Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért vannak társkeresési gondjai sokaknak? fórum

Miért vannak társkeresési gondjai sokaknak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. Mimóza07 (válaszként erre: 38. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 29. 13:21

Hú, erről most beugrott hogy apammal egyszer kettesben mentunk vasarolni anyamnak vmi szulinapi ajandekot (egyébként nagyon szerettem a faterral jarni vasarolgatni, mert mindig olyan jó kedve volt, tökre szabadnak érezte az ember magát mellette meg mindent megvett amit akartam, anyam az mar nehezebb dió volt ez ügyben) aztan elmentunk egy építkezés mellett, füttyszó mindenhonnan, én meg majd elsüllyedtem szégyenemben, de apam csak nevette. Gondolom ismerős volt neki a helyzet, ő is dolgozott építkezéseken. Szegeden a Délépnél, akkor még asszem úgy hívták. :)

De néztek a barátnőjének is, na az még kínosabb volt. :D

38. f6e17c1dbe (válaszként erre: 32. - E620d9d97b)
2022. aug. 29. 12:14
Főleg a munkások 🤣
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - E620d9d97b)
2022. aug. 29. 12:01
Szerintem is vannak jó pasik 50 körül is. Még 60 felé is.
36. e620d9d97b (válaszként erre: 29. - Jucika33)
2022. aug. 29. 09:47
Ilyen rossz állapotban vannak az ötvenesek? Vagy rossz helyen keresgélsz?
2022. aug. 29. 00:53

Általénosságban nem tudok beszélni.


Nekem olyan férfivel nem jó együttlenni, aki iránt nincsenek érzéseim.


Voltam már olyan kapcsolatban, ami azért volt, hogy ne legyek egyedül, köszönöm, egy életre elég volt.


És igen, azok, akiket én szerettem, szeretek az életemben, meg engem nem szerettek, szeretnek.

2022. aug. 29. 00:35
Hú, ennek annyi oka lehet. Ez olyan kérdés mintha vki megkérdezné miért jobb a Coca-cola mint a Pepsi? :)
2022. aug. 28. 22:56

" Miért vannak társkeresési gondjai sokaknak?"


Talán azért, mert nem találnak párt, társat, barátot, barátnőt maguknak?! És ez minden korosztályt egyaránt érinti, sajnos. A huszonéves-től a hetvenévesen át, akár meddig. Mert igen, az idős ember is próbál társat, de főleg beszélgető partnert találni magának! Még ha nevetségesnek tűnik is első blikkre a dolog! Még akkor is, ha hallja, vagy éppen nem is akarja meghallani, hogy mi a fenét akar az illető vénségére?! Beszélgetni! Nem a digitális kütyük világában nőtt fel az idős korosztály! Ezért utál otthon lógó fejjel gombokat nyomogatni, monitorokat nézni egész nap! :)


Visszaolvastam a fórumot mindenki olyan szívből írta ami nyomja a lelkét, ezért kedvet kaptam én is az okfejtésre, de az idősebb korosztályból. :D Akiknél az önértékelés, önbizalom hiány, tiszteletlenség, agresszív viselkedés, mint olyanról talán nem is kell beszélni. Viszont a múlt cipelése, kezelése, kommunikálása már igenis gond. Gond, hogy a múlt ne legyen teher, a partner ne érezze, hogy lelki szemetes szerepét tölti be! Az élettől kapott kisebb, nagyobb "univerzumos" csomagot se vigyük át a kapcsolatba, barátságba, mert mindenkinek megvan a maga keresztje. Minél idősebb az ember, annál több sérülés érhette, de viseljük magunkban méltósággal.


Nagy igazság, hogy tegyük rendbe dolgainkat, engedjük el a múltat, magunkkal legyünk jóban! Tudjuk mit akarunk, mi a cél! Csak az a gond hetven felett, hogy mindezekre már kevés az idő, "az idő pedig nagy úr!" Ad-e vajon "kifutási időt", főleg a felejtésre?! Várakozni bármire is már nincs esély. Rövid már az idő, sajnos egyre jobban kapkodunk és nyújtjuk kezünket a szeretet felé. Sietünk igen! Az idő rövidsége miatt!


Bár talán hihetetlen, az egyedül, magányosan élő idős ember is vágyik valakire (nevezzük akárhogyan is), akivel mininium egy pár órát el tud beszélgetni naponta. Hiába van nagyon rendes családja az idős embereknek, de ebben a rohanó világban, kevés idő jut egymásra. Az idős emberek pedig azért nem panaszkodnak a családnak az egyedüllétre, mert nem akarnak nekik lelkiismeret furdalást okozni! Inkább lemegyünk egy nap tízszer vásárolni, egyenként megvenni azt ami kell, de így tízszer tudunk egy pár szót beszélgetni még ha a pénztárossal is.:) De beszélgetünk!

Egyébként a társadalomban nagy a közöny! Nagy a zárkózottság! Hiánycikk a TÜRELEM egymáshoz!

Nyilván egy fiatalabb korosztálynak más problémái vannak! Az öregeknek a heppje a beszélgetés! :)


Való igaz, hogy régen nem volt ennyi "szingli". Még a szót sem ismertük anno. Egy faluban nem is volt olyan, hogy elvált ember. Ha meg is zörrent a haraszt, a szél elfújta! Mert régen az embereknek "nagy kötényük" volt, eltakart mindent. A mai világ egy hatalmas fogyasztói társadalom! Nem divat már megjavítani, megjavíttatni semmit. Kidobjuk! Veszünk másikat! Ez jellemző a kapcsolatokra is. Nem javítunk rajta, eldobjuk a jelent, egymást, tovább állunk, elválunk. De ma már nem is kell házasodni, nincs igény a papírformára. Minden felgyorsult!


Minden korosztályban gondot jelent a megfelelő pár megtalálása. Ahogy a 43 éves hölgy is írta, számára megfelelő lenne egy pár évvel idősebb férfi, de a megfelelő korúak, jóval fiatalabbak nők felé kacsingatnak. Nos, ez sincs másképp az idősebb korosztálynál sem! (Tudom, ez a hölgynek nem vigasz!) De a 70 éves nő is, hiába látna kurázsit egy 73-75 éves férfiba, ha az a korosztály ötven éves nőt akar párnak, társnak?! Ergo, a 70 éves mamának, már nincs elérhető korosztály! :) Mosolygok, nem vicc ez, szomorú!


Ráadásul a 70 éven felüli férfiak szexuálisan aktív párt keresnek! Bizisten! És hála az Univerzumnak, minden 70 éves vagy még idősebb férfi, egészséges! Mindenkinek megvan a összes 100 foga, nincs reuma, csúz, túlsúly, nem fáj a szíve soha. És mindegyik sportol, teniszezik, kajakozik, vitorlázik, kerékpározik, táncolni jár, színházba, operába, túrázik.:) Hangsúlyozom, nem mintha probléma lenne ez a sok egészséges idős férfi! De akkor miért jött velem szemben most három "klasszikus korú" férfi bottal sántikálva?! Ja értem, Ők a kivételek?! :)

Az időskori ismerkedés csimborasszója az, amikor a katona kép van feltéve az adatlapra. Naná, hogy "minden téren" aktív hölgy a keresett célszemély! :)

Szóval, jobb lenne és biztonságosabb a meleg, saját lakásban beszélgetni valakivel, teázni, kávézni, mint egy öregszagú idősotthonban tengetni - ugyan felügyelet és beszélgetési lehetőséggel - a napjainkat, amíg a lemezünk B oldala le nem jár.


A fórum témájáról a fentiek jutottak eszembe, melyet egy szuszra írtam, elnézést ha félresikerült itt-ott a csapongó gondolat.

32. e620d9d97b (válaszként erre: 28. - Jucika33)
2022. aug. 28. 19:42
Most is megszólítják a nőket az utcán. Vagyis inkább beszólogatnak. Főleg, amikor többen vannak. Akkor bátrabbak. 😄
31. jucika33 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 18:15
Ez nekem annyira furcsa. Valóban vannak, akik ilyen-olyan rossz tapasztalatok miatt inkább nem is keresnek kapcsolatot. De nem tudom, hogy hogy tudnak az ösztöneiknek, a hormonjaiknak parancsolni? Alapjában ezek vezérlik az egészet. Huszonévesen kizártnak tartom, hogy bármelyik nemnél ne ez lenne a legerősebb hajtóerő- és mégis.
30. f6e17c1dbe (válaszként erre: 28. - Jucika33)
2022. aug. 28. 17:46
Bizonyos vélekedések szerint, amit pedig a fiatalabb nők osztanak (legalábbis tőlük hallottam), az utca, illetve a nyilvános helyek "nem alkalmasak a társkeresésre, arra ott van a tinder", én is amúgy ennek az ellenkezőjét vallom, úgy van ahogy mondod. Emiatt nehéz többek között az ismerkedés. De a fiatalabb generációnak az állandó online jelenlét miatt a személyes kontaktus sok esetben problémát okoz, mert ha még kint is vannak a való világban, sőt, társaságban, akkor sem beszélgetnek, hanem a telefonnyomkodás megy.
29. jucika33 (válaszként erre: 27. - Supin)
2022. aug. 28. 17:22
Szerintem ilyen nincs. Van egy vágyam, ha a másik nem olyan, nem tudom megerőszakolni magamat. Én most pont benne vagyok ebben a keresgélésben (43 éves vagyok) és látom, hogy nekem pl. a 40-45 közötti pasikból vannak, akik tetszenének. Nekik viszont max. harmincas nő kell. Keresgélek az ötvenesek között, de mit csináljak, ha őket mind "bácsinak" látom és nem érzek semmi vonzalmat. Ebből nem lehet leadni, mint igény. Vagy tovább keresek és egyszercsak találok, vagy hoppon maradok.
2022. aug. 28. 17:19
Úgy gondolom, hogy a fő probléma, hogy megszűnt a férfiaknak az a szokása, ami jó pár évtizeddel ezelőtt még általános volt, hogy aki tetszik, megszólítják, akár az utcán, munkahelyen, közértben...akárhol. Ha mégis megteszik, pszichopata zaklatóknak nézik őket. Holott ez lenne a normális. Aki megtetszik, akár elsőre, akár azért, mert már sokszor látta arra sétálni, megszólítja, kávéznak, vagy csak sétálnak és beszélgetnek. Gyorsan kiderülne, hogy érdekes-e a másik, vagy nem. Ehelyett marad már a fiataloknak is a sok kretén randioldal, ahol biztosan lehet ismerkedni, de azért főleg idegenek hazugságait kibogozni, bizalmatlanságot építeni, majd besokallni és beletörődni a magányba.
27. supin
2022. aug. 28. 11:35
Magasra teszik a lécet.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 845783fc97)
2022. aug. 16. 10:48
Egy részük ilyen az én ismerőseimnek is. Lehet a rossz tapasztalatok miatt nem ismerkednek. Nem tudom.
25. 845783fc97 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 16. 10:26
Én olyanokat is ismerek, akik azt mondják, hogy szeretnének egy társat, de nem mozdulnának ki ismerkedni. A kisujjukat sem mozdítanák. 😄 Egyet mondanak, és teljesen mást csinálnak.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 845783fc97)
2022. aug. 16. 07:06

Akiket én ismerek 20-as,30-as korosztály mind szeretne párt.

Nyílón az alkalmazkodni már képtelen 40,50 feletti egyedülállók nagy része már tényleg nem akar kapcsolatot.

23. 55Judit (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 6. 08:23

"Sok átlagos/vagy az alatti pedig talál."

Mert ők vannak többen. A sok hasonlóból könnyű a hozzád hasonlót megtalálni.

22. Kobain254 (válaszként erre: 20. - Kobain254)
2022. aug. 6. 08:09
Erre jöhet még ha valakinek nárcisztikus gyökér szülei voltak akkor energetikailag is tönkrebaszták a gyerekkorával együtt.
21. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 4. 22:29
Szerintem sokkal kevesebben akarnak kapcsolatot, mint ahányan állítják.
2022. aug. 4. 18:00
Röviden az irreális igények és önképzavar miatt legtöbbször.
2022. júl. 25. 17:31

#16: Jól mondja Fidel. Rossz helyen teszed fel a kérdést, mert ezen a fórumon a többség már túl van a párválasztáson és a 20-as évein.

Ki kéne lépni a kutatott korosztály közé élőbe és őket kérdezni!

18. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 16:45
Mert a nagy rohanásban nem érnek rá türelmesnek, megértőnek lenni.
17. Sirga (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 16:42
Eldigitalizálódtunk ... :/ Kevés a személyes kapcsolat. Sokan azt se tudják, hogy kell a másikhoz szólni. :(
16. fidel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 15:11
Vannak kérdések amiket egy társaságban,emberek között live kéne föltenni! Ha az nincs,akkor adott a válasz.
2022. júl. 25. 11:15
A szépség előny, de ha nincs egyéniség, akkor rövid ideig él egy kapcsolat!
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. júl. 25. 10:43

Mitől szépek? Szépnek születtek. Az alakjukért pedig tesznek. Nem plasztika.

De nincs jelentősége, mert ők sem találnak. Sok átlagos/vagy az alatti pedig talál.

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 10:24

A 2 szép nő mitől szép?

Plasztika? 2 kg vakolat?

12. Flóra76 (válaszként erre: 9. - Főnix3)
2022. júl. 25. 10:06

Jól látod nagyon, szerintem.

Ritka, az igazi érzelem, álarcok mögé bújnak emberek, ami hosszútávon elbukik.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Tulipán***)
2022. júl. 25. 09:59

A két szép csaj esetén nyilván sok jelentkező lenne, de nem felelnek meg neki. Akik megfelelnének, azok foglaltak már vagy kalandot keresnek.


A többi ismerős férfi és nő átlagosnak mondható (külsőre). Egy részük már le is tett a keresésről, pedig csak 30-as éveikben járnak. Kettő már a külsejével sem törődik annyit és egyre kövérebb. Úgy pedig még nehezebb.

10. tulipán*** (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 09:19
Mi a gond, miért nem találnak? Kikbe futnak bele? Tehát mik a konkrétumok a szép csajok körül amiket úgy határozhatunk meg, hogy "nem találnak"? Nincsenek jelentkezők? Vagy nem olyanok akiket szeretnének? Vagy vannak de lekopnak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook