Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor köteles anyagilag gondoskodni a gyerek a szülőről? fórum

Mikor köteles anyagilag gondoskodni a gyerek a szülőről? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 12. 09:18

Nagyon sok mindentől függ az, hogy a gyermek egyáltalán kötelezhető legyen a szülőtartásra.

Józan paraszti ésszel nem gondolnám, hogy kötelezhető lenne a gyerek fizetni a magát ellátni nem tudó, ámde magasabb színvonalra igényt támasztó szülő költségeit.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. febr. 12. 09:17

Jól tudod, a milliót le kell pengetni, intézete válogatja, amit soha és senki nem kap vissza, ha netán a bentlakó x hónap múlva el is hunyna.

Több tényezős ez, mert nem mindegy, hogy 50 ezer forintos nyugdíjból vonják a 80 %-ot, vagy 5 milliósból.

Azért nem lehet erre itt korrekt választ adni.

2023. febr. 12. 09:13

Ez majd attól függ, hogy mi van a szerződésben!


Amikor az ingatlan árát dobják be, akkor ki kell fizetni x összeget, amit ők gondolnak, hogy elegendő a lakhatásra+ellátásra, azaz nem havonta fogják vonni, sőt! ha jól gondolom, akkor az ingatlan ára a lakhatást fedezi, utána az ellátás a nyugdíj 70-80%-a lesz.

Az ilyen otthonok a jobbak (luxus).


Illetve van ahol van a várólista, ha bejut, akkor a nyugdíja x százalékát az otthon kapja az ellátásra.


De mindenképp érdemes a helyszínen érdeklődni minden után.


Az biztos nem opció, hogy majd az ingatlan árából, ami egy számlán van vonogatják!

2023. febr. 12. 09:10
Nem gondolhatod. Miattam te ne aggódj, megnyugtatlak, boldogan élek!
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. febr. 12. 09:08
Hát ha az is megfelel egy intézménynek hogy a ház ára számlán van és abból vonogatnak havonta az jó. Bár így is felmerülhet az a kérdés, mi van ha az öreg tovább él, mint ameddig a pénz kitart.
8. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 12. 09:05

Semmit nem fognak addig vonni a gyerektől, amíg a szülő nem indít eljárást vagy mit. Hasonlóan a gyerektartáshoz.


Én azt gondolom, hogy ha szülő be akar költözni egy otthonba, akkor olyanba fog beköltözni, amit ki tud fizetni pl. az eladott ingatlan árából vagy a nyugdíjából havonta.


Senki nem fog vele szerződést kötni úgy, hogy a hiányzó összeget majd xy fizeti, ha van kedve és van miből...

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. febr. 12. 09:01
A 4-est neked akartam írni bocs.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 12. 08:58
Hogy melyik oldalon állok, nem a te ügyed. Nem ismersz minket, így nem tudod milyen a kapcsolatunk, és közöd sincs hozzá. Továbbá a véleményed se érdekel. A feltett kérdésre várom a választ minősítgetés nélkül attól aki tudja.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 12. 08:51
Csak érdemi választ várok. Köszönöm. Aki nem tudja a választ, ne szaporítsa a szót.
2023. febr. 12. 08:50

Még semmit.

Szülő intézménybe akar költözni. A költségeket nem tudja majd fizetni. A szülőről való gondoskodás kötelező. A kérdés, a gyerektől akkor is vonja az intézmény az ellátás díját ha nem a legolcsóbb állami otthonba megy hanem színvonalasabb helyre? Mondjuk nyugdíjas otthonba aminek nagyobb a költsége.

2023. febr. 12. 08:48

Nem tudom melyik oldalon állsz.


De annyira gusztustalannak tartom, amikor szülőtartásért sírnak.


A gyerekem nem kérte az életet, kötelességem felnevelni, mint ahogy ha van eszem, kötelességem a jövőmről gondoskodni.


Kérdésedre válaszolva, luxus helyet a szülő, ha önmagát sem képes eltartani, milyen alapon is követelne?


De kérdéseddel fordulj az önkormányzat szociális osztályához, akik teljes körű felvilágosítást adnak.

2023. febr. 12. 08:45

Mit vonnak a gyerektől?

Én ezt nem értem...

2023. febr. 12. 08:33
Csak akkor vonnak a gyerektől ha a szülő a legolcsóbb öregek otthonába kerül és azt nem képes fizetni, vagy akkor is, ha a szülő színvonalasabb intézményt, mondjuk nyugdíjas házat választ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook