Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen egy igazán jó nagymama? fórum

Milyen egy igazán jó nagymama? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. jún. 14. 17:28
Olyan,mint Drága Nagymamám volt.Aki nem hagyta hogy intézetbe kerüljünk.
2007. jún. 14. 17:19
Olyan mint ÉN VAGYOK!!!!!Szerelmes vagyok az iker fiukba.11-hónaposak.Csodálatosak és kitöltik az életemet.Ugye elhiszitek?!
2007. jún. 14. 17:07
Olyan mint az enyém!:)
2007. jún. 14. 16:38
Hát sajna nekem nincs részem jó nagymama terén.Az én anyukám mikor megtudta,hogy bárányhimlősök a gyerekek,azt mondta,hogy nem jön ebbe a fertőbe,és még az utcát is elkerüli.Nem is láttam már majd egy hónapja.A férjem anyja 3-4-havonta beesik totál alkeszosan,és hoz a gyerekeknek valami lejárt szavatosságú cuccot,vagy valami rohadt gyümölcsöt.Örülök ha nem látom.
20. Teráz (válaszként erre: 18. - Rozália)
2007. jún. 13. 23:11

Kedves Rozália!Persze,igazad van.Én mindezt átvitt értelemben gondoltam...

Így helyes ahogy írod "az unokáért érzett felelősség más".

2007. jún. 13. 17:58
Isteni zserbót süt. :))))
18. Rozália (válaszként erre: 15. - Teráz)
2007. jún. 13. 17:54
Tudod, kedves Teráz, majd ha egy hétre elviszik az unokádat, mert oviszünet lesz, majd meglátod, hogy mekkora felelősség az. Milliószor jobban fogsz figyelni, vigyázni az unokádra, mint a saját gyerekedre. Mert az unokáért érzett felelősség más. Ha dönteni kell bármiben, nem dönthetsz csak úgy, hogy TE hogyan találod jónak. Úgy kell majd döntened, hogy az a gyerek szüleinek is megfeleljen. Term. ez az én gyakorló nagymamai véleményem...
17. reni79
2007. jún. 13. 12:04
Sajnos nem tudom mert az enyém nem az!:-(
16. Zsu77
2007. jún. 13. 11:59

Az én anyai nagymamám egy egyszerű asszony volt, akinek a legfontosabbak a gyerekei és az unokái voltak. Korán özvegy maradt, de mindennap ment a temetőbe és a papa kedvenc virágait vitte a sírra. Mindig azt mondta: nézzél az esthajnal csillagra a papa onnan vigyáz ránk és ha majd én sem élek a földön onnan fogok rátok a papával együtt vigyázni. 7 éve halt meg.

Az anyukám ugyanilyen nagymama, a családja a legfontosabb. Segít, persze az apa is, felnevelnem a kicsimet.

15. Teráz
2007. jún. 12. 22:17

Nagyon várom már ,hogy én is nagymama legyek.

Úgy gondolom,sokkal könnyebb,egyszerűbb mint az

anyaság.Nagymamaként "csak" szeretnünk kell, a felelősség a szülőké.

2007. jún. 11. 18:38
Én úgy gondolom, a mai világban sokkal nehezebb nagymamának lenni, mint akár tíz évvel ezelőtt. A jó nagymamaság pedig még nehezebb. A mai fiatal naygmamák még dolgoznak, kitolódott a nyugdíjkorhatár, nehéz még az unokákat is kellő képpen istápolni, főleg ha több is van több helyen.
13. badonyimariaeva (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2007. jún. 9. 22:30
Honnan tudod,hogy hol lakom?
12. e71af41436 (válaszként erre: 11. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 9. 22:16

Köszi,viszont!



Egyébként a Nagyszüleim nem is laknak messze tőletek :)

11. badonyimariaeva (válaszként erre: 10. - E71af41436)
2007. jún. 9. 22:04

Értem!Tudod felénk másra mondják a" szagot".

Nekem sajnos kiskoromban meghaltak a nagyszüleim,a szüleim meg fiatalon távoztak az élők sorából.Szép és kellemes emlékeim vannak róluk.Az illatukat még ma is érzem.Családodnak hosszú,boldog életet kívánok,na meg persze, neked is.

10. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 9. 21:11

kóstolgatsz?

a nagymamaszag mindenkinek más,nem? ma voltam Anyukámnál és ott Anyuszag van...

De ha téged ennyire zavar,akkor Anyuillat és Nagymamaillat...



egyébként az anyai Nagymamám és Nagypapám kertészek. 80évesek elmúltak és még a mai napig dolgoznak a kertben és árulnak a piacon.Tehát a Nagymamaszag jelen esetben a fáradtság a napszítta bőr és haj, és az izzadtságot jelenti.És nekem igen kedves ez a szag.Mivel talán életében nem is használt semmi illatosított nyavaját így nem lehet virágillata.Erős emberek,aki a mai napig a két kezük munkájából élnek meg!!!!

Remélem teljeskörű volt a felvilágosítás....

2007. jún. 9. 04:53

Hm... az eszembe sem jutott, hogy nekem is volt nagymamám... méghozzá olyan, mint a mesében. Fehérhajú, idős asszony volt. Nagyon szeretett és én nagyon szerettem őt. Nekem csak egy nagymamám volt, édesanyám édesanyja, édesapámé nagyon fiatalon meghalt, így őt nem is ismerhettem meg.

A mai nagymamák már nem ilyenek. Legtöbbje még aktív - mármint dolgozik -, csinos és roppant büszke, hogy az unokáról az idegenek azt hiszik, a gyereke, a lányáról, menyéről pedig, hogy a huga, vagy a barátnője. Mindenesetre egy ilyen mai modern nagymamánál is "jó buli" lehet eltölteni egy nyarat, egy hétvégét... jó lehet betegnek lenni és a nagyi mesél és finomkat főz, hogy az unoka jól érezze magát.

8. Loni
2007. jún. 8. 17:53
Olyan, mint az enyém......
7. badonyimariaeva (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2007. jún. 8. 17:15

A te nagymamádnak milyen"szaga "van?

Az enyémnek kellemes illata volt.

2007. jún. 8. 14:53
Nagymamaszagú... :)
2007. jún. 8. 14:35
A jo nagymama elerheto ha kell, nem szol bele semmibe, nem tukmal, nem tomi a gyereket edesseggel es nem ulteti a TV elott fel napokat. Finomakat sut-foz, tanacsot ad es szaladgal a gyerkoc utan. :)
2007. jún. 4. 20:49
Nagyon szeretem az unokáimat,minden megteszek ,megtennék azért,hogy megfeleljek ennek a csodás "szerepnek".
2007. jún. 4. 07:37
Pótolhatatlan.
2007. jún. 4. 07:27

Hároméves ikerfiúk nagymamája vagyok. Azt, hogy az igazán jó nagymama milyen, valószínűleg a menyek, vők, gyerekeink tudnák elmondani. Én csak annyit teszek, hogy ott vagyok, ha szükség van rám. Menyem visszamehetett dolgozni, nagyon szereti a munkáját, mert én elvállaltam, hogy bármi probléma legyen a gyerekekkel, számíthat rám. Amikor még kicsik voltak, és új probléma merült fel, mindig azt mondtam a menyemnek: "az a véleményem, hogy....". És ő az esetek 90 %-ában elfogadta a tanácsomat. Ha nem fogadta el, sem dőlt bennem össze a világ. Tiszteletben tartottam, hogy az ő gyerekei, úgy dönt, ahogy ő jónak látja. Soha nem rohantam felkapkodni a gyerekeket, ha sírtak, csak ha a menyem jelezte, hogy tegyem azt. Egyszerre sírt általában a két gyerek, tehát ő egyedül nem is győzte volna a vigasztalást. A menyem nagyon jó anyuka. Teljes megelégedettségemre szolgál, ahogy az unokáimmal bánik. Sőt! Sokkal következetesebb, mint annak idején én voltam. (Ezt el is ismertem neki.)

Majd biztosan lesznek menyek, vők, érintett fiatal szülők, akik elmondják véleményüket az igazi nagymamáról. Én mindenesetre kíváncsian várom, hogy megtudjam, én milyen nagymama vagyok.

2007. jún. 4. 00:16
Milyen egy igazán jó nagymama?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook