Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik egy ház tartozékai eladáskor? fórum

Mik egy ház tartozékai eladáskor? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
58. Channa* (válaszként erre: 14. - Scherlock)
2022. máj. 18. 21:07

Nem tart semeddig:D

Én pl. kihúzom a konektorból a madzag végét és a kicsavarunk néhány csavart és már kint is van;)

57. Channa* (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2022. máj. 18. 21:06
Remélem az enyémből is kipakolnak mindent. Kicsit félek, hogy ott hagyják a sok sz gaztűzhelyet, páraelszívót meg igazából mindent, kamerás csengő sz@rt én meg fizethetek majd, hogy elvigyék, illetve dolgozhatunk, hogy ki legyen pakolva...
56. Channa* (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:03

Nem vagy az!

Mi úgy csináljuk, hogy minden helységben fog lógni a plafonról 1 foglalat és esetleg ha van hagyományos izzónk még, akkor azt beletekerünk, de a drága izzóink sem maradnak.


Lehet, hogy szarrágásnak tűnik, de egy-egy izzót 2-3 Ft-ért veszek, így nem lenne olcsó pótolni az itthagyottat. Szerintem annak is örüljön a vevő, ha lesz izzója.

55. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:00

A szerződésre figyelj eladáskor!


Mi nem tettük és bele van írva, hogy az összes beépített bútor a tartozék, így itt maradnak a szobákban lévő gardróbszekrények, konyhabútor, fürdőszoba bútor, és persze a vavőnk szeretne még több dolgot megkapni, természetesen ingyen, de a többinek ára van.


Tehát, a mennyezeti lámpákat vidd nyugodtan.

Illetve, régen volt a gáztűzhely az önkormányzati lakások tartozéka ez már elavult.

Kérdezd meg az új tulajtól, hogy kifizeti e, mert csak akkor hagyod ott. A hűtő és egyéb gépek ugyan így.

Én se hagyom itt sem a hűtőt, sem a mosógépet, sem a mosogatógépet, sem a sütőmet és főzőlapomat.

A páraelszívót is fizesse ki.


Azt nem tudom, hogy milyen a kamerás csengő, de ha nincs a falba, akkor simán viheted.


Mi is leszereljük a lámpákat is. Senki nem kényszeríthet arra, hogy itt hagyjuk, hiszen ez esetben nekünk kellene újra megvennünk.


Tehát, visszük a lámpákat, a gépeket, az étkezőbútorunkat, az ágyainkat, kanapékat, foteleket, TV-ket és szinte mindent.


Amit itthagyok szt fent írtam, és ezt is csak azért, mert ezek beépítettek, a többi jön velünk, bár szóba került, hogy valamennyit ad a hűtönkért, de erre azt mondtam, hogy 1 éves a hűtőnk, amit ugyan 136 ezerért vettünk, de most ugyan ez 200 ezer. Ha ennyit nem fizet, akkor visszük. Miért is nekem kellene majd az x összeget kipótolnom, mert ő nem akar a vásárlással szórakozni?

54. andi6020 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:58
Te szellemileg sérült vagy?
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - K-né Zsóka)
2022. máj. 18. 20:41

Azért ilyenkor odairják, hogy bútorozva, mindennel együtt is eladó.Nem?

Mi csak az ingatlant hírdetjük, illetve nem is mi intézzük, ingatlanos teszi a dolgát.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - K-né Zsóka)
2022. máj. 18. 20:38
:) köszönjük :)
51. K-né Zsóka (válaszként erre: 48. - Amaunet)
2022. máj. 18. 20:38
Ezzel csak az a gond, hogy nagyon kevés ember árul üres házat. Általában berendezett házak vannak lefényképezve, így leginkább csak a leírásban (ahogy te is írod)szerepelhet, hogy csak és kizárólag az ingatlan eladó.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Amaunet)
2022. máj. 18. 20:37
Tehat ki kellett volna pakolni a pecot? Ebben lakunk, azt te érted? Adtál már el házat? Vettél már házat? Vagy csak itt okoskodsz.?
49. K-né Zsóka (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:36
Ingatlant árulsz, nem ingóságot. Amihez ragaszkodsz ne hagyd ott és kész. Sok sikert az eladáshoz!
48. Amaunet (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:33
Akkor leírom még egyszer. Amiben a vevővel megegyezel, amilyen leírással, képekkel becsalod a vevődet azt kínálod neki.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2022. máj. 18. 20:28

Akkor nekifutok mégegyszer. Felsoroltam pár dolgot, hogy ott szokták e hagyni vagy sem, vagy hogy működik a dolog.

Nyilván a fürdőt se fogom szétverni, 2 éve lett felújitva, a csatorna rendszerrel együtt, mert az is szar volt.

Ingó dolgokról beszélek, nem konvektor, bojler meg stb.

Azért meg bocsi, hogy közel fél millióért vettünk magunknak fain mennyezeti lámpákat és bizony vinném. Panelt se veszel csillarokkal.

De itt már szarrágó vagyok meg cigánykodok. Senkit nem sértegettem, normális válaszokat vártam. Ti meg, hát hagyjuk hogy beszéltek itt az emberrel. :(

46. aileron44 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:17
Nekem tetszik az is amit belinkeltél :D
2022. máj. 18. 20:16

A gépészetet is illik bent hagyni. Bojler, konvektor, mosdó, mosogató, kád, zuhanyfülke.

De általában meg kell egyezni a vevőkkel.


Volt olyan vevőm, amelyik a nappali szekrényeket kérte, hogy maradjanak.

44. andi6020 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:15

Azt, amit eladásra hirdetsz.

Mit nem értesz ezen? Nincs olyan, hogy kötelező csengő, budi, csillár, stb.


Még az ablakok is hiányozhatnak, ha úgy árulod, hogy ház ablakok nélkül.

43. Amaunet (válaszként erre: 32. - Timycat)
2022. máj. 18. 20:12
Így van. Végülis több milliót fizetnek egy házért. Én néhány 10 ezres lámpán nem gondolkodnék. Örülni kéne, hogy el tudja adni.
2022. máj. 18. 20:09

A linket csak azért tettem be , hogy nem hagyományos csillárok, de nem is ilyen mint a linken, bocsi h nem kerestem melyebben a neten. Összességében kb fél millióról beszélünk, de ez lényegtelen.


Itt mindenkiből dől a jó indulat, talán 2 ember írt értelmeset! A többieknek nem jött át a kérdès lényege. Sajnálom, hogy ilyen emberek vannak.

41. aileron44 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:09

Amit a hirdetésben megjelöltél, szerintem ebben nem igazán van szokás jog.


Ha fair akarsz lenni, amikor megnézik a házat, megmondod mi nem képezi az eladást :D

2022. máj. 18. 20:05

Nem trollkodok.

Erdekelt, mit KELL KÖTELEZŐEN EGY CSALÁDI HÁZBAN HAGYNI ELADÁSKOR!

39. Scherlock (válaszként erre: 36. - Timycat)
2022. máj. 18. 20:00
Én a régi alu' vezetékeket is visszagyepálnám a falba...
38. Scherlock (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 20:00

Épp most csaptam a homlokomra.


Ha ez neked drága, akkor mi az olcsó!??? :DDD


Ez nem is ár.


Figyelj! Ha ezen múlik, hogy eladodjátok-e a házat, maradjon inkább rajtatok.

37. andi6020 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:55
Én ezt akkor is otthagynám, ha a vevőnek nem kellene :D
36. timycat (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:54

Gondolom a csengőkapcsolót is külön nektek hozták kérésre és pótolhatatlan ezért kell visszacserélni a régire 😂


Vízcsöveket nem cserélitek vissza a régire? Vagy a gázkazánt?

35. bnedora (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:54
A lámpa nem tartozék, szerintem. Nyugodtan elvihetitek, csak közöljétek a vevővel. Az, hogy a vevő sötétben látni fog v. sem, az az ő baja. Amennyiben mégis ott szeretnétek hagyni, és kell nekik, akkor számítsatok fel nekik árat érte.
34. aileron44 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:52
Vidd nyugodtan :D
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Timycat)
2022. máj. 18. 19:48

Jah, és esetleg mi kuksoljunk sötétben, mert amit veszünk elvisznek mindent?

Nem..a mi lápáink ugyan nem antikok, de külföldről hozták mindet, kérésre. Nem olcsók.nem gondolom, hogy eladnám, mert ilyeneket már nem tudok szerezni, és ennyi.

32. timycat (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:42

Baszki 🤦‍♀️ Számítsd fel az árba azt jó napot. Én biztos nem c.gánykodnék ilyeneken.


Egyetlen egy lakásból hoztam el egy csillárt, de az többszázezer forint értékű volt, antik műalkotás. N olyan hogy veszek majd helyette másikat. Rögtön a legelején ki lett kötve, hogy az nem az ár része. Minden más ottmaradt.

31. bnedora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:39
Nem olvastam a hozzászólásokat, de szerintem az, amiben megegyezel a vevővel. Gondolom gázóra, villanyóra hozzá tartozik, azt nem szokták elvinni.
30. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 19:38

Amit akarsz.

Én mikor legutoljára eladtam ingatlant, mindent benne hagytam. Minek vittem volna el?

Bútorok, gépek, függönyök, kanapé minden oda volt szabatva, vásárolva.

29. andi6020 (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 19:31
Tartalék kulcsok? Minek? Alap, hogy az ember zárat cserél, ha lakást/házat ilyesmit vesz.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook