Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mihez hasonlítanád a szülési fájdalmat/makat? fórum

Mihez hasonlítanád a szülési fájdalmat/makat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
61. 7e55627956 (válaszként erre: 60. - Ágota 77)
2009. nov. 2. 16:22
Nekem az első szülésznőm nagyom aranyos segítőkész volt... Elmondta hogy miért jó a megfelelő belégzés, hogy így a baba több oxigénhez jut meg neki is könnyebb stb. Az elsőnél nem nagyon voltam magamnál nem volt erőm, szédültem alig bírtam betartani, de a másodiknál sikerült betartanom nagyon nehéz szülés közben erre figyelni de nagyon sokat segített...
60. Ágota 77 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 2. 16:17
Én is pont így voltam, plusz még megáldva egy szülésznővel aki azt mondta, hogy így nem tudok majd szülni, hagyjam abba a remegést, lazuljak el. Ne hányjak, mert akkor nem marad erőm a kitolásnál. Én pedig arra gondoltam, hogy ha egy állatot kínoznának így, akkor azért büntetés járna, de egy szülő nőnek ezt ki kell bírnia.
2009. nov. 2. 16:13

Szia!

Ezek nehezen megfogalmazható fájdalmak. Nekem a mensim nagyon erős görcsökkel járt a szülés előtt, így nem volt ismeretlen ez a fajta fájdalom.

A kitolásnál én már nem nagyon éreztem fájdalmat a kimerültségtől.

Első babám röpke 17 órás vajúdással jött a világra, de második sem siette el, ő kibújt 14 órás vajúdás után. Mindkét szülés alatt 3-3 Epidurálist kaptam, ezt nem is lehet kibírni ép ésszel fáfdalomcsillapítás nélkül. Sőt, már így sem voltam teljesen magamnál.

58. kry84 (válaszként erre: 25. - 1eb84e4bad)
2009. nov. 2. 16:12
Nekem is ilyen volt.Mikor jöttek a tolófájások,azt hittem menten kettészakadok,de amikor megszületett a fej,akkor már semmi gondom nem colt.
2009. nov. 2. 16:12

a fájásmérő sztem minenkin él a maximumot mutatja, így tapasztaltam:-)

a nagynénémnek egy cseppet sem fájt anno a szülés, csak úgy kicsúszott belőle a bébi.

56. 7e55627956 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 2. 16:12
Ez biztos hogy így van.... én is beadtam volna a derekam ha sokáig elhúzodik a vajúdás, de szerencsére hál'istennek az első 4 óra alatt meg lett. A másodikra meg nagyon tudatosan készültem meg bebeszéltem magamnak a második hamarabb meg van.... azt elengedtem a fülem mellett hogy fájdalmasabb :) végül a második egy óra alatt meglett :)
55. klenca
2009. nov. 2. 16:09

Addig volt elviselhető, ameddig az oxitocint be nem kötötték.

A tolófájások egy szorulásos napra hasonlítanak, amikor csak nyomod, nyomod, de nem jön semmi. Amikor meg megindul, akkor úgy érzed, vagy lenne már nagyon gyorsan vége, vagy el sem kezdődött volna...


De amikor kitolod, s ott visít az apró emberke, s akkor elfelejtesz minden fájdalmat.:))

54. 7e55627956 (válaszként erre: 46. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 16:07
Volt aki viszont nagyon esküdött a homeopátiára... én nem használtam de érdemes kipróbálni az mégse olyan gyógyszer....
2009. nov. 2. 16:05
Az lehet, hogy úgy gondolod most, hogy nem kérsz semmit, de már a 12. óránál tartasz a fájásoknál, a fájdalomtól hánysz és remeg az egész tested, és jön az orvos, azt mondja így nem tudod megszülni, mert nem lesz erőd, szerintem nincs az az ember aki azt mondaná.- nem!!! én beledöglöm inkább , de nem kérem :D 16 órás vajúdás után már nem érdekel semmi csak az , hogy túl legyetek rajta.
2009. nov. 2. 16:03

Nekem 6 hónapos a babám, és én sokkal rosszabbra számítottam, mert engem is beparáztattak hogy mekkora nagy fájdalom lesz. Ehhez képest mikor rámrakták a fájás mérőt és az maximumot mutatott nem akartam elhinni hogy ez "az" a fájás. Nem mondom hogy egyáltalán nem fáj, de túl lehet élni. Pedig engem még kézzel is tágítottak és próbálták a baba fejét is forgatni mert rosszul fordult be- na az tényleg fájt- de ki lehetett bírni!

Ha ennyire félsz igyad a málnalevél teát, és szedd a homeopátiás bogyókat akkor talán gyorsabban fogysz tágulni és hamarabb lesz meg a baba. Sajnos engem a végén meg kellett császározni mert nem tudták befordítani a fejét, de végig mentem minden szülési fázison, már kilátszott a haja.

De hidd el a császár sokkal rosszabb mint a szülés szerintem:)

2009. nov. 2. 16:03

azért ha az ember mondjuk 25 órán át vajúdik, akkor jól jön a fájalomcsillapító, ogy legyen erő kitolni a babát.

Nekem szerencsére magzatvíz elfolyástól számítva összesen 5 órán belül meglett a bébi.

2009. nov. 2. 16:02
Ja és én sem akartam fájdalomcsillapítót , még a végén sem, de legközelebb meggondolom...
49. anikko (válaszként erre: 40. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 16:01
Az a legnagyobb segítség!
2009. nov. 2. 16:01

Leírhatatlan fájdalom...kezdve attól hogy úgy éreztem szétszakadok.A méhszájam 4 ujjnyira kinyílt addig "nem volt olyan vészes", de onnantól iszonyú.És közben a vizsgálat és esetleg tágítás, na hát ..borzasztó..és emiatt hogy még 1 ujjnyit kellett tágulnom az iutolsó 3 órában márnyomni kellett... Az utolsó 2 óra már önkívület volt, egy érdekes tudatállapotba kerül az ember... és amikor azt hittem hogy oké túl vagyunk rajta jött a

-varrás

-gátseb fájdalom

-tejbelövellés

-első kimasszírozás a szülésznő által

47. anikko (válaszként erre: 35. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 16:00

Én így voltam vele, hogy nem kell EDA, majd amikor ott tartottam, hogy na most ájulok el, akkor hívták is az aneszteziológus.

Megkaptam az EDA-t kicsit jobb volt, majd még, még, még kaptam, és azzal megcsászároztak.

Jótamács mindenkinek!!!!!!

Ha kicsit is fennáll az esély, hogy császár lesz, ne engedje az EDA-t

Ezzel nagyon dúrva, a császárhoz csak spinál!

2009. nov. 2. 16:00
Lily ez nekemis benne van...
45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:59
akkor nem ér meglepetés:-)
44. 7e55627956 (válaszként erre: 26. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:59
Én nem akartam injekciót a gerincembe féltem tőle bennem volt a kisördög mi van ha.... meg azt olvastam a babának is nehezebb mert őt is kábítja.
2009. nov. 2. 15:59
mennem kell lányok,köszike, jövök még majd... pusssz
42. 9242a6388c (válaszként erre: 35. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:58
Az elsőt én is úgy szültem, hidd el tudni fogod, mikor kérjed, ha szükséged lesz rá!
41. 43287dec91 (válaszként erre: 28. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:57
ezért szoktak epi kérni, nem érdemes szenvedni, ha nem muszáj, de te tudod mennyi a tűréshatárod! könnyű szülés kívánok neked!:o)
2009. nov. 2. 15:57
párom ott lesz velem, az bitttos ;)
39. 9d6cbcbded (válaszként erre: 26. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:57
én sem kértem fájdalomcsillapítót, de ne vesd el ennek a lehetőségét sem, nem tudhatod, hogy reagálsz a fájdalomra, és hogy meddig tart nálad a folyamat...lehet kell segítség!
2009. nov. 2. 15:57

kEN FOLLETT:kaland Afganisztánban című könyvében a szülés után mikor a férfi kérdezi:Mihez tudnás hasonlítani a nő ezt válaszolja:

Olyan mintha egy annyira pici lyukon,ahol tutira tudod,hogy nem férhet ki,ki akarnál szarni egy görögdinnyét.és az érzés is olyan mintha szétrepednél bele..:)Neken nagyon tetszett,mert szülés után olvastam,és tényleg:)

37. pemete (válaszként erre: 13. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:57
Olyan fájdalmat érez ilyenkor az ember, amit el sem tudott képzelni előtte, és el sem hiszi, hogy ezt ájulás nélkül kibírja. A tolófájások nekem olyanok voltak, mintha a belső szerveim egy az egyben ki akarnának szakadni, és mindegyik úgy kezdődött, mintha pároslábbal beleugrott volna valaki a hasamba. Már előtte is azt hittem, hogy meghalok, akkor meg aztán pláne. A végén már annyira fájt, hogy egy hangot sem tudtam kiadni, és sírtam volna, ha lett volna rá erőm, de nem tudtam, mert nem volt, csak arra, hogy túléljek. Én kb így írnám le! És persze, amint kint van a baba megszűnik, de én nem felejtettem el, és nem is fogom soha.
36. 9242a6388c (válaszként erre: 26. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:57
Ezt gondold át! :)
2009. nov. 2. 15:56
én tuti nem szeretnék semmi gyógyszert, kicsit félek, de nagyobb a kíváncsiságom, gyerekkorom óta készülök rááá :);)
34. 9d6cbcbded (válaszként erre: 19. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:56

szerintem készülj úgy, hogy fájni fog, de közben gondolj arra, hogy a babádért ki kell bírnod!

Mondjuk én egy kis pánikrohamot kaptam a végén, mert anyukám volt olyan cuki és azt mondta, hogy neki se fájt a szülés, nekem sem fog, na én így készültem és jött a pofon, hogy VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ez qrvára fáááj!:DDD

Nyugi, menni fog és lehet közben párszor feladod, de utána csak mosolyogsz az egészen!

33. Lipiani (válaszként erre: 26. - Mandreanora)
2009. nov. 2. 15:56
Ki lehet bírni fájdalomcsillapítás nélkül is.Én is kibírtam! :)
2009. nov. 2. 15:56
A menstruációs görcsöket szorozd meg tízzel, annak vedd a köbét, majd emeld négyzetre...:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook