Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? fórum

Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
43. csókica (válaszként erre: 42. - Csókica)
2009. febr. 15. 11:06
A mai világban a fene sem tudja,hogy melyiket tudja meg előbb vagy később.
2009. febr. 15. 11:01
Nem is rólam van szó,ha egy 10 éves gyermek azt gondolja,hogy aki előtte áll az a valódi mikulás,biztos időben felvilágosították hogy arról is hogy honnan van a kisbaba.:)))
41. csókica (válaszként erre: 40. - Serry)
2009. febr. 15. 10:58
Nem álltam eléjük profán módon!!))
40. Serry (válaszként erre: 39. - Csókica)
2009. febr. 15. 10:54

A felvilágosítást akkor kezded el amikor a nagyobb megkérdezi, hogy anya hogyan jött ki a testvérkém a pocakból. ez akár már 2-3 évesen is lehet.

Szóval alsóban már túl késő.

Nem azt mondom,hogy mindent el kell mondani mindent az ő szintjének megfelelően. S tudtunk kell nem kis felnőtt és nem hülye.

Ha ő már nem hisz a mikulásban nem kell erőltetni. De nem kell profán módon elé állni, hogy kisfiam most már meg mondom a nyuszi nem tojik csak nyúl bogyót.

39. csókica (válaszként erre: 38. - Bomee)
2009. febr. 15. 10:50
Igen valóban a legtöbb gyermeket a tv neveli,és ha a gyermekben maradnak kérdések,jobb ha elmagyarázzuk nekik.Sajnos már gyakran megesik hogy fiatal lánykák 12-13 éves fejjel szűlnek,lassan már az alsó osztályban el kell kezdeni a felvilágositást,és ez a téma nagyon távol áll a mikulástól:))
38. bomee
2009. febr. 15. 10:39

Manapság már elég nehéz a józan eszünkre hallgatni, főleg amikor a média és társaik annyira benyomakodtak az életünkbe, és gyerekeink életében is. Elgondolkodtatott pl az a hícsokor ezen a karácsonyon, amikor először bemondták, hogy vagy 200 jelmezes mikulás rohangál valamelyik nagyvárosban, és más városokban is várnak jelentkezőket. Hmm, gondoltam most légy okos domokos, és gondolatban már láttam ahogy 5 éves keresztfiam néz majd rám és az anyukájára kérdően. A következő hír aztán arről tudósított, hogy az IGAZI Mikulás megérkezett Bp-re nemtom melyik finn járattal az Északi sarkról. És a mázsás kő legördült a szívünkről, merthát ugye a Híradóban is bemondták, hogy az IGAZI!

Ezzel sok anyuka érezhette, h a gondját megoldották egy csapással.

De azért a gyerekben maradhatnak persze kérdések, és a szülőben is maradhatnak: hogy akkor most a tv neveli a gyerekemet vagy én? A tv-nek higgyen vagy nekem?

Van aki a könnyebbség kedvéért gondolom ráhagyja tv-re és a gyerekre, hogy na látod, van igazi mikulás. És van aki veszi a fáradtságot és utána néz a történelmi Szt. Miklós alakjának, és beszélget, foglalkozik a gyerekét is foglalkoztató témával.

37. Serry (válaszként erre: 28. - Csókica)
2009. febr. 15. 10:36

Én tudod mit mondtam a kisfiamnak? Azért öltözött be Pistike apukája, mert ő a Mikulás titkos segédje. S ezt az óvónénik tudják róla. Megkérték segítsen. Hiszen mindenki tudja,hogy a Mikulás egy éjszaka alatt egyedül nem tudná szétosztani a világ összes gyerekének az ajándékot. Ezért vannak segítői is.

ennyire egyszerű csak kis fantázia kell. Meg az,hogy te is higgy a mesékben és a csodákban. Kell a túléléshez.

36. csókica (válaszként erre: 35. - Bomee)
2009. febr. 15. 10:03
Igy van,de szerintem a fórum feltevőjének nem igy magyarázta el az édesanyja,hogy mi mihez kapcsolódik,és mit miért csinálunk,ha jól emlékszem ,hanem azt mondta neki ugy van mikulás,ahogy te itt állsz előttem.
35. bomee
2009. febr. 15. 09:58
Ezt nem is vitatom. Csak azt akarom érzékeltetni, hogy mennyire más ha a kérdésére azt mondjuk, hogy hát, nincs is Mikulás. Pont. Vagy ha mesélni kezdünk a régen volt Szent Miklósról és történetéről, és ezzel ÁTVEZETJÜK, kissé megkönnyítjük a dolgát, és ráadásul nem fogja azt gondolni, hogy eddig hazudtak neki a szülei.
2009. febr. 15. 09:44
Van olyan gyerek,aki előbb jön rá és kérdez,van aki később jön rá.Gyermeke válogatja.
33. bomee
2009. febr. 15. 09:34

Nem, nem is kell neki beadni semmit. ( ez nem kanalas orvosság :-)

De gyerekkorban a mese az kell. Én is szerettem a meséket, most is szeretem. Hát még a gyerekek, akiknek lételemük a mese. Ezek a történetek is mesék, csak éppen volt valóságalapjuk.

32. csókica (válaszként erre: 30. - Bomee)
2009. febr. 15. 09:28
Én sem ugy tettem,hogy magamtól belevágtam a mondanivalómba,de ha már rájött,nincs mit tenni,el kell magyarázni.mert nem minden gyereknek lehet beadni akármit is.
2009. febr. 15. 09:26
Persze,hogy kell tudni mi mihez kapcsolódik,és mi a mondanivalója,és mikor miről emlékezünk meg,ez igy helyes.
30. bomee
2009. febr. 15. 09:25
jah, és a kérdésre válaszolva: Csak akkor ha már nagyon kérdezősködik. Ha már nagyon látszik rajta, hogy valamit nem tud összerakni magában és már elég nagy, de direkt, hogy én most leülök és jól megmondom neki, mert már tegnap betöltötte a 7-et, na olyat nem tennék, nem rombolnám szét a misztikus mesevilágát, amiben olyan jólesően hisz.
29. bomee
2009. febr. 15. 09:17

Hogy nem létezik Mikulás, és Jézuska? Most már nem élnek, de léteztek. Ezek az ünnepek a rájuk való megemlékezésről és a hozzájuk fűzött emberi érzelmekről szólnak. Nem pedig arról hogy létezik-nem létezik. Ha majd az én kislányom akkora lesz hogy esetleg kérdezősködni fog, és elég nagy lesz már hogy meg is értse, el fogom mesélni, hogy milyen történetek kapcsolódtak ezekhez a személyekhez, hogy pl. Szent Miklós milyen jótettekkel örvendeztette meg a környezetében élőket, és hogy ez hagyomány útján ránk maradt, így emlékezünk egy jó emberre és a tetteire. Igaz, hogy az ajándékot mi szülők tesszük a csizmácskába, de Mikulás mégis csak létezett, és így emlékezünk meg róla, a jóságáról, és így szeretnénk mi is örömet okozni azoknak akiket szeretünk.

Ebben csak igazság van, még annyi hazugság sincs, hogy a mikulás nem létezik, mert a szelleme az igenis létezik.

28. csókica (válaszként erre: 27. - Eszter_good)
2009. febr. 15. 07:31
Ha azzal állitana,haza a gyermeked az oviból,hogy tudja ki volt a mikulás,x nevű kislány apukája,mert látta átöltözni,megismerte ,akkor mit mondanál ? ÁÁ nem is az volt,hanem egy klón az északi sarkról,aki nagyon hasonlít rá.Többször bevittem őket a munkahelyemre is őket,ott is rögtön rájöttek ki a mikulás,hát ezek után én biztos nem fogok füllenteni.Mint írtam lejjebb,nagyon sasszemmel jártak a lányaim,sokszor olyat észrevettek,ami másoknak eszébe sem jutott.
27. eszter_good (válaszként erre: 20. - Csókica)
2009. febr. 14. 13:38
Nem irigylem a gyermekeid. Nálunk volt angyalka, Jézuska, Mikulás, Húsvéti nyuszi és saját ajándékkésztés is. Minek ezt elmondani, hogy nincs? Az nincs, amiben nem hiszel.
26. 6fbecf0834 (válaszként erre: 25. - Csókica)
2009. febr. 14. 12:05
Hát igen
2009. febr. 14. 12:00
Na látod,a hazugság hazugságot szűl,és én ezt sohesem szerettem!!:)))
24. 6fbecf0834 (válaszként erre: 23. - Csókica)
2009. febr. 14. 11:55
Hát szerintem ne jó ha kinevetik ha nálam valami nevetni valót találnak 2hétig tart amig valamennyire megnyugszanak vagy elsimítom az ügyet hazugsággal(pl nem is igaz csak apukám csempészte oda)
23. csókica (válaszként erre: 21. - 6fbecf0834)
2009. febr. 14. 11:45
Talán mégis jobb,ha a gyermek valamire rákérdez,nem köntörfalazunk,hanem megadjuk a választ.Vagy esetleg az jobb ,ha saját osztálytásai kinevetik,hogy még mindig nem tudja?
2009. febr. 14. 11:37
Nem kell elmondani , szerintem a gyerek magatol is rajön.
21. 6fbecf0834 (válaszként erre: 20. - Csókica)
2009. febr. 14. 11:21
Lehet jobb etetni ezt a KICSIKKEL mint elhinni:-)
20. csókica (válaszként erre: 17. - 6fbecf0834)
2009. febr. 14. 11:19
Tudod minek örültek a lányaim,mikor elvonulhattak ők is sutyiban rajzolgatni,késziteni nekünk ajándékot,jobban izgultak hogy mennyire örülünk az ő ajándékaiknak,minthogy ők mit kapnak.
19. 6fbecf0834 (válaszként erre: 18. - Csókica)
2009. febr. 14. 11:18
Egyet értek 2os nál csak csak elmegy de 4es nél nem
18. csókica (válaszként erre: 16. - Csókica)
2009. febr. 14. 11:16
vagyis elmondtam volna:))
17. 6fbecf0834 (válaszként erre: 16. - Csókica)
2009. febr. 14. 11:16
Végül is azért nem mondott igazat mert azt hitte nem fogok örülni az ajándékoknak(ki ne örülne neki?)
16. csókica (válaszként erre: 15. - 6fbecf0834)
2009. febr. 14. 11:14
Elhiszem,hogy fájt neked,hogy anyukád nem mondott igazat,hiszen te már akkor gyanitottad,én ezt nem tudtam volna megtenni.
15. 6fbecf0834 (válaszként erre: 13. - Macs77)
2009. febr. 14. 11:04
én nem csalódtam nagyom nem volt trauma de az fáj hogy olyan sokáig hitették és amikor 10 éves koromban számon kértem anyukámat az úgy mondta kb. hogy olyan biztos hogy létezik mint hogy engem látsz.
14. 6fbecf0834 (válaszként erre: 9. - Csókica)
2009. febr. 14. 11:01
nem baj
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook