Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért vagyok rosszabbul, ha egészségesebben étkezem? fórum

Miért vagyok rosszabbul, ha egészségesebben étkezem? (beszélgetős fórum)


1 2
30. df1e1c376c (válaszként erre: 28. - Aurelie)
2020. nov. 14. 19:25

Amiben leírtad a "növényi tejterméket"?


Minden szava hasznos volt.

2020. nov. 14. 19:21

És a vegak/veganok tipikusan ogerednek. Ez csak az én megfigyelesem, semmi tudományos alapja.


Lehet amiatt, hogy én esszem a kollagent, a fuzabalok meg nem?

28. Aurelie (válaszként erre: 27. - Df1e1c376c)
2020. nov. 14. 19:18

Őőőőőőő köszönöm szépen a biztatást, de mit csináljak?


Úgy érted esetleg: "mit segít azon, aki..."? A témaindító kérdésre már válaszoltam egy külön posztban.

27. df1e1c376c (válaszként erre: 26. - Aurelie)
2020. nov. 14. 19:16

Hajrá csináld!


Ez min segít azon, aki minden nap egy lufi?

26. Aurelie (válaszként erre: 19. - Df1e1c376c)
2020. nov. 14. 19:13
Megsúgom: 2001 óta vagyok vegetárius, 2015 óta vegán. Annak ellenére, hogy nem vagyok egészséges, az elvárhatónál jobb formában vagyok. Én sem értem, hogyhogy élek még. Nem tudom, mi a kifogásom arra, hogy nem patkoltam még el :)
25. df1e1c376c (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2020. nov. 14. 19:07
Mi az a foszfat? És miért rossz?
24. Aurelie (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 14. 19:00

Jajj... Ha ennyire drasztikusan váltasz extrém rostgazdag étrendre, nem csoda, hogy megfájdul a hasad!


Ha ennyire az van Benned mentálisan, hogy "egészségesen kell táplálkoznom", akkor nem csoda, hogy a pszichéd lázad, és csak azért is csokikát meg fehér kenyeret kívánsz. (Evési zavaros vagyok, ezért kigyulladtak nálam bizonyos lámpák a "rosszul ettem sokszor" olvastán.)


Bevallom, hogy néha a falnak akarok menni, amikor a nagyok kineveznek néhány ételt egészségesnek, másokat pedig egészségtelennek. Helyzete és egyéne válogatja, hogy kinek, mi tesz jót.


Nem tudom, növényi tejterméket be tudsz esetleg szerezni? Ebben nincs növekedési hormon meg az egész kazeincsoport, és akadnak nagyon finomak közöttük!


Te! Babkonzervvel a magamfajta önveszélyes pszichiátriai esetek fogyóznak! Tudom, hogy nekem sem kellene csinálnom, szóval feljogosítva érzem magamat, hogy óvatosan és halk hangárnyalattal megtegyem észrevételeimet.

2020. nov. 14. 18:06

A szervezet diktál. Amiben hiánya van, azt kívánjuk. Tavasszal majd megőrültem a savanyú káposztáért, napokig ettem, előtte meg volt olyan, hogy a túróért.

A testünk jelez, nem érdemes ellenkezni vele.

22. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 14. 17:57
Egyèl kolbit meg szalonnát ès akkor helyreáll az emèsztèsed. Van, aki nem bírja a nyúlkaját. Èn meg tejet ès tojást nem ehetek.
21. buspics (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 14. 17:42

Lehet, a te szervezeted nem bírja ezeket. Én is vega vagyok 3 éve, de nem bírom tartani a gyümölcsnapokat és böjtölni se tudok, mert olyankor fáj a hasam. Nem tudom, miért van ez.


Próbáld meg ezeket sülve elkészíteni, pl fasírtnak. Lilakáposztát pl. Vagy sós palacsintába tölteléknek.


De ha kívánsz valamit, az se véletlen! Azt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Akár a húsra is visszatérhetsz. Ki tudja, mit hiányzol a szervezeted.

20. 55Judit (válaszként erre: 16. - Df1e1c376c)
2020. nov. 14. 17:35
A sütőporról nem írtam semmit. Bár a foszfátmentes abból is jobb.
19. df1e1c376c (válaszként erre: 18. - Auróra2010)
2020. nov. 14. 16:36

Nem csak az. soha nem lesz izmod. És a veganok emlegetnek tok jó sportolókat, de mindig ahelyett teszik, hogy egy dobozt megemrlne bárki.


Vékony nő vagyok, de én gond nélkül 10-szer felfutok nehéz dobozokkal, miközben cigizek.


Gondolkodjon el egyszer minden vegán, vega "egészséges".

Az ő csoportjukban mindig van kifogás.

2020. nov. 14. 15:53
kevesebb kalóriától gyenge vagy.
17. df1e1c376c (válaszként erre: 16. - Df1e1c376c)
2020. nov. 14. 15:41
Minden sütőporos süti ártalmas.
16. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2020. nov. 14. 15:37

Szóval a sütőpor ártalmas.

Nem, ezt nem olvasom el.

én csak aztatasnal használom, utona lemosom, és nem olvastam utána talán eléggé, de én nem leszek egy lufi a saját kajam után.

Én úgy emlékeztem reagens is kell, hogy egy nitrogént felvegyenek, nem csak hő.


De nem értek hozzá.


Az egészséges főző szenved én nem.

Majd meghalok előbby de addig több társaságok lesz, mert nem fingok tele mindent.

2020. nov. 14. 15:09
Az egészséges étkezés nagyon tág fogalom. lehet hogy ami nekem használ, másnak árt. Szerintem mindenkinek ki kell kísérletezni mi az ami jót tesz az egészségének, hacsak nem fordul szakemberhez.
14. globus (válaszként erre: 11. - Df1e1c376c)
2020. nov. 14. 15:08
Ha beírod googleba, hogy "sok rost, puffadás", rengeteg találatot ad. Én sem bírom a vegaságot, holott kifejezetten ajánlatos lenne több zöldet legelnem diabetes miatt. Napi 1x elmegy, többször sok. K-betűsek mind + borsó, hagyma.
13. 55Judit (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2020. nov. 14. 15:07
Sajnálom hogy nem tudom megmutatni, régen olvastam egy kémikus írta: A szódabikarbónát amikor hevítjük, mosószóda lesz belőle. Ami pedig árt az emésztésnek és mérgező is. Levezette a képletet hogyan alakul át. Talán ha keresed, meg is találhatod. Mióta olvastam, a szódabikarbónát csak arcradírnak használom. Arra bevált. :)
2020. nov. 14. 14:35
Talán előbb jobb egy nem teljes kozzervet bevagni babbol vagy kukoricából. Esetleg lehet tésztasalátát csinálni ezekből, ami könnyen emészthető sok embernek.
11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Globus)
2020. nov. 14. 14:31
Egy kicsit PR-os a cikk a konkrét termék ajánlással.
10. globus (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 14. 14:04

Szerintem nem mindenki reagál jól a sok rostra. Nehezen emészthető.

[link]

2020. nov. 14. 14:00

Én csak akkor fúvodok fel, ha túl sokat eszek.

De tudom, valaki nem bírja az én kajam. Zöldség és/vagy gyumolcs rizzsel.

Csicseriborso vagy sárgaborsó levest néha csinálok, de jól megfőzöm, használok szódabikarbónát, és krémleves lesz belőle.

8. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 14. 13:55

Ha a te szervezeted nem bírja, akkor NEKED nem ez ez egészséges.

Én több savanyú káposztát eszek, mint egy szazadokkal ezelőtti bajor asszonyság telen, de nem fúj fel egyáltalán.

A hüvelyesek sok embert fingatnak, mint a tojás is.

Talán túl sokat eszel mindig, mert éhes vagy, ahogy a vegak szokták lenni.

7. Drflora (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. nov. 14. 12:19
Nem zöldbabot eszem, vöröset. Konzerveset vörös babot.
6. New(l) (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. nov. 14. 12:15
Nem nyersen eszi, konzerveset, az pedig alaposan meg van főzve.
5. New(l) (válaszként erre: 3. - Drflora)
2020. nov. 14. 12:14

Mennyi folyadékot iszol?

Mivel eszel tejterméket, megpróbálhatnád, hogy darált lenmagot vagy korpát keversz kefírbe, joghurtba, már ha szereted.

Nehéz látatlanban bármit mondani, de úgy tűnik benned változott valami.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Drflora)
2020. nov. 14. 12:11

Nem szinte, hanem egyáltalán ne egyél nyersen babot:

[link]

2020. nov. 14. 12:08
Nyersen szinte semmit, vagy ritkán eszem hüvelyesekből. A vörösbab az egyedüli amit magában eszek, konzerveset mert imádom az ízét. De a többit párolom.
2. New(l) (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 14. 12:05

Én majdnem vegán vagyok, tojás néhanapján van. Szerencsére engem nem fúj föl semmi, de valószínűleg azért, mert nagyon keveset eszem. Sok ember hasa nem bírja a hüvelyeseket, káposztaféléket. Az elkészítési móddal tudsz rajta segíteni. Milyen formában fogyasztod ezeket?

Illetve ami még eszembe jutott, lehet jót tenne egy probiotikum kúra, simán előfordulhat, hogy valamivel kinyirtad a bélbaktériumaidat.

2020. nov. 14. 11:58
Vegetáriánus vagyok 11 éve már. Próbáltam a teljes vegán életmódot viszont nekem nem megy. Akármennyire is káros a tejtermék, nem tudok lemondani a sajtról, túróról, tejfölről, tejet magába csak mostanában iszok mert kívánom nagyon. Rosszul ettem sokszor, csoki és sok kenyér, egészségtelen kaják. Mostanában figyelek arra mit eszem. Tojást, avokádót, sok zöldséget és sok gyümölcsöt eszem. Azonban mindig felvagyok puffadva, a székletem megváltozott. Idáig normális volt, napi többször mostanában nincs mindennap de ha van is kemény. Fáj a hasam is. Magam miatt akartam sok egészséges ételt enni, de nem tetszik a szervezetemnek. A bab, banán, borsó, kukorica, káposzták okozzák a legtöbb tünetet. Mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook