Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen ágyat a picúrnak a rácsos kiságy után? fórum

Milyen ágyat a picúrnak a rácsos kiságy után? (beszélgetős fórum)


16. d0860dee94 (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2009. nov. 16. 13:43

ez a téma engem is érdekelne, légyszi írjátok már meg a tapasztalataitokat.

köszi

2009. szept. 17. 15:18
van valakinek tapasztalata kihúzhtó, kiskanapé terén?
2009. szept. 10. 07:41
Szia ! Mi egy széthúzhatós gyerekágyat örököltünk, azon aludtak mind a ketten 1,5 éves koruktól 3 éves korukig, aztán a fiamnak vettünk egy 90×200-as fenyő ágyat matraccal, most pedig egy szintén 90×200-as fenyő emeletes ágyon alszanak mind a ketten. Szerintem nem érdemes gyerekágyat venni, én nem vettem volna, ha nem kapunk.
2009. szept. 10. 07:20
Nekünk nagy méretű kiságyunk volt,levettük a rácsokat és heverő lett belőle.
2009. szept. 10. 07:03
3 évesem nagzon syereti a rácsos ágzát, még nem cserélem ki, jól fér benne.
2009. szept. 10. 06:08
A kicsi nálunk sokat mocorog,igy egy ideje a kiságyat lecseréltük járókára..abba nem veri be a fejét,meg hasonlók.igaz mi még csak 14 hósak vagyunk,de ha betölti a 2 évet,sima emeletes ágy lesz visszahozva,mert vettünk,aztán apa megcsinálja az alsó részét ugy,hogy ne essen le!
2009. szept. 10. 05:43

szia


nekünk olyan ágya van a manónak, hogy kb mellmagasságig ér (168 cm magas vagyok a viszonyításhoz:) és 90*200 azt hiszem (vagy valami hasonló:) így van kuckója is, de mi is kényelmesen hozzáférünk a királylányhoz és ő nagyon imádja. De bármilyen ágyat választotok arra figyelj hogy ne valami préselt fából legyen, mert a tesómék örököltek egy olyat és a 3 éves kisnővésű gyerek lazán eltörte a fejtámlát:( mi a p kezdetű barkács áruházba vettük a mienket és az tömör fa (fenyő) és nagyon stram van hogy a férjem bemászik a gyerek mellé az ágyba és ketten fekszenek benne mese olvasás közben hát nem akarok sokat mondani, de ketten kb 140 kg körül vannak és az ágy még csak nem is recsegett, sőt olyan is volt hogy az ágyon két gyerek ugrabugrált és így se recseget ropogott. Amiért szerintem érdemes nagyobb ágyat venni, hogy ne legyen az hogy két-három év múlva új ágyat kelljen vennetek ezrekért, mert a gyerek kinötte.


bocsi hogy kicsit hosszú lett.


üdv:K

9. 33aa509d53 (válaszként erre: 8. - ZaraSára)
2009. szept. 10. 00:13
muszáj volt szétszedni.....viszont a szobában alig maradt hely:(((
8. ZaraSára (válaszként erre: 7. - 33aa509d53)
2009. szept. 10. 00:02
ja, ez jó, főleg ha van elég hely két ágy számára
7. 33aa509d53 (válaszként erre: 6. - ZaraSára)
2009. szept. 9. 23:19
mi szétszedtük az emeletes ágyat, és azon alszik a kisebbik gyerek, ami fent volt, azon van oldalt léc, hogy nehogy leessen.
2009. szept. 9. 23:17
Szerintem nekünk is ilyen fenyő ágyunk van. 80x160-as, két oldalt leesésgátló, fejnél maciminta. Esti mesénél összebújunk, elférek benne. A galériaágy bármennyire jó pofa, nem kellene, én is egész éjjel izgulnék, hogy pl. le tud-e jönni mikor pisilni megy. És én nem szivesen másznék fel egy kis mese olvasásra, utálom a lépcsőket.
5. 33aa509d53 (válaszként erre: 3. - 1eb84e4bad)
2009. szept. 9. 23:16
most hirtelen nem tudom, hogy pontosan mennyi széles, de a 12 éves fiam is azon fekszik. ez egy normál ágy gyerekeknek. még én is bőven elférek rajta.
2009. szept. 9. 23:07

Én nem tudom, milyen a tökéletes megoldás, de azt tudom, az én kisfiam hol alszik. :) Egy olyan ágya van, ami nem is rácsoságy méret, de nem is egy normál egyszemélyes méret. Azt hiszem, 80x170cm vagy valami hasonló. Biztos tudod milyen, mindenfelé lehet kapni, fenyő keret, körben pedig leesésgátló, egy kis részen van csak "nyitva", ahol felmegy az ágyra. A magassága is normál gyerekágy magasság. Ja, ágyrács van benne és azon matrac. Lehet hozzá venni ágyneműtartót is, tök jó is, de nekünk még egyelőre az nincs hozzá.

Elég pici, de én még így a 35. hétben is oda tudok kuporodni mellé, amikor kéri. Ott aludni nem tudok, mert rövid is ahhoz, meg eleve most a nagy hasammal sehol sem kényelmes szinte, de azért egy kis esti bújáshoz így is van helyünk.


Mi is gondolkoztunk a galériaágyon, de még csak most 2.5 éves, hiába ügyes, de a sötétben a magasból, félálomban könnyen le is eshetne szerintem. Ő még felkel néha éjjel és átjön hozzánk, de ha nem éjjel, akkor hajnalban, viszont akkor is tiszta kis kómás, nem is tudom, hogy biztonságos lenne-e neki a létrás ágyikó.

Nagyon tetszik amúgy nekünk is, épp nem rég beszéltünk róla a férjemmel, hogy majd akarunk később a gyerekeknek galériaágyat mi is. Már ha ők is akarják majd egyáltalán. :)

3. 1eb84e4bad (válaszként erre: 2. - 33aa509d53)
2009. szept. 9. 23:03
köszi! és az a normál szélességű, talán 90-es, vagy 70-es? tehát nem mondjuk 140-es?
2009. szept. 9. 23:02

szia!

szerintem olyan, hogy te is oda tudjál hozzá férni.

nálunk mind a két gyereknél ilyen volt, és mi is nemrég cseréltük le a kiságyat nagyobb ágyra.

nekünk emeletes ágyunk is van, azt szedtük szét, és ami fent volt, azon alszik most a kisebbik gyerek, mert azon van oldalt léc, és nem tud leesni.

2009. szept. 9. 22:59

Kérdésem magáért besél. Véleményeket várok arról, milyen ágy a megfelel.

Pl ami hosszabíthatós, de igencsak picike, vagy galériaágy, ahova a szülő nem tud odakuporodni, viszont alatta lehet bújkálni, eseleg egy szélesebb normál ágy, ami kihúzza nagyon sokáig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook