Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal valaki 3 gyereket, ha kettővel sem bír? fórum

Miért vállal valaki 3 gyereket, ha kettővel sem bír? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
206. Bekacomb (válaszként erre: 205. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 13:50
Elbeszélünk egymás mellett. Amit te mondasz, arra is van példa, csak szerintem gyakoribb, amit én említettem, hogy a háttérben egy durva gyerekkor áll, ahol pl. alkoholista valamelyik szülő, verik a gyereket, ilyesmi. Én csak annyit mondtam, hogy ez többször előfordul, legalább is az én tapasztalatom szerint. ;-)
205. massalhangzo (válaszként erre: 204. - Bekacomb)
2016. júl. 20. 13:24

egyetertek, meg nem is. nincs olyan szulo-gyerek kapcsolat, amit ha megvizsgalnal, ne vezethetned vissza egy-egy mar felnott gyerek problemait. mert nincs gancs nelkuli, hiba nelkuli ember, orokolsz is genekben, viselkedesmintakat tanulsz el


van egy csalad, akik teljesen atlagosan, normalul neveltek ket gyereket, szeretetben, nem tulzasban, hogy mindent engednenek, nem szigorban, de mindent meg tudtak beszelni, szamithattak egymasra. ennek az lett a 'kovetkezmenye', hogy az egyik gyerek 20 evig benne ragadt egy borzaszto kapcsolatban, mert nem tanult ellenallast, nem tanult eleg onallosagot. a masik egy perc alatt hatat forditott a csaladjanak, mintha sose lett volna


nincs olyan, hogy tokletes csalad es tokletes gyerekneveles. a gyenge jellemu ember rafogja a csaladi hatterre a sajat gyengesegeit, valahol jogosan, csak kiutkozik a gyengesege, butasaga. mert mindenkinek vannak erossegei es gyengesegei. felismered, tudod magadrol, e szerint elsz, fejlodsz, teszel. van, aki masokat hibaztat es nem valtoztat, mert ugy gondolja, mas nyomoritotta meg, jaj szegenyke, mas pedig tanul ebbol, tudja, hogy milyen, es tesz ellene

204. Bekacomb (válaszként erre: 199. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 13:06
Az esetek többségében ennek van alapja. Természetesen pl. 40 évesen már nem bújhat a rossz gyerekkora mögé a sikertelenségei miatt senki. De sajjnos saját tapasztalat, hogy vannak dolgok, amiket egy életen át hordoz az ember, sok szituációban kibuknak a személyiség torzulásának következményei. Amin lehet fejleszteni, az is hosszú évek kemény munkája, ha valaki egy kicsit is tudatos. Inkább úgy mondanám, hogy nagyon sokan megrekednek az önsajnálat szintjén, ahogy te is írtad, mert a saját tehetetlenségükért könnyebb másokat okolni. De alapja ennek azért szokott lenni. Lehet, hogy neked esetleg nem tűnik egy-egy sérelem nyomós oknak, de ez nyilván függ attól is, hogy az a másik személy hogy élte meg. Lehet, az neki sokkal jobban fájt. Nehéz "kitörni" a berögzült állapotból, eldobni a gyerekkorban rögzült negatív mintát.
203. Bekacomb (válaszként erre: 187. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:56
Az a helyzet, hogy az embernek vannak elvei, elképzelései, hogy szeretné majd felnevelni a gyerekeit. Nálam határozottabban senki nem alkotott véleményt, mielőtt gyereket vállalt. Előfordult, hogy megítéltem másokat, hogy milyen rosszul csinálják, és én biztosan nem úgy fogom. Semmiben nem tévedtem még ekkorát. Egyszerűen teljesen más az egész, mint amilyennek elképzeltem. Szerintem nem csak én gondolom ezt így. Továbbá rá kellett jönnöm, hogy én sem vagyok az az anyának született típus, nem is szeretnék második gyerkőcöt. De persze lehet véleményed, csak a szülők szemében valóban nem leszel hiteles. És ez nem ellened szól.
202. lapbarna (válaszként erre: 201. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:46
Az utolsó bekezdésed mintha magadról írtad volna. Vicc nélkül.
201. MZsanett (válaszként erre: 199. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 12:45

Elég sok ilyen eset van szerintem...Több, mint gondolnád, és nemcsak kirívóak, hanem olyan családok is, akikről kívülállóként meg se mondanád. Az már eleve nyomot hagy, ha egész nap olyan légkörben kell mozognod, ahol nem fogadnak el.


Ez igaz, vannak olyanok, akik hajlamosak álomvilágban élni, de mi van akkor, ha nincs erejük a továbblépésre, és beléjük rögzült egy bizonyos minta, ami nem is engedi, hogy máshogy gondolkozzanak?

200. MZsanett (válaszként erre: 198. - 328e1b30ab)
2016. júl. 20. 12:41
Hát ez az:) Úgyis visszaadja az élet, ez elől nem lehet hazugságok mögé elbújni. Úgyhogy ők igazából vesztesek. Csak kérdés, hogy mikor buknak el és addig mennyi mindenkinek ártanak.
199. massalhangzo (válaszként erre: 189. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:40

szerintem nincs olyan gyerek, aki legalabb egyszer ne erezne, hogy ot nem fogadjak el a szulei, a testverei :D termeszetes bizonyos eletkorokban


persze lehetnek kirivo esetek, mikor a csaladi korulmenyek nagyon rosszak, de manapsag azt latom, hogy mindenki valami tokeleteset var el, es a sajat gyengesegeit magyarazza nehez gyerekkorral, az onbizalomhianyaert, rossz tulajdonsagaiert, sikertelensegeert mindenki mast okol

198. 328e1b30ab (válaszként erre: 197. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:38

Dehogy azok. Az övék alkalmi siker, az a fajta, ahonnan le lehet és le is szoktak esni.


A valódi sikeres ember nem ilyen, igaz, az a fajta úgy jut magasra, hogy nem is zuhan le.


Ki-ki, amit érdemel.

197. MZsanett (válaszként erre: 195. - 328e1b30ab)
2016. júl. 20. 12:37
Szerintem sok mindenkiért nem kár. Nekem az tűnt fel, hogy mindig ezek a lelkiismeretlen emberek a legsikeresebbek, és csak azokkal alpáriak, akikkel megtehetik, vagyis a gyengébbekkel. De ugye minél magasabban vagy, annál nagyobbat esel:)
2016. júl. 20. 12:33

Szerintem a legérdekesebb a dologban, hogy egy nő 10 év ismeretség után(úgy hogy van, hogy az egész napot együtt töltenek), nem jut el oda, hogy megmondja a másiknak, hogy szerinte nem jó amit csinál. Meg lehet jóindulatúan is mondani a véleményünket, hogy a másik úgy érezze, hogy segíteni akarunk.De én úgy érzem, hogy itt csak kötelező barátkozásról, és jópofizásról van szó.

Engem a férjem soha nem kényszerítene ilyenre.

195. 328e1b30ab (válaszként erre: 192. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:33

Az ő baja.


Nézz körül az életben: mindig a legostobább, legtudatlanabb, legműveletlenebb, unintelligens emberek a legalpáribbak. Ők azok, akik mindenbe beleszólnak kérés nélkül, akik minősíthetetlen stílusban kommunikálnak, önkéntes igazságosztó szerepében tetszelegnek stb.


Van, akiért nem kár. Önmagától senkit nem lehet megmenteni.

194. lapbarna (válaszként erre: 193. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:31
Hehe.
193. MZsanett (válaszként erre: 191. - Lapbarna)
2016. júl. 20. 12:29
Hehe, vicces vagy. Szerintem ehhez a témához tartozik az elfogadás témája is, és ehhez hozzá tudok szólni, mert van tapasztalatom, csak nem olyan, mint nektek. De ezt is már százszor leírtam.
192. MZsanett (válaszként erre: 190. - 328e1b30ab)
2016. júl. 20. 12:28
Ez igaz. De egyszer vissza fog ütni nekik. Ha meg nincs elég intelligenciája, akkor ő lesz az áldozat, aki telerinyálja a világot.
191. lapbarna (válaszként erre: 187. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:28

Szerintem egy olyan sem írt, akinek nincs gyereke.

De nyugodtan rágcsáld a csontodat, igen, jogod van írni bárhová. Legközelebb lovas, kutyás, fogyis, gyászolós, várandós, babás, űrkutatós, stb. témában is várom okfejtéseidet.

Maradhatsz a párkapcsolatosaknál. Azokban nagyon jó vagy.

190. 328e1b30ab (válaszként erre: 188. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:24
Nem. Aki ostoba, az soha nem tartja magát annak. Ahhoz, hogy reálisan lássa magát, ahhoz szükséges az a fajta intelligencia, ami nincs és ne is lesz meg bennük soha.
189. MZsanett (válaszként erre: 185. - Massalhangzo)
2016. júl. 20. 12:22
Ha a saját szüleid nem fogadnak el, vagy a testvéred, akkor nem tudsz mit csinálni. Legalábbis amíg kiskorú vagy. És az érzés nyomot hagy egy életre. Ha nem fogad el valaki, akkor elutasít, és bármit teszel, semmi se jó.
188. MZsanett (válaszként erre: 186. - 328e1b30ab)
2016. júl. 20. 12:21
De ezt is csak egy ideig lehet csinálni, valamikor kénytelenek lesznek ráébredni, hogy sötétségben telt az életük, és hogy igazából ők a szánalmasak.
187. MZsanett (válaszként erre: 181. - Lapbarna)
2016. júl. 20. 12:19
Akkor írd ki, hogy ide csak anyukák írhatnak, akik minimum 3 éve nevelik a gyereket, mert ha bárki más hozzá mer szólni a témához, az okoskodik és hülye.
186. 328e1b30ab (válaszként erre: 169. - MZsanett)
2016. júl. 20. 12:18

"nem félnek leugatni"


Az irigység a középszerűek vallása. Megnyugtatja őket, csillapítja mardosó nyugtalanságukat, és végső soron szétrohasztja a lelküket, mert addig igazolják vele a kapzsiságukat és fukarságukat, amíg már maguk is elhiszik, hogy az jó, és hogy a mennyország kapui csak a magukfajta korcsok előtt nyílnak meg; akik úgy élik le az életüket, hogy semmi nyomot nem hagynak a szánalmas igyekezeten kívül, hogy másokat lehúzzanak, hogy kizárják, sőt ha lehet, tönkretegyék őket; akik puszta létükkel, önmagukkal bizonyítják, milyen szegények lélekben, szellemben és testben. Boldog az, akit a hülyék megugatnak, mert a lelke nem lesz a martalékuk.

185. massalhangzo (válaszként erre: 178. - MZsanett)
2016. júl. 20. 11:38
azert nem ertem, mert eleve nem lennek kapcsolatban olyan emberrel, aki nem fogad el. egyaltalan hogy lehet olyannal barmilyen kapcsolatban lenni? meg mit jelent, hogy nem fogad el? utal, nem szeret, nem akar kozel kerulni stb.?
2016. júl. 20. 11:01

Szerintem ez egy igen megoszto tema, gyermekesek es gyermektelenek között.

En csak a sajat szemszögemböl tudom leirni a tapasztalataimat. En borzasztoan jo anya akarok/akartam lenni, es ugy gondolom hogy ez valamikor nem jön össze. Nekünk egy lanyunk van, es imadjuk. De igen, sajnos van olyan hogy ok nelkül kiakadok a semmire es kiabalok vagy csak rossz kedvü vagyok. Szoval ramjön a hisztizes. Ez borzaszto, en is tudom. Sajna vannak ilyen napok. Persze azonnal megbanom. Szegeny gyerek meg a ferjem csak nez, hogy most meg mi van velem:(

2016. júl. 20. 07:27
2-3 evnyi kialvatlansag utan az ember lanya barmilyen duhkitoresre kepes. aki nem hiszi, jarjon utana. tapasztalat nelkul az elmelet semmit nem er.
182. csikil4ny (válaszként erre: 180. - Lapbarna)
2016. júl. 20. 06:29

Ez így igaz! Csak a saját tapasztalataim:

azt gondoltam, hogy én jó feleség, jó anya leszek, legalább 3 gyereket szülök. Tudás megvolt, elvek kipipálva. Ezzel szemben semmi nem úgy történt, ahogy elképzeltem: nagyon nehezen engedek az elveimből, kompromisszumra csak akkor hajlok, ha nagyon-nagyon akarok (ez teljesen tudatos nálam), egy lányom van, akit ismét nagyon tudatosan próbálok elég jól nevelni, hozzá igazítva a nevelést, mert ahány gyerek annyiféle recept kellene hozzájuk. Csak a szerencsének - vagy nevezzük bárminek - köszönhetem, hogy egy olyan kislányt kaptam nevelésre ajándékba, aki habár szöges ellentétem egy angyal. Ennek ellenére nem szeretnék több gyereket, ha csak nem évek múlva. Időközben megismertem a korlátaimat, más lett a felfogásom és rájöttem, hogy az áldozathozó anya-feleség szerep nem az én asztalom.

181. lapbarna (válaszként erre: 179. - MZsanett)
2016. júl. 19. 22:08

Igazad van, fogalmazzunk tömören!

Na majd ha szültél legalább egy gyereket, és nevelted kojdjuk csak 3 évig, na akkor oszd itt ilyen témában az észt, addig meg bárhogy csűröd-csavarod, csak az látszik, hogy lila árnyalatod sincs az egészről, csak jó mindenbe beleszólni.

180. lapbarna (válaszként erre: 177. - Unom)
2016. júl. 19. 22:06

Én inkább azt mondanám: tapasztalás. Anélkül nagyon nehéz. A tudás tapasztalat nélkül törékeny. És ez nem csak a munkára érvényes. Lehet mondani, hogy gyereket nevelni nehéz, de amikor benne van az ember,nakkor tudja meg fsak igazán.

Meg lehet idealizálni bármit, de magasabbról lehet nagyobbat esni.

179. MZsanett (válaszként erre: 176. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 22:02
Csak nem érted, ennyi.
178. MZsanett (válaszként erre: 175. - Massalhangzo)
2016. júl. 19. 22:01

Arról nem tehetek, hogy nem érted. De lehet, én fogalmazok rosszul. Egyszerűen lehet érezni, ki az, aki elfogad, és ki az, aki nem. Ha átélted, milyen kapcsolatban lenni egy olyan emberrel, aki nem fogad el, és utána találkozol egy olyannal, aki elfogad, akkor érzed a különbséget. Most nem párkapcsolatra gondolok. A gyerek is érzi, csak neki a szülő a minden, ezért nem tud különbséget tenni, max érzi, hogy nem stimmel valami.


Ja, ez az arrogáns ember rossz példa volt, mindegy. Engem is könnyen el lehet üldözni ezzel a stílussal, utálom.

177. unom (válaszként erre: 176. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 22:01

Nem emlékszem, hol hallottam, melyik pszichológus mondta, hogy lelki sérülések nélkül nincs normális ember.

Az nem mindegy, ezek a sérülések milyenek és mekkorák. Sterilen nem lehet normálisan gyereket nevelni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook