Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen az egészséges gyász? fórum

Milyen az egészséges gyász? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 7. 08:28
mindenkinél más. ha ez a dolog nagyon elhúzódik mamádnál akkor lesz baj.
24. 1675f7fe54 (válaszként erre: 23. - E705905164)
2011. aug. 7. 08:24
A nyugtató csak letompitja, felesleges.
2011. aug. 7. 08:17

nincs egészséges gyász és nem egészséges,bakker ilyenről nem is hallottam:Damíg nem akar öngyilkos lenni valaki addig egészséges,ha csak a sobájába megy és sír és képeit nézegeti..

hisz mindenki úgy dolgozza fel ahogy tudja.. max szélsőséges dolgok vannak,de hát ez ellen sem lehet sokat tenni,azért mert azt mondjuk hé te nem egészséges amit csinálsz nem fogja abba hagyni én sztem engedni kell,hogy túllépjen rajta és ha sok sírással akkor azzal!


apu is rengeteget sírt mikor nem rég a papa meghalt...és én is....nem betegedtünk bele,de könnyebb volt aztán feldolgozni,hogy rengeteget sírtunk...elvonultunk..mintha igyekeztem volna elnyomni..és azt mutatni semmi bajom,csak ,hogy a környezetem NORMÁLISNAK tartson..

nem...ilyenkor nem normális az ember..én sem voltam:)idővel könnyebb lesz neki is!

2011. aug. 7. 08:09

részvétem!

normális én is így tennék,ha elveszíteném akit a legjobban szeretek....idővel könnyebb lesz és jobb,ha kisírja és ezzel feldolgozza sok mindent nem lehet ellene tenni,hadd sírja ki...

max.:lehetne kérni a háziorvostól neki nyugtatót,vagy ha van akkor abból szedjen be akkor amikor úgy érzi nem bírja tovább...nincs rosszabb egy ilyen helyzetnél..:(

2011. aug. 6. 21:35
Nem szeretném ha beteg lenne, ezért kérdem, hogy EGÉSZSÉGES tehát amibe nem hal bele.
20. kisj (válaszként erre: 16. - Janos53)
2011. aug. 6. 20:27

Nem kötözködnék, de én ezt a Gizus válaszára írtam.


Fogadd részvétemet:(


Viszont szeretném még egyszer megjegyezni, hogy egy gyászoló embernek hiába mondod el a gyász

-pszichológusok által felállított- különböző fázisait és állomásait.

2011. aug. 6. 20:25
Még csak 6 hét telt el. Tudom fáj neki nagyon. Nem akarom, hogy baja legyen. Még fiatal! Csak távol vagyunk tőle, hogy segítsünk. Anya 2 hetente tud csak menni hozzá.
18. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. aug. 6. 20:09
Valamilyen szinten normális dolog,de azért figyelj rá,mert ha nagyon sokáig így tesz,akkor segítségre van szüksége.Tényleg igaz,amit lentebb írtak,hogy neki is baja lehet a bánatból.Sulis tanárom meghalt és a férje belebetegedett az elvesztésébe.Kiújult a rákja és elhagyta magát,nem engedett senkit magához és másfél hónap múlva meghalt :(
2011. aug. 6. 20:05
Jav.a nejem édesapja hunyt el, majd az én édesanyám,és testvérem!**
16. janos53 (válaszként erre: 12. - Kisj)
2011. aug. 6. 20:03
Ez nem steril, hanem saját tapasztalat.Édesapám 3éve ment el, a mai napig nem tudom feldolgozni a hiányát.Rá majdnem pontosan egy évre, a férjem édesanyja hunyt el.Szinte ugyan azon a napon.rá fél évre a férjem testvére ment el.ezért írtam hogy saját tapasztalat,és nem rideg tény.Idő kell a gyászra mindenkinek.
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Kisj)
2011. aug. 6. 20:01

Nálunk anyukám egyszerűen elaludt a kórházban, hazahozatala előtti éjszakán.

Apu még most sem érti,hogy miért.

Próbálom elmagyarázni szegénynek, hogy jobb így anyukámnak, mert ki tudja milyen szörnyű fájdalmak, vagy esetleg betegség várt volna még rá.

Attól minden jobb.

Ez a távozási forma csak a családnak fájdalmas, mert még elköszönni sem lehetett :(


Hogy mikor tudjuk feldolgozni? talán sosem.

Apukám nehezen, de érthető, próbálunk segíteni, de egy feleséget nem lehet pótolni :(

14. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. aug. 6. 19:58
Benedek Elek felesége is öngyilkos lett a férje halála, vagy temetése napján, együtt akart lenni Vele.
13. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. aug. 6. 19:55

Fogadd részvétem :(


Nálunk édesanyám ment el az év elején, apukámmal 60 évet éltek gyönyörűen :)

Édesapa menni akar utána minden nap. Nagyon megértem, hiszen ez olyan sok év együtt és nem volt náluk veszekedés, vita, kiabálás, esetleg ha apu a benti dolgaitól felkapta a vizet :)

Ő is kirakott minden helyiségbe egy-egy képet anyuról és kettőjükről.

Ez nem baj, gondolj bele, eddig minden nap látta Mamád Papádat, most pedig már csak a képek maradtak Neki.

Ha így jobban érzi magát, hagyjátok.

Az a jó, ha sír, kiadja a fájdalmát, nálunk apu nem tudott sírni és sajnos én sem :(

Nem jobb, hidd el :(


A nők hamarabb talpra állnak, ott a család, még szükség van rájuk. Reméljük a nagymamáddal is így lesz.

Vigyázzatok Rá :)

12. kisj (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2011. aug. 6. 19:54
Biztosan igazad van, de ezt egy gyászolónak hiába mondanád. Túl sterilnek és tudományosnak tűnne a számára.
11. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. aug. 6. 19:53
Öszinte részvétem Orsi. Nagyon sajnálom.
10. kisj (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2011. aug. 6. 19:52

Talán nem azért hal utána mert nem akar már élni, hanem inkább azért, mert már nem tud nélküle élni.

(én pl 29 éve élek a férjemmel..)

2011. aug. 6. 19:51
A gyásznak több fokozata van.Az első, a tagadás.A második a hatalmas fájdalom.Majd a harmadik, de ez már később, a csendes beletörődés.A negyedik, a szomorúság.Mindenre időt kell hagyni, mindenki másképp dolgozza fel.
2011. aug. 6. 19:51

Néhány évvel ezelőtt meghalt a doktorált férj. Amolyan mintaházaspár volt, akik 30 évi házasság után is kézenfogva mentek végig a városon...

Az első halálozási évforduló napján az özvegy feleség felbontott egy üveg pezsgőt, kitöltötte két pohárba, amiből a sajátját megitta, majd öngyilkos lett.

Ő nem tudta feldolgozni.

2011. aug. 6. 19:50
Nekem is meghalt nagy papám nagymamám után egy évvel, 42 év házasság után nem bírt bélküle élni... Sajnos ez tényleg jellemző az idős házaspároknál még ha nem is mentális belebolondulás hanem .. lelki vagy hogy is mondjam....
2011. aug. 6. 19:49

Volt szomszédom a néni meghalt. Már pár éve. Itt még a férfi jól tartja magát. Nem olyan régen találkoztam vele. Egy másik ismerősöm 2 éve volt májusban, és a férje tavaly halt meg december környékén.

Viszont az anyukám után 2 évre rá az apukánk is elment.

2011. aug. 6. 19:45

Különbözőképpen gyászolnak meg az emberek.

Ezt el kell fogadni.

- Van, aki bezárkózik;

- úgy tesz, mintha még mindig élne;

- más nem hajlandó róla beszélni;

- talpig feketében jelzi kifelé, hogy emberek, nekem meghalt valakim, érezzetek velem együtt; (sosem értettem, miért vesz ilyenkor még fekete fehérneműt is :(

- nem azért hal utána, mert gyászol, hanem azért, mert nem akar már élni... Ez azért viszont nem ilyen egyszerű...

4. kisj
2011. aug. 6. 19:41

Ha egy házaspár sok-sok évet leélt egymás mellett, akkor a másik halálával az életben maradott már nem biztos, hogy meg tud birkózni.

Ilyenkor nem belebolondulni szoktak a gyászba, hanem inkább a párjuk után halnak:(

Vigyázz a nagymamádra!!

3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. aug. 6. 19:41
Igen,normális dolog.A szeretett személy elvesztése olyan mélységes fájdalmat tud kiváltani,hogy csak így tudja feldolgozni magában,ha egyáltalán feltudja. Az én anyukám halála után 1 évvel az apukám belehalt a bánatba,pontosan azon a napon halt meg,amelyiken az anyukám.
2011. aug. 6. 19:40
mély és csendes.
2011. aug. 6. 19:35
Nagytatám meghalt és anyukámék szerint nagymamám bele fog bolondulni a gyászba, mert bezárkózott, sokat sír és teleaggatta a szobáját képekkel. Én megértem, de nem tudom vajon anyukámék látják, jól vagy én, mert szerintem normális, hogy ezt teszi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook