Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért tegezett le az orvos? fórum

Miért tegezett le az orvos? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. tumbo2
2023. szept. 5. 10:09
mondjuk a Pillangó.a fiú letegezte a lányt,ő viszont csak magázhatta.Móricz?
64. tumbo2 (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:07
milyen régen?mikor a férj tegezte a feleségét,ő viszont nem tehette.
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Anyagi)
2023. szept. 5. 10:07

Orvosnál nem akarok bunkózni, hogy visszautasítom, mert elsősorban a doktornő miatt járok oda.

Volt már, hogy leteremtettem férfit, aki kezet nyújtott nekem, nőnek. Na, ne!!!

62. Betsy78 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:05
Amúgy igen. "Thee" volt régen a tegező alak. De mivel már csak egy forma maradt, értelmetlen tegezésnek vagy magázásnak minősíteni. Vannak a kutyás videók, amikor rossz fát tesz a tűzre a kussz, és kérdi a gazdi hogy "Who did this? Did You do this?" Azaz: "Ki csinálta ezt? Ön csinálta ezt?"
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - 6b4c154f13)
2023. szept. 5. 10:05

Régen az volt. Tegeződés.

Rendes tegeződés: Tudod, Béla...

Vagy rendetlen: Tudod, nagyságos úr.

Széchenyi hozta be német mintára az Önözést.

De van még ugye a tetszikelés is, az is egy mód.

60. tumbo2 (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 5. 10:05
a tévében a 60-70 körüli emberek néni,bácsi megszólítás megalázó.de a bűnözők úriembernek ,hát tényleg úriemberek,aki betör,lop,netán embert öl.valahol eltévesztettük a mértéket.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Dad1f54482)
2023. szept. 5. 10:01
Nem annyira arra gondolok, hogy akar valamit, hanem ez olyan bizalmasmkodás-féle. Valahogy ebben én konzervatív vagyok. Fiatal korom ellenére nem tegeződök össze fűvel-fával. Főleg nem hivatalos helyen: ügyvéd, orvos, gyógyszertár, bank.
58. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Timycat)
2023. szept. 5. 10:00
én álltában mindenkit magázok,tán én vagyok az egyetlen,aki a boltban is.ha egy gyerek jó reggelt kíván,hát jó reggelt.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - 6b4c154f13)
2023. szept. 5. 09:59
Angolból a tegezés kopott ki. You maradt.
56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Dad1f54482)
2023. szept. 5. 09:59

Ez azért bizony beteges dolog. :D


Kevés inger éri a FI-t valószínű, azért kerített ennek ekkora feneket.

2023. szept. 5. 09:57
Csak olyan fura ez nekem... Kedves Uram, magának lenne kedve koitálni velem? Szeretném érzéki örömökben részesíteni magát, kérem másszon fel a rekámiéra...
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - 6b4c154f13)
2023. szept. 5. 09:54
És a Mr, Mrs, Miss megszólítás.
53. 6b4c154f13 (válaszként erre: 50. - Betsy78)
2023. szept. 5. 09:52
Vén f*sz ÚÚÚRRR!!! Így helyes. 😏😉😉
2023. szept. 5. 09:50
Egyes férfiaknak attól meredezik a kéjruda, ha magázzák őket. Mert biztos nem elégítik ki rendesen és ez okoz nekik orgazmust...
51. dad1f54482 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 09:47

:DDD


Ellenőrizni mert tegezett.. Nagyon vicces :)


Vagy tényleg azt gondolod, aki letegez az akar is tőled valamit?

50. Betsy78 (válaszként erre: 44. - 6b4c154f13)
2023. szept. 5. 09:46
Így van. Volt mukahelyemen Vezérigazgató Úrnak kellett szólítani a főnököt. A háta mögött meg Vén F*sz-nak hívtuk. Ha neki kell ez a fajta tisztelet...
2023. szept. 5. 09:45
Ha nem lenne magázás a magyar nyelvben, akkor eleve nem kéne beszélni erről. Az angol mindenkit tegez nem? Ott a "you" jelenti a te és az önt is.
2023. szept. 5. 09:44

Lehet hogy úgy tűnik, hogy kihúzták a karót a sejhajomból... de nyugodtan letegezhet férfi is, nő is, 1-99 éves korig.

Sokan kenik-vágják az illemszabályokat, de ott tesznek keresztbe a másiknak ahol tudnak, kihasználják a nekik kiszolgáltatott embereket stb... Akkor inkább ne legyen ilyen élérevasalt illemszakértő, de legyen jószándékú.

Engem egyszer bántott meg egy fiatal lány (nem szándékosan). A cég kijáratában vesződött a biciklijével, amikor mentem kifele, és megkérdezte. "Csókolom! Ki tetszik férni?" Illedelmes egy gyomros volt, na.

47. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 43. - Anyagi)
2023. szept. 5. 09:42

Részigazságok vannak abban, amit írsz. Viszont mára nagyon megváltoztak a tudni illik, hogy mi illik szabályai. Én nem is bánom. Szeretem a tegeződést.

Mondjuk azt pont nem tudom, hogy lenti esetben miért tegezte az orvos a betegét.

Nekünk is volt orvos barátunk(sajnos már múlt idő), illetve a férjem barátja volt. Abban az esetben egyértelmű a tegeződés. Páciensként viszont soha nem tegezett engem orvos, én sem őt.

Viszont rengeteg helyen már teljesen elfogadott a tegeződés, engem nem zavar. Sőt!


Hogy érted azt, hogy magázódni a kofák szoktak a piacon? Van a tegeződés és a magázódás. A köznyelvben így használjuk. Igen, van az önözés is, de mégis úgy mondjuk, hogy tegeződöm vagy magázódom. Nem önöződöm. Nem nyelvészkedni akarok, csak a kofás hasonlat sántít nekem.


Igen, tényleg konzervatívnak tűnsz. A fiatalokat nem fogják érdekelni a régen kőbe vésett illemtan. Mára szerencsére enyhültek ezek, nekem elfogadható.

46. timycat (válaszként erre: 44. - 6b4c154f13)
2023. szept. 5. 09:37
Én szeretek magázódni, nekem egyfajta játék vagy eszköz, néha meglepem vele az embereket, sokszor zavarba is hozom őket, hisz lehet áthallásosan kommunikálni de mégis magázás így nem tudják eldönteni ez most tisztelet vagy pimaszság.
2023. szept. 5. 09:34
Minden ember egyenrangú, semmi helye az önözésnek..
2023. szept. 5. 09:32
Szerintem az egész magázódás baromság. Sokkal egyszerűbb lenne, ha csak tegező viszony lenne a magyar nyelvben. Minek kellenek erre külön szavak? ÖN, MAGA, URRRAAMMMM.... TEKINTETES ÚÚR... 🤢🤮🤮🤮
43. Anyagi
2023. szept. 5. 09:27

Azért, mert az illemtan ismerete kikopott az emberek oktatásából!


Illik tudni, hogy ki ajánlhatja fel a tegezést vagy pl. ki nyújthat először kezet!

Milyen ciki, ha valaki felé nyújtogatod a tenyered és az nem fogadja el!


Engem ne tegezzen le, engedélyem nélkül, egy férfi! (Alapból vissza is utasítom! Ha jó kedvem van, csak kiemelten, feltűnően Önnek szólítom!!! Remélve, hogy észreveszi magát!)


És magázódni a kofák szoktak a piacon!

Én tessékelem az illetőt, vagy legyen szíves, Ön!!!!

Mert nem maga, hanem Ön, - ha úgy értékelem a színvonalát!


És kétségtelen, hogy konzervatívnak tűnhetek, de sok fiatalnak segítenének ezek az illemtani mankók az ismerkedésben és a viselkedésben!!!!

42. 6b4c154f13 (válaszként erre: 21. - Ba5dd41df3)
2023. szept. 5. 09:06
Hát... Ha az orvos egy fiatal, jóképű, gazdag pasi lenne, akkor lehet, hogy hagynám, hogy kikezdjen velem az orvosi szobában... 🙃😏😏🤭 Lehet engedném neki a szájüregi, vagy netalántán alhasi vizsgálatot. Játszanék vele sztetoszkóposat..
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Betsy78)
2023. szept. 5. 08:44
A tiszteletteljes kommunikáció szerintem sem ezen múlik. Tegezve is lehetek tisztelettudó, és magázva is bunkó. Nem beszélve arról, hogy sokan nem is tudnak normálisan magázódni. A magázódás eleve tiszteletlen formája, ha valaki azt használja, hogy "maga". Így az alacsonyabb osztályba sorolt emberekkel szokás magázódni.
2023. szept. 5. 08:40
A magázódás kezd idejétmúlt lenni. Egyre több helyen tegeződnek az emberek egymással. Mivel sokszor jártam úgy, hogy magázódva indítottam, de simán visszategeztek, én is úgy döntöttem, hogy nem fontos nekem bárkit is magázni. Persze azért mondjuk az orvost nem tegezem le, ha ő sem engem. Nálunk a munkahelyen mindenki tegez mindenkit, pedig teljesen magyar cég, több százan vagyunk, és a tulajdonos meg a cégvezető sem mai csirke már. A lényeg, hogy szerintem nem kell többet belelátni.
2023. szept. 5. 08:36

Miért lenne ettől tiszteletlen? A tegezés közvetlenebb, nem olyan "hivatalos", de nem tiszteletlen. Aki szerint tiszteletlenség, az a szüleit is magázza? Vagy nézzétek meg az imákat, tegeződünk még Istennel is.

ps. Az angolból a tegező forma kopott ki ("You" helyett "thee" volt tegezés gyanánt). Legalább az ilyen dillemáktól megkímélik magukat :D

2023. szept. 5. 08:17
Hát szerintem ha akarna valamit, nem egy letegezéssel fejezné ki. Amúgy én nem bánom a tegeződő orvosokat, nem gondolom hogy attól hogy kicsit "lazább" a légkör, ne tudná a dolgát, vagy ne tisztelné a betegeit, és pláne nem, hogy meg akarna erőszakolni. :D Szerintem kicsit oldja a légkört a közvetlenebb hangnem, van, ahol azért nem árt. Bár azt is gondolom, hogy vannak betegek akik pont megijednek ettől, hogy az orvos is ugyanolyan ember, mint ők, nem egy mindentudó érinthetetlen szuperhivatalos egyén.
2023. szept. 5. 08:07

Nem gondolnám, hogy bármi jelentősége lenne a tegezésnek.

Nagy valószínűséggel 2x annyi idős vagyok, mint te, de engem is szokott orvos tegezni, sőt! a férjemet is, aki akár a nagypapád is lehetne;)


Engem ez sosem zavart. Boltban, bankban, eü-ben és a legtöbb helyen letegeznek, és tuti, hogy egyik sem azért, mert terveik lennének velem.


Bár hallottunk mostanság több olyat, hogy idős nőket is megerőszakoltak, és olyat is, hogy orvos erőszakolt meg nőket, sőt! olyat is, hogy a boncmester csinálta ezt a halottakkal, de nem hinném, hogy nagy jelentőséget kell tulajdonítani ennek a te esetedben.


Ha bármi olyan történt volna, akkor elhiszem, hogy morfondírozol rajta, de így, hogy semmi, nem értem...

36. pötibaba (válaszként erre: 14. - Ba5dd41df3)
2023. szept. 5. 07:45
Normálatlan vagy.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook