Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor van itt a baba ideje? fórum

Mikor van itt a baba ideje? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 14. 15:43

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Előszöris köszönöm az eddigi válaszokat.

Megragadnám az alkalmat, hogy újra leírjam, hogy nem akarok gyereket, csak leírtam az esetemet. Tisztában vagyok azzal, hogy egy két hónapos kapcsolatra nem lehet alapozni, főleg ilyen távolság mellett. Fél évünk van még kb., amíg költözni tudok, addig pedig hétvégeken találkozunk. Az, hogy ő már jelezte, hogy szeretné, még nem azt jelenti, hogy én is most akarom.

Azt vettem észre, hogy az emberek inkább a pénzzel, munkával és megfelelő háttér megteremtésével vannak elfoglalva, amikor pedig észbe kapnak, sajnos sokszor késő (ezt a példát a közvetlen környezetemből veszem). Erről mi a véleményetek?

28. f7f780f355 (válaszként erre: 26. - Sziszkusz)
2022. nov. 14. 15:42
Meg akarki akarmikor meghalhat v.leserulhet. Ez teny. Ha elveszti a no a tarsat maris egyedul van. Forditva is igaz a pasi is maradhat egyedul a gyerekkel
27. f7f780f355 (válaszként erre: 26. - Sziszkusz)
2022. nov. 14. 15:40

Jujj de nagy alomvilagban elsz te.

Mindig elhagyhatnak akarmi is van ezt jobb ha tudod es ugy szulsz.

Am kajak magadnak szulod. Amit en latok ismerosoknel. Mindnehol a no kinlodik a gyerekkel. A ferfi meg vakarja a tokeit

Sok sikert

26. Sziszkusz (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2022. nov. 14. 15:28
Én ezzel a magadnak szülöd dologgal ilyen formán nem értek egyet. Persze magadra maradhatsz, de eleve apa nélkül megalapozni egy családot szerintem borzasztó dolog. A gyereknek igenis kell apa, apai minta, ha lehet. Sokkal jobb neki szerető szülők mellett. Szerintem ez a bármikor elhagyhatnak mentalitás szörnyű generációs probléma. Egyfelől alapból frusztráló lehet úgy èlni egy házasságban, hogy abba nem mered mindened beleadni, mert állandóan ott van, hogy mi lesz ha elhagynak, másfelől pont ezért nem is igyekeznek már az emberek megmenteni a kapcsolataikat..mert könnyebb kilépni és ma már nem divat a megoldáson dolgozni..és ugye ha kilépnek egyből lehet mondani, hogy látod úgyis elhagynak és kezdődik az ördögi kör.. elmondják a gyereknek is és csodálkoznak, hogy felnőttként nem tud egészséges kapcsolatokat kialakítani..
2022. nov. 14. 12:28
Szerintem ritka az, hogy valakinél minden összejöjjön. Persze meg lehet határozni elméleti szinten, hogy mik lennének az optimális paraméterek a gyerekvállaláshoz, de kinek adatik meg, hogy elég fiatalon megismerkedjen pont azzal a férfival, és legyen idejük valóban megismerni egymást; hogy tanuljon, aztán dolgozzon, hogy legyen munkaviszonya és egzisztenciája, de közben ne csússzon ki az időből, mert huszonévesen optimális anyává válni, pláne, ha több gyereket szeretne, stb. Vagyis sosem jön jókor, tehát bármikor jókor jön. Ami nagyon fontos, hogy tényleg magadnak szülöd. Új szerelem vagy stabil kapcsolat, mindegy, mert bármikor egyedül találhatod magad. Amikor te készen állsz rá, akkor jött el az ideje.
24. kekcinege (válaszként erre: 21. - Violet18)
2022. nov. 14. 07:52

Ez annyira így igaz!


Szerintem nagyon élethelyzet függő, hogy mikor jön jókor egy baba. Sosem lesz egyszerű, mindig lesznek kihívások. Na meg jobb és rosszabb idők. Az biztos, hogy egy stabil kapcsolatot is meg tud viselni. De egy baba hatalmas öröm tud lenni. 😊

2022. nov. 13. 16:00
van az a mondás, hogy lakva ismered meg igazán a másikat. Először költözzetek össze, éljetek együtt kb. egy évig, és ha működik a kapcsolat gyerek nélkül, akkor működhet gyerekkel is
2022. nov. 13. 14:31
És mind1 h távkapcsolat v sem, sok ismerősöm alig 1 év együttlét után vállalták be a babát, nincs egyiksem együtt, mert rájöttek h a lila felhő nem az igazi arcukat mutatta.....
2022. nov. 13. 14:25
Amúgy nem lehet megmondani mikor. Egy biztos, magadnak szülöd. Nem a pasinak, nem a nagyszülőknek, magadnak. Neked kell készen állnod, neked kell eldöntened h akár anyagilag akár mentálisan akár bárhogy is készen állsz e rá. Sok lemondással jár de sok örömet is ad.
20. Violet18 (válaszként erre: 7. - Csillagszem38)
2022. nov. 13. 14:23
Ha ezeknek mindenki megfelelne nem nagyon szülnének sokan 😅🙈
19. Sziszkusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 13:37

Mi is távkapcsolatban kezdtük.. Az egyik ami miatt ennyire erős a kapcsolatunk az, hogy ezt hamar leküzdöttük egymásért. Pedig nagy àldozatokat kellett hozni. Mi egyszerre kezdtük érezni, hogy itt lesz az ideje a babának is, mikor elkezdtük szervezni az esküvőnket..Átbeszéltük és úgy vállaltuk be, mikor volt már elég megtakarításunk. Nem tökèletes a helyzet, mert albérletben vagyunk még, de már nézzük a házakat, meg van rá a pènz…és ha kiraknának is mire találunk egy nekünk tetsző hàzikót lenne hová mennünk, bár ennek kb 0 százalék az esélye. Kb ezzel szerettünk volna rendbe lenni ami az anyagi oldalát illeti…Legyen megtakarítás, biztos lakhatás.. a lelki pedig, hogy mindketten akarjuk és persze, hogy szeressük egymást és azért érkezzen, ne valami pótlékaként. Engem is szorongat az idő, de még talán egy második is bele fog férni.


Szerintem tud rosszkor érkezni egy baba. Ha pl egyik szülő nem is szeretné,vagy ha pl nagyon-nagyon rossz az anyagi helyzet (olyankor simán rámegy a házasság is a problémàkra).. és szerintem a ti esetetek is a rosszkor jön eset..mert bizonytalan családi háttérbe érkezik..egy friss és ráadásul távkapcsolat nem biztos alap..

18. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 13:34
Ez teljesen változó és egyénfüggő. Amig nem került szóba nálunk a házasság eszembe sem jutott hogy gyerek kellene. Májusban esküdtünk, augusztusban már terhes voltam. Én úgy vagyok vele, ha egy pasinak kellek és gyerek is kell tőlem akkor kelljek feleségnek is. 29 évesen szültem, de bizony néha úgy érzem hogy jobb lett volna korábban. De hát nem jött előbb értem a királyfi :) :)
17. f7f780f355 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 13:28
30 evesen? Sokan 40 evesen szulnek amit amm nem partolok mert a gyereknek lesz rossz ha idosek a szulei de nem lehetetlen
16. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 13:25

Ha mindketten szeretnétek, lehet sikertörténet.

Viszont nem baj, ha a gyerek apja fizikailag jelen van, gondolom nem szeretnéd egyedül nevelni. Tehát költözzetek össze, akár itt, akár ott, aztán hajrá!

15. f7f780f355 (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. nov. 13. 13:21
Aztan csodalkoznak ennyi a lelkibeteg felnott....
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. nov. 13. 13:20
Köszönöm a válaszod, kedves Channa :)
13. libikóka (válaszként erre: 8. - F7f780f355)
2022. nov. 13. 13:20
Bármi is lehet,,,az ilyenek nagyon furik,,,,meg szegény gyerek ,,mint a kapcsolat "tartópillérei"
12. f7f780f355 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. nov. 13. 13:20

Megint nem rolad volt szo. 😆😆😆😆

Itt penzes a csavo es a vak is latja hogy azert nyomatta fel magat fel ev utan hogy beilleszkedjen gazdagekhoz. Elo lett adva h mekkora a szerelem hazasodtak par honap utan masnap mar jott a terhesseg bejelntese fécsen. Nem a szerelem miatt hazasodtak hanem a pasi eltevedt magjai miatt🤣🤣🤣🤣🤣

11. globus (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. nov. 13. 13:20
Akkor így volt természetes...
2022. nov. 13. 13:19
Tisztelettel megkérek minden válaszolót, hogy jól olvassa el és értelmezze a hozzászólásaimat! Nem akarok most gyereket! Ketyeg az órám, de annyira nem, hogy beleugorjak egy ilyenbe+többször is írtam, hogy nem én vagyok az, aki a témát szóba hozza, hanem a férfi.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - F7f780f355)
2022. nov. 13. 13:17

Szerintem az ismerkedés hossza nem befolyásol semmit.


Mi 10 hónap után összeházasodtunk és jött a fiúnk. Ez 34 éve volt.


Nem, nem pénzes a férjem.

8. f7f780f355 (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. nov. 13. 13:15

Haaat par hule no barmire kepes foleg ha mondjuk penzes a pasi es igy akarja megtartani gyorsan bedurrant maganak egy gyereket.

Ismeros csaj egy eve sincs meg egyutt a nagggyon penzes parjaval es felidos terhes. Erdekes. Elotte evekig volt masokkal sosem csuszott be, csak pont a penzes palinal 😱🤭😅 majd megbanja mint amelyik kilencet kolykezik.

2022. nov. 13. 13:10
Stabil kapcsolat, stabil anyagi háttér, stabil lakhatás. Ezek mindenképp jó, ha megvannak. 🙂
6. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 13:04

A kérdésre válaszolva,,biztos munka volt,és lakhatás is bár nem saját.Kiszórakoztuk magunkat,,rendben volt a kapcsolat,,házasság ,,és nem is gondolkodtunk tovább.

Igen még előttünk volt a saját lakás kérdés,,sőt autónk sem volt,,de nem ezek voltak a legfontosabbak.

2022. nov. 13. 12:58
Mint írtam, mindig azt mondom, hogy nincs itt az ideje, már csak a távolság miatt sem. Csak egy kérdést volt, hogy ki mikor érezte azt, hogy itt van a baba ideje
4. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 12:56
Azért 2 hónapos távkapcsolatban(ha jól értettem)nagyon meggondolnám a sorskísértgetést.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. nov. 13. 12:52

Sokszor hallottam azt, hogy rosszkor: nincs meg a megfelelő anyagi háttér, munka, eszközök a neveléshez. Esetleg egy hitel van a szülők nyakán. Szerintem erre gondolt az a személy, akitől ezt hallottam.

Viszonylag gyakran találkozunk. Nem vagyunk rágerjedve a gyerek-témára, nem görcsölünk rajta, csak elgondolkodtam a dolgon, mert ma is szóba hozta, illetve azt is, hogy ha a hét végén találkozunk megkísérthetnénk a sorsot.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 13. 12:48

Így nehéz lesz összehozni a babát. Ahhoz sokkal közelebb kellene lennetek egymáshoz.


Én nem tudom ki, hogyan volt/van/lesz, de én eldöntöttem, hogy gyereket akarok (még párom se volt) és kb. 1,5 év múlva volt is gyerekem és férjem is.


Rosszkor jön? Egy baba? Hogyan jöhetne rosszkor?

Nem is értem az ilyet...


Sok sikert!

2022. nov. 13. 12:42

Harminc vagyok, két hónapja vagyok kapcsolatban. Előtte volt egy két éves kapcsolatom, ami nem sült el jól. Egyszer késett, nagy boldogan újságoltam neki, aztán letörte a szarvam, inkább nem is írom, hogy mit mondott nekem. A mostani jónak látszik, akar is gyereket, már most sem bánná, de egy bökkenő van... 1200 km.. ennyi van köztünk. A munkám jelenleg nem engedi, hogy költözzek, de ha még akkor is tart és ilyen jó lesz, akkor tervben van. Mindig mondom neki, hogy nagyon szeretném-már ketyeg is az a bizonyos óra- de még nincs itt az ideje. Ő pedig odáig van a gondolattól is, hogy egyszer egy család leszünk.

Nem feltétlen az én esetemet vegyétek alapul kérlek, de Ti éreztétek, hogy mikor van ott a családalapítás ideje? Vagy bármikor jön, rosszkor jön? Vagy épp ellenkezőleg?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook