Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik az ínhüvelygyulladás tünetei? Elmúlik magától vagy muszáj dokihoz mennem, ha igen milyenhez? fórum

Mik az ínhüvelygyulladás tünetei? Elmúlik magától vagy muszáj dokihoz mennem, ha igen milyenhez? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. gyöngyszemü (válaszként erre: 26. - Barbarabus)
2009. márc. 30. 23:30
Amíg nem dolgoztam mert kezelésekre jártam, meg kenegettem... tök jó volt, azthittem hogy segített, és végre meggyógyúlt. De nem! Mihejt megint dolgozni kezdtem, és használtam a kezem újra előjött még aznap, (sokat sírtam miatta)! Mivel a munkám megkívánta hogy használjam a kezeimetm, mert fizikai munkám van, nem halogathattam! 10éves koromtól éreztem, 29éves koromig húztam halasztottam, (Éjszakánként volt a legszőrnyübb, ha lett volna nálam egy balta levágtam volna, úgy zsibbadtak az ujjaim a tenyerem, égett, minha parázs lett volna benne). Nameg aztse tudták a dokik hogy milehet a baj, a gerincemre gyanakodtak végig, elvittem az MRI felvételt az idegsebésznek, aki miután megnézte aztmondta: kérek egy csukló felvételt.. ott volt a baj!!! Remélem használ a krém, és nem lesz komolyabb baja a kezednek, deha nem javul javaslom kérdezz rá a dokidnál!!!
2009. márc. 30. 16:27

Flector-ral kenegetem! Köszi a választ! Megpróbálom minél kevesebbet használni a kezem! Egyébként mikor háton alszom, akkor nekem is jobban zsibbad!


Várok még 1 pár napot, hogy meglássam hogy használ-e a krém! És hát jövő héten lesz csak háziorvos! Remélem segít a krém!

25. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - Barbarabus)
2009. márc. 29. 17:45
Szia ha fáj, zsibbad, kérj egy EMG vizsgálatot ez egy ideg vizsgálat "árammal" NEM fájdalmas!! Lehet hogy alagút szindrómád van, ezzel megtudják állapítani.. (Carpal tunel) szindromának hívják, lehet hogy nem pontossan írtam! Nekem mindkét kezemen ez volt! Iszonyúan zsibbadt főleg ha fogtam valamit, és éjszaka ha hanyatt feküdtem.. Kezeltek minden félével, fisico terápia, krémek, úszás.. de nem használtak, míg végül egy doki aki erre specializálódott felismerte.. Így kiderűlt az alagút szindróma, a csuklóimat mütötte, azóta semmi bajom vele! A barátnőm is zsibbadásra panaszkodot... neki az alkarjánál műtötte a künyöke alatt.. Kérdezz rá az orvosodnál hogy neked lehet e ez!!
24. klenca
2009. márc. 29. 16:47

Flector EP kenőcs vagy tapasz

Ortopéd orvos ( beutaló kell)

Pihentetni, nem gyötörni

2009. márc. 29. 16:19

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy több mint 1 hete kínlódok a kezemmel. Tünet: FÁJ, zsibbad, ropog, (bár ez alap állapotban is)! Mivel suliba járok, és sokat gépírok is, ezért pár havonta kiújul! Fáslizom hideg vízzel borogatom és így enyhül,de amint megfogom a tollat, vagy a gép egerét, egyből elő jön!


Mit csináljak? Menjek orvoshoz?segítsetek, mert ez már kissé kibírhatatlan!!

22. Tacus (válaszként erre: 21. - Epi27)
2009. febr. 2. 08:14

Szia,


Az is lehet inhüvelygyuszi! Próbáld kenegetni. Nekm pl a zöld ben-gay szokott leginkább használni. Kicsit büdös ugyan de nagyon jó!


Ha nem segitenek a krémek, akkor irány a doki!

21. epi27
2009. jan. 29. 15:52

Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehet pontosan felismerni, hogy ínhüvelygyulladásom van? Ugyanis nekem a kézfejem az nem fáj, csak az alkarom, az is kicsit fentebb. Ha mozgatom a csuklómat, akkor is csak az alkarom fáj. Az viszont nagyon. Szerintem nem húztam meg, mert hetek óta fájdogál, de tegnap reggel óta egyre erősebben. A kezem gyönge, alig tudok szorítani, kicsit meg van dagadva. Ez mi lehet? Remélem nem ínhüvelygyulladás, mert gitározom, és az most nagyon nem hiányozna. :( Előre is köszi.

2009. jan. 25. 13:20

Nekem is elég gyakran előjön, de orvoshoz még nem voltam. Ilyenkor mindenféle kenőcsöket kipróbálok, amit ismerősök ajánlanak, és néhány nap múlva elmúlik, majd ismét előjön. Szörnyű érzés, az egész karomba kihat a fájdalom, és bedagad a kezem, fogni alig tudok.

Egyelőre tűrök.

2009. jan. 25. 11:11
Köszönöm jól van! Megműtötték november vége felé, a hüvelyk újj alatt felvágták és hejre rakták az int, ami nemtudott magától mozogni. Másfél hónap volt a gyógyulás. Nem fájt, a legjobb volt hogy hetekig felvoltam mentve a mosogatás alól! :-)))
18. Tacus (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2009. jan. 25. 06:03
Hogy van a kezed? Mit csináltak vele?
2009. jan. 12. 12:45
Nekem tavaly volt 2- szer egymás után,tavasszal akkor begipszelték , reumatologia, úgy tűnt elmúlott, aztán ősszel újra előjött, na akkor még jobban ideges voltam mert azt gondolták csak meg játszom , akkor anyukám állt a sarkára és mondta a háziorvosomnak, hogy jó lenne ha gipszelésen kivül kitalálnának valami újat, a műtétre azt mondta inhüvelygyulladáson nincs mit műteni.Akkor mi a megoldás hát mentem góckutatásra, ott derült ki, hogy a mandulám miatt volt inhüvelygyulladásom, kivették azóta semmi baja a kezemnek.
2008. okt. 28. 13:41
Ma elmentem az SZTKba megkérdeztem mehetek e a reumára beutaló nélkül, Nem, de ad időpontot:Nov 12. :-( Köszi nem, így mentem a sebészetre. Pattanó ujj, inhüvely gyuszi, műtét! De nemkértem belölle, egyenlöre Diclak tabletta és krém, pihentetés, fizikoterápia. Betegácsi. :-) Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, nélkületek még mindíg várnám hogy elmúljon magától. Üdv
2008. okt. 28. 05:28

Elmész a gyógyszertárba,vagy gyógynövény boltba veszel egy AMINOERG GÉL-t.Este bekened vele a kezed,vizesruhát rakst rá,és befóliázod folpackkal.1-2 nap alatt rendbe hozza.Napközben is használhatod,bekenheted vele,mert nem zsiros a gél.Nagyon tudom ajánlani mindenkinek,törés,

ficam,stb esetén.

14. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - C38e379cec)
2008. okt. 27. 17:48
Ezt kéne szerintem is tenni!
13. c38e379cec (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2008. okt. 27. 17:37
nem akartalak megrémiteni, de ne halogasd az orvost!
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2008. okt. 27. 16:34
Ne gondolj a legrosszabbra! Lehet, hogy nem is olyan komoly!
2008. okt. 27. 09:25
A Flektor tapasz sokat tud segíteni a helyzeten, de jobb lenne orvoshoz fordulni!
10. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - C38e379cec)
2008. okt. 27. 09:22
Hüha szépkis kilátások :-( Ezekszerint muszály leszek elmenni dokihoz. Vártam hátha magától elmúlik :-( Remélem se szuri, vagy mütét nem kell majd! Köszi a választ!
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Chocoblue)
2008. okt. 27. 09:16
Jaj! Sebészeti beavatkozás?? Nem szeretném!! :-( A tüneteket felsorólva mind megvan, hóropogás, duzzanat, ügyetlen vagyok vele, mintha béna volna, és csak a másik kezem segítségével tudom lehajlítani majd vissza. Köszönöm a részletes leírást! Elfogok menni a körzetihez!
2008. okt. 27. 09:10

Szerintem is fordulj dokihoz!


Nekem is volt. Elöször a háziorvoshoz mentem, aki adott beutalot a kézsebészhez. Végül a sebész megmütötte. Azóta semmi gondom vele.

2008. okt. 27. 09:01

Sajnos volt hozzá szerencsém. Gipsz, gyógyszr, kenőcs, borogatás, fizikoterápia, pihentetés/mert amúgy sem tudtam mozditani/, végül injekció segitett, azóta is áldom az orvos kezét amivel beadta:)))!


Mindenképpen fordulj orvoshoz.


Gyógyulást!

2008. okt. 27. 08:52
szia nekem volt iinhüvely gyulladásom. dagad a kezed , az alkar és nem tudsz vele fogni ,mert fáj. én vooltam sebésztől kezdve mindenütt, de egy reumatológus adott eg yjó krémet :GEROZÁN, ezt azt hiszema házi orvos is felírhatja. csak ez múlasztotta el. hiába gipszelték nem használt semmit.
2008. okt. 27. 08:46

Nekem a csuklómon szokott lenni, ha túlerőltetem. Olyankor zsibbad, bizsereg kicsit, merevnek érzem és fáj, ha mozgatom.


Pihentetéssel + fásli + gyulladáscsökkenttő és fájdalomcsillapító krém vagy gél kb. 1 hét alatt el szokott múlni.


Ha súlyosabb, akkor persze inkább menj dokihoz.

2008. okt. 27. 08:45
Nekem volt szerencsém hozzá! Elég fájdalams! Nekem a kezemmel volt gond, ilyenkor a csuklódtól az alkarodig sugározhat a fájdalom. Ha forgatod a csuklódat az is fáj, vagy nyomásra is. Picit be is dagadhat és keményedik is. Mindenképp menj el dokihoz!!! Én a háziorvoshoz mentem (belgyógyász), ő ír fel kenőcsöt (Phenilbuthazon, vagy hogy írják). Ha van kisgyereked ezzel lehetett az oltás után bekenni (nekem onnan is maradt).
2008. okt. 27. 08:44
A bal hüvelyk ujjam fáj, kb egy hónapja, :-( nemtudom behajlítani, ha nagynehezen betudom akkor roppan, és nagyon fáj, lüktet... Ma reggel már a többi ujjam is fájdogált. :-( Mi lehet ez? Hova fordúljak: körzeti, reuma:(beutaló kell e)?
2008. okt. 27. 08:42

Ínhüvelygyulladás


Összefoglaló néven a lágyrész reumatizmusnak nevezett kórképek csoportjába sorolható. Ide tartoznak az inak, ínhüvelyek, nyáktömlők, szalagok, izmok, bőnyék legtöbbször túlerőltetés következtében kialakuló betegségei. A túlerőltetés, mint leggyakoribb kiváltó ok, különösen igaz az ínhüvelygyulladásokra. Leggyakrabban az alkaron, az ujjak feszítőinek ínhüvelyén fordul elő. Vizsgálatkor, mely kivételes esetektől eltekintve egyszerű fizikális vizsgálat, a páciens fájdalomról számol be, helyileg nyomásérzékenységet észlelhet, esetleg duzzanatot tapinthatunk. Ha a gyulladásos savó elhanyagolható, mozgatáskor a képletek közti érintkezést hóropogás-szerű dörzsölés kíséri, melyet tapintáskor jól érzékelhetünk. A beteg érintett kezét ügyetlennek érzi, mozgáskorlátozottság alakul ki, jelentős fájdalom kíséretében. Nem ritka az ínhüvelygyulladásnak az a speciális formája sem, amit találóan pattanó ujjnak hívunk. Ilyenkor az érintett ujj tenyéri felszínénél a beteg behajlításkor még alig érez fájdalmat, de a pattanással kísért kiegyenesítést sokszor csak a másik kéz segítségével tudja megoldani. Az ok ilyenkor a gyulladás következtében létrejövő csomós megvastagodás az ínon. Az erős hajlító izom ugyan még átsegíti a csomót az ínhüvelyen, de a gyengébb feszítők erre már nem képesek.


Mit kell tenni ínhüvelygyulladás esetén?


Akut esetben (lásd szomszédasszony) legfontosabb a nyugalomba helyezés, melyet gipszsínnel, ma már hőre lágyuló műanyag sínnel, ezek hiányában rugalmas pólyával érhetünk el. Az esetek túlnyomó többségében elég szokott lenni az 1-2 hetes gyógyszerszedés (ún. non-steroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek), és egyidejűleg ugyanezen hatóanyagok kenőcs- ill. zseléformában való alkalmazása. Ritkán helyileg steroid injekció is szükségessé válhat, melyet minden esetben csak szakorvos adjon be! A betegség szempontjából jó hatású, s a beteg szempontjából szubjektíve is igen kellemes hatású a kenőcsökön kívül a gyulladáscsökkentő borogatás alkalmazása. A rögzítő sín eltávolítása után célszerű még a néhány hetes kímélet. Ha a betegség krónikussá válik, legfontosabb a kiváltó ok megszüntetése, egyéb betegség kizárása (TBC, pikkelysömör vagy sokízületi gyulladás). Ha túlerőltetés a kiváltó ok, azt célszerű megszüntetni, ha a felsorolt egyéb betegségek valamelyike, akkor az alapbetegség határozza meg a további teendőt. A túlerőltetés megszüntetésén kívül - szokványos esetben - ilyenkor már mérlegelni lehet terápiás röntgen besugárzás alkalmazását, vagy éppen valamelyik fizikoterápiás kezelés alkalmazását.


A fentiekben említett pattanó ujjnál kis sebészeti beavatkozás is szükségessé válhat, melyet ambuláns kezelés keretében is elvégeznek."

2008. okt. 27. 08:37
Kinek volt már inhüvely gyulladása? Mik atünetek, elmúlik magától vagy muszály dokihoz mennem, ha igen milyenhez?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook