Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal 5 gyerek mellé még gyereket akinek se munka se pénz? fórum

Miért vállal 5 gyerek mellé még gyereket akinek se munka se pénz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
472. bolygó hollandi (válaszként erre: 465. - Noarashi)
2013. ápr. 28. 17:59
Nekem nincs automata mosógépem, nincs mosogatógépem, van kertem, dísz és veteményes is. De pl az utcában egy kezemen meg lehetne számolni,hogy kinél van veteményes,vagy akár virág az udvarban. ebben teljesen egyet értek.
471. bolygó hollandi (válaszként erre: 464. - Aquatica)
2013. ápr. 28. 17:56
Én ugyan nem veszek meg csak úgy semmit,mert a gyerek azt kérte! Ettől függetlenül nem tartom magamat rosszabb anyának,mint bárki más. Mások vagyunk. Még akkor is csak 1 valamit kaphatnak a boltban ( na jó,néha kivételt teszek :P),ha épp fizetésnap van. És chips évente csak 2x,nagyon jó kedvemben kell lennem,hogy ebből engedjek! Fornettit nem veszek,inkább itthon sütök. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Nem csak úgy nevelhetünk hisztis,elkényeztetett gyereket,ha mindent megadunk neki. A nehezebb anyagi helyzetben lévők közt is ismerek nem egy elkényeztetett kis "görcsöt". Ez nem pénzfüggő.
2013. ápr. 28. 17:53

Manapság az átlag család nem él meg egy fizuból, vagy csak úgy , hogy apuka belegebed.

És manapság az anyukák otthon ülnek, sorozat a tévében, benyom mosogép gomd és majd megy a gyerekért záráskor az oviba. Nem mindenki ilyen, de egyre gyakoribb...

469. Aquatica (válaszként erre: 467. - Noarashi)
2013. ápr. 28. 17:53
jóó nem az egész boltot megvenni, de vannak ott olyan kis apróságok amiknek nagyon tudnak örülni, persze nem hisztizve ... mi sose hisztiztünk.
468. Aquatica (válaszként erre: 462. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:51

de azt se kell elitélni aki anya is egyben és dolgozik, azért az sem semmi. képzeld el teljesíteni több féle területen, helyt állni főnökként, dolgozóként, anyaként, feleségként és nőként. ez sem semmi. Nekem nincs gyerekem még, de jó példát kaptam otthonról is, hogy ne hagyjuk a saját álmainkat se, szerintem lehet mindkettőt egyformán csinálni.

és az rég volt hogy az asszonyok otthon ültek.

én pl szeretnék egy szépségszalont majd. vannak álmaim amiket megszeretnék valósítani, és persze akarok gyereket is.

467. Noarashi (válaszként erre: 464. - Aquatica)
2013. ápr. 28. 17:50

Azért ha van is keret rá, akkor sem kell a gyereknek mindent megvenni, amire rábök a boltban, vagy kirakatban.

De minőségi élelmet, biztos otthont, rendes oktatást minden gyerek joggal várhat el. Ezt még kiegészíthetném a szeretetteljes családi légkörrel.

466. pzm3 (válaszként erre: 461. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:50
Mondjuk ha a gyerek akar egy fagyit ne legyen god megvenni.Tudjon egészségesen táplálkozni.Legyenek rendes ruhái,mert sajnos a gyerekek csúfolják egymást ha nem úgy van.Mehessen az iskolai kirándulásokra,és azért a calád is járjon el időnként kikapcsolódni.Fárjen bele időnként egy állatkert vagy kirándulás.Ha sportolni akar ne legyen gond kifizetni a költségeket.Kb ennyi.
465. Noarashi (válaszként erre: 462. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:49
Régen az asszonyok dolga volt a háztartás, akkor még nem volt mosogép, meg mosogatógép meg hasonlók, kenyeret sütöttek. Ja és volt kert, azt művelték, most meg meg kell tanítani a falun élőket, hogy kell gazdálkodni. Kicsit más a világ.
464. Aquatica (válaszként erre: 461. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:47

PL ... rendes étel,ami egy gyereknek kell.

cipő-számtalanszor látok olyan kis gyerekeket akinek rongyos a cipője,

szép ruha.- sokszor még a kinőtt ruhát is rájuk adják. a boltban ha a gyerek megkér h anya megveszed ezt nekem :akkor megveszed.

nem lettünk hisztisek sem elkényeztettek ettől én is megkaptam és a kistesóm is.

és nem azt mondani hogy most nem veszem meg neked!

sajnálom az olyan kisgyerekeket akik csak vágyakoznak, de nem kapnak semmit.

463. bolygó hollandi (válaszként erre: 460. - Noarashi)
2013. ápr. 28. 17:46
Ez is benne van a pakliban,de nem törvényszerű. Előfordulhat,hogy anyuka dobbant :)
462. bolygó hollandi (válaszként erre: 459. - Aquatica)
2013. ápr. 28. 17:45
Nálunk a férjem dolgozik,én vagyok itthon. Most még. De miért sajna? Annak idején is az asszonyok dolga volt a gyereknevelés,háztartás, a férfi tartotta el a családot. HA valakinek elég az az életszínvonal,amit csak a férj keresetéből tudnak biztosítani,akkor nekik nyilván úgy jó.
461. bolygó hollandi (válaszként erre: 457. - Aquatica)
2013. ápr. 28. 17:42
Mit értünk "minden" alatt?
460. Noarashi (válaszként erre: 459. - Aquatica)
2013. ápr. 28. 17:41
És ebből sokszor mi lesz? Apuka megunja ezt a szitut, dobbant, anyuka meg ottmarad a sok gyerekkel. Aztán lehet menni családsegítőhöz, nev tanácshoz, gyermekvédelem miegymást.
2013. ápr. 28. 17:39
jah és sokan kényelemből szülnek mert nem akarnak dolgozni és szeretnek otthon ülni..:P majd a férj hozza a sok pénzt. sajna ilyet is ismerek.
458. Noarashi (válaszként erre: 456. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:39

Magyarország Eu-s szinten élen jár ami a gyermekéhezést illeti. Na ez a szégyen. De mindent nem tud az állam sem átvállalni, vagyis ugye a dolgozók adója nem elég mindenre.

Tehát nem ártana, ha az emberek felelősségtelejesen állnának a családalapításra. De pont ott nincs felelősségvállalás, ahol nagyon muszáj lenne.

457. Aquatica (válaszként erre: 454. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:38
sztem nem az a lényeg hány gyereke van az embernek lehet annak 1 is de ha nem tud neki megadni mindent azt megette a fene...
456. bolygó hollandi (válaszként erre: 453. - Noarashi)
2013. ápr. 28. 17:36

Gratulálok nekik! :)

Sajnos tényleg sokan menekülnek,bújnak a gyerekek mögé.

2013. ápr. 28. 17:35

van egy ismerősöm akinek 4 gyereke van, dolgozik mellette, a kicsi most 2 éves, szép nagy család.

az anyuka nagyon aranyos mindig behozza a szalonba a gyerekeket hajvágásra. de akinek 4 gyereke van annak pénze is kell legyen, mert levegőből nem lehet úgye megélni. és a gyerekek is midig szépen fel vannak öltözve. Kérdeztem is az anyukát h h bírja azt mondta már több éve nem aludt, sokat dolgozik de nagyon boldog, és otthon sem áll meg az élet....

454. bolygó hollandi (válaszként erre: 451. - Pzm3)
2013. ápr. 28. 17:34

Azért az ember elég nehezen kommunikál neten keresztül. Nem tud átmenni minden gondolat,hangsúly,mimika,stb. Ugye ebben egyet érthetünk?

Nem! Szerintem nem CSAK azért vállal valaki 2 gyereket,mert fontosabb a karrierje. Nem mindenki készül vezető beosztást végezni :)

2013. ápr. 28. 17:32

Ha csak annyi lenne a kérdés, hogy miért vállal 5 gyerek mellé még egy gyereket valaki, akkor ott lehetne mondani hogy mert nagycsaládot akart, szereti a gyerekeket, bírja anyagilag.

De ott ahol se munka, se pénz, ott szerintem csak azért szül, mert ebből akar megélni. Lehet hogy a munkanélküliség elől menekül a szülésbe, és a főállású anyaságba, de lehet hogy a munka elől menekül.

Nekem anyám is és apám is olyan családból származik ahol sok gyerek volt. Akkor még a sok gyerek vállalása nem volt bűn. De nem is ebből éltek meg. Gazdaságuk volt, és segítettek a gyerekek is. És ez nem gyerekmunka...hanem ez volt az élet rendje.

452. pzm3 (válaszként erre: 450. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:31
Nem fogok megszökni,hisz ismersz...:)
451. pzm3
2013. ápr. 28. 17:31

"Nyilván nem fog 3 gyereket vállalni,aki kettővel sem bír.Vagy fontosabb a munkája,karrierje."


Tehát szerinted aki csak két gyereket vállal annak fontosabb a karrierje?

Én megmondom őszintén,talán tényleg nem birnék 3 gyerekkel.Az idegeimnek itt van meghúzva a határ.:)

De amúgy sem hiszem,hogy akarnék harmadikat,mert már kettő mellett sem lesz könnyü a meló,a háztartás.

Viszont nekem úgy kerek ha dolgozok is.

450. bolygó hollandi (válaszként erre: 447. - Pzm3)
2013. ápr. 28. 17:15
És jobb,ha megszokod!
449. bolygó hollandi (válaszként erre: 448. - Pzm3)
2013. ápr. 28. 17:14
Nem hinném! Nagyon sok életet látok magam körül. És nem mindegyik olyan,amilyent én élnék. Sőt! Mindenhol ott a csontváz,csak elég mélyre kell ásni a abban a bizonyos szekrényben.
448. pzm3 (válaszként erre: 444. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:09
Nagyon feketén és fehéren gondolod..
447. pzm3 (válaszként erre: 445. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:08
Mivel ilyen néven csak ebben a fórumban láttalak,azt csak ma,szerintem nagyon is hamar leesett...
446. bolygó hollandi (válaszként erre: 442. - Pzm3)
2013. ápr. 28. 17:05
Honnan tudod,hogy én nem fogok dolgozni,ha ott az ideje?
445. bolygó hollandi (válaszként erre: 443. - Pzm3)
2013. ápr. 28. 17:03
Elég későn esett le!
2013. ápr. 28. 17:03
Én úgy gondolom,hogy mindenkit más fáraszt le.Mindenkinek más az a határ,amit még elbír. Nyilván nem fog 3 gyereket vállalni,aki kettővel sem bír.Vagy fontosabb a munkája,karrierje. Ez nem egy elítélendő dolog a mai világban,viszont a főállású anyák ilyen módon sárba tiprása az! Annál is inkább,mert egy idegen soha nem tudhatja,hogy még mi húzódik meg a háttérben. attól,hogy itt beszélgetünk,még nem látunk bele az 5 gyerekes család mindennapjaiba. Elmondjuk a véleményünket pro és kontra. Nyilván mindenki a saját élethelyzetéből merítve. Ez így is van jól. De azért könyörgöm... Ácsi!
443. pzm3 (válaszként erre: 440. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 28. 17:02
Van egy megérzésem veled kapcsolatban...Ki is vagy te..
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook