Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a szilikon sütőformával kapcsolatos tapasztalatok, vélemények? fórum

Mik a szilikon sütőformával kapcsolatos tapasztalatok, vélemények? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. Gavrilo1 (válaszként erre: 15. - Kakukkfű)
2011. febr. 19. 22:17
Sajnos nem tudom.
16. Bichi
2011. febr. 19. 22:16

Én is egy kirakós piacon vettem egy rakás formát, lapot kb 1200 forintért darabját, és tökéletesen működik. Sőt a tescoban is vettem már, ott is vannak 1-2000 forintért, és azok is jók. Tehát nem igaz, hogy minőségit kell venni.

Én rendszeres használó vagyok, és imádom őket. Az mondjuk tény, hogy a nagyobb formákat a rácson kell megtölteni, és azzal együtt kivenni, de akinek ez problémát okoz, az ne használja :o)

15. kakukkfű (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2011. febr. 19. 22:10
Nem tudod véletlenül, hogy ez az üzlet tart még szilikon sütőformát?
14. Gavrilo1 (válaszként erre: 10. - Szimba)
2011. febr. 19. 22:04
Ezzel nem értek eggyet. Én egy drogériában vettem minden formámat (R...an)szinte fillérekért. Asszem higy pl. a 20 muffinforma 999 Ft volt (bár ez már vagy 6-7 éve volt) és tökéletes még minig. Ott vettem a kuglofot a pástétomformát és a sütőlapot és így tovább egy rakattal. Más üzletekhez képest fél negyed áron és szuper a minősége. A szilikon az szilikon, ha nem teljesen az akkor van aprobléma, de az meg rá kell hogy legyen írva.
2011. febr. 19. 22:00

Én évek óta csak ilyet használok. Muffinra, kuglófra, kenyérre vagyis mindenre. Sose volt gondom a ki és bepakolással. Egyszerűen a sütő nagy tespsijébe pakolom be a formákat és úgy teszem be és veszem ki. Még mindig szuperül sült benne meg minden sose égett oda és mindig könnyen kicsúszik belőle a süti. Én szinte naponta hsználom és még minig olyan mintha új lanne az összes.

Szerintem valszeg te bénáztál vele. :-))

2011. febr. 19. 21:39
Láttam olyan fajtát az egyik bevásásrlóközpontban,aminek kemény műanyag kerete volt.Ezek után azt gondolom, hogy az azért van, hogy ne inogjon mozgatás közben. Nem szeretném a nyers masszát magamra önteni. :DD
11. kakukkfű (válaszként erre: 10. - Szimba)
2011. febr. 19. 21:37

Én azt gondoltam volna, hogy egyik olyan ,mint a másik,max. több profitot tesznek rá az árusok.

Hol érdemes jót venni jó áron?

10. szimba
2011. febr. 19. 21:20
csak minőségit érdemes venni (az árából látszik), az olcsóba beleragad/beleég minden.
9. youlcsi (válaszként erre: 5. - Gourmilla)
2011. febr. 19. 21:00
az nem jutott eszedbe, hogy rárakd a formát a rácsra, és azzal együtt pakold ide-oda?
8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kakukkfű)
2011. febr. 19. 20:57

én amikor először használtam, 1 órán keresztül ültem a sütő előtt és vártam, mikor kezd olvadni :)


egyébként csak 1 hibát tudok... a gyümölcskenyér-forma nem tartja a formáját, oldalt mindig "hasas" lesz a süti.


de amúgy nagyon jók!

7. gne2 (válaszként erre: 5. - Gourmilla)
2011. febr. 19. 20:56
Miért nem teszed rá egy sütőlapra, tepsibe? Akkor nem nyeklik-nyuklik, egyszerű kiszedni, hűlni tenni. Én így szoktam, nagyon szeretem a szilikon formákat. Van többféle muffinformám, tortaformám, sőt egy már tönkre is ment, annyit használtam. :D
2011. febr. 19. 20:51
Ezek szerint csak én vagyok elégedetlen, vagy béna :D
2011. febr. 19. 20:46

Én muffin formát próbáltam, de nekem nem jött be, mert lityeg-lögyög, az egésznek nincs tartása. Mikor még berakod sülni, akkor megfolyhat. Ha egyenetlen a sütőd, és fordítani kell, akkor nagyon gáz :/

Láttam torta méretűt is. Tervezői csoda. Szerintem soha nem sütött, aki kitaláltam. Mindjuk egy piskóta szerű tortalap... Azt ugye forrón nem illene nyomkodni. Ha a két felén megfogod, a közepe belöttyen, megtörhet. Új recepttel, ha esetleg nem tudsz pontos sütési időt, akkor kivenni elég macerás (hacsak nincs teljes kihúzható polcod a sütőben). Ha meg tepsit alá kell rakni, akkor már egyenlő sztem a nullával.


Lehet, hogy valaminél praktikus, meg talán a jó szigetelés miatt nem ég meg az oldala, de vannak kezelhetőségi korlátai.

2011. febr. 19. 20:46

Nekem is bevált. Legtöbbször a sütőlapot használom.

A kakaós csiga sem tapad le!

2011. febr. 19. 20:41

bevált :-)

nem kell kikenni semmival, muffin formám , püspökkenyér formám, és sütőlapom van, a sütőlap picit elszineződött a szélein de azon sokmindent szoktam sütni.

2011. febr. 19. 20:41
Hát elsőre lehet hogy nem ezt várod,de én Atkins zsömiket/szénhidrát mentes cuccokat/sütök benne,és tök jó:DDDNem tapad,nem ég le és tiszta marad...szerintem más sütőipari csodával kapcsolatban is jó lehet...
2011. febr. 19. 20:34
Kíváncsi lennék a szilikon sütőformával kapcsolatos tapasztalatokra, véleményekre....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook