 17:14
Most ahogy olvasgattalak benneteket, hát igen, gyerekbarát legyen, ne rágjon szét mindent, a kertet se dúlja szét, a falu tyúkjait se nyuvassza ki, ne legyen kergebirka... sok a feltétel, nagyon nehéz lesz a döntés.
63. 533bb4d1fe (válaszként erre: 60. - Imo)
2008. ápr. 2. 17:14
Nekem meg az a személyes tapasztalatom,hogy vizsla egyáltalán nem való gyerek mellé,legalábbis fiúban.Az unokáméknál az volt,de tiszta kosz volt a gyerek tőle,mindig összeugrálta.Egyáltalán nem lehetett róla leszoktatni.
62. zsuzsy31 (válaszként erre: 56. - D88030a7e1)
2008. ápr. 2. 17:06
Az én gyerekeim 6 és 4 évesek (fiúk). Most társasházban lakunk, 56 nm-en, és most lesz lehetőségünk családi házba költözni.
2008. ápr. 2. 17:01

Nem vitatkozni akartam, főleg nem egy szakemberrel:-)

Tény hogy én a nyugodtabb kutyák híve vagyok. Én a berni után egy vizslával megőrülnék. A szomszédé 4 éves, de a kertükben nincs egy éppkézláb hely csak amit elkerítenek előle.

Nekem most a yorki ugyanaz, mint a berni csak piciben. De szerintem ezt is ki kell fogni. neki a fajtáján belül szerintem kirívóan jó természete van.

60. Imo (válaszként erre: 59. - D88030a7e1)
2008. ápr. 2. 16:41

Mint írtam nekem vizslám van, gyerekkoromban az első kutyám is vizsla volt, utánna 2 dobermannom és ismét vizslám van 11 hónapos gyerek mellett, én bárkinek aki közepes termetű kutyát szeretne magyar vizslát ajánlok gyerek mellé. Pláne akinek még nem volt kutyája. És igen azért írtam, hogy az első két évben tényleg olyanok mintha drgoznának de később teljesen megnyugszanak.


Az is igaz nem lesz olyan, mint egy bernáthegyi, hogy lefekszik és egésznap meg sem mozdul :)

Viszont a vizsla kitűnő játszótársés nem kell attól tartani, hogy végigrágja a gyereket amíg anyuka éppen főz

2008. ápr. 2. 16:28

ja, imonak igaza van, lényeges, hogy a nőstények sokkal nyugodtabbak.

De én még nyugodt vizslát nem láttam:-)

2008. ápr. 2. 16:27
A webkutya.hu -n mindent megtalálsz és hasznos tanácsokat is kaphatsz
57. Imo
2008. ápr. 2. 16:25

Sziasztok!

Én is beleszólnék a társalgásba, ha nem probléma.

Én is kutyakiképzéssel foglalkoztam, olvastam egy két ötletet, de ha rám hallgatsz akkor magyar vizslát választasz. Igaz az első évben kelekótyák, de ez minden kölyökkutyára vonatkozik. A vizsla előnye tanítás nélkül is iszonyatosan értelmesek, nekem kettő is volt, sőt most is az az van. A magyar vizslának is 2 változata van drótszőrű és rövid.

Én dobermannal foglalkoztam, ezért azt ajánlom őrző-védő kutyát ne nagyon válassz (csak ha van rá időd a tanításra) mivel ezek egyemberes kutyák, és erős bennük a falkaösztön, nem nagyon fogadnak szót másnak csak annak akit a gazdájának választ, és az általában az lesz aki keményebben bánik vele és nem az aki eteti. Viszont ha nincs keménykezű ember a családban akkor történik az amikor a kutya veszi át a falkavezér szerepét és terrorban tartja a családot (ő lesz a főnök.

A másik dolog kan kutyát sem ajánlok, mert ezek erőszakosabbak, önfejűbbek és a virágaidat sem kímélik, ha pisilni kell. A szuka viszont ragaszkodóbb és szófogadóbb ivartalanítás után viszont a legjobb házikedvencé válik.

Remélem tudsz dönteni

sok sikert

2008. ápr. 2. 16:24

Szia Zsuzsi!

Nem hagyhatom ki hogy ne írjak ide:-)

Kb két éve mi is ebben a cipőben jártunk. Nagyon sokmindent végig kell gondolni ilyenkor. Pl hol akarod taratani a kutyát, mekkorák a gyerekeid stb. Sajnos mi az első körben felelőtlenül döntöttünk egy spániel mellett. Mikor már mindent szétrágot , a lakást a kertet meg az idegeinket is, akkor közölték velünk, hogy hát ezek a kutyák ilyen hipraktívak.

A kisfiam akkor volt 3-4 éves és egyszerűen nem tudott kimenni a kertbe játszani,mert a kutya nem hagyta békén. Ahhoz elég nagy volt, hogy egy ekkora gyereket felborítson.

8 hónapos volt a kutya, amikor elajándékoztuk. Szerencsére hozzáértő türelmes kezekbe került és nagyon jó helyre.

Akkor úgy voltunk vele, hogy ide nem jön több kutya vagy ha jön akkor az nem lehet 10 centinél magasabb:-)

Akkor jött a képbe a yorkshire terrier. Tudod az a nagyon pici szőrmók.

Mindenki óva intett, hogy nagyon bolond kutyák, de alapos tanulmányozás után úgy döntöttünk, hogy ő kell nekünk.

Ez volt a lehető legjobb döntés. Most 1 éves imádni való, okos és ami a legfontosabb a gyerekek mellet kedves és nyugodt. Viszont, ha játszani hívják, akkor mindenben benne van.

Őt nem lehet kirakni az udvarra, viszont az egyetlen fajta, amire nyugodtam mondhatom, hogy nem hullik a szőre és az állatorvos szerint nem büdödsödik, mert szárazabb a bőre a többinél.

Én nem egy fajtára akarlak rábeszélni, hanem arra hogy nézz körül jól, mert ez egy igazán felelős döntés. Ha gondolod menj el kutyaiskolába, érdeklődj tulajdonosoknál.

Ha még ajánlani kéne én a bernipásztort tudnám. A lehető legjobb kutyafajta. Szerintem ezen senki nem vitatkozik. Viszont hatalmas a termete és ami még irányadó, rövid ideig él. Mert minél nagyobb a kutya annál rövidebb az élete.

Ezt csak azért írom, mert a mi bernink most 10 éves és haldoklik. Szomorú dolog tud lenni.

Bocsi ha hosszú voltam:-)

55. dee7182d35 (válaszként erre: 52. - 8063d44440)
2008. ápr. 2. 16:20
Ne viccelj!Akinek gyereke van az ne tartson állatot?Semmilyet?Ez butaság.
54. 533bb4d1fe (válaszként erre: 52. - 8063d44440)
2008. ápr. 2. 16:19

Miért?Hová máshová,ha még családi házba sem.

Egyszer volt egy szálkásszőrű tacskónk,aki imádta nem csak a gyerekeket,de mindenkit.Kb 1éves volt a kisunokám,mikor egyszer sírt,a kutya lefeküdt mellé,és felkínálta magát,hogy szopjon a gyerek,mert neki pont akkor volt kiskutyája.Tűzbe ment volna érte,annyira vigyázott rá.Akkor volt egy hatalmas ónémet gyönyörű németjuhász kutyánk

is,ő is hasonlóképpen viselkedett,csak ő kan kutya volt.Három gyermekem,és egy unokám nőtt fel úgy,hogy mindig volt mellettünk kutya,de soha semmi probléma nem volt.Most 3 éves a kisunokám,és van egy keverék,egy bordeuxi dog,és egy bischon havanese.Nagyon jól kijönnek,mert a kutya is úgy lett nevelve.

53. dee7182d35 (válaszként erre: 48. - Lucullus)
2008. ápr. 2. 16:19
Olyan volt ez is,valami hámlós sebes,büdös valami volt a szőre alatt,már ahol volt szőr,mert a kutya elején az is ki volt hullva.Már nállunk volt vagy hat hete,amikor elvittem kozmetikushoz,és ő mondta nekem is,hogy évente csak 3-4-szer lehet fürdetni.Adott egy nagyon jó száraz sampont,most azt használjuk,remélem szép lesz,ha végre megnől a szőre.
2008. ápr. 2. 16:07
ket kisgyerek melle semmikepp nem ajanlanek semmilyen kutyat
2008. ápr. 2. 15:45

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!!!!!!!!!!!!


Azért irjatok még......

50. lucullus (válaszként erre: 47. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 15:43

Minden kutya hullajtja a szőrét. Napi 5-10 percet rászán az ember, akkor a kefébe, s nem mindenhova.


Retri kb. olyan magas, mint egy németjuhász

49. fülöpke (válaszként erre: 30. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 15:41
A www.kutya.lap.hu -n minden fajta kutyáról kapsz tájékoztatást.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook