Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért száradnak el az orchideáim ágai? fórum

Miért száradnak el az orchideáim ágai? (tudásbázis kérdés)


18. Hoxa
2012. szept. 12. 09:04
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. Levágtam a virágszárakat (most már tudom, hogy így hívják :))
2012. szept. 11. 22:54
Janyom nekem van 1db.illen cuccos az ablakomba es pont az a bajom h nem foglalkozom a novennyel abszolute es meg is el...viragzik minden evben...csak permetezzed szorgalmassan mert a magas paratartalmat kedveli es ha lehet ne vagdosd le a mar elviragzott reszeket...de glom ezt tudtad:-))
16. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - Globus)
2012. szept. 11. 21:51

hm ez érdekes...de a fórumon is írták már a többiek, hogy vannak olyanok, akik ugyanúgy vannak tartva, valamiért mégis akár évekig csak levélre és gyökérre gyúrnak, egészségesek, de nem hoznak virágot :(

Tápot kap?

15. globus (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2012. szept. 11. 21:25
Nekem van egy, aminek közel 30 cm-es léggyökerei vannak, sőt ezek már el is ágaznak, de virágot az istenadta nem hozott két éve. 3 levélnél többet nem bír eltartani. Ha egy újat hoz, akkor egy régit ledob.
2012. szept. 11. 21:21

van itt a hoxán is aktív orchideás fórum, akinek kérdése van :)


[link]

13. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - MANCIKA123)
2012. szept. 11. 21:20

nem szeretik, ha macerálják őket, ha szép nagy gyökerei vannak, az annyit jelent, hogy jól érzi magát :) A forgatást se nagyon szeretik.

Alul a cserépből nem lógnak már ki a gyökerei? Akkor át kellene ültetni nagyobb cserépbe.

12. MANCIKA123 (válaszként erre: 10. - Ozike0501)
2012. szept. 11. 20:43
nagyon köszönöm,kicsit félek mert a gyerekeim futkéroznak,nehogy leverjék...
11. ozike0501 (válaszként erre: 6. - Globus)
2012. szept. 11. 15:09

Szia!

Csak orchideával kapcsolatban lehet tanácsot kérni, vagy bármilyen szobanövénnyel kapcsolatban?

10. ozike0501 (válaszként erre: 9. - MANCIKA123)
2012. szept. 11. 15:08

Szia!

Szerintem nyugodtan hagyd, nekem is pont ilyen helyen van, függönyhöz ér és nincs semmi baja. Ha nem bántod, nem fog letörni!

2012. szept. 11. 12:07

SZIASZTOK nekem is lenne problámám az orchideámmal,

szóval,nem tudom hogy mi a neve,de azt hiszem légzögyökér nagyon hosszura megnött és hozzáér a függönyhöz,több is van belöle,de ha elforgatom a virágot,akkor meg a virágjai érnek hozzá az ablaküveghez....

félö hogy letörnek a gyökerei,szóval nem tudom mit csináljak velük...ha kicsit is probálom elhajlítani,hallom hogy recseg,tehát eltörik ha tovább hajlítom...mit kell ilyenkor tenni????

8. artista bonita (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2012. szept. 11. 11:33
Szia! milyen fajta az orchideád? Ha pillangó, akkor ez természetes, vissza is szokás csípni ôket virágzás után egy szemre. lehet attól is, hogy kimerült a földje.... szoktál nekik adni vitamint? voltak már a száron új kis növénykék is, vagy eddig 'csak' virágzott?
7. mkriszti81 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2012. szept. 11. 10:45
Ez természetes folyamat, ha leszáradt, vágd le, majd hajt új virágszárat. Amelyik mégsem szárad le, azon hajthat alvórügyből, de kevesebb virág lesz rajta - ezért van, aki azt választja, hogy eleve levágja a zöld szárakat, hogy minél hamarabb új virágzásra serkentse a növényt
2012. szept. 11. 10:32

Ha hasznosnak találod, hagyd itt a linket, ha nem, töröld :)

Ezen az oldalon saját mellékelt fotóval lehet tanácsot kérni szakértőtől, néhány napon belül válaszolnak. Mások régebbi kérdéseiből is tudunk szerezni hasznos információt:

[link]

2012. szept. 11. 10:26
2012. szept. 11. 10:26
A virágszárakra gondolsz? Azok néha leszáradnak, néha nem. Ha nem, akkor nyílhatnak rajta új virágok, de ezek általában kisebbek lesznek, mint a friss száron hozottak.
2012. szept. 11. 10:25
Az elszáradt virágszárat ameddig elszáradt vissza kell vágni.Viszont a virágszáron van még számtalan rejtett rügy és ezek ki fognak hajtani.
2. Hoxa
2012. szept. 11. 10:10
Mindkét orchideámon leszáradnak az ágacskák sorban. Már két éve megvannak és eddig nem történt még ilyen. Mitől lehet?
1. Hoxa
2012. szept. 11. 10:10
Miért száradnak el az orchideáim ágai?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook