Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor másként képzeled el, és csalódás a vége... fórum

Mikor másként képzeled el, és csalódás a vége... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikor másként képzeled el, és csalódás a vége...

1 2 3 4
61. felhőjáró (válaszként erre: 22. - Lara20100617)
2011. okt. 16. 09:57

Teljesen egyet értek veled.Az én kezem is így kérték meg :-) egy hétköznap egyszer csak elém térdelt a párom és megkérdezte hozzá mennék-e feleségül, miközben elém rakott egy kis piros dobozt.Azt hittem viccel...nem viccelt :-)

Az esküvőt tervezgetjük de szűk családi körben lesz, ha megsértődnek a többiek ha nem.

Ám ha valaki kifizetné helyettünk a lagzit akkor belemennék, már csak a buli kedvéért is de nem hiszem, hogy attól jobb egy házasság, hogy milliókba kerülő hét országra szóló lakodalmat csinál valaki.

2011. okt. 16. 09:43
ne varj sokat masoktol es akkor nem fogsz csalodni.igaz,hogy na[jainkban egyre nehezebb "normalis tarsat" talalni,de ugyanerrol regelnek a ferfiak is,valtoznak az emberek sajna.
59. simple (válaszként erre: 51. - Carfiol)
2011. okt. 16. 08:44
Nem akartalak bántani, elnézést kérek. De szerintem tényleg nem érted mi a probléma. "Megígértettem vele 4-szer is!" Na ez a probléma. Ilyenek miatt érzi azt, hogy egy nyűg, egy kényszer lenne neki a leánykérés, és emiatt nem is fogja megtenni.
58. zoknis kacsa (válaszként erre: 57. - 03e8385f6c)
2011. okt. 16. 08:09
Te szegény :D
57. 03e8385f6c (válaszként erre: 16. - B73e24f31f)
2011. okt. 16. 08:07

Egykor a jelenlegi barátaid is idegenek voltak, nem?

Én is barátkozom "idegen" nőkkel és nem azért, hogy sebtiben beporozzam őket.

Amit leírtál velem is megtörtént, egy ifjú hölgy rám szállt - még foglalt koromban, illetve amikor azt hittem, hogy még foglalt vagyok:) - és nemhogy az én véremet szívta a világhálón keresztül, de az összes csajt, akinek valaha egy jelet elpostáztam a portálon körbelevelezte.

No ez a fajta nyomulás valóban idegesítő és a megoldás valahol a finom elutasítás és a pajszer között lapul - szituáció és vérmérséklet függvénye.


Ja...amúgy foglalt vagy? :D:)

2011. okt. 16. 07:08

Szerintem soha nem azt kell alapul venni, hogy magunk körül mit látunk, mert akkor sok dologra igencsak rossz példát látnánk..Amit az a két ember érez és akar, csak az a fontos, a statisztikának ehhez nem szabad, hogy bármi köze legyen:)

És igen, 10 év után már nem uaz a lánykérés, meg nem is lány már az illető.Akkor már a pasi enged az elvárásnak és megteszi de abban kétlem, hogy nagy varázs és igaz szándék lenne.

55. 6a6e086e31 (válaszként erre: 27. - 04e95f637a)
2011. okt. 16. 06:58
:D nem erőszak a lánykérés pedig:)
54. 6a6e086e31 (válaszként erre: 22. - Lara20100617)
2011. okt. 16. 06:57
Egyetértek, a házasságok az égben köttetnek és igenis vannak akiknek ez mg sokat jelent,majdhogynem a legtöbbet, férfinak, nőnek egyaránt:)Csodálatos dolognak tartom és nagyon jó érzés!
53. lara20100617 (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2011. okt. 15. 21:43

Szia!


:) én nem haragszom amiért leírtad a gondolataidat, és sajnálom amiért te megsértődtél, nem szerettem volna megbántani senkit. valószínű rosszul fogalmaztam, vagy csak másképp értelmeztük. no mindegy is....

én a környezetemben élőkről vontam le következtetést.


Vannak emberek akiknek elég az együttélés, papír és házasság nélkül. Én 10 éve vagyok együtt a párommal 4 éve vagyunk házasok és van egy 1,5 éves gyönyörű szép kisfiúnk... és éltünk együtt mint barát-barátnő, mint vőlegény-menyasszony és én mégis akkor éreztem teljesnek az életemet , mikor összeházasodtunk. Én ilyen vagyok, "régi vágású".


Mégegyszer elnézést kérnék, igazán nem szerettem volna senkit megbántani.

További szép estét!

2011. okt. 15. 21:41

Na,tudjátok,ettől a "házzasságosditól" engem is kiráz a hideg!Pedig nagyon jó párkapcsolatban élek lassan 6 éve!

De egyre több ismerős párral történik meg,hogy az esküvő után jó esetben max. az első házassági évford-t érik el,de ált. még azt sem! És tök mindegy,hogy előtte 10 napig voltak együtt,vagy 10 évig!

Mondjátok meg,miért van ez??

51. Carfiol (válaszként erre: 33. - Simple)
2011. okt. 15. 21:28
köszönöm, nagyon kedves vagy :S
50. Carfiol (válaszként erre: 49. - 04e95f637a)
2011. okt. 15. 21:27
Örülj neki
49. 04e95f637a (válaszként erre: 48. - Carfiol)
2011. okt. 15. 21:26
Talán egyszer volt egy ilyen "borult" pillanatom nekem is,de már vagy 9éve nem jött elő :D
48. Carfiol (válaszként erre: 29. - 04e95f637a)
2011. okt. 15. 21:22

Lehet, hogy viccesen hangzik...igen..."normális" pillanataimban én is így szoktam reagálni, de tudod van az a másik :D :D :D , aki elborul...

Tudom én, hogy a gyűrű nem változtat semmin...semmin...de tényleg semmin, csak már át szerettem volna élni ezt a pillanatot...a nők többségének ez nagyon jól esik...én is erre a jóleső érzésre vágytam.

És nem azt ígértettem meg vele, hogy élete végéig szeressen....lehet félreérthetően írtam.

47. Ami.
2011. okt. 15. 20:37

Köszönöm szépen:)Lehet h csak 2 éve vagyunk együtt,de annyi minden történt velünk,hogy csuda.4szer költöztünk:D Nem kis megpróbáltatások,külföldön dolgozom,nem vagyunk minden nap együtt csak 2 hetente,és sok mindent megéltünk már,olyan mintha mindig is együtt lettünk volna.remélem így is lesz.És jövőre sikerül a baba is,ami megkoronázza a boldogságunkat:)


Ezt a gyűrű szindrómát nem értem,át sem éltem szerencsére,de mindent ettől tesznek függővé,ami nem jó.Drááágaszág(Gyűrűk ura)...szerintem sok kapcsolatot inkább megront,mint összekovácsol,nagyon akarásnak nyögés a vége!

2011. okt. 15. 20:07

Ami csak tudod itt vannak , akiknek az a gyűrű a mindenük , azért nem volt szimpi az a 2 év...

Meglestelek , tényleg gyönyörű menyasszony voltál:)



Sokan vannak , akik nem tisztelik a házasság intézményét, és az első probléma láttán szétmennek.Mert elválni is nagyon könnyű.Meg aztán , aki menni akar az így is úgy is elmegy...

45. Ami.
2011. okt. 15. 19:19

Nekem értelmét vesztené ha valaki 10 év után kéri meg a kezem,akkor már minek?Eddig is úgy éltünk,ezután sem lesz másképp.De az első években igenis van jelentősége.Nekem is van ismerősöm,akik 18 év után házasodtak össze..és miért?Mert a nő már nagyon akart,a pasi meg mostanra adta be a derekát..a gyerekek már nagyok,és erőltetés miatt történt.Én nem 40 évesen szeretnék először menyasszonyi ruhába bújni..ennek fiatalon,gyerek előtt van filingje.Én is gondolkodtam h vmi tengerparton 2 tanuval..de a családom nem hagytam volna ki,van 3 tesóm,anya apa..az már annyi h külföldre kijönni,plussz párom szülei is ott van h milla,akkor már csináltunk otthon nagyobbat,ahova mindenkit meg tudtunk hívni,akit szerettünk volna.


Kacsa:gyakori a válás..és a szétmenés nem?Mert nekem a barátaim ugyanúgy szakítanak x hónap vagy év után a párjukkal,ugyanaz,mint a válás,csak könnyebb szétmenni.Túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki...Tegnap olvastam,h a második házasság sokkal tartósabb,mivel mindenki tudja mire számítson,idősebb,ezért magát is jobban ismeri,tudja mit vár el egy házasságtól,tesz is érte,az első a tanulópénz.Ez inkább azoknál,akik az első komolyhoz hozzámentek.

44. b73e24f31f (válaszként erre: 39. - Ami.)
2011. okt. 15. 18:50
Egyik ismerősék hatalmas gyönyörű lagzit szerveztek, igazi fényűzőt, az édesapja kb. az összes spórolt pénzét ráköltötte, milliós esküvő volt...most szétmentek! 1 évig tartott. Most nem azért de ezért nem kell ekkora lagzi. Ha engem elvesz egyszer a párom NEM akarok nagy csinadrattát, se sok vendéget, mert nem arról szól a házasság, hogy mekkora az esküvő! Hogy őszinte legyek én egy titkos esküvőre vágyom 2 tanúval, egy szép helyen, hegyekben vagy valahol :)))
43. zoknis kacsa (válaszként erre: 39. - Ami.)
2011. okt. 15. 18:45

Azt hiszem nem én kezdtem el vagdalózni a házasságommal...sajnos az ismeretségi körbe gyakori a válás..mindegy hány fős lagzi volt.

Azt mondtam csodálatos , ebben nincs semmi rossz gondolat.

Attól. hogy nem vagyunk házasok épp úgy tiszteljük egymást, együtt küzdünk a gondokkal stb stb...

42. b73e24f31f (válaszként erre: 36. - Ami.)
2011. okt. 15. 18:44

Szerintem ezt nem lehet ilyen egyértelműen és kategorikusan kijelenteni, hogy ha eddig nem tette akkor nem is fogja. Látod volt itt olyan, lejjebb olvashatod, akit 10 év után jegyeztek el. És különben is ha nem teszi meg akkor mi van? Tényleg nem azt az évet írjuk már, amikor két ember nem lehet együtt csak házasokként, kicsit haladni kéne a korral!

"ha az első 3 évben ő nem érzi úgy h velem szeretné összekötni az életét,és ezt vállalja esküvőstől mindenestül,akkor sztem nincs egymás mellett keresnivalónk" Ez meg milyen már? Akkor te nem is a párodat akartad, hanem a gyűrűt, nem? Ne haragudj, de ez az utolsó mondat ezt sugallja.

41. necska (válaszként erre: 36. - Ami.)
2011. okt. 15. 18:43

Amit írtál én ezt nem is tudtam!Én a párommal lassan 2 éve vagyok együtt.

Márciusban ismertük meg egymást, és májusban már megkaptam életem első május kosarát.Karácsonykor megkérte a kezem.Soha egy szóval sem erőltettem a dolgot, de még csak fel sem hoztam neki.Éreztem belül, hogy készül rá, és kíváncsi voltam jók e a megérzéseim, és így volt.De azért bármennyire is számítottam rá, meglepett, és olyan jól esett!Alig bírtam ki sírás nélkül.Mindig erre vártam, hogy lesz valaki, aki saját maga szándékából dönt így!

Igaz esküvő nem volt még, és tervben sincs.Én nem vágyom rá.Azt szeretném, ha egy nap hazajönne, kézen fogna, és már vinne is:-)

De ezt is rábízom, az ő döntése lesz.Ha pedig nem következik be, én akkor is boldog vagyok!

40. b73e24f31f (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2011. okt. 15. 18:39

Szerintem sem azért tartunk ott ahol tartunk, mert vannak olyanok, akik nem házasodnak össze! Azért régen nagyobb hagyománya volt a házasságnak is, mint most. Például csúnyán néztek arra aki házasságon kívül szült meg ilyenek, és a válás sem volt ilyen egyszerű, mint most. Ma már ez nincsen, ezért az emberek nem házasodnak feleslegesen, nincs társadalmi nyomás. Na meg ott van az élettársi kapcsolat, olyan mint a házasság.

Nem azt mondom, hogy nem kell összeházasodni, sőt! Viszont azért nem kell, hogy aztán 1 év, vagy akár pár hónap múlva elváljanak!

Egy tanárom mondta és tök igaza volt szerintem, hogy ő alapvetően házasságellenes, viszont bármikor elvenné a párját ha arra kérné, pontosan azért, mert nem érdekli a papír és semmit sem változtatna meg és ez jó :) mert akkor van igazán értelme a házasságnak, amikor már nincs értelme...értitek? Én értem :)

39. Ami.
2011. okt. 15. 18:37

2 éve vagyunk együtt,1 éve házasok...ez nem jelenti azt h 10 év múlva is így lesz,de azt sem,h nem.

Nem értem a flegmaságod,együtt vagytok 13 éve éve,remek,gratulálok...nekem ha csak 5 lesz is örülök h így volt az az 5,és azt a napot sose felejtem el,és szeretném újra átélni.Te nem ez a típus vagy,oké..senki nem kötelez rá.Én minden nap királynőnek érzem magam,de az akkor is más volt,imádtam a ruhámat a gyönyörűen díszített termet,a csodálatos tortákat,mindent.100fős volt..ha megéljük a 10.fordulót,újra lagzi lesz,bár lehet h csak a fele néppel.

38. zoknis kacsa (válaszként erre: 36. - Ami.)
2011. okt. 15. 18:30

húú egész 3 vagy 4 éve együtt vagytok..csodálatos.


Olvasd el az indító hozzászólást, arról volt szó , hogy ő "azt" hitte és nem.Hát ő az a típus , aki nagyon akarja.

Van ilyen is, meg olyan is , akinek nem számít.

37. 04e95f637a (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2011. okt. 15. 18:27

Nagyon igazad van!!!!


Hmm...hogy is fogalmazzak?Szóval vannak ilyen nők,aztán a pasijuk sikítva menekül!Talál egy egyedülálló nőt,aki az égegyadta földön nem akar házasodni,csak egy jól működő kapcsolatot!Amint kialakulnak az érzelmek,ezek a pasik megint sikítva menekülnek,mert azt hiszik,megint KÖTELEZI őket egy nő ilyenekre!Nem mondom,hogy minden nő emiatt szingli,de egy rakat igen!!remélem érthető,mert ma nem vagyok jó fogalmazásban :/

36. Ami.
2011. okt. 15. 18:20

Ajajj,fajulnak az indulatok.Az én szerény véleményem,h akit az első 2-3 évben nem jegyeznek el,nem is fognak!Vagy csak kényszerből,mert piszkálja a csaj.És ezt kutatás is kimutatta,mivel az első évek a legizgalmasabbak tüzesebbek,ha ekkor nem érzi a vágyat rá a fiú később se fogja.

Mi 3 nap után összeköltöztünk,hamar kiderült,minden passzol,megbeszéltük h 2 év múlva összeházasodunk,tavaly májusban épp egy szép menyasszonyi ruhát dicsértem,és mondtam h én is most akarom,a válasz,akkor legyen most:)Május végén elmentünk a Plitvicei-tavakhoz,ami nekem volt az ő szülinapjára az ajándékom,nem tudta hova megyünk,reggel keltettem h szedje a cuccát,és ott a nagy vízesés alatt felhúztuk a gyűrűket:)Juli 10 esküvő,szülinapom 9.e.Ennek már több mint 1 éve,ugyh mi nem vártunk éveket.És ennek nagyon örülök.És aki azt mondja h szépen el is válnak,igen meglehet,de csak azok akik házasság nélkül is különmennének.nem tudom átérezni azt a problémát,akik sovárognak a gyűrű után,én akartam megkaptam..ha nem kaptam volna meg,vagy ő nem érezte volna így,kapott volna még 2 évet,ha az első 3 évben ő nem érzi úgy h velem szeretné összekötni az életét,és ezt vállalja esküvőstől mindenestül,akkor sztem nincs egymás mellett keresnivalónk.Nah most engem is lehet szidni.

35. zoknis kacsa (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2011. okt. 15. 18:19
figyi meg kel várni mi lesz később, mert a mézeshetekbe könnyű mindenfélével vagdalózni:)
34. mothertiger (válaszként erre: 22. - Lara20100617)
2011. okt. 15. 17:57

A "baromság" szó használata, meg a feltételezésed, hogy nekünk nem kérték meg a kezünket, vagy nem is vennének feleségül üti azt a kijelentésedet, hogy senkit nem akartál megbántani. Engem igenis megbántottál.

Nem beszélek baromságokat, és azt hiszem kikérhetem ezt a többiek nevében is, mert nem hiszem, hogy miattunk tart ott a társadalom, ahol tart... Kicsit gondolkozzál már el, mielőtt ilyeneket leírsz. A sima "ja és ezzel nem akartam senkit megbántani" kicsit kevés azokhoz a kemény szavakhoz, amiket a fejünkhöz vágtál. Kicsit érzékeny vagyok? Meglehet.


Nem számszerűsítem, hányszor kérte már meg a párom a kezemet, hányszor beszéltünk már erről, de legyen elég, hogy nem egyszer. Ha feljön a téma, még mindig tartja az ajánlatát, ami mögött nem csak az üres szavai vannak, hanem 9 év EGYÜTTÉLÉS után is szeretet/szerelem. Együttélésünk semmiben sincs lejjebb a házasságnál, mert ugyanúgy küzdünk az együtt maradásért egymás mellett, mintha házasok lennénk. Nem vesszük félvállról a problémákat, "dolgozunk" a további együtt töltött napokért, hónapokért, évekért. Mi sem pakoljuk össze egymás cuccát hétről-hétre, bár megtehetnénk, hiszen nincs papír, ami összetartson! Így is "működünk, élünk". Együtt, egymásért. Hadd maradjon már meg nekem - és a hozzám hasonlóan gondolkodóknak - a jog, hogy így érezzünk!


Ha pedig további magyarázatra van szükséged, megadom.

A környezetemben emberek mennek férjhez, nősülnek meg, és ugyanilyen szépen el is válnak... Nem egy általam ismert párt láttam turbékolni, aztán pedig marni egymást, mint két veszett kutya - házaspárként. Persze válás lett a vége. Ezek mind lúzerek lennének, akik nem tudnak küzdeni? Bánja kánya... Engem nem érdekel. Annyi biztos, hogy engem meggyőztek: jobb más kárán tanulni!

Ez így nekem oké, mert nekik fáj, nem nekem.

Aztán van az állam, aki csak elvesz dolgokat tőlünk, mihelyst házasságot kötök valakivel. Neked talán fillérek, sokaknak pedig az élet. Ebbe nem megyek bele, mert ez egy politikamentes oldal, ha jól tudom. Akkor felejtsük is el ezt a pár sort...

Igen, nekem sértő, hogy olyan emberként tekintesz ránk, mint akik rombolják a társadalmat. Te hol élsz, de komolyan? Tényleg a "házasságellenesek" miatt tart itt a társadalom? Ez az én olvasatomban is nem gyengén bántó.

Legyél boldog menyasszony, és legyen boldog a házasságod is majdan. De ne bocsátkozz a közeljövőben ilyen sarkalatos véleménynyilvánításra!


Az, hogy nem értesz egyet más életszemléletével, az nem jelenti azt, hogy rámondhatod: "baromság". Szerintem meg az a "baromság", amit te mondasz. Csak mert nem vagyunk egyformák.

Még jó...


Én meg most, hogy ne bántódj meg, odavágok egy ilyet, hogy bocsi, azt' jóvan.


Te megbocsátasz?

33. simple (válaszként erre: 32. - 04e95f637a)
2011. okt. 15. 14:52
Fölösleges is lenne, szerintem úgysem értené meg.
32. 04e95f637a (válaszként erre: 31. - Simple)
2011. okt. 15. 14:50
biztos vagyok benne!na tovább nem folytatom a gondolataimat,mert csúnya vége lenne!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook