Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


169. oandi5
2008. aug. 4. 12:25

Sziasztok!

Nekem egyáltalán nem vált be.Sőt!Egymerő pattanás-fájdalmasak is!-mindkét vállam,nem jött meg már három hónapja-ami szerintem nem normális állapot,valamint bedagadt az egyik lábszáram is.Szóval én minél előbb abba fogom hagyni.

168. 2ab728965c (válaszként erre: 165. - Narmiraen)
2008. aug. 2. 18:55
Szia, a Cerazette-t addig szedheted, amíg csak akarod, nem okoz panaszt, nem kell abbahagyni, csak ha más fog. gátló szerre szeretnél átállni, akkor.
167. Ivett73 (válaszként erre: 165. - Narmiraen)
2008. aug. 2. 16:05

Szia!

Én is a cerazette-tszedem. Nekem az orvosom azt mondta csak addig szedjem amíg szoptatok. Szerintem is menj el az orvosodhoz, beszélj vele.

166. moonlight1984 (válaszként erre: 165. - Narmiraen)
2008. aug. 2. 00:05

Szia!Nekem is maradt annak idején 1 és egy fél levél,beszedtem,semmi gond nem volt.Ugyanugy szedtem,gondoltam tuti így is véd,mert a hormonok a szoptatás után lassan tűnnek csak el az anyai szervezetből.De ha megkérdezed az orvosod,nyugodtabb lehetsz :-)

Egyébként van olyan is (épp ezen a fórumon azthiszem )aki még nem szült,és ezt szedi...ha neki jó,nem hinném hogy nálad gond lenne.

2008. aug. 1. 22:04

Sziasztok!

Nekem is cerazette-t írt fel a dokim. Szedtem is minden nap a szoptatás alatt. Most viszont kb. egy hete már nem szoptatok. A megkezdett levél gyógyszerem beszedtem végig. Van még egy teljesen új levéllel és nem tudom, hogy most mit tegyek. Ilyenkor várni kell, amíg megjön a mensim magától, vagy továbbra is szedjem minden nap? Igazság szerint nem szeretném kidobni ezt az egy levél tablettát, mert nem két fillér.

164. 2ab728965c (válaszként erre: 163. - Nyccyni)
2008. júl. 28. 20:17

Szia, mindenkire másként hat, csak akkor tudod meg hogy Neked beválik-e, ha kipróbáltad.

Nekem nem jött be, mert össze-vissza véreztem tőle, de ez nem jelent semmit, mert olyanok is vannak, akik probléma nélkül szedik.

Hatalmas előnye a csak progeszteron komponens ösztrogén nélkül, ezért szedhetik szoptatós anyukák is.

A bőrre nem tudom hogy mennyire hat.

163. nyccyni
2008. júl. 28. 13:37

Sziasztok! A Cerazetta nevű gyógyszert kaptam az orvosomtól. szeretném a véleményeteket kikérni. Mik a tapasztalatok? Hízlal? A vérzés hogy reagál rá? Ettől is szép lesz a bőr?

Köszi

162. 2ab728965c (válaszként erre: 161. - Marcim2008)
2008. júl. 20. 17:44

Szia!

Azt szokták mondani hogy 3 hónap a mesterséges hormonok kiürülésének ideje, gondolom ennél a szernél is így van.

2008. júl. 20. 09:10

Sziasztok!

A kisfiam már lassan 8 hetes. A 6 hetes kontrollon írta fel a dokim a cerazettet. Azt mondta előfordulhat, hogy a szedése alatt nem fog megjönni. Na ehhez képest: pont egy hete szedtem (tehát épp csak hatni kezdett volna) mikor megjött, ez volt 5 napja. Eddig(terhesség előtt), a 4-5. napra már mindig alig maradt a vérzésem. Mivel most inkább erősödni láttam, tegnap sms-ben rákérdeztem a dokimra mit tegyek. Sajna nem válaszolt, de én már este nem vettem be a soron következőt. Úgy vagyok vele nem kísérletezek magamon, hogy tabletta szedés mellett mikor fog elmúlni a vérzés (pont azért mert még csak a mennyisége sem csökkent). Viszont most azért jó lenne tudni mennyi idő alatt ürül ki a szervezetemből. Részben azért mikor várható a vérzés elmúlása, ill ha nem múlik el mikortól aggódjak, hogy valami más okozza.

2008. júl. 20. 01:06
Sziasztok, a cerazettel kapcsolatban én abszolút szerencsés vagyok. 6 hetes kontrollon írta fel az orvos, azóta szedem. Hízni nem híztam, a lányom most 22 hónapos és még este 1x szopizik, szóval ennek a rovására sem ment. Ja, és még azóta sem jött meg a menzeszem:-)(nem is hiányzik) A bőröm viszont nem túl szép, de kamaszkorom óta ilyen. Kíváncsi vagyok, ha abbahagyom a gyógyszert,akkor változik-e.(már tervezem, a szopival együtt, és valami másra akarok váltani).
159. barbidó (válaszként erre: 129. - Ssz)
2008. júl. 19. 23:18

Szia ssz!


Lassan azért nem lehet majd gyereked,mert kifutsz az időből!"mert nem állunk úgy"és,ha valaki egész életében nem áll majd úgy?!Ezen szerintem nem kell aggódni ,mert ,ha szerencséje van az embernek és ismerősök ,barátok is,nem kell mindent megvenni!Éppen a gyerek miatt lesz értelme hajtani ,sokkal több erőt ad,hogy ő tőlünk függ!Nekem ez a véleményem most ,mióta megszületett a kisfiam,régebben én is másképp gondoltam,de be kell látni ,az idő telik és nem biztos ,hogy pár év elteltével sokkal jobban áll majd az ember,akármennyire is hajt!Sajnos,ez van .....

2008. jún. 23. 11:55
Ez ennek a gyógyszernek az egyik legkellemetlenebb mellékhatása. Nálam 6 hónap után sem állt el a folyamatos maszatolás-vérezgetés, akkor hagytam abba. :(
2008. jún. 20. 19:50
Sziasztok! Hát én szinte 2 naponta vérzek a gyszertől, februárban szültem, és a 6 hetes kontrollon írta fel a doki. Elég kellemetlen. Na és hogy rendszeres mozgás+diéta mellett (dietetikus vagyok) sem normalizálódik a külsőm...Háttt nem is tudom.
156. chisca.adri (válaszként erre: 131. - Serry)
2008. jún. 19. 08:24
Szia az az érdekes hogy 3 hete kezdtem el szedni és már voltak fejfájásaim elég kellemetlenek.De ezelött soha még nem fájt a fejem.Akkor lehet hogy ez a tabletta okozhatta?????,
155. chisca.adri (válaszként erre: 144. - Krampuszka)
2008. jún. 19. 08:18
Nekem a nagyobbik lányom juliusban lesz 3 éves ö tavaly oktoberben szokott le a ciciröl.Amig szopott addig nem volt vmi jo étvágya.Most a pici 2 honapos.Na szoval ha már a kisbabád nem szorul rá a cicidre akkor szerintem más fogamzásgátlot is szedhetné!
2008. jún. 19. 08:14
Most a második lányom 2 honapos és most jött meg 3 hete és akkor elkezdtem szedni a cerazettet remélem nem esem teherbe.Nekem a dokim semmit nem mondott erröl.
153. chisca.adri (válaszként erre: 143. - Dórika79)
2008. jún. 19. 08:13

Szia az elözö gyermekem szoptatása alatt nem szedtem semmit és ugy is elhiztam.Amig szoptatunk ennünk kell hogy a szervezetünk ne szenvedjen hiányt.Azért elég energiát leszivnak a csöppségek!

Az a pár kilo lemegy majd.Ne izguljunk.

2008. jún. 19. 08:09
Nekem már harmadik hete hogy nem mult el teljesen a havim akkor azt mondjátok ez a fogamzásgátlotol van?
2008. jún. 19. 08:07
sziasztok jo regelt!Én még most kezdtem el szedni 3 hete.De ez mennyire véd a teherbeeséstöl?
150. lizi34 (válaszként erre: 149. - Krampuszka)
2008. jún. 8. 09:15
Köszi a válaszokat
149. Krampuszka (válaszként erre: 147. - Lizi34)
2008. jún. 7. 14:06
Nekem azt mondta anno a dokim, hogy az első hónapba nem árt, ha másképp is védekezünk (óvszer), mert akkor még nem 100%os a védelem.
148. Serry
2008. jún. 7. 12:37
Szia! Én úgy tudom 10 nap. Mintha ezt mondta volna a dokim mikor felírta. De nincs rajta ez a tájékoztatóján?
147. lizi34 (válaszként erre: 146. - Krampuszka)
2008. jún. 7. 12:02
Szia4Annyi a kérdésem még,hogy ha el kezdem szedni hány nap után véd.(mert van olyan ami 1 hét után)Köszi
146. Krampuszka (válaszként erre: 145. - Lizi34)
2008. jún. 6. 15:57

Szia Lizi!

Grat a kisfiadhoz :)

Én már egy ideje szedem. Nincs negatív véleményem, bár az elején kissé összezavarta a ciklusaimat. A szoptatást nálam nem befolyásolta, hiszen még mindíg szoptatok :) Ráadásúl nem is híztam tőle. Az első babámhoz (lányomhoz) képest -igaz ő nem akart szopizni (fejtem neki), szépen lassan mennek le a kilók is! Én csak most vagyok kicsit tanácstalan, mert nemtudom mennyire véd a gyógyszer így a szopi vége felé....

145. lizi34 (válaszként erre: 144. - Krampuszka)
2008. jún. 6. 09:20
Szia!Nekem most írta fel az orvosom a cerazettét 7 hetesek vagyunk.Mennyi idő után véd a tabletta?Kösz a választ Lehet hízni tőle ,a szoptatást nem befolyásolja? Mik a tapasztalaid?
2008. jún. 5. 15:46

Szaisztok!

Én is szedem a Cerazettet. Kisfiam már lassan egy éves lesz, így kevesebbet szopizik. Gyakorlatilag főétkezésként már fözelékeket stb. kap, esténként néha tápszer... Viszont még éjjel, meg napközbe ha eszébe jut, kéri, nyűgös, -akkor cicizik. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek még mindíg Cerazettet szedjek, vagy most már irassak fel valami mást? Mi a véleményetek? Sajnos nem jutok el a dokimhoz, mert elköltöztünk + nagyobb gyerkőcöm még szintén kicsi (szeptemberben lesz 3)

Válaszokat előre is köszi.

2008. ápr. 30. 10:25
Sziasztok! Én 4-ik hónapja szedem a Cerazettet. Első hónapban megjött a mensim, azóta hál'istennek nem. Amikor megszületett a kislányom, ugyanannyi kiló voltam, mint amikor állapotos lettem, szóval örültem neki nagyon, pedig nem fogyózom (hiszen szerencsére még - csakis - szoptatom az 5 hónapos kisbébikémet) sőt, sajnos nagyon sok édességet eszem, nem tudok lemondani róla... Bár ha erőt vennék megamon, biztos sikerülne, mert a terhesség alatt diabétesz alakult ki, így akkor persze diétáztam, mert a picur miatt muszáj volt. Szóval nem tudom pontosan, de szeretném a gyógyszerre fogni a szülés óta felszedett pár kilót ... De szerintem a torkosságom eredménye. Szóval nekem a Cerazette egyenlőre nem okozott különösebb problémát.
142. 2ab728965c (válaszként erre: 141. - Zsuzsmó)
2008. ápr. 23. 21:56

Erre azt szokták mondani, hogy a babák ösztönösen megérzik mikor elég az anyatejes táplálásból--nem tudom hogy igaz-e vagy sem, én úgy jártam hogy elapadt a tejem mielőtt ráuntak volna a fiaim.


Ha egyáltalán nem akar szopni, elkezdheted a kombinált tablettát a következő mensinél.

2008. ápr. 21. 10:08
Én nagyon szeretnék még szoptatni, de a kisfiam nem így gondolja. Egyszer már sztrájkolt-ugyanígy menszesz idején, akkor sikerült újra rávenni, de most abszolút nem érdekli a dolog.
140. 2ab728965c (válaszként erre: 139. - Zsuzsmó)
2008. ápr. 20. 21:41

Akkor csak azt kell eldöntened, hogy vissza akarsz-e még térni a szoptatáshoz, mert ha nem, már szedheted is.

Ha igen, akkor viszont ne kezdd el, mert a kombinált gyógyszertől elapad a tejed, és a benne lévő ösztrogén miatt nem is szoptathatsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook