Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikorra várható az első fogacska? Milyen előzményei vannak? fórum

Mikorra várható az első fogacska? Milyen előzményei vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. szunda
2006. nov. 17. 09:11

A neten találtam még adagolási útmutatót, ami nekünk bevált.


Íme: 3X5 golyó 30 percenként

2 óra várakozás

Javulás esetén óránként- 2 óránként 5 golyó, ezután naponta 2-3X5 golyó

31. szunda
2006. nov. 17. 09:09

..folytköv: CHAMOMILLA 15-30 CH: akár félóránként, óránként 5 golyócska


Általában gyors javulás észlelhető. Amint a fájdalmak megszűntek, abba kell hagyni a gyógyszer adását.

Gyakran a kedves, csendes babák dühkitöréssel reagálnak a fájdalmas fogzásra, ingerlékenyek, szeszélyesek lesznek. A viselkedési zavarok ringatásra javulnak.

Jellemző, hogy az arc egyik oldala piros és meleg, a másik sápadt és hideg.

30. szunda (válaszként erre: 29. - Csehe)
2006. nov. 17. 09:04

Szia csehe!


Idézem a homeopátiás könyvből: CHAMOMILLA

29. csehe
2006. nov. 16. 22:24

Sziasztok!

Az én lányom is már jó ideje produkálja a tüneteket, de még nincs foga. Igaz még csak 5 hónapos, de az utóbbi napokban azért kicsit más. Az érdekelne, hogy ki próbálta már a homeopátiás golyócskákat? Én inkább annak használatára gondoltam. Szunda! Hogyan kell alkalmazni?

28. szunda
2006. nov. 6. 15:24

Kislányom holnap lesz 7 hónapos, és még egy foga nem sok, annyi sincs :) (más már ebben az időben szotyizni is tud) :D

De nem aggódok, olyan nincs, hogy sosem jön ki a foga :)


A tünetek azok már 3ésfél hónapos kora óta megvannak, tehát mindent rágcsál, folyik a nyála, éjszaka sokszor felriad, stb.

Mondjuk ezek a tünetek mással is összefüggésben vannak. Mint pl, hogy a nyálukat még nem tudják lenyelni, 5-6 hónapos korban nem alszanak olyan mélyen, ezért minden neszre képesek felébredni.

egy valamivel viszont nagyon egyetértek. A fogzás nem betegség, tehát sosem attól lázas a gyermek, hogy jön a foga.

Jöhet a foga, ha lázas, mivel a láz elősegíti az anyagcserét, ezért megindulhat a fogacska is.


Ja, nyűúgös is volt egy időben.

A "tapasztaltabb" barátnőm az összes tünetre azt mondta nekem, hogy jön a gyerekem foga.. háát, jó lassan jön :)))


A Dentinox nálunk nem nagyon használt... Végső megoldásként ritkán adtam neki, elalváskor, mikor végképp nem tudtam, mi baja. De mivel lidokain-tartalmú, naponta max 3szor lehet. Akkor is csak 15-20 percre zsibbasztja el az ínyt, ami persze alváshoz elegendő.


Ami nekünk bevált, az a homeobogyós Chamomilla.

27. kevy25 (válaszként erre: 21. - E71af41436)
2006. szept. 2. 22:28
sajnos sok ilyen felelőtlen....szülő van.Én is találkoztam már jó párral.
26. kevy25 (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2006. szept. 2. 22:26
az én kislányom fél éves volt,amikor az első foga kibújt.Nagyon sokat rágta az újját ill.mindent amit csak a szájába vett.Arágások után kb.2hétre vettem észre hogy az első foga kint van.De ez mindenkinél változó.Kislányomnak fájdalom és tünetmentesen jött ki,immár a 2.fogacskája is.
2006. aug. 28. 14:54
Lányom 11 hetes és már megkezdődött nála a fogzás.
24. tinendo (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2006. aug. 24. 15:48

Ne aggódj, majd csak kibújik az első fogacska, aztán követi őt a többi.

Az egyik ismerősünknél is fent bújt ki az első fog.

2006. aug. 24. 10:16

Az én fiam fél éves és még nem bújt ki egy foga sem. Nyáladzani már régóta nyáladzik, de semmi. Bár mostanság egy picit nyűgösebb és a kis újacskája mindíg a szájában van.

Nem vagyok elkeseredve mert már én is hallottam olyat, hogy 1 éves a gyerkőc és még csak 1 foga van. Olvastam, hogy előfordul az is, hogy valakinek nem az alsó, hanem a felső fogai bújtak ki először. De ez nagyon ritka.

2006. aug. 23. 16:11

Szerintem változó a fogzás kezdete. Nálunk 4 hónapos se volt a lányunk, amikor kijött az első foga. Aztán sorra a többi. De egy ismerősünknél csak 11 hónaposan jött ki a baba első foga.

Sokat nyáladzik, beduzzad az ínye, rág, amit csak lehet.De van olyan , aki nyűgös is tőle.

2006. aug. 18. 21:32

és én ma mit láéttam a villamoson.... :(((



egy anyukát három gyermekkel....

koruk kb.7/6/4


és mindegyik foga fekete volt....ergo rohadt!!!!!!

de sajna az anyuka foga sem volt különb....és még azon a rohadt villamoson is a csokit nyomta beléjük a jeges teával!!!!!!!

ezt nem értem komolyan....

2006. aug. 18. 21:27
Én úgy tapasztaltam változó a fogzás kezdete, de a nagy átlag4-6 hónapos kor többnyire bejön.Nálunk nyáladzás, minden rágás,nyűgösség és elég magas 39 fokos láz volt a fogzás jele.
2006. aug. 16. 09:06

Biankánál 8 hónaposan búj először ki az alsó kettő.

Nagyon nyűgös volt, és az elsőknél volt láza is.

18. DODICA
2006. aug. 4. 13:48

Változó. Az átlag 5-6 hónapos között van, s az alsó első kettő jön. Nálunk mindhárom 8-9 hónapos korban kezdett fogzani, s volt, hogy a felső fogak indultak.

Előzmény a rágás, ínyfehéredés... Bár attól, hogy valakinek későn jön a foga, ezek hónapokkal előtte már jelentkeznek. :)

2006. aug. 4. 07:31
A lányomnál 3 hónaposan.Nálunk nem volt semmi gond,mikor a fogacskák előbújtak.
2006. júl. 27. 12:11

Mindenkinél máskor. Ne idegeskedj, ha nektek még nincs. Nálunk elég korán kibújt, nem voltunk még 4 hónaposak sem. Sokat nyáladzott előtte, beduzzadt az ínye.

De szinte minden ismerősömnél máskor jött ki az első fog, és szinte mindenkinél más tünetekkel. Volt aki egész nap sírt, alig evett, nem tudott aludni, belázasodott...

2006. júl. 25. 03:19
A kislányomnak 9 hónaposan bújt elő az első foga. Sajnos, nagyon sokat szenvedett vel, magas láza volt, majd a lázcsillapítótól csalánkiütést is kapott mellesleg :( Rengeteg átvirrasztott éjszaka után végre előbújt az első, a jobb alsó. Azt követte a mellette lévő, majd hirtelen a felső fogsor kezdett kinőni. De nem a megfelelő sorrendben. E miatt is sokat aggódtam. A szemfogak jöttek ki hamarabb, és a jobb metszőfog csak utoljára. Mára már 6 kis fogkezdeménye van lánykámnak, és 11 hónapos.
14. Hoxa
2006. jún. 27. 13:27
Benjinek jön a foga. Most már biztos, mert a dokinő is megnézte. Elég korai (14 hetesen kezdődött, most 15 hetes), ez van. :)
2006. jún. 22. 10:29

Nekünk meg jött a következő kör...Felső kettő.

Ugyanazokkal a "tünetekkel". Csak most láz is volt.

2006. jún. 4. 17:08
Az én pici fiam most 7 hónapos,egyetlen egy foga sincsen még, 3 hónapos kora óta nyáladzik,mindent rágcsál. Kaptunk ajándékba ibolyagyökér rágókát, ez valami kütyü, egy zsinóron lóg, és a babák kedvelik rágcsálni, s valami olyan anyagot tartalmaz, ami megnyugtatja a viszkető ínyét.Kézzel faragják ki és teljesen természetes.Baba boltban lehet kapni.Na, nem csodaszer, mert egy idő után azt is félrehajítja és kész. Az éjszakáink tűrhetőek, de még nem törtek ki a fogacskái.A dentonix gél szerintem pár órára enyhülést hoz a piciknek,éjszakai felsírásnál érdemes bedörzsölni a kis ínyét vele.
2006. máj. 24. 20:32
Szotyi első foga húsvét előtt bújt ki egy héttel, akkor volt 4 hónapos. Őrületes hisztiket vágott le, éjjel szopizott vagy 10szer, félóránként felkelt hetekkel a tényleges fogzása előtt. Pokoli volt... De a tesómnak, akinek 3 gyereke van, a Panadol baby szirupot ajánlotta. Mit mondjak: nekünk bejött! Szerintem minden kisbabánál más-más tüneteket produkál a fogzás. Nekünk hálistennek "csak " ennyi volt.
10. bea533
2006. máj. 22. 18:32
.lányok minden kisgyereknek más és más korban jön a fogacskája kinek 6 hónaposan kinek előbb. A babák ebben az idő szakban nagyon sirosak és megy a hasuk vagy is a székletük higab.
2006. máj. 22. 15:45
Nálunk kis kiütések jelentek meg a kicsi fenekén a fog kibujása elöt ugy 1-2 hétel. A védönö mondta,hogy jönni fog a foga.
2006. máj. 19. 01:48
Nálunk pont elmúlt 6 honapos Domi mikor megjelent az első. Előtte 1-2 nappal már nyűgibb volt mint máskor és este is többször fölébredt, de annyira nem volt vészes a dolog, rosszabbra számítottunk ezért meg is lepődtünk mikor kikukucskált. Meg hát folyt a nyála ezerrel (persze ez már 3 honapos kora óta így ment).
2006. máj. 18. 14:09

Nalunk 4.5 honaposan bujt ki az elso fogacska. Legfobb elojele a hihetetlen nyugosseg volt nalunk. Most mar az orloi jonnek az en fiamnak, ezeket jobban viseli. A 2 kozepso metszo nagyon megviselte, hetekig alig tudott aludni, ejjel orankent ebredt, kimerito volt. Jellemzo lehet meg a fogzasnal a kipirosodott popsi es a hasmenes is.


Szerintem a 2-3 hos babakat zavarhatja mar a foguk, mert a fogcsirak hamar kezdenek mocorogni, meg ha hetek mulva is bujik ki a fogacska piszkalja mar belulrol az inyuket ahogy novekszik.

2006. máj. 18. 13:59
Nálunk alig múlt négy hónapos a lányom, és kibújtak az alsó, középső fogai. Egyértelműek a jelek, amiket már az előttem szólók is leírtak. Nóri szinte mindegyik előtt lázas is volt. A végén, amikor már áttörni készül a fog, akkor látszik is. Jó rá a Dentinox, végső esetben Panadol szirup.
5. zazuka (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. máj. 18. 12:02

Nem fogzás miatt nyáladzik, hanem mert még nem tudja, hogy le "kell" nyelni. Majd később megtanulja.

Eljön majd az az idő, hogy már függőleges helyzetben van (ül, áll, jár), de a nyála még mindig ömlik a szájából. A gravitációnak hála az összes kis fölsője hasig tocsogni fog, na akkor tegyél rá majd nyugodtan állandóra előkét, mert ha nem, még tüdőgyuszit is kaphat.

4. Tacus (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. máj. 17. 22:10

A fogzással nem lehet általánositani. Van akinek egész korán jön ki, de van akinek késön.

Fiamnak kb 9-10 honaposan jöttek ki a fogai. Elöjelei vannak. Nyügös, nyálzik, rágcsál dolgokat, esetleg belázasodik minden gond nélkül. Mi is a dentinox-ot használtuk. Szerintem nagyon jo. Aránylag elviselhetö ize van, kicsit édeskés.

3. Hoxa
2006. máj. 17. 20:25
Lehet az, hogy a fogzás már 9-10 hetesen elindul? Vagy a nyáladzás ebben a korban normáis jeenség és nem a fogak előjele?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook