Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
326. fde954d8c0 (válaszként erre: 325. - 'szti)
2007. jún. 30. 10:49

így van!

a mentőnek alig van elsőbbsége sajnos, bezeg ha az ő élete múlna rajta hohy odaér-e? adott estben 1 percel előbb a kórházba, akkor félre állna!

325. 'szti
2007. jún. 30. 09:39

tényleg, mentő...

mostanában nem húzódnak le az autók, ha jön a mentő, ez nagyon meglepett

vígan megy előtte a középső sávban, lehet vak, süket és a kreszt se ismeri?

324. fde954d8c0 (válaszként erre: 323. - Win)
2007. jún. 30. 09:03

de nem biztos! hogy fára tekeredett!

ez a sávváltásos dolog azért 2 értelmű!

sok ember van aki 3 km-en keresztül kacsázik ide oda, és nem mer, vagy nem tud, vagy nem akar igazán sávot váltani!

ezzel megörjíti a körülötte közlekedőket, és van ai ezt rosszul viseli!

persze vannak idióták is, aki niki laudát játszanak, és mennek mint a vaklégy!

az ilyet mondjuk lehet látni, többnyire, csajk a tükörben kell tartani az egyik szemet állandóan, sajnos erre nem képes mindenki.

többek közt az a nő se akit fél órája láttam, egész egyszerűen a mmellei benne voltak a kormányban, és szinte alig tudott kormányozni tőlük, meredten, kigúvadt szemmekel nézte a kocsi elejét, és látszott rajta hogy tényleg addig is lát! bizonyítja ezt, hogy símán kifordult egy mentő elé, akit mindenki elengedett! csak ő nem! és aztán megrettent a nyomorék, amikor majdnem megerőszakolta a mentő az oldalát a szép peugeottjának!!! és még csak le sem húzódott!!!!

ilyenkor azért kinyílik a bicska az ember zsebében, hogy kapott ez jogsit? mért nem mondta el neki az oktatója, hogy nem kell azt a kurva kocsi elejét nézni, hanem kényelmessen 80% -ban kinyujtott karral kell fogni a kormányt, és figyelni kell állandóan körbe körbe, hamár süket mint az állat!!!! merthogy tökig lehúzott ablakkal sem hallota az üvöltő mentő hangját!!!!!

323. win
2007. jún. 30. 07:17

Regnep a cityben a legnagyobb du-i csúcsban úgy ment egy barom a kis 206-os Peugeot-jával, hogy csak nézett mindenki.

Sávot akartam váltani, belenéztem a tükörbe: sehol senki. Mire elindultam, már ott jött, mint a rakéta -még jó, hogy újra belenéztem a tükörbe. Aztán utána is irányjelző NÉLKÜL persze, szlalomozott a többi autó között. Aztán lehet, hogy 2 km-rel arrébb egy fára tekeredett...

322. emily
2007. jún. 29. 21:48

Nekem is 2 millió feletti (csak picivel :-D) de az irányjelzőm tökéletesen működik.


Viszont engem egyszer már lefényképeztek Németországban. Jöttem haza szabira és úgy gondoltam, hogy az elején kell belehúzni, mert 1200 km állt előttem, jobb a nagyján túl lenni minél előbb,meg ki tudja milyen lesz később az idő...etc...etc.. Kint csak akkor van sebbeségkorlátozás autópályán, ha ezt tábla jelzi. Na jelezte...csak én voltam vakon. Bele is szaladtam 150-el a 100-as táblánál a trafiba...

65 euróm bánta. (De megérdemeltem...)

321. emily (válaszként erre: 310. - 4726e582cf)
2007. jún. 29. 21:36
A kéket is, a kéket is! ;-DDD
320. 4726e582cf (válaszként erre: 315. - Emagdi)
2007. jún. 29. 21:18

Egyetértünk (vagy külön írva, most nem tudom :-O). Nem mondom, hogy szent vagyok, vagy minden szabályt betartok maradék nélkül, de nem kockáztatom más és magam épségét, mert késésben vagyok, vagy csak azért mert sok paci van a hátsóm alatt. Természetesen vannak olyan szakaszok, ha betartanám a sebességhatárt ledudálnának (ala Hungária krt.), vagy nem mondom, hogy nem léptem még át soha záróvonalat, vagy nem hajtottam át piroson (véletlen T-betűsen... majd mókásan padlóféket nyomtam és ott kukkeroltam a kereszteződésben, hogy most mi lesz áthajtottam a piroson, kanyar után kis kereszteződés, szerencse, hogy éjjel volt és a kutya nem járt arra).


Az bosszant igazán fel, mikor mennek, mint az őrült, kerülgeti a kocsikat, jólvan elengedem, menjen, hisz karikás kocsiban feszít, apuci pénzéből kapva... majd a pirosban beértem, netán mellé kerülök... ezért volt a felhajtás? Vagy nem adják meg az elsőbbséget, jobbkéz, gyalogos, villamos stb... felforr az agyvizem.


Csak sajnos egy fecske nem csinál tavaszt :(((.

319. 4726e582cf (válaszként erre: 317. - DODICA)
2007. jún. 29. 21:13
a milliónyi autósból kettő... ez haladás :D
318. a1a3db480a (válaszként erre: 315. - Emagdi)
2007. jún. 29. 19:50

Értettem, hogy mire gondoltál :) és igazad van...

én is arra gondolok, ha magunk törekszünk a szabályok betartására, udvariasan és türelmesen vezetünk, akkor joggal el is várhatnánk a többiektől is. De addig, amíg az én kisfityómat (1000-es UNO) csak azért szorítja le a b*zi mert neki nagy és hosszú autója van holott nem megyek lassabban mint a többi, de neki bántja az érzki kopasz kigyúrt agyát, hogy én vagyok elöl, belemegy egy olyan előzésbe, hogy a két sávos úttestből három sávos úttestet csinál. Én hiszem, hogy jól vezetek, nem is most kezdtem, van is mögöttem rengeteg km., de a tapasztalatom az, hogy a türelem, és az udvariasság szinte eltűnt az utakról. Hangsúlyozom: tiszteletem a kivételnek!

317. DODICA (válaszként erre: 310. - 4726e582cf)
2007. jún. 29. 18:55
hihi :) előbb reagáltam 'sztire, minthogy ezt olvastam volna :D
316. DODICA (válaszként erre: 306. - 'szti)
2007. jún. 29. 18:54

Mert még nem kerültél elém! :)))

Tuti átengednélek, ebben biztos lehetsz! Közben meg figyelném a mögöttem ülő férfi sofőr fejét, mennyire vörösödik. :))


Na jó, néha nőben is látok ilyet. Komolyan, szeretek e módon polgárpukkasztó lenni. :) (Nekem tényleg szokásom átengedni a zebrán a gyalogost, s nem érdekel, hogy mit gondolnak mögöttem.) Mi lesz? Belémjön hátulról? Hát tegye, ha nem sajnálja az autóját!

315. emagdi (válaszként erre: 314. - A1a3db480a)
2007. jún. 29. 15:53

úgy értettem, hogy mindenki ügyeljen magára, hogy mindenki ügyeljen a saját maga viselkedésére, közlekedési stílusára.

könnyű bunkózni másokat, de közben a következő sarkon rólunk is ugyanezt mondja más (akinek talán ugyanennyire igaza van). és közben mindenki a "rendszert" szidja, holott saját magunkról, és az általunk kialakított körülményekről beszélünk.

itt is mindenki kívülről várja a megoldást, valamiféle csodatételt. de ha nem vesszük észre, hogy legelőször saját magunk háza táján kell változtatnunk, akkor csak marad az anyázás, és a rendszer szidása.

314. a1a3db480a (válaszként erre: 308. - Emagdi)
2007. jún. 29. 15:46

Szerintem pont az a baj, hogy mindenki magára ügyel, (ha úgy érjük, magára vigyáz, akkor jó) de sajna mindenki magára figyel. Tisztelet a kivételnek! A forgalomban való részvétel (tök mind1 h gyalogos, motoros,biciglis, autós, vagy kamionos) a szabályokról, a türelemről, a megértésről, és a másikra való figyelemről is szól...

Szerintem.

Nálunk sokszor mind hiányzik az utakon...

313. 4726e582cf (válaszként erre: 312. - 'szti)
2007. jún. 29. 15:32
majd igyekszem... :), merre is van?
312. 'szti (válaszként erre: 310. - 4726e582cf)
2007. jún. 29. 15:25
kár, hogy ritkán jár(sz) erre a zebránk felé ;-)
311. 'szti (válaszként erre: 308. - Emagdi)
2007. jún. 29. 15:23

igazad van

ha mi (én) vétek, az sose hiba, mindig csak az, amit a másik csinál :-)


viszont nincs jogsim, így nem vezetek, max kamikáze-gyalogos lehetek ;-)

310. 4726e582cf (válaszként erre: 306. - 'szti)
2007. jún. 29. 15:22
akkor figyeld a női vezetővel megáldott fehér Suzut :DD figyeld meg átenged :DDD
309. fde954d8c0 (válaszként erre: 308. - Emagdi)
2007. jún. 29. 15:12
na most megint erre írhatnék, de nem írok semmit!
308. emagdi
2007. jún. 29. 15:05

azt azért ne felejtsétek el, hogy a közlekedési morált MI MAGUNK alakítjuk.

tehát ha mindenki csak saját magára ügyel, akkor már nagy gond nem lehet:))))


csak általában az a gond, hogy mindenki a más szemében a szálkát, a magáéban a gerendát sem....

(és ez nyilván rám is ugyanúgy igaz)

2007. jún. 29. 15:02
siralmas
306. 'szti
2007. jún. 29. 14:35

ma is csodaszámba menő dolog történt, átengedtek a zebrán

természetesen férfi volt :-)

nincs bajom a női sofőrökkel, de még soha át nem engedtek...

305. fde954d8c0 (válaszként erre: 304. - Csibe78)
2007. jún. 29. 14:32

ez ma Magyarország sajnos!

egésszen elvetemült barmok is közlekednek sajnos az utakon....

és álltalában soha nem ők szívnak a végén!

szintén sajnos!

304. Csibe78 (válaszként erre: 297. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 14:22
Ez jó :DDDDDDD
303. fde954d8c0 (válaszként erre: 302. - Csibe78)
2007. jún. 29. 14:20
így van!
302. Csibe78 (válaszként erre: 285. - 'szti)
2007. jún. 29. 14:19
Hát azt el is hiszem. De ha megfigyelitek, páran már beszámoltatok más országok beli tapasztalatokról. Én még senkitől nem hallottam hasonló bunkóságokról, mint ami ebben az országban van.
301. emagdi (válaszként erre: 299. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 13:00

nem. de tele van a hozzászólásod olyan jelzőkkel, amik előítéletről tanúskodnak a másik személy olyan tulajdonságairól is, amit nem figyelhettél meg. Illetve általánosít.


értem, hogy bosszantó volt, hogy elállták az utadat, de ettől még nem kell így írni senkiről sem szerintem..

300. Ancika (válaszként erre: 297. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 12:54
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
299. fde954d8c0 (válaszként erre: 298. - Emagdi)
2007. jún. 29. 12:49
ja,, tehát én vagyok a bűnös????
298. emagdi (válaszként erre: 297. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 12:47
azért benned is vannak előítéletek....
2007. jún. 29. 12:09

ma délelőtt, autóztam, és egyszer csak egy sportkocsi sarkig nyitott ajtaja álta utamat.

békés állampolgár lévén, csak ültem és vártam hogy csak megoldódik a helyzet.

semmi jel sem volt ami ezt elősegítette volna, vagy 3 percig, ezért lágyan és érzékien megnyomtam a............:)))) dudát!

csak finoman, és cizelláltan, de határozottan.

erre feltűnik egy szétszoláriumozott, teljes szellemi toprongy, fekete hosszú hajba öltöztetve... szilikon lökhárítokkal,, és int egy jól értelmezhető egyezményes nemzetközi jelet, a középső ujj feltartásával,,, közben a szüleim nemi életére célzott, jól artikuláltan amit valószínű megspékelt egy majom közreműködésével is:))) /* ezt nem hallottam mert az ablak fel volt húzva:)))*/

aztán elkezd egy korcs kutyát is megszégyenítően ugatni, hangossan, hogy száljak ki agyonver!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

és miért nyomom a dudát?

berúgta!!!!! az ajtót,,,,,!!!! és kihívóan az autója mellé ált.... lévén ott fogok elhaladni és akkor majd ő megmutatja:)))))

mellégurultam, és mosolyogva intettem hogy köszönöm:))))a mosolymban valószínű benne volt hogy szívessen csinálnék vele egy főpróbát az új alkó tip.láncfűrészemmel:))) de a korlátolt agyával ezt nem látta, csak a reakciót, ami nem az volt amit megszokt erre a stílusra!

csak állt ott, és nem tudta mi van:))))))

én továbgurultam ,és büszke voltam hogy nem takartam be a kurvát:))))lévén közel 100 kiló vagyok, az meg a bulímiás testével ruhástól volt 35kg.

de megérdemelte volna!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook