Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor és kitől tanultál meg főzni? fórum

Mikor és kitől tanultál meg főzni? (beszélgetős fórum)


94. zena01
2006. szept. 25. 20:33
Szakácskönyvből, anyutól.
2006. szept. 21. 12:51
6 éve tudok főzni, szakácskönyvől, barátnőtől, anyutól, nagymamától, szerelmemtől tanultam.
92. monee1
2006. szept. 21. 11:23

Sziasztok!


Megkérdezem ezen a fórumon is, hátha tud valaki segíteni:)

Ugyan is ma csinálok először házilag gyrost, és nem kaptam hozzá öntetet.


Ha valaki tudja hogy kell csinálni írja le nekem lécci,lécci:))


Köszke: Móni

91. kisgé
2006. szept. 21. 09:35
Főleg magamtól, de láttam apámat, az exemet, nem is tudom. Szeretek főzni, ezért érdekelt. Anyu is segített azért, de ő nem szeret főzni.:))
2006. szept. 21. 08:29
innen-onnan,mesterszakacstol,de hogy mikor -reg volt mar nem is emlekszem ra:)))
89. Ekka
2006. szept. 20. 13:47

Viszonylag korán.. 14 évesen már főzicskéztem. Hogy kitől tanultam? Anyutól, ha nem volt otthon maradt a szakácskönyv..

Múltkor jót nevettem:D Mondom az én Édesemnek, hogy mondjon legalább egy jó tulajdonságot amivel rendelkezem. Erre Ő: Jól tudsz főzni...:-))))

(igaz ez nem tulajdonság volt, de jól esett:D )

2006. szept. 20. 13:34
Esküvő után tanultam meg főzni. Anyukám sokat segített, és szakácskönyvet is vettem.
2006. szept. 18. 10:48
A szakácskönyvből,12 évesen.Alkohol-beteg édesanyám állapota ekkorra már nem tette lehetővé,hogy főtt-vagy egyáltalán bármilyen-étellel örvendeztessen meg bennünket,ezért a helyébe léptem.Azóta már kinőttem a szakácskönyveket,fejből is megy.De az új receptekre vevő vagyok.Szeretek főzni.
86. nixe
2006. szept. 17. 19:05
Az esküvő után vettem egy szakácskönyvet, aztán sokat. Most már van kb. 350 db. Közben megtanultam főzni is.
2006. szept. 17. 13:51
Még elég kislány koromban,de nagyon érdekelt is a téma.Igazán csak hetedikes koromban kezdtem el főzőcskézni.Anyukám korházba került, és én főztem,mert én voltam a nő a háznál.De a mainapig nagyon szeretek sütni,főzni.
84. emilia
2006. szept. 17. 11:04
A saját konyhámon és inen onan kapott segitségel és szakácskönyvből.
2006. szept. 15. 13:05
félig meddig anyutól, de sose álltam oda, hogy csináljam. 15 éves voltam, amikor elutaztak 1 hétre. a hűtő tele volt alapanyagokkal. rántottával kezdtem. mire hazajöttek húsleves volt pipipörivel, de ki is ürítettem a hűtőt rendesen :D
82. nviky
2006. aug. 24. 14:21

Engem anyukám próbált, nem sok sikerrel.

Aztán összeköltöztem a kedvesemmel és szakácskönyvől nagyjából megtanultam, amikor meg nem volt kedvem, csak felhívtam anyut, mondja el hogy kell csinálni :)

2006. aug. 24. 11:54
Kiskoromban édesanyám tanított, de azt annyira nem szerettem és aztán 19 évesen albérletbe költöztem, ahol aztán úgy hirtelen megjött a kedvem hozzá.Volt egy periódusom, amikor a szállodában dolgoztam, amikor nem volt igazán időm, kedvem és energiám a főzésre. De most nagyon nagy kedvem van és nemsokára megyek is készíteni egy jó kis palacsintát, de kizárólag update-eset.
80. bibed
2006. aug. 23. 22:24
Nem is tudom, hogy mikor. Annyira automatikusan belém ivódot, hogy mire felnőttem (16-18)már szinte mindent tudtam főzni. Imádok sütni, főzni. A családom is imádja, mert hál' Istennek remekül csinálom. Néha én is meglepődőm magamon, hogy mikre vagyok képes. Sokan mondják, hogy ők ezt nem tudnák megcsinálni, de szerintem kellő odafigyeléssel és némi akaraterővel mindenki ki tudja hozni magából a legjobbat.
2006. aug. 16. 15:36

Kislány koromban édesanyám tanítgatott, aztán egyik nyáron, 13 éves voltam, úgy döntöttek, hogy lemondják a konyhán az ebédet, főzzek nekik én.(Már évek óta minden nyáron vérhast kaptak a munkahelyi ebédtől. Ez a 60-as években volt, és a fiatalok most biztos nagyon elcsodálkoztak!)

Annyi könnyebbségem volt, hogy anyu mondta meg mi legyen az ebéd, és előtte este átbeszéltük, hogy kell csinálni. Másnap délelőtt nekem kellett hozzá bevásárolni, 14.30-ra értek haza a munkából, addigra kellett megfőznöm.


Mondanom sem kell, hogy remek iskola volt!

78. Linde
2006. aug. 16. 15:25

Vettem egy olyat, hogy Vilma néni háztartási tanácsadója. Szerintetek milyen?

Megtanulok így főzni?

2006. aug. 16. 15:17
Mindenkitől ellestem valamit, legtöbbet az anyukámtól, de kreatív vagyok, sok receptet kitaláltam, melyekkel nagy sikerem van.
76. zse pi
2006. aug. 16. 10:25

Úgy főzök, mint az anyukám! legalábbis az alapokat tőle lestem el az évek folyamán.

Szeretek kotyvasztani, szeretem a konkrét ízeket, a fűszereket keverni. Ritkán szoktam szakácskönyvet használni, csak az alapok miatt,ha új dologba vágok. Álltalában a fantáziám után főzök. Aztán, ha beválik, akkor megjegyzem, és mindig ugyanúgy csinálom.

2006. aug. 15. 21:38
Állitolag velem született tehetség.6osztályos koromba már tudtam hogy szakács leszek.Igy is lett.4osztályos koromban főztem először paprikás krumplit!
74. mociscsaj (válaszként erre: 71. - Kathy)
2006. aug. 14. 23:04
Kathy, LOL
73. mociscsaj (válaszként erre: 70. - 7e433abb8e)
2006. aug. 14. 23:02

Ja persze hogy tudom! :-DDDDDD

ilyesmire gondoltam en is!

Nehez elkepzelni, hogy egy normalis hapsi erre azt mondana, hogy "Mi a franc?" "anyukam, kofogytunk a tanyerokbol?" :-DDDDDD

72. roxy@
2006. aug. 14. 22:34

Nem tudom,valahogy magamtol meg anyukámtol.Ha valamiben nem vagyok biztos,akkor felhívom anyukámat és megkérdezem töle. Hogy jól csinálom?

Ja és hogy mikor keztem?Kb:6-7 éve.

71. Kathy
2006. aug. 14. 21:17
Az sem rossz Moncha, ha teli esten raulsz a radiatorra es ha a parod megkerdezi, hogy miert ulsz rajta, akkor azt valaszolod, hogy: Edesem, csak melegitem a vacsoradat.
70. 7e433abb8e (válaszként erre: 66. - Mociscsaj)
2006. aug. 13. 23:21

:)))


Tudod, könnyű ám a helyzet.

Amikor otthon várod mondjuk az estét, aztán ráfekszel az étkezőasztalra, vagy az ágyra úgy hogy előtte magadra pakoltál mindent.


Jót főztem? haha:)

2006. aug. 13. 23:05
Egyedül szakácskönyvböl kb.3éve
2006. aug. 12. 18:50
Szeretek és tudok is főzni. Sőt apukám jobban szereti az én főztömet, mint anyukámét. Szerinte sokkal ízletesebb :))
67. Venes
2006. aug. 12. 07:20

Előjöttbennem egy álomkép, egy szakácskönyv.

Nagyon szeretek sütni-főzni és elég egyedin, fűszeresen teszem ezt. Minden receptbe belenyúlok, kivéve talán a sütikébe. Jobb főzni.

Tényleg kellene egy szakácskönyv, legalább eltudnám magam valamivel foglalni, bár lehet hogy a suli is éppen elég...:/

Csak egy a gondom, hogy manapságelég sok új kapható, mert egyre többen kedvet kaptak a főzéshez-nem mintha baj lenne-, így nem tudom, hogy hogyan tudnám majd népszerűsíteni.

Erre valakit tud valami ötletet?

66. mociscsaj (válaszként erre: 65. - 7e433abb8e)
2006. aug. 12. 06:54
Csajszikam, azt te is tudod, hogy minden kaja jobban izlik ha "szepen" va felszolgalva! Jo idobefektetes ha magaddal foglalkozol inkabb! :-)))))
65. 7e433abb8e (válaszként erre: 64. - Mociscsaj)
2006. aug. 11. 17:50

Te, én ma magammal voltam elfoglalva, nem a receptekkel hehe :)))


Írjátok csak őket, majd megnézem itt a tárat, oszt a fejemre öntik.

Mondom konyha leégetésében és gázgyújtásban, mellévágásban mindenben jó vagyok én.


Na, most megyek főzök egy kávét, mert most nem néz senki. És nem vagyok szégyenlős :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook