Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kellene lekötnie egy mesének a baba figyelmét? Hogy csináljam, ha nem érdekli? fórum

Mikortól kellene lekötnie egy mesének a baba figyelmét? Hogy csináljam, ha nem érdekli? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. megi04
2011. júl. 23. 21:32
Nyugodtan mesélj neki tovább! Először csak a hanglejtésed köti le,azután ha kicsit nagyobb lesz,akkor a tartalomra is figyelni kezd. A mese fontos szerintem. Ha mesélünk,teljesen más a hangunk,csak mi nem vesszük észre! ŐK igen.A babák sokkal okosabbak,mint azt a felnőttek gondolnák! :)
2011. júl. 23. 21:27
A könyv sajnos egyiknél sem jött be nekünk, kiveszi a kezemből és eldobja, az hogy leesik jobban tetszik neki :) De gyereke válogatja :)
2011. júl. 23. 21:26
Nekünk van egy kis fürdetős könyvünk,Lola béka a címe.Kislányom is kb.5 hós kora óta imádja,most már 14 hónapos,de még mindig nagy kedvence.Ebben rövid szövegek vannak,lehet hangsúlyozni,lekötötte,és leköti azóta is a kis figyelmét.A hosszú terjedelmes meséket ovis kortól kezdik el igazán értékelni majd.
2011. júl. 23. 21:25
Ja a fiam a Teletubbies-t szerette, de a lányomnak nem tetszik.
2011. júl. 23. 21:24
Igen kb 3 éves kortól. Addig rövid epizódosokat megnéznek. A kislányom imádja a baby tv-t. (13 hónapos) Féltem is, mert ugye az nem magyar, de megnyugtatott a védőnő, hogy nem kell mert az élőbeszéd a fontos, ott csak a zene meg a kép ami érdekli. Tényleg nagyon imádja és nem utánozza amit ott hall, csak minket.
2011. júl. 23. 21:23
Én a napokban "meséltem" az 5 hónapos unokámnak,egy magam költötte mesécskét.Határozottan figyelte a hangsúlyt,és nevetett,ha én is nevettem.Tudom nem értette,de azt,hogy vele foglalkoztam,és csak neki beszéltem már értette.Minden perc élvezet volt számunkra!
4. egypt (válaszként erre: 2. - Vero77)
2011. júl. 23. 21:14

Ha nem érdekli, akkor sehogy, még kicsi hozzá.

Az első mesék a baba életéről kell, hogy szóljanak, elmeséljük neki egy napját. (Pl. reggel Petike felkelt, felöltözött, aztán reggelizett, stb...)

Később, úgy 3 éves kor körül jöhetnek az állatmesék, mikor az emberszereplőket állatokkal helyettesítjük.

Nagyon piciket sokszor jobban lekötnek a rövid mondókák, versikék és énekek, legelőször ezekkel kell kezdeni.

A könyvből mesélés jóval később jöhet.

2011. júl. 23. 21:08
Úgy igazán óvodáskortól.Bölcsiben sincs még mesélés,csak képről mesélés,aznap történtek visszaidézése stb.
2. vero77 (válaszként erre: 1. - Vero77)
2011. júl. 23. 21:07
Hogy csináljam, ha nem érdekli, és milyen mesékkel kellene kezdeni?
2011. júl. 23. 21:06
Mikortól kellene lekötnie egy mesének a baba figyelmét? Hogy csináljam, ha nem érdekli,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook